Článek

V Praze vystoupí jazzový trumpetista Randy Brecker

 
Známý americký jazzový trumpetista Randy Brecker vystoupí 9. prosince v Praze v Kulturním centru Novodvorská. Doprovázet ho bude slovenské AMC trio, se kterým Brecker spolupracuje už několik let.
04.12.2019 10:35 |

podobné články

Podobné články

Zemřel americký jazzový trumpetista Roy Hargrove

 
Americký jazzový trumpetista Roy Hargrove, nositel dvou cen Grammy, zemřel v pátek ve věku 49 let na následky srdečního záchvatu. Tisku to oznámil jeho manažer Larry Clothier. Záchvat souvisel s dlouholetými Hargrovovými problémy s ledvinami.
03.11.2018 21:50 |

podobné články

Trumpetista napadený flétnistkou popsal útok: Dostal jsem kolenem, poté futrálem!

 
Boj už skončil, ale vášně v žádném případě nevyhasly! Napadený trumpetista karlovarského orchestru Zdeněk Viktor promluvil o útoku své kolegyně flétnistky, kvůli kterému skončil v pracovní neschopnosti. Jeho sokyně, flétnistka Michaela Petrová, zase ukázala osudný futrál, kterým trumpetista dostal.
27.04.2015 21:15 |

podobné články

Bittová vystoupí spolu s pianistou Możdżerem

 
Houslistka a zpěvačka Iva Bittová v neděli v pražském Divadle Archa vystoupí za doprovodu zahraničních hudebníků. Po jejím boku se představí polský jazzový pianista Leszek Możdżer, mladý slovenský trumpetista Oskar Török a maďarský saxofonista Mihály Dresch.
11.10.2012 09:45 |

podobné články

Osobnosti: Iva Bittová (33 článků)

Kvůli cenám nehraju, řekl před koncertem v Brně trumpetista Terence Blanchard

 
V rámci ozvěn letošního brněnského JazzFestu vystoupí v pátek pěti cenami Grammy ověnčený americký trumpetista Terence Blanchard s kapelou E-Collective. Rodák z New Orleans je však nejen vynikající instrumentalista, který se pohybuje mezi elektrickou a akustickou hudbou, ale také úspěšný autor filmové hudby. Napsal ji k třicítce filmů, většinou děl režiséra Spika Leea.
22.11.2018 14:20 |

podobné články

Osobnosti: Terence Blanchard (3 články)

Truffaz vystoupí se svou skupinou

 
Přední jazzový trumpetista, Švýcar Erik Truffaz, se ve čtvrtek představí v pražském Paláci Akropolis se svou skupinou 4tet. Truffaz sice v posledních letech hodně rozšířil spektrum spolupracovníků, aby se mohl věnovat stylově různorodějším projektům, ale na svou kapelu nezanevřel.
14.10.2015 08:30 |

podobné články

Trumpetista Maalouf zahraje po Ostravě i v Praze

 
Po úspěšném vystoupení na festivalu Colours of Ostrava se v úterý v pražském Paláci Akropolis představí libanonsko-francouzský trumpetista Ibrahim Maalouf, který spojuje arabskou tradici s rockem, elektronikou i jazzem.
01.10.2012 15:30 |

podobné články

Trumpetista Molvaer na Colours of Ostrava zaskočil za zraněnou legendu

 
Na festivalu Colours Of Ostrava měl v pátek vystoupit jeden z nestorů ambientu, americký trumpetista Jon Hassell. Nemohl však přijet, protože se zranil. Pořadatelé ale našli adekvátní náhradu, jeho následovníka Nilse Pettera Molvaera, který je u nás dobře znám. Od komorního jazzu přechází až k technu. Na festivalu se představil v duu s Janem Bangem, který měl původně doprovázet Hassella.
15.07.2011 19:30 |

podobné články

Trumpetista Hugh Masekela: Jihoafrické ticho je smutné

 
Trumpetista Hugh Masekela patří k nejvlivnějším osobnostem jihoafrické hudby. Zpopularizoval jazz na kontinentě jeho kořenů, se svojí kapelou natočil vůbec první černošské jazzové album v Africe.
09.07.2012 18:05 |

podobné články

Trumpetista Erik Truffaz s ambientním projektem doprovodí mága komiksu Bilala

 
U nás dobře známý ve Švýcarsku narozený trumpetista Erik Truffaz představí ve čtvrtek v pražském Paláci Akropolis výjimečný projekt. S mexickým mistrem zvukových ploch Murcofem a bubeníkem Phillipem Piponem Garciou doprovodí projekce obrazů významného kreslíře komiksů Enkiho Bilala.
03.02.2014 13:10 |

podobné články

Osobnosti: Bilal (2 články)

Fenomenální jazzový kytarista Al Di Meola se představí s kubánským pianistou

 
Vynikající americký jazzový kytarista Al Di Meola vystoupí tento pátek v pražském Rudolfinu za doprovodu klavíristy kubánského původu Gonzala Rubalcaby. Spojení je pochopitelné, Di Meolu, který hrával s Coreovými Return To Forever i s Johnem McLaughlinem a houslistou Jeanem-Lucem Pontym, vždy lákala španělská a latinskoamerická hudba.
10.05.2012 13:55 |

podobné články

Osobnosti: Al Di Meola (2 články)

Jazzový zpěvák Gregory Porter chce zasáhnout srdce posluchače

 
V pražském Paláci Žofín vystoupí ve čtvrtek americký jazzový zpěvák Gregory Porter, jehož sametový baryton si podmanil tuzemské posluchače už loni. Na Jarním Gala pro Struny podzimu ho kromě jeho kapely budou doprovázet i varhaník Ondřej Pivec a smyčcový Epoque Quartet.
13.03.2013 09:40 |

podobné články

Metalista Randy je podle soudu definitivně nevinný: Dana (†19) nezabil

 
Metalista Randy Blythe (41) si konečně může z plna hrdla zařvat. Vrchní soud dnes potvrdil, že je nevinný ze zabití Dana (†19), kterého před třemi lety skopl na koncertě v Praze z pódia. Mladík zamřel na poranění hlavy v nemocnici.
05.06.2013 14:05 |

podobné články

Osobnosti: Randy Blythe (59 článků)

Respect nabízí Mari Boine, Muzsikás, Truffaze s Indy i Konžany

 
Letošní ročník festivalu etnické hudby Respect je jedním z nejnabitějších v celé historii. Během dvou dnů se na Štvanici sice představí jen osm souborů, ale jsou mezi nimi taková jména, jako je Mari Boine, maďarský Muzsikás, jazzový trumpetista Eric Truffaz, který představí projekt Benares, na němž se podíleli indičtí muzikanti a hlavně konžská skupina Kasai Allstars.
25.06.2009 08:05 |

podobné články

Respect nabídl velká jména, originalitu přinesli Konžané

 
Letošní ročník festivalu etnické hudby Respect nabídl záplavu velkých jmen. Na scéně se objevili Norka Mari Boine, francouzský jazzový trumpetista Erik Truffaz, maďarský Muzsikás, Malijec Issa Bagayogo i gambijský zpěvák Juldech Camaro za doprovodu kytaristy Roberta Planta Justina Adamse. Současně ale ukázal, že world music pomalu vplouvá do středního proudu a originalita se ve fúzích začíná vytrácet. Výjimku představoval konžský soubor Kasai All Stars.
28.06.2009 13:25 |

podobné články

Osobnosti: Robert Plant (45 článků)

Druhému dni tropických Colours kralovali Eric Truffaz a Porcupine Tree

 
Do druhé poloviny vstoupil v sobotu festival Colours of Ostrava, který přivítá například znovuzrozené irské The Cranberries. Po čtvrtečním rozehřívacím prologu v pátek v tropickém vedru ožilo všech šestnáct festivalových scén. Na té hlavní kralovali britští progresivní rockeři Porcupine Tree a slavný jazzový trumpetista Eric Truffaz s výjimečným vokalistou a beatboxerem Sly Johnsonem.
17.07.2010 16:15 |

podobné články

Osobnosti: Eric Johnson (20 článků)

Zpěvačka Lenka: Učila mě Kate Blanchettová a byla úžasná

 
„Ahoj, jak se máš,“ pozdravila zpěvačka Lenka pěknou češtinou. Vzápětí tato Australanka, jejíž otec, jazzový trumpetista Jiří Křipač, pochází z bývalého Československa, přiznala, že jinak neumí česky téměř nic. Rozhovor pokračoval v jejím rodném jazyce, v angličtině.
03.05.2011 14:10 |

podobné články

Jazzman Hugh Masekela: Starali jsme se, abychom si vydělali na živobytí

 
Jihoafrický jazzový trumpetista Hugh Masekela, který poskytl rozhovor Novinkám, je jednou z hvězd letošního ročníku festivalu Colours of Ostrava. Jeho účinkování potvrzuje, že se festival nezpronevěřil multižánrovosti. Masekela, který byl čtyři roky ženatý s Miriam Makebaovou, patřil k propagátorům jazzu v Africe. Uspěl ale i po emigraci. S popjazzovou písní Grazing In The Grass se v roce 1968 dostal na čelo americké hitparády.
14.06.2012 09:35 |

podobné články

Osobnosti: Miriam Makeba (2 články)

Marsalisova dokonalost bere dech

 
Po třinácti letech se vrátil do Prahy americký jazzový trumpetista Wynton Marsalis a ve vyprodané Smetanově síni se svým Lincoln Center Jazz Orchestra (LCJO) připravil ve středu dvouhodinovým koncertem pražskému publiku vrcholný zážitek.
12.07.2013 12:50 |

podobné články

Osobnosti: Wynton Marsalis (3 články)

The Duke Ellington Orchestra doprovodí zpěvačka Stella Jonesová

 
Jazzový The Duke Ellington Orchestra přijíždí do ČR se zpěvačkou Stellou Jonesovou, která už si vyzkoušela gospel, soul, funk i jazz. Jejím otcem je trumpetista Carmel Jones.
08.04.2014 16:25 |

podobné články

Osobnosti: Duke Ellington (5 článků)