Článek

V novém nouzovém stavu platí v ČR většina dosavadních omezení

 
Ode dneška platí v České republice po dobu dvou týdnů nově vyhlášený nouzový stav. Vláda na něj navázala většinu z dvou desítek doposud platných opatření včetně zákazu vycházení mezi 21:00 a 5:00 či omezení provozu obchodů a služeb.
15.02.2021 06:35 |

podobné články

Podobné články

Filip: Chceme jednat o novém nouzovém stavu, ne o prodloužení stávajícího

 
Podle šéfa KSČM Vojtěcha Filipa je nutné udělat nějaké opatření, protože nové mutace koronaviru, které se již objevily i v ČR, znamenají zcela novou situaci. Komunisté jsou podle něho ochotni jednat o novém nouzovém stavu, nikoli o prodloužení toho současného, který je podle nich protiústavní.
25.02.2021 18:15 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Filip (1445 článků)

Mynář bude platit. Kancléř dostal pokutu za porážku „hladového prasete“ v nouzovém stavu

 
Zabijačka prasete u hradního kancléře Vratislava Mynáře v Osvětimanech na Uherskohradišťsku v nouzovém stavu má finanční dohru. Veterináři mu uložili pokutu 1300 korun za neregistrování prasete, byl podle nich porušen plemenářský zákon. Za Státní veterinární správu (SVS) to sdělil Petr Majer. Pokuta není pravomocná, kancléř má osm dní na odvolání se proti ní. Jiná porušení veterináři nezjistili. Tato nahlašovací povinnost platí rok a několik měsíců, dříve se chov s jedním kusem prasete hlásit nemusel. Na případ upozornily Blesk Zprávy, Mynář pokutu respekuje a zaplatí ji. Poznamenal, že o povinnosti nevěděl.
27.05.2020 14:45 |

podobné články

Osobnosti: Vratislav Mynář (1189 článků)

Večírek v nouzovém stavu: Pes měl roušku, ostatní vulgárně nadávali Babišovi a pili pivo

 
Pes měl roušku a choval se podle pravidel. Další účastníci večírku už tak svědomití nebyli. Partička se natáčela při pití piva, roušky padaly pod brady a celé vystoupení vrcholilo urážením Andreje Babiše a Miloše Zemana. Máme tu další jedince, kteří si myslí, že pravidla zavedená v nouzovém stavu neplatí pro všechny.
11.04.2020 06:01 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (20931 článků) , Miloš Zeman (24946 článků)

Vláda zvýšila důchody. O nouzovém stavu a zpřísnění opatření nejednala

 
V pondělí odpoledne jednal Ústřední krizový štáb v čele s ministrem vnitra Janem Hamáčkem (41) o zhoršující se situaci koronavirové pandemie. Na tiskové konferenci ministryně financí Alena Schillerová (56) oznámila zvýšení důchodů. Mimo jiné uvedla, že oproti koronavirové krizi na jaře byly pravomoce Ústředního krizového štábu zúženy. O nouzovém stavu ani o zpřísnění opatření ale nepadla řeč.
21.09.2020 19:01 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (2575 článků)

V Senátu vznikl hlídací pes vlády. Chce kontrolovat opatření v nouzovém stavu

 
V horní komoře se našel potřebný počet senátorů, který se může obrátit na Ústavní soud, aby přezkoumal jednotlivá opatření vyhlášená vládou v nouzovém stavu. Prozatím nepodnikli žádné konkrétní krok, sledují však aktuální vývoj.
02.10.2020 12:20 |

podobné články

Armáda ČR: Jak v nouzovém stavu žádat o pomoc armádu

 
V nouzovém stavu se množí požadavky na pomoc armády. Ne každý starosta, hejtman nebo ředitel sociálního zařízení ovšem postupuje správnou cestou a tím zbytečně celý proces prodlužuje. Když to zjednodušíme: zavolat kamarádovi „na útvar“ asi není ta správná cesta a zcela určitě nevede k úspěšné spolupráci.
14.10.2020 07:40 |

podobné články

Sólista baletu Národního divadla Adam Zvonař: Jedinou výhodou v této době je čas

 
První sólista baletu Národního divadla Adam Zvonař nezahálí ani v nouzovém stavu, kdy jsou zavřená divadla. Tanečník, oceňovaný za svou eleganci a vynikající techniku, kterou předvádí v hlavních rolích baletních představení, pořádá online lekce baletu pro malé i velké. Možná dojde i na online baletní vystoupení, jako tomu bylo při jarním nouzovém stavu. Tehdy tančil i se svou ženou Radkou, demisólistkou baletu Národního divadla.
28.10.2020 10:25 |

podobné články

Osobnosti: Adam Adam (158 článků) , Adam Adam (158 článků)

Právo demonstrovat! Kalousek podpořil Mináře

 
„Doufám, že si to lidé nenechají líbit. Vláda se neštítí ani po ukončení nouzového stavu dál omezovat ústavní práva,“ zastal se spolku Milion chvilek šéf poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek ve sporu s vládou o působnosti restrikcí na shromažďovací právo a s tím související omezení počtu lidí na demonstracích. V pohledu na to, zda omezení v tomto směru platí, či ne, panuje nejednotný názor. Ten vůči aktuálnímu stavu zaujímají i jednotlivé resorty. Zatímco podle ministra vnitra Jana Hamáčka (ČSSD) demonstrace nemohou být jakkoli omezeny, ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) tvrdí, že se omezení maximálního počtu účastníků vztahuje i na ně.
05.06.2020 22:20 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (7296 článků) , Jan Hamáček (2575 článků) , Vojtěch Adam (1198 článků) , Adam Vojtěch (931 článků)

Babiš o nouzovém stavu: Ekonomiku omezit nechceme. Hamáček zmínil „neuvěřitelný hazard“

 
Nouzový stav sám o sobě nezavádí žádná omezení, zdůraznil dnes před poslanci premiér Andrej Babiš (ANO). Nikdo podle něho nechce zavírat obchody, restaurace ani jiné provozy, jako tomu bylo na jaře. Dvoutýdenní nouzový stav chce vláda vyhlásit od pondělí a podle vicepremiéra a ministra vnitra Jana Hamáčka (ČSSD) nebude znamenat omezení pohybu nebo zákaz cestování.
30.09.2020 10:25 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (20931 článků) , Jan Hamáček (2575 článků)

Okamura zpochybnil počty mrtvých na covid

 
Česká republika se nachází v nouzovém stavu, kdy platí množství opatření. Zavřené školy, restaurace, omezení shromažďování, povinnost nosit roušky v uzavřených prostorách či zákaz pití alkoholu na veřejnosti. Předseda hnutí SPD Tomio Okamura na svém facebooku uvedl, co by v současné krizi udělal jinak než naše vláda, pokud by u moci bylo hnutí SPD.
15.10.2020 12:20 |

podobné články

Osobnosti: Tomio Okamura (2469 článků)

Nouzový stav v Česku: Babiš je proti prodloužení, chce jeho ukončení k 30. dubnu

 
O prodlužování nouzového stavu se mluví neustále a vláda o něm bude znovu jednat ve čtvrtek. Předseda KSČM Vojtěch Filip (65) uvedl, že jsou komunisté připraveni prodloužit stav nouze až do 17. května, to si ale nepřeje premiér Andrej Babiš (65). Zároveň chtějí ve Sněmovně projednat nákupy ochranných pomůcek při nouzovém stavu a chtějí si vyslechnout plány na uvolňování omezení, až epidemie koronaviru přejde. Upozornil na to web ČTK.
21.04.2020 19:15 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Filip (1445 článků)

Jak řešit intimitu v nouzovém stavu? 4 užitečné rady

 
100 + 1 omezení nouzového stavu, nemluvě o karanténách. Zákaz opustit omezený prostor bytu, být minimálně 14 dnů odkázán na pomoc bližních, 14 dnů obav z potvrzení nákazy. Strach dokáže zlomit i silné osobnosti. Natož křehký mikrosvět partnerských vztahů a rodiny.
11.05.2020 00:10 |

podobné články

PŘEHLEDNĚ: Jaká opatření navrhla vláda opozici, aby kývla na nouzový stav

 
Redakci Novinek se podařilo získat materiál, který vláda ve středu předložila opozičním lídrům v rámci jednání o podpoře nouzového stavu. Je mezi nimi například povinné testování ve firmách, uzavření většiny mateřských škol, omezení prodeje i pohybu mezi kraji. O jejich konečné podobě by se však mohlo rozhodnout až po pátečním hlasování o nouzovém stavu, jelikož se na něj některá opatření vážou.
25.02.2021 11:45 |

podobné články

Na Brněnsku se zvrtla nelegální narozeninová oslava: Opil se tam nezletilý chlapec

 
Policisté na jihu Moravy provedli přes 1700 kontrol, kdy většina z nich byla bezproblémová. Ale i přes vládní opatření se našla parta lidí, která si uspořádala narozeninovou oslavu, kde nesměl chybět alkohol. Večírek při nouzovém stavu a omezení pohybu se odehrál v Přízřenicích na Brněnsku. Navíc s sebou měli i opilého nezletilého... Informoval o tom Brněnský deník.
13.04.2020 08:21 |

podobné články

Přehled opatření v nouzovém stavu: Zakázali zpívání, co všechno ještě může nastat

 
Vláda ve středu odpoledne vyhlásila, že od pondělka 5. října začne opět platit nouzový stav. Česko si ho přitom zažilo poměrně nedávno, zaveden byl na jaře během první vlny koronavirové epidemie. Tehdy platil omezený zákaz vycházení nebo se uzavřely hranice. To ale podle Prymuly tentokrát nehrozí, vláda chce bojovat s covidem-19 mírnějšímu kroky. Co všechno ale může být během nouzového stavu vyhlášeno a jaká opatření platí?
30.09.2020 17:50 |

podobné články

Vyhlášení nouzového stavu i zákaz vycházení u Ústavního soudu. Senátoři jdou proti vládě

 
Senátoři se chystají obrátit na Ústavní soud s návrhem na přezkum vládního usnesení o vyhlášení nouzového stavu kvůli epidemii koronaviru a dalších opatření včetně zavření škol, omezení bohoslužeb, zákazu nočního vycházení či omezení amatérského sportu a pohybu. ČTK to dnes sdělil manažer senátorského klubu STAN Jan Doležálek. Senátoři podle něho kritizují zejména nesrozumitelnost opatření a to, že vláda si umožnila omezení svévolně měnit.
07.02.2021 15:40 |

podobné články

Vláda vyhlásila nouzový stav, většina dosavadních omezení platí

 
Vláda na základě žádosti hejtmanů vyhlásila na 14 dní v České republice nouzový stav kvůli epidemii nemoci covid-19. Nový nouzový stav o půlnoci navázal na ten dosavadní, který ve stejnou dobu skončil, protože Sněmovna ve čtvrtek neschválila jeho prodloužení.
15.02.2021 11:50 |

podobné články

Babiš: Dodržujte pravidla. Chráníte tím vaše babičky, maminky, táty a dědečky

 
Poslanci jednají o prodloužení nouzového stavu. Jako první se k řečnickému pultíku postavil premiér Babiš a prozradil, že mu nečiní žádnou radost vládnout v nouzovém stavu. Jedním dechem však dodal, že o prodloužení nouzového stavu možná nežádá naposledy. Důkladně vysvětlil proč. Poděkoval také občanům, že se svépomocí vybavili rouškami a dokázali, že jsme kreativní národ, který si vždy poradí, čehož si všimla i zahraniční média.
07.04.2020 11:10 |

podobné články

Vláda bude pokračovat v jednání s hejtmany o nouzovém stavu

 
Vláda dnes bude pokračovat v jednání s hejtmany o opatřeních proti covidu-19 a možném vyhlášení nového nouzového stavu. Pokud nedospějí k dohodě, nouzový stav s půlnocí na pondělí skončí. Vláda by tak musela najít jiný způsob, jak pokračovat v některých protiepidemických opatřeních. Premiér Andrej Babiš (ANO) doufá, že všichni hejtmani v neděli kabinet o pokračování nouzového stavu požádají.
14.02.2021 07:25 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (20931 článků)