Článek

„V Maďarsku a v Polsku dochází k podrývání demokracie.“ V Brně mladým propagovali knížku, jak porozumět politice

 
Na náměstí Svobody v Brně si připomínali Den svobody a boje za demokracii programem, kterého se účastnili pamětníci let minulých i neziskové organizace. Také studenti, kteří jsou spoluautory knihy o náhledu a cestě k pochopení politiky. Akce spolku Brněnský sedmnáctý měla pro zájemce připravený celodenní program nejen v centru moravské metropole.
18.11.2023 20:25 |

podobné články

Podobné články

„V Maďarsku a v Polsku dochází k podrývání demokracie.“ V Brně mladým propagovali knížku, jak rozumět politice

 
Na náměstí Svobody v Brně si připomínali Den svobody a boje za demokracii programem, kterého se účastnili pamětníci let minulých i neziskové organizace. Také studenti, kteří jsou spoluautory knihy o náhledu a cestě k pochopení politiky. Akce spolku Brněnský sedmnáctý měla pro zájemce připravený celodenní program nejen v centru moravské metropole.
18.11.2023 12:40 |

podobné články

Lidé od Klause ml. zatápí kolem Jourové. Tohle totiž řekla o Polsku a Maďarsku

 
Na facebooku Trikolóry vyšlo stanovisko strany k situaci v Maďarsku a v Polsku. „Je ostudné, když výkon demokracie založený na výsledcích svobodných voleb kritizuje nikým nevolená členka Evropské komise, instituce, která za „chrám demokracie“ může být považována jen nekritickými fanatiky, nebo spolek, který žádný demokratický mandát od svobodných voleb neodvíjí a podstatu demokracie svými činy soustavně potírá,“ rozjel se Ivo Strejček, jenž stanovisko sepsal. „Podpořit dnešní maďarskou a polskou vládu tak není jen obranou svobodných voleb a respektu k jejich výsledkům, je také obranou minimálního spojeneckého prostoru uvnitř V4 proti rozpínavosti německého centra v dnešní EU,“ přisadil si.
28.02.2020 22:25 |

podobné články

Osobnosti: Ivo Strejček (270 článků)

Milionoví sparťané propagovali vzdělání: Učte se, učte se, učte se...

 
Traduje se, že čutálisté mají v nagelovaných hlavách jen prachy, autíčka z Itálie, oblečky z Paříže, krasotinky ze žurnálů a merunu. Trojka sparťanských mladíků se tomu ale vzepřela. Propagovali vzdělání.
26.11.2011 12:10 |

podobné články

Orbán má legitimitu vládnout. Ústavní právník dělá jasno v obviněních, která proti Maďarsku vznesla EU

 
ROZHOVOR „Uprchlíci u nás ve větší míře nejsou. Zásadně k tomu však přispělo Maďarsko účinnou ochranou svých hranic. Tím chrání nejen sebe, ale i nás,“ říká v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz právník, vysokoškolský pedagog a někdejší rektor Vysoké školy Karla Engliše v Brně Zdeněk Koudelka. Orbán je podle Koudelky „silný politik“, který u voličů v Maďarsku opakovaně vítězí a má tak „legitimní právo vládnout“. „Maďarsku je předhazováno, že jeho občané nejsou schopni se správně rozhodnout ve volbách. Jde o typickou nadřazenost vůči obyčejným lidem,“ říká Koudelka na konto kárného řízení vůči Maďarsku, jehož zahájení odhlasoval Evropský parlament. Koudelka také sdělil, jak vidí současný návrh europoslankyně Šojdrové na přijetí padesátky syrských sirotků do Česka.
22.09.2018 19:45 |

podobné články

Soros dupal kvůli Maďarsku a Polsku a zvedl tím ze židle Bobošíkovou. Připsala něco k jeho textu

 
Jana Bobošíková z Institutu svobody a demokracie si všímá zahraničního komentáře amerického miliardáře a filantropa s maďarskými kořeny George Sorose, podle kterého čelí Evropská unie existenční hrozbě. To klade Soros za vinu Maďarsku a Polsku, které podle něj znevažují evropské hodnoty. EU a zejména německá kancléřka Angela Merkelová jim ale podle něj ve strachu z odchodu vychází vstříc. „Co jsou tedy evropské hodnoty, které byly podle Sorose porušeny? A které z nich porušila Angela Merkelová, které Polsko a které Maďarsko?“ ptá se Bobošíková.
15.12.2020 16:40 |

podobné články

Osobnosti: George Soros (277 článků) , Angela Merkelová (2847 článků) , Jana Bobošíková (1002 článků)

Důchodkyně z Olomouce našla po 70 letech vkladní knížku. Peníze z ní ukradli komunisti!

 
Neuvěřitelné. Vlastní, více než 70 let starou spořitelní knížku, objevila v pozůstalosti po rodičích Libuše Nováčková (87), rozená Hrudová, z Olomouce. Peníze, které ji na knížku za války uložila maminka, už však nedostane. V padesátých letech je ukradli komunisté.
03.06.2014 05:15 |

podobné články

Hamáček podpořil řízení EU proti Maďarsku: Orbánovy kroky mě znepokojují

 
Zatímco premiér Andrej Babiš hlasování některých českých europoslanců, kteří podpořili návrh na zahájení řízení proti Maďarsku, podle nějž by mohla být Maďarsku odebrána hlasovací práva v Evropské unii, označil za nesolidární – Jan Hamáček, který je pověřen vedením Ministerstva zahraničních věcí, má na středeční hlasování Evropského parlamentu jiný názor. Pro výzvu, aby Unie zahájila řízení proti Maďarsku kvůli porušování evropských hodnot, má podle svých slov pochopení, informoval server Novinky.cz.
15.09.2018 08:15 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26068 článků) , Jan Hamáček (3331 článků)

Europoslanec Niedermayer: Jsem rád, že se tolik českých europoslanců postavilo za evropské hodnoty. Ti zbylí by měli vysvětlovat, o co jim jde

 
PŮLNOČNÍ ROZHOVOR „Pokud se řízení proti Maďarsku bude vést, není to řízení proti maďarským lidem, ale kvůli vládě, která si počíná způsobem, o kterém existují pochyby, jestli se vejde do hodnotového spektra, na kterém Evropská unie stojí,“ říká o středečním hlasování v Evropském parlamentu, které doporučilo Evropské komisi zahájit řízení proti Maďarsku kvůli ohrožení hodnot Evropské unie, europoslanec za TOP 09 Luděk Niedermayer. Je přesvědčen, že České republice nic podobného jako Maďarsku a Polsku nehrozí, protože podle něj v této situaci nejsme a ani tímto směrem nesměřujeme.
16.09.2018 00:10 |

podobné články

EU ustoupila Polsku a Maďarsku, George Soros zuří. Osobně napsal do novin, jak za to unie zaplatí

 
George Soros je silně morálně rozhořčen nad kompromisní dohodou o rozpočtu Evropské unie. Evropská unie prý čelí, díky dohodě Angely Merkelové s Viktorem Orbánem, existenční hrozbě. „Kleptokratický režim premiéra Viktora Orbána v Maďarsku a v menší míře i neliberální vláda Práva a spravedlnosti v Polsku ostře zpochybňují hodnoty, na nichž byla Evropská unie postavena,“ myslí si Soros
11.12.2020 14:40 |

podobné články

Osobnosti: George Soros (277 článků) , Angela Merkelová (2847 článků)

Poslanec připomněl věci o "nedemokratickém" Polsku, které jste asi nevěděli. Třeba o jeho vztahu s Izraelem...

 
Z PROFILŮ Poslanec za hnutí ANO Bohuslav Chalupa odpovídal na dotazy čtenářů serveru ParlamentníListy.cz. Sdělil jim mimo jiné, že základem demokracie jsou volby. Základem demokracie jsou volby a volby jak v Polsku, tak v Maďarsku vyhráli politici, kteří chtějí chránit své státy. A my bychom je neměli poučovat, že to mají dělat jinak. EU by si z nich prý měla vzít spíš příklad.
27.08.2017 21:05 |

podobné články

Merkelová nemá problém s řízením Evropské komise vůči Česku, Polsku a Maďarsku

 
Německá kancléřka Angela Merkelová nemá problém s řízením Evropské komise vůči Česku, Polsku a Maďarsku kvůli nenaplňování kvót pro uprchlíky. Komise podle ní dělá, co musí. Premiérka to dnes řekla v Berlíně po setkání se svým estonským protějškem Jürim Ratasem.
15.06.2017 17:25 |

podobné články

Osobnosti: Angela Merkelová (2847 článků)

Začala v Polsku, Maďarsku a Turecku studená občanská válka?

 
Obdobím studené občanské války možná jednou dějiny nazvou to, co se dnes odehrává v Turecku, Polsku a Maďarsku. Vlády v těchto třech zemích si totiž volební vítězství vyložily jako nárok na totalitu. Chovají se podle toho a pranic nedbají na protesty, které jejich kroky vyvolávají doma i v cizině.
20.07.2017 13:10 |

podobné články

Jan Urbach: Tvrdě proti Polsku a Maďarsku

 
Podle vůdkyně švédské Liberální lidové strany Nyamko Sabuni by Evropská unie měla vůči Polsku a Maďarsku zaujmout „tvrdou linii“ v záležitostech souvisejících s požadavky LGBT, „i kdyby to mělo znamenat, že autoritářské státy opustí Unii“.
11.08.2021 09:30 |

podobné články

„Tohle ti Fialo neodpustím.“ Problém? Ministr Bek. Jde o chování k Maďarsku a Polsku

 
Glosátorka veřejného dění a exposlankyně ODS Kateřina Dostálová se ostře pustila do ministra pro evropské záležitosti za STAN Mikuláše Beka. Hnul jí žlučí, když se vymezil proti Polsku a Maďarsku a zdůraznil, že ve sporu o fungování právního státu bude Česko stát proti těmto zemím po boku Německa.
31.12.2021 10:15 |

podobné články

Peksa (Piráti): Maďarsku a Polsku hrozí konec dotací

 
Europoslanci dnes schválili rezoluci, ve které upozornili na porušování zásad právního státu v Maďarsku a v Polsku. Tamní vlády Evropské komise nerespektují základní evropské hodnoty, kvůli čemuž jim hrozí odebrání části rozpočtu Evropské unie. Právě k tomu ostatně europoslanci v dnešní rezoluci také vyzvali.
06.05.2022 15:35 |

podobné články

Znamení zvěrokruhu, kterým je obtížné porozumět

 
Některým lidem je opravdu těžké porozumět, a to i v případě, že dotyčného známe několik desítek let. Čím to? Odpověď zní: Mají jiné myšlenkové pochody než ostatní. Ale každý z nás se přece chová jinak. Když jsme smutní, někdo vyhledává společnost, někdo si přeje být v danou chvíli sám.
20.03.2022 21:30 |

podobné články

Mladým chybějí v politice témata i lídři, zaznělo na Foru 2000

 
Mladým lidem chybějí v politice témata, která by je zajímala, i lídři, kteří by je oslovili, zaznělo dnes v panelové diskusi o postoji generace dvacetiletých k politické participaci na konferenci Forum 2000. Ochota zapojit se do politického života je nízká zvlášť v demokratických systémech. Mladé lidi totiž často frustruje to, že o jejich životech rozhodují lidé o desítky let starší a zároveň nemají zkušenost se životem v nedemokratickém systému.
09.10.2017 20:40 |

podobné články

Evropské environmentální organizace kritizují Polsko za masakr stromů

 
Počátkem tohoto roku vešel v Polsku v platnost zákon, který polská média překřtila na Lex Szyszko podle jména jeho navrhovatele – ministra životního prostředí Jana Szyska. Neziskové organizace v Polsku popisují dění v posledních čtyřech měsících jako masakr stromů a upozorňují na nevratné poškození životního prostředí v Polsku. Po několika měsících protestů se podařilo prosadit v zákoně alespoň dílčí změny, které by měl brzy podepsat polský prezident. K dění v Polsku nyní vydaly společné komuniké významné evropské environmentální organizace.
25.04.2017 18:40 |

podobné články

Polsku ani euro? Ivan David ve varu z toho, co se děje

 
Europoslanec Ivan David (SPD) kritizuje Evropskou unii za její přístup k Polsku v otázce právního státu. „Hlasoval jsem proti návrhu na uvalení sankcí proti Polsku,“ uvedl David na Facebooku. „Probruselská většina ale odhlasovala příkaz Komisi, aby zahájila proti Polsku proceduru pro porušení základních práv EU,“ dodal David s tím, že maďarský premiér Viktor Orbán to stejně nakonec vetuje, takže se vlastně nic nestane.
22.10.2021 19:10 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Ivan (2836 článků) , David David (1726 článků) , David David (1296 článků)