Článek

V Muzeu Kampa hořelo

 
Elektrické rozvody hořely včera v technické místnosti Muzea Kampa v pražské ulici U Sovových mlýnů. Na místě zasahovaly čtyři jednotky hasičů.
16.07.2020 05:10 |

podobné články

Podobné články

Kampa a Milada Horáková: Tamní muzeum připomene 70. výročí od popravy venkovní výstavou

 
Museum Kampa připomíná každý rok památku Milady Horákové. Jinak tomu nebude ani letos při 70. výročí její vraždy. Kromě tradiční vzpomínkové akce bude od soboty 27. června v parku Kampa k vidění i výstava mapující osud této jedinečné osoby, která byla jako jediná žena v ČSSR z politických důvodů odsouzena k trestu smrti pro údajnou špionáž a velezradu. Výstava bude nainstalována v parku Kampa, podél cesty spojující Museum Kampa s Werichovou vilou a pro veřejnost bude přístupná zdarma.
26.06.2020 20:05 |

podobné články

Osobnosti: Milada Horáková (464 článků)

Museum Kampa: Museum Kampa: Sousoší umělecké skupiny Pode Bal poukazuje na nevyřešené zločiny

 
Dát veřejnosti možnost zhlédnout naživo kontroverzní prostorově rozměrnou skulpturu, ale také otevřít debatu nad dosud nevyřešenou otázkou vypořádání se se zločiny páchanými v dobách komunismu si klade za cíl instalace, která bude od 16. července k vidění na nádvoří Musea Kampa. Dílo umělecké skupiny Pode Bal zvané „Rekonstrukce jako tragédie a fraška“ se do Musea Kampa přesunulo z promenády před bruselským sídlem Evropského parlamentu, kde v květnu tohoto roku vzbuzovalo emoce nejen mezi některými evropskými politiky.
17.07.2015 07:36 |

podobné články

Požár v Muzeu Kampa: Škody jsou více než 10 mil Kč, z obrazů musí vyčistit mazlavý popílek

 
Muzeum Kampa by se po středečním požáru mohlo částečně otevřít do 14 dnů. Škoda na technickém zázemí muzea, kde hořelo, se vyšplhala přes deset milionů korun. Umělecká díla zasažená při požáru mazlavým popílkem z kouře, se budou muset restaurovat, náklady na jejich očištění a sanaci depozitáře budou jeden až dva miliony korun.
17.07.2020 12:00 |

podobné články

Kandinský a spol. na nové výstavě v pražském Muzeu Kampa

 
V pražském Muzeu Kampa se ve středu otevírá výstava, která bude atrakcí pro nejednoho zájemce o moderní umění. Představuje vzájemné inspirativní vazby mezi Vasilijem Kandinským, Františkem Kupkou a Arnoldem Schönbergem. Spojuje je zájem o expresivní a abstraktní malířství a také o hudbu.
11.05.2011 09:15 |

podobné články

Osobnosti: František Kupka (67 článků)

Sklářský minimalismus v Muzeu Kampa

 
Sklář Marian Karel, zastoupený v muzeích snad po celém světě, vsadil ve své tvorbě na osobitý sklářský minimalismus. Jeho menší výstavu najdeme do 2. října v pražském Muzeu Kampa, pro které před lety vytvořil i unikátní střešní nástavec a o jeho konečné umístění vybojoval úspěšnou bitvu s pražskými památkáři.
12.09.2011 10:45 |

podobné články

Muzeum Kampa dnes připomene jubileum své zakladatelky

 
V pražském Muzeu Kampa dnes bude Den otevřených dveří, který připomene dnešní 95. narozeniny jeho zakladatelky Medy Mládkové. Od 10:00 do 16:00 budou moci lidé navštívit stálou expozici děl Františka Kupky a Otto Gutrfreunda. O týden později se v muzeu uskuteční večer na počest Medy Mládkové, na němž bude představena kniha o jejím životě.
08.09.2014 05:20 |

podobné články

Jan Švankmajer má v Muzeu Kampa magickou kunstkomoru

 
Výtvarník a filmař Jan Švankmajer vystavil v Muzeu Kampa svá díla, filmy i surrealisticky obskurní artefakty z vlastní sbírky.
21.10.2014 12:15 |

podobné články

Osobnosti: Jan Švankmajer (49 článků)

Museum Kampa: Sousoší umělecké skupiny Pode Bal poukazuje na nevyřešené zločiny

 
Dát veřejnosti možnost zhlédnout naživo kontroverzní prostorově rozměrnou skulpturu, ale také otevřít debatu nad dosud nevyřešenou otázkou vypořádání se se zločiny páchanými v dobách komunismu si klade za cíl instalace, která bude od 16. července k vidění na nádvoří Musea Kampa. Dílo umělecké skupiny Pode Bal zvané „Rekonstrukce jako tragédie a fraška“ se do Musea Kampa přesunulo z promenády před bruselským sídlem Evropského parlamentu, kde v květnu tohoto roku vzbuzovalo emoce nejen mezi některými evropskými politiky.
17.07.2015 10:36 |

podobné články

Museum Kampa připravilo výstavu Josefa Istlera

 
Museum Kampa připravilo výstavu Josefa Istlera, jedné z vůdčích osobností českého Informelu. Výstava, která potrvá do 15. ledna 2017, představí autorovu invence širokého rozsahu – od prací informelního charakteru s kořeny v surrealistickém výrazu, až po abstraktní liniové kompozice a figurativní práce. Výstava v Museu Kampa prezentuje výběr obrazů a grafik ze soukromých sbírek a sbírek veřejných institucí z České republiky.
05.10.2016 11:05 |

podobné články

Museum Kampa se 11. května otevře světu. Návštěvníkům slibuje Alfonse Muchu i zcela unikátní výstavu

 
Stejně jako na všechny kulturní instituce v Praze, i na Museum Kampa dopadla nemilosrdná pěst koronavirové krize. Po dvou měsících zavřených bran nyní muzeum stojí na prahu svého „restartu.“ O tom, jaké projekty bylo kvůli koronaviru nutné odříci, či jaké výstavy pro letošní rok chystá, se pro Blesk.cz rozhovořil předseda správní rady Nadace Jana a Medy Mládkových, která Museum Kampa provozuje, Jiří Pospíšil.
07.05.2020 19:45 |

podobné články

Osobnosti: Alfons Mucha (262 článků) , Jiří Pospíšil (2127 článků) , Jiří Pospíšil (2127 článků) , Jiří Mucha (33 článků)

Hustý dým nad Malou Stranou: Hořelo v areálu Musea Kampa! Jeden zraněný, desetimilionové škody

 
Obří dým, který se ve středu odpoledne a navečer valil nad Kampou, vyděsil Pražany. Hasiči vyráželi k Sovovým mlýnům, kde v areálu Musea Kampa začaly hořet kabely v technické místnosti. Jednoho člověka museli ošetřit záchranáři, dalších 100 lidí bylo nutné z objektu evakuovat.
15.07.2020 15:00 |

podobné články

Ministerstvo kultury přispěje Museu Kampa na opravy děl po požáru

 
Ministerstvo kultury finančně pomůže Nadaci Jana a Medy Mládkových s restaurováním uměleckých děl zasažených zplodinami požáru. Nadace spravuje sbírku umístěnou v Museu Kampa, kde minulý týden hořelo v technické místnosti. Ministr kultury Lubomír Zaorálek (ČSSD) po prohlídce muzea novinářům řekl, že pomoc státu může být v jednotkách milionů korun.
20.07.2020 11:15 |

podobné články

Osobnosti: Lubomír Zaorálek (2769 článků)

V muzeu Kampa se můžete vznášet a procházet mezi mraky

 
Muzeum Kampa v Praze nabízí až do konce července zcela unikátní zážitek. Na jeho terase se návštěvníci mohou projít po obloze, vznášet se uprostřed mraků nebo se potopit do modrého nekonečna nebe.
04.05.2009 12:45 |

podobné články

Pražské Muzeum Kampa bude hostit výstavu Goyových leptů

 
Goyovy vize je název výstavy, která je až do 30. září otevřena v pražském Muzeu Kampa a představuje reprezentativní výběr grafických listů tvůrce, jenž bývá považován za posledního ze starých mistrů a prvního z moderních umělců.
01.08.2012 10:00 |

podobné články

Vožniakova »vagína, Frankenstein i šavle«: Zjistěte v Museu Kampa, co dalšího lze upevnit na obraz

 
Na plátno nepatří pouze barvy. O tom se můžete přesvědčit na výstavě Jaroslava Vožniaka. Až do 4. března můžete v Muzeu Kampa odhalit, co vše upeňoval na své obrazy. Objevíte na nich i vagínu, tváře Frankensteina, kosti i šavli.
01.02.2018 14:10 |

podobné články

Alfons Mucha a Pasta Oner. Dva umělci odlišných generací i světů se potkali v Muzeu Kampa

 
Výstava Elusive Fusion je hlavní letní tahák Muzea Kampa na letošní letní sezonu. Jedná se o propojení dvou umělců, které od sebe dělí celé století a sto světoznámého Alfonse Muchy a současného tvůrce Pasty Onera. Výstava staví jejich díla vedle sebe a hledá společné motivy jako je krása žen nebo nebo touha po dokonalosti. „Není to to náhodně poskládané, ty věci jsou sofistikovaně propojené,“ říká Pasta Oner.
23.06.2020 06:25 |

podobné články

Osobnosti: Alfons Mucha (262 článků)

Požár v Museu Kampa: Výstavní prostory zavalil hustý dým. Co bude se vzácnými uměleckými díly?

 
Restaurátoři v Muzeu Kampa, jehož část ve středu zasáhl požár, posuzují, zda bude třeba čistit umělecká díla. Žádné nebylo při požáru zničeno, ale do objektu se dostal kouř. Mluvčí muzea Jana Pelouchová ve čtvrtek sdělila, že se posuzují škody na technickém zázemí muzea, kde je výrazně poškozena klimatizace.
16.07.2020 13:50 |

podobné články

Vyhořelá Kampa se o víkendu opět otevře. Opravy muzea ale potrvají několik měsíců

 
V polovině července došlo v Muzeu Kampa k požáru, který napáchal škodu v řádech milionů korun. Po sedmnácti dnech, v sobotu 1. srpna,  by se měly výstavní prostory opět otevřít pro veřejnost. Oprava muzea podle prvních odhadů ale potrvá ještě několik měsíců.
29.07.2020 22:10 |

podobné články

Na pokraji existenční krize: Museum Kampa nezahálí a chystá kontroverzní výstavu o komunismu

 
Stejně jako řada jiných kulturních institucí, také Museum Kampa nemilosrdně zasáhla druhá vlna pandemie koronaviru. Při té první hovořil Jiří Pospíšil, předseda Nadace Jana a Medy Mládkových, která muzeum zřizuje, o existenční krizi. Muzeum má bohužel na kahánku i nyní, a ničemu neprospěl ani požár, který v muzeu vypukl v červenci, ten pravděpodobně natrvalo poškodil cenné kusy ze sbírek muzea. Přesto se v rozhovoru pro Blesk Pospíšil podělil o smělé plány, které muzeum do budoucnosti plánuje.
17.11.2020 07:50 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Pospíšil (2127 článků) , Jiří Pospíšil (2127 článků)