Článek

V Olomouckém kraji vyhlásili smogovou situaci

 
Meteorologové v noci vyhlásili v Olomouckém kraji smogovou situaci. Důvodem jsou vysoké koncentrace polétavého prachu. Není vyloučeno vyhlášení regulace, upozornil Český hydrometeorologický ústav. Smogová situace platí i ve Zlínském a Moravskoslezském kraji.
22.01.2019 07:35 |

podobné články

Podobné články

Meteorologové vyhlásili smogovou situaci v Praze a na Moravě

 
Meteorologové v noci vyhlásili smogovou situaci v Praze, Brně, Olomouckém, Zlínském a v části Moravskoslezského kraje. Důvodem jsou zvýšené koncentrace polétavého prachu.
06.11.2015 08:25 |

podobné články

Sever Moravy sevřel smog. Experti: Omezte pohyb venku a nejezděte autem

 
Meteorologové v neděli po 14. hodině v aglomeraci Ostravska, Karvinska a Frýdecko-Místecka (kromě oblasti Třinecka) vyhlásili regulaci. Podniky musejí přijmout různá opatření, aby ještě více neznečišťovaly ovzduší. Už dopoledne tam meteorologové vyhlásili smogovou situaci. Obojí platí až do odvolání. Ve 21:23 vyhlásili meteorologové smogovou situaci také pro oblast Třinecka. Důvodem jsou vysoké koncentrace polétavého prachu v ovzduší, oznámil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).
20.01.2019 22:30 |

podobné články

Meteorologové vyhlásili smogovou situaci v Moravskoslezském kraji

 
Kvůli vysokým koncentracím prachu v ovzduší vyhlásili meteorologové na Nový rok brzy ráno v Moravskoslezském kraji smogovou situaci. Limity prachu totiž ve středu ráno byly překročeny na některých měřicích stanicích dokonce téměř pětinásobně. Nejvíce zamořené prachem je Karvinsko, Ostravsko a Opavsko.
01.01.2014 07:50 |

podobné články

V Moravskoslezském kraji vyhlásili smogovou situaci

 
Meteorologové vyhlásili ve středu ráno smogovou situaci v části Moravskoslezského kraje. Platí pro Ostravsko, Karvinsko a Frýdecko-Místecko bez Třinecka. Rozptylové podmínky se v kraji zhoršily už koncem minulého týdne.
12.03.2014 06:20 |

podobné články

Pozor, máme tu smogovou situaci, varují odborníci. Řidiči mají nechat auta doma

 
Meteorologové v noci vyhlásili smogovou situaci v Praze, Brně, Olomouckém a Zlínském kraji a v části Moravskoslezského kraje. Důvodem jsou zvýšené koncentrace polétavého prachu.
06.11.2015 07:15 |

podobné články

Meteorologové vyhlásili v Moravskoslezském kraji smogovou situaci

 
Meteorologové vyhlásili v noci na dnešek smogovou situaci v části Moravskoslezského kraje. Platí do odvolání pro Ostravsko, Karvinsko a Frýdecko-Místecko bez Třinecka. Oznámil to dnes Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). V regionu se dnes ráno průměrné denní koncentrace polétavého prachu pohybovaly v rozmezí od 80 do 289 mikrogramů na metr krychlový. Imisní limit je přitom 50 mikrogramů na metr krychlový. 
28.01.2014 07:45 |

podobné články

Meteorologové vyhlásili v Moravskoslezském kraji smogovou situaci

 
Meteorologové vyhlásili na Ostravsku, Karvinsku a Frýdecko-Místecku smogovou situaci. Důvodem jsou vysoké koncentrace troposférického ozonu. Na Frýdecko-Místecku se smogová situace netýká oblasti Třince a okolí.
10.06.2014 20:05 |

podobné články

V Moravskoslezském kraji meteorologové vyhlásili smogovou situaci

 
Do Moravskoslezského kraje dorazil i teď v létě smog. Meteorologové proto ve čtvrtek odpoledne vyhlásili smogovou situaci pro Novojičínsko, Opavsko a Bruntálsko. Důvodem jsou vysoké koncentrace troposférického ozónu.
06.08.2015 15:40 |

podobné články

Ostravě se už zase špatně dýchá, meteorologové v kraji vyhlásili smogovou situaci

 
S nástupem teplotních inverzí se začal zhoršovat vzduch v části Moravskoslezského kraje. Meteorologové v pátek odpoledne vyhlásili smogovou situaci na Ostravsku, Karvinsku, Frýdecko-Místecku a Třinecku. V ovzduší jsou vysoké koncentrace polétavého prachu.
20.10.2018 09:35 |

podobné články

Jihomoravský kraj hlásí smogovou krizi: Lidé se „dusí“ také v Praze nebo Brně

 
Meteorologové vyhlásili v Jihomoravském kraji v pátek po poledni smogovou situaci. Už v noci na dnešek podobný stav vyhlásili pro Brno. Platí do odvolání. Důvodem je vysoká koncentrace polétavého prachu v ovzduší. Smogová situace bývá vyhlašována, pokud alespoň na polovině stanic překročil dvanáctihodinový průměr hodnotu 100 mikrogramů na metr krychlový a ve výhledu na 24 hodin není předpokládán jeho pokles.
20.01.2017 15:05 |

podobné články

Ve středních Čechách vyhlásili meteorologové smogovou situaci

 
Meteorologové vyhlásili ve středu po půlnoci smogovou situaci pro Středočeský kraj. V ovzduší se výrazně zvýšily koncentrace polétavého prachu.
21.11.2012 07:20 |

podobné články

Sever Moravy trápí smog. Meteorologové vyhlásili smogovou situaci!

 
Meteorologové vyhlásili v noci na dnešek smogovou situaci v části Moravskoslezského kraje. Platí do odvolání pro Ostravsko, Karvinsko a Frýdecko-Místecko bez Třinecka. Oznámil to dnes Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).
28.01.2014 07:55 |

podobné články

Na Karvinsku, Ostravsku a Frýdecko-Místecku vyhlásili smogovou situaci

 
Meteorologové ve čtvrtek v oblasti Karvinska, Ostravska a Frýdecko-Místecka bez Třinecka vyhlásili kvůli zhoršené kvalitě ovzduší smogovou situaci. Meteorologové tak činí v případě, když dva dny po sobě čtyřiadvacetihodinové koncentrace polétavého prachu překračují hodnotu 100 mikrogramů na metr krychlový. Informoval o tom Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).
22.01.2015 08:42 |

podobné články

Smogovou situaci vyhlásili meteorologové už i na Třinecku

 
Meteorologové v neděli v noci kvůli vysokým koncentracím polétavého prachu v ovzduší vyhlásili smogovou situaci už i na Třinecku. V regionu byla platná dosud jen na Ostravsku, Karvinsku a v části Frýdecko-Místecka, kde byla vyhlášena už v pátek. ČTK o tom informoval Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).
03.01.2016 23:30 |

podobné články

V Libereckém kraji bojují kvůli vysokým teplotám se smogovou situací

 
Meteorologové dnes vyhlásili smogovou situaci v Libereckém kraji. Důvodem je vysoká koncentrace přízemního ozonu, která může způsobovat problémy lidem s chronickými dýchacími problémy, starším lidem a malým dětem. Měli by se odpoledne vyvarovat pobytu pod širým nebem a zvýšené fyzické zátěže, spojené se zvýšenou frekvencí dýchání. U zdravých dospělých nejsou žádná omezení. ČTK o tom informovala pobočka Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) v Ústí nad Labem. 
18.06.2013 19:10 |

podobné články

Stav ovzduší na Zlínsku a Olomoucku se zlepšil. Meteorologové odvolali pohotovost

 
Meteorologové dnes před polednem odvolali smogovou situaci ve Zlínském a Olomouckém kraji. Stav ovzduší se tam výrazně zlepšil. Hodnoty polétavého prachu se pohybují okolo limitu, který je 50 mikrogramů na metr krychlový. Jen ve Zlíně a Uherském Hradišti jsou hodnoty o něco vyšší. Smogovou situaci vyhlásil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) v pátek. 
26.01.2013 14:35 |

podobné články

Sever Moravy: Vzduch se vyčistil, meteorologové odvolali smogovou situaci

 
Hodnoty obsahu polétavého prachu v ovzduší v Moravskoslezském kraji klesly po přechodu studené fronty výrazně pod limit. Meteorologové proto v neděli ráno odvolali smogovou situaci, kterou vyhlásili ve středu.
26.12.2010 09:15 |

podobné články

V Moravskoslezském kraji odvolali smogovou situaci

 
Meteorologové ve čtvrtek ráno odvolali smogovou situaci v aglomeraci Ostravska, Karvinska a Frýdecko-Místecka. Vyhlásili ji v úterý kvůli vysoké koncentrace troposférického ozonu. Na Frýdecko-Místecku se smogová situace netýkala oblasti Třince a okolí.
12.06.2014 06:40 |

podobné články

Smogová situace v Moravskoslezském kraji, vyhlásili regulaci

 
Meteorologové v neděli po 14. hodině v aglomeraci Ostravska, Karvinska a Frýdecko-Místecka vyhlásili regulaci, od 21:33 platí i pro Třinecko. Podniky musejí přijmout různá opatření, aby ještě více neznečišťovaly ovzduší. Už dopoledne tam meteorologové vyhlásili smogovou situaci. Obojí platí až do odvolání. Důvodem jsou vysoké koncentrace polétavého prachu v ovzduší.
20.01.2019 14:50 |

podobné články