Článek

V Plzni si plácla ČSSD s ODS, vítězné ANO jde do opozice

 
Plzni bude vládnout čtyřkoalice složená z ČSSD, ODS, KDU-ČSL a lokálního seskupení Občané patrioti. Hnutí ANO, které komunální volby v Plzni vyhrálo, jde do opozice. Primátorem téměř jistě bude šéf sociální demokracie Martin Zrzavecký.
18.10.2014 11:00 |

podobné články

Podobné články

ANO už s ČSSD v Ostravě nemluví, Teplice možná nepovede Kubera

 
Vítězné hnutí ANO v Ostravě už o povolební koalici na magistrátu s dříve nejsilnější ČSSD nemluví a rozhovory směřuje ke vzniku čtyřkoalice ANO, hnutí Ostravak, lidovců a ODS. Předseda ČSSD Bohuslav Sobotka veřejně přemítá o tom, že ve městech, kde sociální demokracie nevyhrála komunální volby a dostala se do opozice, by mohla strana změnit lídry. V Teplicích budou mít možná po 20 letech jiného primátora než Jaroslava Kuberu z ODS, druhá Volba pro Teplice se tam pokouší vyjednat koalici, která by vítěznou ODS poslala do opozice.
16.10.2014 20:10 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Kubera (667 článků) , Bohuslav Sobotka (9531 článků)

ANO v Ostravě vyšouplo ODS. Je to políček za Brno, připustil Macura

 
Dosud dojednaná koalice v Ostravě, kterou mělo tvořit hnutí ANO, hnutí Ostravak, ODS a KDU-ČSL, se nekoná, vítězné ANO ve čtvrtek podepsalo jinou koaliční dohodu, a to s lidovci a Piráty. Primátorem bude opět Tomáš Macura (ANO). Ten novinářům přiznal, že vypuštění ODS z koalice má souvislost s krokem občanských demokratů v Brně, kteří při sestavování tamní rady obešli vítězné ANO.
25.10.2018 16:20 |

podobné články

Vítězné ANO je v Brně nakonec mimo hru. Primátorka bude z ODS

 
V Brně se v úterý na vytvoření koalice dohodla druhá ODS s lidovci, Piráty a ČSSD. Vítězné ANO nakonec skončí v opozici. Primátorkou by se měla stát Markéta Vaňková z ODS. Dosavadní primátor Petr Vokřál (ANO) to označil za podraz, protože v pondělí s ODS domluvili jinou koalici.
09.10.2018 15:15 |

podobné články

Angelina se plácla přes kapsu: Bradovi koupila jako svatební dar hodinky za 60 milionů!

 
O tom, že je Brangelina jeden z nejbohatších párů Hollywoodu, nikdo nepochybuje. Když tak došlo na dary při jejich nedávné svatbě, nešetřilo se. Angelina Jolie (39) se plácla přes kapsu a svému milému Bradu Pittovi (50) koupila vzácné hodinky za 60 milionů korun.
30.09.2014 19:45 |

podobné články

Osobnosti: Brad Pitt (1683 článků) , Angelina Jolie (2092 článků)

Pro syna cokoliv: Maxová se plácla přes kapsu

 
Každá matka si pro své děti přeje jen to nejlepší! Tím se jistě řídí i česká modelka Tereza Maxová (46), která se plácla při placení za svého nejstaršího syna pořádně přes kapsu.
22.11.2017 12:10 |

podobné články

Osobnosti: Tereza Maxová (419 článků)

Pro syna cokoliv: Maxová se plácla přes kapsu

 
Každá matka si pro své děti přeje jen to nejlepší! Tím se jistě řídí i česká modelka Tereza Maxová (46), která se plácla při placení za svého nejstaršího syna pořádně přes kapsu.
27.11.2017 14:50 |

podobné články

Osobnosti: Tereza Maxová (419 článků)

ANO, ČSSD a KDU-ČSL v Č.Budějovicích asi uzavřou koalici

 
Povolební koalici uzavřou v Českých Budějovicích s největší pravděpodobností vítězné hnutí ANO, ČSSD a KDU-ČSL. Výsledek dnešní schůzky vyjednávacích týmů musí ještě projednat stranická vedení. Post primátora získá vítězné hnutí ANO. ČTK to řekli lídři ANO Jiří Svoboda a lídr ČSSD Miroslav Joch. Koalice bude mít v pětačtyřicetičlenném zastupitelstvu 24 hlasů.
14.10.2014 05:20 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Svoboda (346 článků) , Jiří Svoboda (346 článků) , Miroslav Svoboda (156 článků)

Jaká bude koalice v Plzni? Vítězné ANO má smůlu!

 
Hnutí ANO, které volby v Plzni těsně vyhrálo nad ODS, bude nakonec v opozici. Koalici zde totiž utvoří již sehraná dvojice ODS a ČSSD.
18.10.2014 11:10 |

podobné články

Ostravu nakonec povede vítězné ANO s ČSSD a lidovci

 
Pokud se již nic nezkomplikuje, vypadá to nakonec tak, že Ostravu povede vítězné hnutí ANO v koalici s ČSSD a KDU-ČSL. Ve čtvrtek ráno o tom informovala mluvčí ANO Michaela Závodná.
30.10.2014 08:40 |

podobné články

Zvrat: Brno bude mít koalici bez ANO, primátorkou se stane Vaňková z ODS

 
V Brně nakonec vytvoří koalici druhá ODS s KDU-ČSL, Piráty a ČSSD, řekli zástupci těchto stran, kteří mají dohromady 33 mandátů v 55členném zastupitelstvu. Obejdou tak vítězné ANO, s nímž přitom už byly ODS, KDU-ČSL a ČSSD domluveny na koalici. Jednička ODS Markéta Vaňková řekla, že se strany dohodly na základě shody programů. Primátorkou bude Vaňková, vystřídá Petra Vokřála (ANO). Prvním náměstkem zůstane Petr Hladík (KDU-ČSL). 
09.10.2018 16:10 |

podobné články

V Plzni, Č. Budějovicích a Jablonci zasednou nová zastupitelstva

 
V Plzni, Českých Budějovicích a Jablonci nad Nisou se dnes poprvé od říjnových obecních voleb sejdou nová zastupitelstva. Na ustavující schůzi budou zastupitelé mimo jiné volit primátora. V Plzni by se jím měl stát Martin Baxa z ODS, v Jablonci Milan Kroupa z ANO. V Českých Budějovicích má primátorem zůstat Jiří Svoboda (ANO). V Liberci dnes vítězní Starostové pro Liberecký kraj podepíšou s ANO a ODS programové prohlášení koalice.
15.11.2018 08:45 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Svoboda (346 článků) , Jiří Svoboda (346 článků) , Martin Baxa (63 článků) , Milan Svoboda (16 článků)

Smůla ČSSD v Českém Krumlově. Vyhrála, ale stejně jde do opozice

 
Vítězné ČSSD v Českém Krumlově hrozí to, že zůstane nakonec v opozici. Při povolebních vyjednáváních se jí stále nedaří sestavit většinovou koalici v novém zastupitelstvu. Na spolupráci se vyjednávači zatím shodli s ANO a s ODS. Nestačí to však, mají dohromady jen 11 hlasů v třiadvacetičlenném zastupitelstvu. ČTK to dnes řekl předseda městské ČSSD a radní Rudolf Vejskrab.
25.10.2014 21:10 |

podobné články

Plzeň se už dohádala: Vládnout bude ANO i ODS, primátorem se stane Baxa

 
V Plzni se v noci na úterý po mnohahodinovém jednání dohodly na vytvoření koalice vítězné hnutí ANO s druhou ODS, doplní je ještě TOP 09 a ČSSD. Primátorem se stane Martin Baxa z ODS.
16.10.2018 09:40 |

podobné články

Osobnosti: Martin Baxa (63 článků)

Vítězné ANO preferuje v Ostravě pokračování čtyřkoalice

 
Pokračovat ve stávající koalici s hnutím Ostravak, ODS a lidovci chce v moravskoslezské metropoli vítězné hnutí ANO 2011. Právu to řekl stávající primátor a volební lídr ANO Tomáš Macura.
07.10.2018 15:45 |

podobné články

V Jihlavě skončí vítězné ANO v opozici. Koalici vytvoří Fórum s ODS, Žijeme Jihlavou! a lidovci

 
Radnici v krajské Jihlavě příští čtyři roky povede Fórum Jihlava s ODS, Žijeme Jihlavou! a lidovci. Zástupci těchto stran se na pátečním jednání dohodli na tom, že koaliční smlouvu podepíšou příští týden ve středu. Sdělila to Karolína Koubová z Fóra, která bude kandidovat na místo primátorky. Vítězné hnutí ANO tak skončí v opozici. Fórum získalo v komunálních volbách druhý nejvyšší počet hlasů.
26.10.2018 19:55 |

podobné články

ČSSD se v Olomouci spřáhla s kmotry, tvrdí vyšachované ANO

 
V olomouckých volbách vítězné ANO míří po komunálních volbách do opozice. Předseda hnutí Andrej Babiš neskrývá rozčarování z dohody ČSSD s ODS, TOP 09 a KDU-ČSL, které v tomto krajském městě vytvoří koalici. Podle šéfa ČSSD jeho straníci v Olomouci z Prahy žádné instrukce nedostali.
13.10.2014 12:50 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (14846 článků)

V Plzni to bude ještě zamotané. Na mandáty vyhrály tři strany, začala první jednání

 
Strany, které uspěly ve volbách v Plzni, zatím spíše navazují kontakty, vyjednávání o povolebních koalicích ale ještě nezačala. Vítězná ANO, která o desetiny procenta porazila ODS, se chce v prvním kole setkat se zástupci všech stran, v druhém s potenciálními partnery. Dosavadní koaliční partneři ODS a ČSSD, které mají stejně jako ANO po deseti mandátech, chtějí zatím především upřít síly k druhému kolu senátních voleb. V něm se za týden utkají v Plzni právě kandidáti obou stran.
12.10.2014 21:26 |

podobné články

Vznikající koalice v Plzni má první trhliny, SPD navíc podalo žalobu na volby

 
Vznikající koalice hnutí ANO, ODS, ČSSD a TOP 09 v Plzni má první trhliny. Uskupení čtyř stran už není zcela jednotné - senátor a zastupitel Lumír Aschenbrenner z ODS má výhrady k podpisu koaliční smlouvu s ANO. Situaci v Plzni navíc kompikuje skutečnost, že hnutí SPD podalo žalobu na neplatnost voleb. Pokud by byla úspěšná, mohlo by to výrazně zamíchat složením zastupitelstva.
19.10.2018 16:10 |

podobné články

Koalici na Vysočině budou tvořit ČSSD, ANO, ODS a Starostové

 
Budoucí krajskou koalici na Vysočině budou tvořit ČSSD, ANO, ODS a Starostové pro Vysočinu. Koaliční dohoda by měla být podepsána v týdnu od 24. října. Jednání o jejím znění by mělo začít dnes. Novinářům to po schůzce krajského výkonného výboru ČSSD řekl volební lídr vítězné ČSSD, současný a s největší pravděpodobností i budoucí hejtman Jiří Běhounek (nestraník za ČSSD). Koalice bude mít v pětačtyřicetičlenném krajském zastupitelstvu pohodlnou většinu 29 mandátů.
16.10.2016 14:50 |

podobné články