Článek

V metru na Nádraží Holešovice DPP vybuduje výtah, od léta bude stanice plně bezbariérová

 
Dopravní podnik hl. m. Prahy začne od soboty 21. ledna 2023 ve stanici metra Nádraží Holešovice na lince C s přestavbou stávající zdvihací plošiny na plnohodnotný a kapacitní výtah. Stavební práce potrvají do června letošního roku a vyžádají si maximálně tři víkendová omezení v podobě uzavření severního vestibulu stanice.
20.01.2023 11:55 |

podobné články

Podobné články

DPP: Stanice metra Nádraží Holešovice je díky novému výtahu plně bezbariérová

 
Cestujícím ve stanici metra Nádraží Holešovice už slouží výtah, který zde nechal postavit Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP). Díky tomu je v pražském metru aktuálně 46 bezbariérově zpřístupněných stanic z celkem 61. Další, 47. v pořadí, bude na jaře příštího roku stanice Jiřího z Poděbrad.
19.07.2023 22:10 |

podobné články

DPP: Stanice metra Anděl je díky novým výtahům bezbariérová

 
Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) dnes slavnostně otevřel pro cestující výtahy do stanice metra Anděl. Stanice Anděl na trase metra linky B je tak od dnešního dne bezbariérová. DPP ukončil modernizaci stanice, v rámci které proběhla výstavba dvojice výtahů.
08.10.2015 19:21 |

podobné články

Bouře v koalici kvůli společnému podniku k nádraží Holešovice: Radní vyzvou DPP, aby poskytl smlouvy a posudky

 
Pořádnou bouři v pražské koalici rozpoutalo plánované založení společného podniku na opravu metra C Nádraží Holešovice, k němuž má dojít mezi Dopravním podnikem (DPP) a firmou Nové Holešovice Development. Plán kritizují Spojené síly pro Prahu, radní v pondělí schválili žádost určenou DPP, aby k plánovanému podniku poskytl veškeré informace.
11.11.2019 13:15 |

podobné články

Společný projekt rozvoje území u Nádraží Holešovice na spadnutí? Podle developera dohodě s DPP nic nebrání

 
Společný rozvoj území okolo stanice metra Nádraží Holešovice se patrně opravdu uskuteční pod společnou taktovkou Dopravního podniku hl. m. Prahy (DPP) a soukromého developera Karlín Group. Záměr odsouhlasily jak orgány podniku, tak rada hl. města. Výsledkem spolupráce by měla být zevrubná revitalizace okolí stanice metra, kde vlastní pozemky právě developer.
13.07.2020 10:50 |

podobné články

Stanice metra Holešovice se dočká opravy. Zapojí se i soukromí investoři

 
Dopravní podnik (DPP) spolu se soukromými investory opraví okolí stanice metra Nádraží Holešovice. Kvůli rekonstrukci vznikla zcela nová společnost, kde DPP bude mít 25% podíl, zbytek připadne soukromým investorům. V minulosti se situací zabýval i antimonopolní úřad, ten ale veškeré námitky smetl ze stolu a nová smlouva mezi akcionáři tak mohla být minulé úterý podepsána. Oprava by se měla týkat vestibulu metra a počítá a počítá se i s výstavbou v okolí stanice.
13.09.2021 17:55 |

podobné články

DPP podepsal akcionářskou smlouvu na revitalizaci okolí stanice metra Nádraží Holešovice

 
Zástupci vedení Dopravního podniku hl. m. Prahy (DPP) a Nové Holešovice Development (NHD) dnes podepsali akcionářskou smlouvu, která umožní založení prvního joint venture mezi DPP a soukromým investorem.
07.09.2021 17:05 |

podobné články

Stanice metra I.P. Pavlova je díky novému výtahu bezbariérová

 
Stanice metra I. P. Pavlova je díky novému výtahu za téměř 65 milionů korun bezbariérová. Do konce roku chce pražský dopravní podnik otevřít ještě výtahy na Můstku a Andělu. ČTK to dnes v tiskové zprávě sdělil mluvčí dopravního podniku (DPP) Jiří Štábl. Každý následující rok by měly být bezbariérově upravené další tři stanice metra. Bezbariérových už je 39 z celkem 61 stanic.
31.08.2015 17:30 |

podobné články

Smlouva o rozvoji okolí holešovického nádraží je na spadnutí: Stížnost antimonopolní úřad zamítl

 
Pražský dopravní podnik (DPP) a firma Nové Holešovice Development ovládaná skupinou Karlín Group by mohly v červnu podepsat smlouvu o založení společného podniku k rozvoji stanice metra C Nádraží Holešovice a jeho okolí, uvedl náměstek primátora Adam Scheinherr (Praha Sobě). Antimonopolní úřad již pravomocně zamítl podnět skupiny CPI, která si na postup DPP stěžovala. Podle náměstka je to další potvrzení toho, že celý postup je v souladu s právními předpisy.
11.05.2020 16:30 |

podobné články

Osobnosti: Adam Adam (602 článků) , Adam Adam (602 článků)

Stanice metra A Jiřího z Poděbrad bude rok zavřená: Co všechno v ní předělají

 
Na zhruba deset měsíců se kompletně uzavře stanice pražské linky metra A Jiřího z Poděbrad. Dopravní podnik hlavního města Prahy (DPP) plánuje přestavbu, při které dojde k výměně eskalátorů a k vybudování výtahů, aby stanice byla bezbariérová. Zároveň bude provedena celková rekonstrukce stanice včetně vestibulu. Náklady se odhadují na 1,3 miliardy korun, jak informoval ve čtvrtek mluvčí DPP Daniel Šabík.
11.06.2020 11:45 |

podobné články

Osobnosti: Daniel Daniel (1108 článků) , Daniel Daniel (1108 článků) , Daniel Stanic (2 články) , Daniel Daniel (1108 článků) , Daniel Daniel (657 článků) , Daniel Daniel (1108 článků) , Daniel Daniel (1108 článků) , Daniel Daniel (1108 článků) , Daniel Daniel (1108 článků)

DPP přeruší o prodlouženém víkendu provoz metra na lince C v úseku Nádraží Holešovice – Pražského povstání

 
Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) přeruší z důvodu opravy trati provoz metra na lince C v úseku Nádraží Holešovice – Pražského povstání, a to obousměrně. Výluka proběhne od pátku 14. 4. (Velký pátek) od zahájení provozu do pondělí 17. 4. 2017 (Velikonoční pondělí) do ukončení provozu.
10.04.2017 11:00 |

podobné články

DPP: ÚOHS potvrdil správnost postupu při zakládání společného podniku s NHD

 
Úřad pro ochranu hospodářské soutěže včera detailně přezkoumal postup DPP ve věci založení společného podniku Nové Holešovice Development (NHD), který má za cíl zmodernizovat a zrevitalizovat severní vestibul stanice metra Nádraží Holešovice a jeho okolí.
01.01.2020 07:40 |

podobné články

DPP: ÚOHS potvrdil správnost postupu při zakládání společného podniku s NHD

 
Úřad pro ochranu hospodářské soutěže včera detailně přezkoumal postup DPP ve věci založení společného podniku Nové Holešovice Development (NHD), který má za cíl zmodernizovat a zrevitalizovat severní vestibul stanice metra Nádraží Holešovice a jeho okolí.
01.01.2020 17:45 |

podobné články

Náměstí až k tramvajím i čtyřpatrový vestibul: Takhle by mohl vypadat výstup z metra Nádraží Holešovice

 
Od osmdesátých let se prostor stanice metra Nádraží Holešovice nijak zásadně neproměnil. S tím by ale mohl být konec. Do 27. července jsou u výstupu z metra k vidění pestré vize od šesti architektonických týmů, které mají rozproudit diskusi o podobě vestibulů metra a ukázat, jak by veřejný prostor mohl vypadat. Akci uspořádalo Centrum pro středoevropskou architekturu CCEA MOBA ve spolupráci s dopravním podnikem (DPP), Prahou 7, Karlín Group a Ungelt Group.
28.06.2018 10:20 |

podobné články

Výtah jen pro odvážné: Pojede rychlostí 72 kilometrů v hodině!

 
V čínském Kuang-čou (postaru Kantonu) budou mít nejrychlejší výtah na světě. Mezi přízemím a jednotlivými patry bude cestující přepravovat rychlostí dvaasedmdesát kilometrů v hodině neboli dvacet metrů za sekundu. Celých čtyři sta čtyřicet metrů urazí za pouhých třiačtyřicet vteřin i s rozjezdem a brzděním. Výtah bude instalován v mrakodrapu Finančního centra CTF Kuang-čou a do provozu bude uveden v roce 2016.
29.04.2014 08:25 |

podobné články

DPP vybuduje novou tramvajovou smyčku Depo Hostivař, vybírá pro ni zhotovitele

 
Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) vybuduje u stanice metra Depo Hostivař novou, stejnojmennou tramvajovou smyčku, která bude součástí připravovaného přestupního terminálu.
30.07.2021 15:20 |

podobné články

DPP opraví tramvajovou trať Smíchovské nádraží – Sídliště Barrandov, práce začnou v sobotu

 
Tuto sobotu začne Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) jednu z nejrozsáhlejších investičních akcí letošního roku: sérii oprav a rekonstrukcí tramvajové tratě Smíchovské nádraží – Sídliště Barrandov. Kromě toho DPP u Lihovaru založí odbočku k plánovanému Dvoreckému mostu a na Barrandově vybuduje napojení nové tratě do Holyně a Slivence.
11.03.2020 07:40 |

podobné články

Stanice metra Jiřího z Poděbrad se skoro na rok uzavře

 
Pražský dopravní podnik (DPP) hodlá zrekonstruovat stanici Jiřího z Poděbrad na trase metra A. Vedle výměny původních eskalátorů dojde i na vybudování výtahů, aby stanice byla bezbariérová. Během výměny eskalátorů bude stanice deset měsíců uzavřena a soupravy jí budou pouze projíždět. Odhadovaná cena je 1,3 miliardy korun, informoval ve čtvrtek mluvčí DPP Daniel Šabík.
11.06.2020 09:20 |

podobné články

Osobnosti: Daniel Daniel (1108 článků) , Daniel Daniel (1108 článků) , Daniel Stanic (2 články) , Daniel Daniel (1108 článků) , Daniel Daniel (657 článků) , Daniel Daniel (1108 článků) , Daniel Daniel (1108 článků) , Daniel Daniel (1108 článků) , Daniel Daniel (1108 článků)

Pro invalidy i seniory mířící do nemocnice. Stanice Karlovo náměstí je díky výtahům bezbariérová

 
Ve stanici metra Karlovo náměstí v úterý po dvou letech stavby Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) uvedl do provozu dvě dvojice výtahů. Díky tomu se tak na stanici Karlovo náměstí otevřel nejen desátý výstup z metra, ale hlavně se stanice stala bezbariérovou. Usnadní tak pohyb lidem na vozíčku, ale i rodičům s kočárky nebo seniorům, kteří míří do nedaleké Všeobecné fakultní nemocnice (VFN). Výtah ústí do ulice Václavská, které byla v rámci stavby výtahu kompletně předlážděna. Celkové náklady na stavbu bezbariérového vstupu činí necelých 270 milionů.
25.05.2021 16:55 |

podobné články

Karlín a Holešovice propojí lávka. Vede přímo pod tramvaj?! Z chodníku bude promenáda, říká radní

 
Pražský magistrát vypíše výběrové řízení, v němž bude hledat firmu, která vybuduje lávku spojující Karlín a Holešovice. Předpokládaná maximální cena stavby, která bude 285 metrů dlouhá, je 197 milionů korun. Vyplývá to z dokumentu, který v pondělí schválili pražští radní a ve čtvrtek i zastupitelé. Kdy přesně stavba začne, zatím není jasné. Projekt pro město udělala společnost AI Praha. Město nechává rozpracovat rovněž studii přeměny ostrova Štvanice.
09.11.2020 15:10 |

podobné články