Článek

V pátek přijde zima, nasněží i v nížinách

 
Zima v pátek ukáže svou sílu a v souvislosti s přechodem frontálního systému očekávají meteorologové sněhovou nadílku i v nížinách. Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) vydal výstrahu před tvorbou sněhových jazyků a v horských oblastech i závějí. V pátek může na horách napadnout až 20 centimetrů sněhu, v nižších polohách do pěti centimetrů. Sněhu si lidé příliš neužijí, neboť již v neděli by měly teploty znovu stoupat až k osmi stupňům.
29.12.2011 10:50 |

podobné články

Podobné články

PŘEDPOVĚĎ POČASÍ: Hurá, zima je tu! Přituhne a příští týden nasněží i v nížinách

 
Lyžaři a přátelé bílé zimy se mohou radovat. Počasí se konečně znovu začne chovat jako v lednu - čtvrtek je posledním teplým dnem. O víkendu půjdou teploty dolů a příští týden nasněží nejen na horách, ale i v nížinách.
09.01.2014 11:25 |

podobné články

V neděli přijde arktická zima, teploty kolem nuly a sněžení

 
Listopad byl zatím nadprůměrně teplý, v neděli ale přijde arktická zima se studeným vzduchem ze severních polárních oblastí. Denní teploty spadnou k nule, nasněží i v nížinách a na horách spadne až 15 centimetrů. Uvedl to Stanislav Racko z Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).  
22.11.2013 13:02 |

podobné články

Zima se nechce vzdát. Ochladí se a možná i nasněží!

 
Po příjemném a takřka jarním oteplení posledních dnů se chystá ještě nakrátko ozvat odcházející zima. Teploty mírně poklesnou, obloha se zatáhne a dokonce nasněží! Příští týden se ale teplo začne vracet.
07.03.2012 14:05 |

podobné články

Sníh napadne i v nížinách, západ potrápí celodenní mráz

 
Sněhové srážky budou i v následujících dnech výsadou především horských oblastí, mírně ale nasněží i v nížinách. Teploty nejčastěji nepřekročí čtyři stupně Celsia, v západní části republiky budou dokonce takzvané ledové dny, kdy po celý den teploty nestoupnou nad bod mrazu. Novinkám to řekla Dagmar Honsová ze společnosti Meteopress.
25.11.2013 18:57 |

podobné články

Osobnosti: Dagmar Honsová (714 článků)

Prorok z 15. století předpověděl konec světa, když nasněží v Salentu. A nasněžilo

 
Proroctví o konci světa italského filozofa Mattea Tafuriho, jenž žil na přelomu patnáctého a šestnáctého století, neděsilo Italy víc než letos v lednu. Myslitel totiž hovoří o tom, že za pět set let po jeho smrti nasněží dvakrát po sobě v Salentu, objeví se na nebi dva záblesky a svět skončí.
19.01.2017 11:30 |

podobné články

Šály, zimáky a pevné nervy: Zítra nasněží, prochumelí i příští týden

 
Zazimujte se! Ženou se k nám sněhové mraky a brzo bude chumelit i v nížinách. Sníh přijde už zítra a tentokrát se nebude schovávat jen na horách, na severovýchodě bude padat i v 300 metrech nad mořem. O víkendu se sněhové vločky odmlčí, v příštím týdnu ale zasypou celou republiku.
02.11.2016 17:05 |

podobné články

Počasí jako na houpačce: Přijde obleva, pak ochlazení

 
Zima, jaro a zase zima! Pořádné teplotní skoky nás čekají v příštím týdnu. Dnes a zítra bude ještě zima, jak se patří, pak přijde obleva a po ní zase ochlazení. Dnes a zítra si užijeme ještě sněžení a teplot okolo nuly nebo i pod ní. Ale pak přijde obleva.
21.01.2018 05:00 |

podobné články

Vydatné sněžení na horách a ledovka v nížinách. Do Česka se vrací zima

 
Vydatné sněžení na horách a v nížinách déšť nebo mrznoucí srážky předpovídají meteorologové pro třetí únorový týden. Jarní teploty z posledních dnů vystřídá prudké ochlazení, kdy ranní teploty budou klesat až na minus čtyři stupně Celsia. Počasí v nadcházejícím týdnu dá zabrat především řidičům, kteří se budou potýkat nejen se sněžením, ale také s mrznoucími srážkami, ledovkou a náledím.
15.02.2016 12:55 |

podobné články

Zima definitivně končí, do nížin už se nevrátí

 
Podle pranostik dnešním svátkem svatého Matěje končí tuhá zima. To by mělo platit i letos, ale především pro nížiny. Tam už by mělo být jaro pomalu cítit ve vzduchu, zatímco na horách ještě nasněží.
24.02.2012 12:30 |

podobné články

Vánoce proprší, pravá zima přijde až v půlce ledna

 
Ani poslední prosincové dny nebudou příliš připomínat pravé vánoční počasí. Zatímco sníh napadne místy ve vyšších polohách, v nížinách bude převažovat oblačno s občasnými dešťovými nebo smíšenými srážkami. Uvedla to Dagmar Honsová ze společnosti Meteopress. Pravá zima začne podle Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) až v polovině ledna.
20.12.2011 15:15 |

podobné články

Osobnosti: Dagmar Honsová (714 článků)

Předpověď meteorologů: NASNĚŽÍ a víme kdy!

 
Dnešní teplý Silvestr vystřídáv příštím týdnu o něco chladnější počasí. Přesto tento první týden bude z ledna nejteplejší. Pak se ochladí a na konci měsíce můžeme čekat sníh i v nížinách.
31.12.2017 05:10 |

podobné články

Je mi zima, pořád je mi zima. Oslnivý nástup ministryně Šlechtové do sněmovny měl veselé pokračování

 
Ministryně Michaela Marksová (ČSSD) dnes ve sněmovně podpořila novopečenou ministryni místního rozvoje Karlu Šlechtovou (ANO). Ta totiž ve středu ve svém úplně prvním vystoupení před poslanci kromě kritiky jejich chování zmínila, že je jí ve sněmovně zima. Dnes jí v tom překvapivě dala za pravdu její vládní kolegyně Marksová. „Je mi tady taky velká zima,“ řekla totiž Marksová ve chvíli, když měla odpovídat na interpelaci komunistky Marty Semelové.
23.10.2014 18:31 |

podobné články

Osobnosti: Marta Semelová (266 článků) , Michaela Marksová (457 článků)

Zima je tu do dvou týdnů, ukazuje příroda

 
Letošní zima bude proměnlivá. Tedy alespoň v nížinách, ve vyšších polohách nad 700 metrů se sníh udrží patrně celou sezónu. Takovou předpověď nastínil Právu meteorolog Rudolf Kovařík z Šindelové na Sokolovsku, který už desítky let pozoruje přírodu v řadě oblastí. Na základě těchto pozorování se pak snaží určit průběh nadcházejících měsíců.
05.12.2011 03:00 |

podobné články

VELKÁ PŘEDPOVĚĎ: Přestane sněžit, bude pršet a teploty opět stoupnou!

 
Zima se v Česku dlouho "neohřála" a už zase ustupuje. Po silných mrazech z víkendu se bude oteplovat, téměř přestane sněžit a v nížinách očekáváme dokonce déšť. Bílá zima tedy možná zmizí stejně rychle, jako přišla.
27.01.2014 11:30 |

podobné články

Přepověď meteorologů: Zima má odzvoněno!

 
Na horách ještě vládne zima, v nížinách už kvetou kytky. Studená rána a už jarně teplé dny nás čekají v příštích třech týdnech. Deštníky mějte ale v pohotovosti.
22.02.2015 05:10 |

podobné články

Zima si dává na čas. Teploty neklesnou pod nulu a pršet bude i na horách

 
Ta pravá zima si dává na čas. Na horách bude padat sníh s deštěm, v nížinách neklesnou teploty pod dva stupně. Slunce se ale neukáže, uvádějí meteorologové.
10.12.2015 13:30 |

podobné články

Skutečná zima je tady... Teď udeří MRÁZ!

 
Zima je tady! Nový rok přinesl pořádné ochlazení. Sněží i v nížinách a na konci týdne spadnou teploty ráno až ke dvaceti stupňům pod nulou, čeká nás tedy takzvaná arktická noc.
03.01.2017 05:20 |

podobné články

Suchá zima, léto bez vody? Naopak!

 
Teploty nad nulou, o sněhu si můžeme nechat v nížinách jen zdát. Tak vypadá letošní zima. Zahrádkáři i zemědělci se děsí sucha. Zatím ale není podle meteorologů důvod. Studny se plní, prameny sílí.
01.02.2018 05:10 |

podobné články

Po teplém pondělku se ochladí, sněžit by mohlo i v nížinách

 
Po chladném prosincovém týdnu se nakrátko oteplí a pondělní teploty budou připomínat znovu spíše říjen. Každým dnem však bude rtuť teploměrů více podléhat ochlazení, vrcholky hor pokryjí sněhové čepice, v závěru týdne by pak mohl padat sníh i v nížinách. Pokud se vlekaři začnou činit a počasí bude příznivé, mohlo by se už o víkendu lyžovat, informovala Novinky Dagmar Honsová z Meteopressu.
07.12.2009 10:20 |

podobné články

Osobnosti: Dagmar Honsová (714 článků)