Článek

V pondělí dojde k dalšímu rozvolnění: Ukáže se, jak na tom opravdu jsme, řekl Adam Vojtěch

 
Už v pondělí 11. května dojde k další zásadní etapě rozvolňování koronavirových opatření. Podle ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha si aktuálně Česko vede v rámci boje s pandemií slušně. Nárůsty nakažených nepřesáhly v posledních dnech číslo 100, což je z pohledu epidemiologů slušný výsledek. Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch exkluzivně pro eXtra prozradil, že v pondělí dojde k poměrně klíčové etapě, po které se ukáže, jak se podařilo v Česku pandemii potlačit.
09.05.2020 13:00 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (727 článků) , Adam Vojtěch (579 článků)
Podobné články

Vláda oznámila, co se od pondělí může: Stříhání psů nevnímám jako řemeslo, prohlásil Vojtěch

 
V pátek měla vláda na programu další mimořádné jednání. Ministři se měli mimo jiné zabývat konkrétní podobou první fáze rozvolnění preventivních opatření, která oznámila v úterý. Rozvolnění umožní od pondělí 20. dubna otevřít farmářské trhy, autobazary či provozovny řemeslníků. Vláda navýšila ošetřovné na 80 procent a ministr zdravotnictví Adam Vojtěch upřesnil, za jakých podmínek mohou otevřít psí salóny. Co dalšího se od pondělí otevře?
17.04.2020 17:06 |

podobné články

Roušky povinně na koupališti i v hospodě. Vojtěch představil pravidla dalšího rozvolnění

 
Další vlna rozvolnění protikoronavirových opatření přijde v pondělí 25. května. Otevřou se vnitřní prostory restaurací, hospod a barů, ale také koupaliště nebo wellness centra. V obou případech bude povinné mít nasazenou roušku, oznámil ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (nestr. za ANO).
15.05.2020 10:51 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (727 článků) , Adam Vojtěch (579 článků)

Rozvolnění restrikcí žádný negativní dopad nemělo, přiznal Vojtěch

 
Černé scénáře počítající s exponenciálním počtem růstu nakažených ani varování ministra vnitra Jana Hamáčka (ČSSD), že kvůli volnějšímu režimu během Velikonoc mohou mnozí lidé vzpomínat na svátky na JIP, se nenaplnily. Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) ve čtvrtek konstatoval, že trend vývoje je pozitivní a dosavadní rozvolnění opatření se negativně neprojevilo.
30.04.2020 08:25 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (727 článků) , Adam Vojtěch (579 článků)

Rozvolnění opatření znovu zrychluje: Roušky nebudou od 25. května venku povinné

 
Zatím největší vlna rozvolnění opatření proti koronavirocvé nákaze přišla v pondělí. Otevřít mohly venkovní zahrádky restaurací, lidé mohou chodit ke kadeřníkovi či holiči, možnost přivítat zákazníky už mají i obchodní centra. Vláda jedná o dalším uvolňování, největším tématem byl volnější režim nošení roušek. Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (nestr. za ANO) už předem avizoval, že povinná ochrana úst a nosu na venkovních prostranstvích by se mohla stát minulostí už na konci května. Kabinet Andreje Babiše (za ANO) jeho návrh posvětil.
11.05.2020 16:15 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18426 článků) , Vojtěch Adam (727 článků) , Adam Vojtěch (579 článků)

Plán, co bude po 25. květnu, neexistuje, přiznal Vojtěch

 
Plán toho, co se bude dít v případě zhoršení situace po 25. květnu, kdy je naplánovaná poslední vlna rozvolnění, neexistuje. Novinkám to v rozhovoru řekl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO). Pokud dojde k nějakým regulacím, budou podle něj regionální, nikoliv celoplošné. Jediné, co se podle něj po 25. květnu ještě bude regulovat, jsou hromadné akce. Povolené by mohly být ty do 500 osob.
12.05.2020 10:40 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (727 článků) , Adam Vojtěch (579 článků)

Den D v Česku: Na popcorn v kině zapomeňte, říká expert. Povolí akce pro 500 lidí?

 
Česko se probudilo do dne, kdy nastává největší rozvolnění opatření od počátku karantény. Otevřou se obchodní centra, lidé mohou jít ke kadeřníkovi, do kina, zasportovat si ve větším počtu a do lavic znovu usednou někteří školáci. Virolog a šéf pracovní skupiny pro uvolňování karantény Rastislav Maďar již dříve řekl, že vnitřně s otevřením obchodních center nesouhlasí. Jak se nyní dívá na velkou vlnu rozvolnění a uvolní se akce pro 500 lidí?
11.05.2020 05:10 |

podobné články

Rozvolnění od 11. května: Nová pravidla pro hospody nebo školy, přísná hygienická opatření

 
V pondělí 11. května se rozvolní velká část přísných opatření proti šíření koronaviru. Otevřou se třeba kadeřnictví, hospody s předzahrádkou, mnozí začnou chodit i do školy. Vláda na mimořádné tiskové konferenci v pátek představila nová pravidla, která po uvolnění začnou platit. Epidemiolog Rastislav Maďar také upozornil, že k rozvolnění vůbec nemusí dojít, pokud se situace zhorší.
01.05.2020 10:10 |

podobné články

Rozvolnění nic nebrání, rizika jsou jen lokální

 
Poslední vlně rozvolnění opatření, která nastane v pondělí, už nic nebrání. Epidemie ustupuje a situace je klidná, až na lokální výjimky, třeba v Praze a na Karvinsku.
24.05.2020 14:55 |

podobné články

Do restaurace půjdeme s rouškami, říká Vojtěch

 
Česko zvládlo pandemii velmi dobře. Nemůžeme držet zemi ve vězení dlouhé měsíce, musí nastat návrat k normálnímu životu, řekl v rozhovoru pro Novinky.cz ministr zdravotnictví Adam Vojtěch. Podle něj v rozvolnění nehrál žádnou roli verdikt městského soudu v Praze, který rozhodl, že některá opatření byla nezákonná.
25.04.2020 13:45 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (727 článků) , Adam Vojtěch (579 článků)

Ošetřovné bude nově 80 procent. Vláda potvrdila otevření farmářských trhů i psích salonů

 
Od pondělí 20. dubna mohou otevřít řemeslníci, farmářské trhy, autobazary či autosalony. Vláda v pátek na mimořádném jednání potvrdila první vlnu rozvolnění opatření, řekl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO). A ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) uvedla, že ošetřovné bude 80 procent denního základu příjmu zaměstnanců místo 60, a to zpětně od 1. dubna. Nejistota byla kolem otevírání psích salonů, nicméně vicepremiér Karel Havlíček (za ANO) potvrdil, že otevření se od pondělí týká i jich.
17.04.2020 15:10 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18426 článků)

Vláda rozvolňování režimu na hranicích teprve projedná, Hamáčkův návrh se změní

 
Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) v pondělí řekl, že by chtěl uvolnit režim na hranicích tak, aby pendleři nemuseli po návratu do 14denní karantény. Shodl se na tom Ústřední krizovýý štáb. Tento návrh se ale změní, oznámili po jednání kabinetu ministři. Jak ale zatím není jasné. Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) na tiskové konferenci po jednání vlády naznačil, že by mohlo rozvolnění probíhat v několika fázích.
20.04.2020 19:45 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (1828 článků) , Vojtěch Adam (727 článků) , Adam Vojtěch (579 článků)

Roušky dolů? Uvidíme v červnu. Na druhou vlnu epidemie zrevidujeme krizovou legislativu, řekl Hamáček

 
Všechno jde dobře, ale jestli opravdu lidé sundají z obličeje ochranu úst a nosu, k tomu musí být i dobrá epidemiologická situace. V pondělí 11. května dojde k další vlně rozvolnění restrikcí a podle toho, jak se budou měnit křivky v rámci nakažených a mrtvých, bude vláda postupovat. "Vláda má čas měnit opatření," řekl eXtra.cz Jan Hamáček, ministr vnitra a šéf Ústředního krizového štábu. Nouzový stav v Česku končí k 17. květnu a je otázkou, zda vláda bude chtít ho ještě o týden prodlužovat.
09.05.2020 17:00 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (1828 článků)

Skopeček (ODS): Rozvolnění fiskálních pravidel je zbytečné, tuto změnu nepodporujeme

 
Vláda dnes prosadila významné rozvolnění zákona o rozpočtové odpovědnosti, které bylo naprosto nepotřebné a ODS tuto změnu rozhodně odmítá.
22.04.2020 16:35 |

podobné články

Po rozvolnění zákazů v Německu opět roste počet nakažených, upozorňuje BBC

 
Britská BBC upozorňuje, že po rozvolnění karanténních opatření v Německu opět roste počet osob nakažených koronavirem. Zdá se, že reprodukční číslo viru dosáhlo hodnoty 1,1.
10.05.2020 18:10 |

podobné články

Rozvolnění v turistickém ráji se zvrhlo: Opilci se rvali v ulicích, házeli po sobě židle i popelnice

 
Španělé doslova počítali minuty do rozvolnění protikoronavirových opatření, v Málaze hned vyrazili do hospod a barů. Tamější hlavní třídu Paseo de Pedregalejo ani ne dva dny po uvolnění okupovali agresivní opilci. O hádky a rvačky nebyla nouze, alkoholem posilnění lidé po sobě házeli židle, stoly nebo popelnice. Zasáhnout museli strážci zákona, záchranáři převezli do nemocnice jednoho pobodaného Brita.
24.05.2020 17:40 |

podobné články

Je to dobré, uvedl k situaci Vojtěch. A Jaromír Soukup se nadechl, aby mu od plic něco vzkázal

 
Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (ANO) dnes na tiskové konferenci konstatoval, že trend vývoje epidemie koronaviru je pozitivní. Dosavadní rozvolnění opatření se podle jeho slov negativně neprojevilo. Na jeho slova pak reagoval na facebookovém profilu moderátor a ředitel TV Barrandov Jaromír Soukup. Podle něj situace ukázala, že Češi nepotřebují vodit za ručičku.
30.04.2020 11:20 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (727 článků) , Adam Vojtěch (579 článků) , Jaromír Soukup (48 článků)

Makroekonom Ungerman, poradce Babiše, pro PL: Do dvou let pravděpodobně dojde k dalšímu kolu ekonomické krize

 
ROZHOVOR Expert odborů a poradce Andreje Babiše Jaroslav Ungerman se obává, že v průběhu příštích dvou let pravděpodobně dojde k dalšímu kolu ekonomické krize, které se projeví stagnací či poklesem hospodářského růstu a dalšími doprovodnými jevy. Pro letošní rok očekává růst české ekonomiky zhruba kolem tří procent. Váhu jeho prognózám dodává skutečnost, že v roce 2009 předvídal pokles hrubého domácího produktu, i když tehdejší vláda očekávala růst.
27.01.2016 04:45 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18426 článků)

Ministr Adam Vojtěch exkluzivně: Stále zpívám a superstárům držím palce

 
Je to profesionál, který aktuálně dělá vše pro to, aby Česko vyšlo z boje s koronavirovou epidemií vítězně. Chrání svými rozhodnutími miliony lidí. A u lidí si získal respekt. Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch ale není vždy jen politik. Když totiž dojde řeč na jeho vášeň - zpívání - s nadsázkou řečeno odhodí úřednickou roli a odhalí své pocity. Talentovaný ministr v minulosti byl účastníkem pěvecké show SuperStar a pro eXtra.cz se za svou kariérou zpěváka exkluzivně ohlédl...
06.05.2020 12:35 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (727 článků) , Adam Vojtěch (579 článků)

Příběh jedné tiskovky aneb Proč v tom nechali Vojtěcha vykoupat

 
Vládní tisková konference bez premiéra, vicepremiérů a většiny ministrů, kde zásadní opatření týkající se rozvolnění zákazu pohybu osob, otevření hranic nebo prodloužení nouzového stavu oznamuje pouze ministr zdravotnictví Adam Vojtěch a vedle něj stojí mlčící náměstek Roman Prymula, což je ale úředník. To byla čtvrteční realita. Na počátku koronakrize byly přitom tiskovky narvané ministry.
24.04.2020 13:30 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (727 článků) , Adam Vojtěch (579 článků)