Článek

V Praze už se nepohnete? Nápad Hřibovy radnice, který je prý úplně mimo

 
Bývalý starosta městské části Praha 3 Alexander Bellu (ODS) se domnívá, že zdražování kupónů na MHD tak, jak to plánuje město, není správnou cestou. Obává se totiž, že zdražení jízdného může vyhnat lidi do aut. Uvedl to v rozhovoru pro Flowee.cz.
01.08.2020 08:40 |

podobné články

Osobnosti: Alexander Alexander (316 článků) , Alexander Alexander (51 článků) , Alexander Alexander (75 článků)
Podobné články

A teď tu o Karkulce? Bejrút: Divoké zvěsti o příčině výbuchu

 
Po ohromné explozi v libanonském Bejrútu se internetem šíří všechny možné verze příčiny této katastrofy. „Libanonská média říkají, že to byl sklad na ohňostroje. Nikoliv. To je hřibový mrak. To je jaderný útok,“ napsal na Twitter bývalý americký sportovní reportér. Prý by však mohlo jít o práci Izraele a jeho Mosadu. Pokud by to tak bylo, tak by se mohlo jednat o důvod k válce. V komentářích pod příspěvkem českého právníka se objevil obrázek, ve kterém je možno krátce před explozí zahlédnout dopadající objekt. Svědci poblíž exploze prý slyšeli zvuky bombardéru. Co stojí za výbuchem, jenž zabil nejméně sto lidí?
05.08.2020 12:30 |

podobné články

Mobilní domy: Vlastní dům za cenu auta

 
Pořídit si vlastní dům nebo byt není zrovna levná záležitost a ne každý se chce zadlužit a několik desetiletí splácet půjčku. Existuje ale možnost, jak bydlet ve vlastním za rozumné peníze – mobilní domy. Nejedná se však o variantu známou ze světa, např. z USA, kde lze takový dům přesouvat z místa na místo. V Česku s nimi snadno nepohnete.
06.04.2012 10:05 |

podobné články

Regina Rázlová popsala Blesku embolii plic! Lékaři hned nakázali: Už se ani nepohnete

 
Je nezmar! Jen co Regina Rázlová (69) překonala embolii plic, vrhla se opět po hlavě do práce. Blesku však popsala dramatické chvíle, kdy jí šlo doslova o život!
22.04.2017 22:25 |

podobné články

Osobnosti: Regina Rázlová (154 článků)

Praha platí za Hřibovy poradce půl milionu. Nejvíc v historii

 
Poradci pirátského primátora Zdeňka Hřiba stojí Prahu měsíčně v průměru kolem půl milionu korun. Je to dvakrát až třikrát víc, než kolik byly magistrátní náklady na týmy jeho předchůdců, ať už to byl Pavel Bém, Bohuslav Svoboda (oba ODS), Tomáš Hudeček (TOP 09), nebo Adriana Krnáčová (ANO).
21.11.2019 13:55 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Bém (838 článků) , Bohuslav Svoboda (728 článků) , Tomáš Hudeček (668 článků) , Adriana Krnáčová (779 článků) , Pavel Svoboda (428 článků) , Pavel Svoboda (427 článků) , Pavel Svoboda (428 článků) , Pavel Svoboda (428 článků) , Pavel Svoboda (16 článků) , Pavel Svoboda (16 článků)

Radnice Prahy 2 má nový babybox. Za 300 tisíc korun, je nabitý novými technologiemi

 
Pět zachráněných dětí za sedm let, kdy byl babybox umístěn u radnice v Praze 2, ukazuje, že nápad nebyl zdaleka marný. Jen v roce 2013 tu byly odloženy tři děti – Jan, Andrea a Maruška. Radnice si tak za 300 tisíc korun pořídila nový, který je moderní a oproti tomu minulému je například plně klimatizovaný. Novorozencům tak poskytuje větší bezpečnost a komfort v počátcích jeho života.
05.09.2017 12:45 |

podobné články

V Babišových novinách oslavují nápad na zlevnění piva. Zase prý budeme spolu vysedávat v hospodě jako za Hrabala...

 
Komentátor Zbyněk Petráček hodnotí v sobotních Lidových novinách Babišův nápad na zlevnění piva. Je to sice nápad populistický, ale bude prý zajímavé sledovat, jestli levnější pivo zafunguje jako společenský tmel a společenský život se z Facebooku vrátí zpět do hospod. Stejně jako za socialismu, kde nad pivem seděl dělník vedle intelektuála.
30.01.2016 07:10 |

podobné články

Radnice Prahy 14 dozná změny. Vymění se okna, světla i rozvody, přibude klimatizace

 
Leckde v Praze městské části řeší novou podobu či dokonce novou výstavbu vlastních radnic. Jedna taková vzniká v Praze 7, další v Praze 12, v Praze 14 se otázkou rekonstrukce stávající budovy radnice zabývají. Ještě letos by tak panelový dům, v němž radnice sídlí, měl doznat kýžených změn.
11.01.2020 14:25 |

podobné články

Olomoucká radnice dostala od ÚOHS pokutu 300 000 korun

 
Olomoucká radnice dostala od Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) pokutu 300.000 korun. Město totiž bez výběrového řízení uzavřelo smlouvu o budoucí nájemní smlouvě s firmou Namiro, do jejíž budovy pak loni přestěhovalo část svých úředníků. Pokud by radnice vypsala tendr, tak podle antimonopolního úřadu mohla dostat cenově výhodnější nabídku. Rozhodnutí je už pravomocné, řekl dnes předseda ÚOHS Petr Rafaj. Vyjádření olomoucké radnice se zjišťuje.
12.03.2014 13:15 |

podobné články

Osobnosti: Petr Rafaj (217 článků)

Uříznutá hlava kok*ta. Dusno kolem nového dresu hokejistů České republiky. A vysvětlení, proč to musí být

 
Před pár měsíci přišel Český olympijský výbor s nápadem upravit českou hymnu. Netrvalo dlouho a česká společnost se rozdělila na dva tábory. Zatímco jedněm se nápad na pompéznější hymnu líbil, druzí tenhle nápad totálně rozcupovali. Na začátku léta je tu nový nápad, který zřejmě notně rozčeří hladinu českých a moravských vášní. Raději se podívejte sami.
25.06.2018 15:20 |

podobné články

Je to skvělý nápad, říká Babiš o stavbě vládní čtvrti. Milion chvilek pro demokracii připomnělo jiný jeho „skvělý nápad“

 
Český premiér Andrej Babiš nechal připravit investiční plán rozvoje republiky za biliony korun. Jedním z podbodů tohoto plánu je i výstavba zcela nové vládní čtvrti za deset miliard. Babiš tento svůj nápad považuje za skvělý. Platforma Milion chvilek pro demokracii, která Babiše soustavně kritizuje, však tvrdí, že Babiš už v minulosti s jedním ne až tak skvělým nápadem přišel. S nápadem, na který po letech možná doplatíme my všichni.
04.12.2018 22:20 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18965 článků)

Brát neplatičům alimentů řidičáky? Nápad právníka z Plzně, sejmul Pospíšila Huml

 
Zabavení řidičského průkazu je sice hezký nápad, ale stát by měl spíš pomáhat rodičům dětí, kterým bývalý partner alimenty neplatí. Tak reaguje právnk a lídr KSČM Vojtěch Filip na nápad ministra spravedlnosti Jiřího Pospíšila (ODS). Problém s ním má i poslanec Stanislav Polčák.
14.05.2012 19:05 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Pospíšil (2078 článků) , Jiří Pospíšil (2078 článků) , Vojtěch Filip (1369 článků) , Stanislav Polčák (263 článků) , Stanislav Huml (471 článků)

Žádné placení alimentů státem. Ať se raději rodiče rychle vrátí do práce. Vláda shodila nápad Marksové

 
Někdejší ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová (ČSSD) ve vládě Bohuslava Sobotky prosazovala, aby stát platil maminkám alimenty za ty otce, kteří se chlapsky nestaví k tomu, že si vyrobili dítě a odmítají na něj finančně přispívat. Současný premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) však nápad Marksové shazuje ze stolu. Má totiž jiný nápad.
25.02.2018 11:30 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18965 článků) , Michaela Marksová (462 článků)

To je nápad, směje se Zdeněk Zbořil TOP 09, pokud jde o srpen 1968. Přidává své vzpomínky, kteŕé nepotěší odpůrce Zemana. ČT. Nemocný Kalousek, Mašínová...

 
ROZJEZD ZDEŇKA ZBOŘILA „Stínový prezident? To je opravdu nápad hodný jen TOP 09. Prezident z ‚dovozu‘, když ti naši nevyhrávají, to je nápad nad nápady,“ reaguje politolog Zdeněk Zbořil na debatu na téma: když chce prezident Miloš Zeman 21. srpna mlčet, těšme se na proslov slovenského Andreje Kisky, možná bude i v ČT. A že se srpen 1968 připomíná, ale na březen 1939 úspěšně média zapomínají? „Spor o interpretaci obou událostí asi už navždy bude podléhat přání toho, kdo bude v Čechách vládnout. Samozřejmě jen tehdy, dokud budou Čechy, Morava a Slezsko existovat. Většinou si to neradi připomínáme, ale ani to není tak docela jisté,“ podotýká politolog. K rozhovoru Zdeny Mašínové pro Forum24.cz Zbořil také uvedl: „I já si někdy myslím, že ‚česká společnost‘ je mravně podvyživená.“
20.08.2018 06:45 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (24048 článků)

Nádhera na nebi: Zatmění Měsíce pomohla v Česku jasná obloha. A bylo na co koukat

 
V pondělí brzy ráno nastalo úplné zatmění Měsíce, které bylo pozorovatelné v celém průběhu a startovalo bude krátce po půl páté ráno. Úplné zatmění Měsíce nastalo ve chvíli, kdy dosáhlo 20° vysoko nad obzor, a trvalo 62 minut, od 5:41 do 6:43 českého času. Šlo o poslední úplné zatmění tohoto desetiletí. Měsíc z oblohy úplně nezmizel, ale měl neobvyklý cihlově červený až hnědý odstín. Sledování v Česku přála i většinou jasná obloha. V českých hvězdárnách sledovaly úplné zatmění Měsíce stovky lidí. Z území České republiky bylo úplné zatmění možné spatřit zhruba po půl roce, příští možnost budou lidé mít až v září 2025.
20.01.2019 05:40 |

podobné články

Šest tisíc lidí podpořilo referendum proti stavbě radnice v Praze 10

 
Organizátoři referenda proti výstavbě nové radnice v Praze 10 za stamiliony korun získali již tři čtvrtiny podpisů potřebných k jeho vypsání. Pod žádost se podepsalo více než 6000 lidí, sdělili ČTK iniciátoři z TOP 09, koalice Vlasta a občanských iniciativ. Vedení radnice iniciativu považuje za předvolební boj.
26.06.2014 10:35 |

podobné články

Skandál v Brně: Radnice prý platí za opravy bytů víc než musí

 
TOP 09 útočí na vedení radnice Brno – Žabovřesky. Předseda opozičního zastupitelského klubu TOP 09 Jindřich Zuziak se obává, že společnost Bytasen, s.r.o., která spravuje byty v Brně-Žabovřeskách, své služby nadhodnocuje. Radnice města pak prý tuto praxi kryje.
12.03.2012 06:10 |

podobné články

Co se zbytky z roušek? Vytvořte z nich umění, nabádá radnice Prahy 13 a pořádá soutěž

 
Nejedna pražská radnice sází tu a tam na výtvarné soutěže pro děti, mládež i dospělé. V Praze 13 se zrodil nápad na jednu takovou atypickou. Nepůjde v ní totiž o kreslení a malování, ale o práci s jehlou a látkami.
31.05.2020 17:45 |

podobné články

V Česku by se měly školit opozice z totalitních zemí. Nápad z USA se prý líbí i Zaorálkovi

 
V Praze by mohlo vyrůst Centrum občanské společnosti, v němž by se principům demokracie učili představitelé opozičních proudů v nesvobodných režimech. Nápad se prý zrodil při debatách mezi USA a Českem. Američané by totiž rádi využili českých znalostí s přechodem k demokracii. Ministr zahraničí Lubomír Zaorálek (ČSSD) proti „výuce“ opoziční sil nic nemá.
08.02.2014 07:00 |

podobné články

Osobnosti: Lubomír Zaorálek (2639 článků)

Jednotlivé pražské radnice dostanou od magistrátu 21,5 milionu Kč vybraných z hazardu

 
Pražské radnice dostanou od magistrátu 21,5 milionu korun, které Praha vybrala loni ve čtvrtém čtvrtletí jako odvod z loterií a her. Rozhodli o tom dnes pražští radní. Peníze mohou radnice využít na sport, školství a podporu neziskových organizací. Přidělení financí musí ještě schválit zastupitelé. Praha vybrala loni od 1. října do 31. prosince asi 223,6 milionu. V Praze platí od 1. ledna 2016 vyhláška zakazující provoz heren a herny ve správním řízení postupně ruší Ministerstvo financí.
07.03.2017 11:55 |

podobné články