Článek

V Plzni si plácla ČSSD s ODS, vítězné ANO jde do opozice

 
Plzni bude vládnout čtyřkoalice složená z ČSSD, ODS, KDU-ČSL a lokálního seskupení Občané patrioti. Hnutí ANO, které komunální volby v Plzni vyhrálo, jde do opozice. Primátorem téměř jistě bude šéf sociální demokracie Martin Zrzavecký.
18.10.2014 11:00 |

podobné články

Podobné články

ANO už s ČSSD v Ostravě nemluví, Teplice možná nepovede Kubera

 
Vítězné hnutí ANO v Ostravě už o povolební koalici na magistrátu s dříve nejsilnější ČSSD nemluví a rozhovory směřuje ke vzniku čtyřkoalice ANO, hnutí Ostravak, lidovců a ODS. Předseda ČSSD Bohuslav Sobotka veřejně přemítá o tom, že ve městech, kde sociální demokracie nevyhrála komunální volby a dostala se do opozice, by mohla strana změnit lídry. V Teplicích budou mít možná po 20 letech jiného primátora než Jaroslava Kuberu z ODS, druhá Volba pro Teplice se tam pokouší vyjednat koalici, která by vítěznou ODS poslala do opozice.
16.10.2014 20:10 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Kubera (722 článků) , Bohuslav Sobotka (9536 článků)

ANO v Ostravě vyšouplo ODS. Je to políček za Brno, připustil Macura

 
Dosud dojednaná koalice v Ostravě, kterou mělo tvořit hnutí ANO, hnutí Ostravak, ODS a KDU-ČSL, se nekoná, vítězné ANO ve čtvrtek podepsalo jinou koaliční dohodu, a to s lidovci a Piráty. Primátorem bude opět Tomáš Macura (ANO). Ten novinářům přiznal, že vypuštění ODS z koalice má souvislost s krokem občanských demokratů v Brně, kteří při sestavování tamní rady obešli vítězné ANO.
25.10.2018 16:20 |

podobné články

Vítězné ANO je v Brně nakonec mimo hru. Primátorka bude z ODS

 
V Brně se v úterý na vytvoření koalice dohodla druhá ODS s lidovci, Piráty a ČSSD. Vítězné ANO nakonec skončí v opozici. Primátorkou by se měla stát Markéta Vaňková z ODS. Dosavadní primátor Petr Vokřál (ANO) to označil za podraz, protože v pondělí s ODS domluvili jinou koalici.
09.10.2018 15:15 |

podobné články

Angelina se plácla přes kapsu: Bradovi koupila jako svatební dar hodinky za 60 milionů!

 
O tom, že je Brangelina jeden z nejbohatších párů Hollywoodu, nikdo nepochybuje. Když tak došlo na dary při jejich nedávné svatbě, nešetřilo se. Angelina Jolie (39) se plácla přes kapsu a svému milému Bradu Pittovi (50) koupila vzácné hodinky za 60 milionů korun.
30.09.2014 19:45 |

podobné články

Osobnosti: Brad Pitt (1716 článků) , Angelina Jolie (2116 článků)

Pro syna cokoliv: Maxová se plácla přes kapsu

 
Každá matka si pro své děti přeje jen to nejlepší! Tím se jistě řídí i česká modelka Tereza Maxová (46), která se plácla při placení za svého nejstaršího syna pořádně přes kapsu.
22.11.2017 12:10 |

podobné články

Osobnosti: Tereza Maxová (423 článků)

Pro syna cokoliv: Maxová se plácla přes kapsu

 
Každá matka si pro své děti přeje jen to nejlepší! Tím se jistě řídí i česká modelka Tereza Maxová (46), která se plácla při placení za svého nejstaršího syna pořádně přes kapsu.
27.11.2017 14:50 |

podobné články

Osobnosti: Tereza Maxová (423 článků)

ANO, ČSSD a KDU-ČSL v Č.Budějovicích asi uzavřou koalici

 
Povolební koalici uzavřou v Českých Budějovicích s největší pravděpodobností vítězné hnutí ANO, ČSSD a KDU-ČSL. Výsledek dnešní schůzky vyjednávacích týmů musí ještě projednat stranická vedení. Post primátora získá vítězné hnutí ANO. ČTK to řekli lídři ANO Jiří Svoboda a lídr ČSSD Miroslav Joch. Koalice bude mít v pětačtyřicetičlenném zastupitelstvu 24 hlasů.
14.10.2014 05:20 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Svoboda (406 článků) , Jiří Svoboda (406 článků) , Miroslav Svoboda (159 článků)

Jaká bude koalice v Plzni? Vítězné ANO má smůlu!

 
Hnutí ANO, které volby v Plzni těsně vyhrálo nad ODS, bude nakonec v opozici. Koalici zde totiž utvoří již sehraná dvojice ODS a ČSSD.
18.10.2014 11:10 |

podobné články

Opozice Uherského Hradiště: Odmítáme tuto povrchní hru vedení města

 
Koalici v Uherském Hradišti tvoří ODS, KRUH, KDU-ČSL a TOP09, starostou je lídr vítězné strany ODS Stanislav Blaha. Ten vyzval opozici (ANO, Nestraníci pro Hradiště, Piráti, KSČM, ČSSD), aby do 23.listopadu loňského roku nominovala do každé odborné komise jednoho kandidáta. Opozice tedy Radě města předložila své kandidáty, místa v komisi však nezískala.
11.01.2019 10:10 |

podobné články

Ostravu nakonec povede vítězné ANO s ČSSD a lidovci

 
Pokud se již nic nezkomplikuje, vypadá to nakonec tak, že Ostravu povede vítězné hnutí ANO v koalici s ČSSD a KDU-ČSL. Ve čtvrtek ráno o tom informovala mluvčí ANO Michaela Závodná.
30.10.2014 08:40 |

podobné články

Zvrat: Brno bude mít koalici bez ANO, primátorkou se stane Vaňková z ODS

 
V Brně nakonec vytvoří koalici druhá ODS s KDU-ČSL, Piráty a ČSSD, řekli zástupci těchto stran, kteří mají dohromady 33 mandátů v 55členném zastupitelstvu. Obejdou tak vítězné ANO, s nímž přitom už byly ODS, KDU-ČSL a ČSSD domluveny na koalici. Jednička ODS Markéta Vaňková řekla, že se strany dohodly na základě shody programů. Primátorkou bude Vaňková, vystřídá Petra Vokřála (ANO). Prvním náměstkem zůstane Petr Hladík (KDU-ČSL). 
09.10.2018 16:10 |

podobné články

V Plzni, Č. Budějovicích a Jablonci zasednou nová zastupitelstva

 
V Plzni, Českých Budějovicích a Jablonci nad Nisou se dnes poprvé od říjnových obecních voleb sejdou nová zastupitelstva. Na ustavující schůzi budou zastupitelé mimo jiné volit primátora. V Plzni by se jím měl stát Martin Baxa z ODS, v Jablonci Milan Kroupa z ANO. V Českých Budějovicích má primátorem zůstat Jiří Svoboda (ANO). V Liberci dnes vítězní Starostové pro Liberecký kraj podepíšou s ANO a ODS programové prohlášení koalice.
15.11.2018 08:45 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Svoboda (406 článků) , Jiří Svoboda (406 článků) , Martin Baxa (68 článků) , Milan Svoboda (17 článků)

Plzeň se už dohádala: Vládnout bude ANO i ODS, primátorem se stane Baxa

 
V Plzni se v noci na úterý po mnohahodinovém jednání dohodly na vytvoření koalice vítězné hnutí ANO s druhou ODS, doplní je ještě TOP 09 a ČSSD. Primátorem se stane Martin Baxa z ODS.
16.10.2018 09:40 |

podobné články

Osobnosti: Martin Baxa (68 článků)

Smůla ČSSD v Českém Krumlově. Vyhrála, ale stejně jde do opozice

 
Vítězné ČSSD v Českém Krumlově hrozí to, že zůstane nakonec v opozici. Při povolebních vyjednáváních se jí stále nedaří sestavit většinovou koalici v novém zastupitelstvu. Na spolupráci se vyjednávači zatím shodli s ANO a s ODS. Nestačí to však, mají dohromady jen 11 hlasů v třiadvacetičlenném zastupitelstvu. ČTK to dnes řekl předseda městské ČSSD a radní Rudolf Vejskrab.
25.10.2014 21:10 |

podobné články

Vítězné ANO preferuje v Ostravě pokračování čtyřkoalice

 
Pokračovat ve stávající koalici s hnutím Ostravak, ODS a lidovci chce v moravskoslezské metropoli vítězné hnutí ANO 2011. Právu to řekl stávající primátor a volební lídr ANO Tomáš Macura.
07.10.2018 15:45 |

podobné články

V Jihlavě skončí vítězné ANO v opozici. Koalici vytvoří Fórum s ODS, Žijeme Jihlavou! a lidovci

 
Radnici v krajské Jihlavě příští čtyři roky povede Fórum Jihlava s ODS, Žijeme Jihlavou! a lidovci. Zástupci těchto stran se na pátečním jednání dohodli na tom, že koaliční smlouvu podepíšou příští týden ve středu. Sdělila to Karolína Koubová z Fóra, která bude kandidovat na místo primátorky. Vítězné hnutí ANO tak skončí v opozici. Fórum získalo v komunálních volbách druhý nejvyšší počet hlasů.
26.10.2018 19:55 |

podobné články

V Plzni to bude ještě zamotané. Na mandáty vyhrály tři strany, začala první jednání

 
Strany, které uspěly ve volbách v Plzni, zatím spíše navazují kontakty, vyjednávání o povolebních koalicích ale ještě nezačala. Vítězná ANO, která o desetiny procenta porazila ODS, se chce v prvním kole setkat se zástupci všech stran, v druhém s potenciálními partnery. Dosavadní koaliční partneři ODS a ČSSD, které mají stejně jako ANO po deseti mandátech, chtějí zatím především upřít síly k druhému kolu senátních voleb. V něm se za týden utkají v Plzni právě kandidáti obou stran.
12.10.2014 21:26 |

podobné články

Vznikající koalice v Plzni má první trhliny, SPD navíc podalo žalobu na volby

 
Vznikající koalice hnutí ANO, ODS, ČSSD a TOP 09 v Plzni má první trhliny. Uskupení čtyř stran už není zcela jednotné - senátor a zastupitel Lumír Aschenbrenner z ODS má výhrady k podpisu koaliční smlouvu s ANO. Situaci v Plzni navíc kompikuje skutečnost, že hnutí SPD podalo žalobu na neplatnost voleb. Pokud by byla úspěšná, mohlo by to výrazně zamíchat složením zastupitelstva.
19.10.2018 16:10 |

podobné články

ČSSD se v Olomouci spřáhla s kmotry, tvrdí vyšachované ANO

 
V olomouckých volbách vítězné ANO míří po komunálních volbách do opozice. Předseda hnutí Andrej Babiš neskrývá rozčarování z dohody ČSSD s ODS, TOP 09 a KDU-ČSL, které v tomto krajském městě vytvoří koalici. Podle šéfa ČSSD jeho straníci v Olomouci z Prahy žádné instrukce nedostali.
13.10.2014 12:50 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15841 článků)