Článek

V Londýně poprvé po půl roce na koronavirus nikdo nezemřel. Anglie rozvolňuje opatření

 
Velká Británie v posledních týdnech slaví velké úspěchy v boji proti koronaviru způsobujícímu nemoc covid-19. Daří se jim vakcinace, díky níž zaznamenali pokles nových případů, v Londýně dokonce podle údajů za posledních 24 hodin nepřibyla žádná další oběť, to je poprvé za půl roku. V Anglii také pokračuje rozvolňování restrikcí. Naopak ve zbytku Evropě se situace zhoršuje, uvedla stanice CNN.
30.03.2021 18:45 |

podobné články

Podobné články

Česko pomalu vítězí nad koronavirem? Poprvé za čtyři týdny na nákazu nikdo nezemřel

 
Středa se pro Česko stala pomyslným milníkem. Poprvé od 23. března nikdo v zemi na koronavirus nezemřel, vyplývá z informací ministerstva zdravotnictví. Nyní se čeká, zda bude tento údaj potvrzen i v následujících dnech, jelikož občas hlášení o úmrtí přicházejí se zpožděním. Zvyšuje se rovněž počet vyléčených osob, již je jich 831.
16.04.2020 09:45 |

podobné články

Nehody tramvají a chodců v Praze: Loni jich bylo 47, mohli za ně hlavně muži. Poprvé po 15 letech nikdo nezemřel

 
V ulicích Prahy se loni stalo 47 nehod tramvají s chodci, což je meziročně asi o polovinu méně. Poprvé v posledních 15 letech žádný chodec nezemřel. Většina nehod skončila lehkými zraněními chodců, ve třech případech šlo o těžká zranění. Vliv na nehodovost měla pandemie a s tím související pokles počtu lidí v ulicích i v MHD, uvedla mluvčí dopravního podniku (DPP) Aneta Řehková. DPP v minulosti spustil kampaň, která upozorňuje chodce, že tramvaj má přednost.
08.01.2021 11:25 |

podobné články

Viroložka Ruth Tachezy: Kdy skončí koronavirová epidemie a kdy Covid-19 zmizí

 
Zdá se, že v České republice se podařilo dostat koronavirovou epidemii pod kontrolu a vláda proto postupně rozvolňuje opatření. Všechny ale napadá otázka, jestli koronavirus vůbec někdy zmizí. Zeptali jsme se tedy odbornice Ruth Tachezy, jak vývoj koronavirové situace vidí a kdy virus zmizí.
01.05.2020 07:00 |

podobné články

ZRUŠENÝ ZÁPAS. Kvůli nepokojům v Londýně se neodehraje utkání Anglie s Nizozemskem

 
Středeční přípravné mezistátní utkání mezi fotbalisty Anglie a Nizozemska bylo kvůli nepokojům v Londýně zrušeno. Informaci v úterý přinesly oficiální stránky Anglické fotbalové asociace (FA).
09.08.2011 11:25 |

podobné články

Jackson nezemřel?! Jen zbožná přání, ale... Král ožije na plátně!

 
To video obletělo svět! Záhadná osoba podobná Michaelu Jacksonovi (+ 50) vyskakuje z dodávky koronera a mizí ve dveřích. Je to král popu? Nebo snad drobná brunetka? A kdy byl vůbec záznam natočen? Bohužel konspirační teorie o tom, že Jackson nezemřel, zůstanou už navždy jen v hlavách nejoddanějších...
03.09.2009 14:25 |

podobné články

Slovensko: Matejko (†1) nezemřel na prasečí chřipku

 
AKTUALIZOVÁNO: Matejko (†1) nezemřel na prasečí chřipku. Informovalo o tom slovenské ministerstvo zdravotnictví. Podezření, že by chlapec mohl být první slovenskou obětí viru A(H1N1), vyslovila TV JOJ.
05.11.2009 09:40 |

podobné články

REKORD: Na silnicích za čtyři dny nezemřel žádný člověk

 
Za posledních 20 let se nestalo, aby na českých silnicích po čtyři dny za sebou nezemřel ani jeden člověk.
23.02.2010 18:05 |

podobné články

Francouzi si vystřelili z Genzera: Kaddáfí nezemřel, tančí u tyče!

 
Video s polonahým showmanem Richardem Genzerem (45), jak tančí u značky v centru Prahy, zahltilo evropský internet. Francouzský web Mort De Rire (Mrtvý smíchy) dokonce nazval »Geňův« výkon slovy: „Kaddáfí nezemřel, tančí u tyče!“ Našeho moderátora tedy podobou srovnává se zabitým libyjským vůdcem.
12.01.2012 05:15 |

podobné články

Osobnosti: Richard Genzer (521 článků)

Probuďte v sobě rebelku: Punk je opět trendy!

 
Větu "Punk's not dead" (tedy punk nezemřel) pustila do světa v 80. letech skupina Exploited, jako název svého alba, a brzy se stala heslem celého Punkového hnutí. A víte co? Punk vážně nezemřel! Vrací se totiž v podobě letošní zimní kolekce.
15.11.2013 08:56 |

podobné články

Odborník: Kdyby exministr Lux onemocněl o pět let později, už by nezemřel

 
Na léčení rakoviny máme v České republice dost dobrých přístrojů. Co nám ale chybí, je schopnost správně komunikovat s onkologickými pacienty. V pořadu Dvacet minut Radiožurnálu to uvedl předseda České onkologické společnosti Jiří Vorlíček. Podle něj věda v léčbě rakoviny udělala v posledních letech velké pokroky. Například exministr zemědělství Josef Lux by na své onkologické onemocnění, pokud by jej dostal o pět let později, nezemřel.
04.04.2014 18:05 |

podobné články

Osobnosti: Josef Lux (52 článků)

V podchodu v Praze 8 byl mrtvý muž, násilnou smrtí asi nezemřel

 
V podchodu pod parkem v pražské Libni dnes lidé našli tělo osmatřicetiletého muže. Násilnou smrtí zřejmě nezemřel, cizí zavinění policisté na místě nezjistili. ČTK to řekl policejní mluvčí Tomáš Hulan.
19.07.2015 18:15 |

podobné články

Nebezpečí v regálech? Pozor na pohozené roušky. „Virus na nich ulpí i dny,“ varuje expert

 
Česko pomalu rozvolňuje a opětovně zase zpřísňuje. Co ale přetrvává a nejspíše ještě nějakou dobu přetrvávat bude, je nošení roušek. Ochrana před patogeny, jako je i koronavirus, bohužel mnohdy končí na nesprávných místech. Použité pomůcky, které jsou po splnění svého účelu biologickým a potencionálně nebezpečným odpadem, totiž lze najít v regálech obchodů, pohozené na parkovištích a na ulicích. Viry a bakterie na nich přitom mohou vydržet i několik dní.
13.12.2020 05:45 |

podobné články

Vy jste tvrdil, že pomůcek je dost, uhodil šéf lékařů na Vojtěcha. V té době to byla pravda, namítal ministr

 
V nedělní Partii televize Prima proti sobě zasedli ministr zdravotnictví za hnutí ANO Adam Vojtěch a prezident České lékařské komory Milan Kubek. Ten kroutil hlavou nad tím, jak se v časech koronavirové pandemie chovali britský premiér Boris Johnson či americký prezident Donald Trump. Vojtěcha pochválil za to, že si počínal jinak. Jenže pak ho, obrazně řečeno, začal cupovat na kousíčky za to, jak vláda rozvolňuje karanténní opatření. Prý to dělá naprosto chaoticky.
03.05.2020 12:30 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (5673 článků) , Vojtěch Adam (1215 článků) , Adam Vojtěch (947 článků) , Johnson Johnson (228 článků)

Lékařka Kristina (27) popsala boj v první linii: Báli se i kolegové. Co ji nejvíce trápilo?

 
Nouzový stav skončil a zatímco stát opatření proti šíření nového typu koronaviru rozvolňuje, lékaři na infekčních odděleních ještě polevit nemohou. Už teď je jasné, že se budou s koronavirem setkávat při nejmenším v následujících několika měsících. Lékařka Kristina Kuchařová (27) z Nemocnice Na Bulovce popsala, jak to vypadalo na Klinice pneumologie na začátku pandemie, jaké to je pracovat v ochranném obleku a čeho se nejvíce bála.
19.05.2020 05:20 |

podobné články

Další změna u roušek: Rozvolňuje se, Vojtěch vytáhl novinku u důchoďáků

 
Roušky budou dál povinné jen v některých zdravotních a sociálních zařízeních. Od soboty zůstanou jen v nemocnicích, domovech důchodců a dalších vybraných sociálních zařízeních. Nosit je ale nemusí pacienti, klienti sociálních služeb ani zaměstnanci, pokud jsou 1,5 metru od jiných lidí. Na twitteru o tom informoval ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO). Další výjimky si může stanovit i poskytovatel zdravotních služeb nebo ošetřující lékař, vyplývá z vydaného mimořádného opatření.
03.07.2020 21:20 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (1215 článků) , Adam Vojtěch (947 článků)

Rakousko rozvolňuje. Od pondělí otevře školy a obchody a na Vánoce umožní i lyžovačku

 
Rakousko začne od pondělí uvolňovat přísná opatření, která přijalo v boji proti koronaviru. Na tiskové konferenci to dnes oznámil kancléř Sebastian Kurz. Od 24. prosince bude možné provozovat venkovní zimní sporty včetně lyžování. Zahraniční lyžařskou turistiku ale výrazně omezí povinná karanténa pro lidi přijíždějící z rizikových oblastí, kterými jsou nyní všechny sousední země včetně Česka, i skutečnost, že hotely a restaurace budou až do 7. ledna zavřené. Lyžovat tak budou moci prakticky jen místní.
02.12.2020 14:40 |

podobné články

Osobnosti: Sebastian Sebastian (68 článků)

„Týraný“ PES Babišovy vlády: Stal se noční můrou, Blatný je trpěný ministr, říká politolog

 
Systém PES měl tento týden doznat změn, které však vláda nestihla probrat. A rozhodla se v rámci opatření proti pandemii covid-19 utáhnout šrouby, aniž by se svou vlastní tabulkou řídila. Ministr Jan Blatný (za ANO) přiznal, že PES rozvolňuje a to se nyní nehodí. Podle politologa Jana Kubáčka se PES stal pro vládu spíš noční můrou. Pozastavil se nad její komunikací i kritikou Andreje Babiše (ANO), která tento týden namířila přímo na Blatného.
31.01.2021 05:45 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (21431 článků)

Sársko jako první německá země opatrně rozvolňuje

 
Sársko, malá spolková země na západě Německa, začalo v úterý jako první ze 16 spolkových zemí s uvolňováním pandemických opatření. V rámci modelového projektu mohou opět fungovat venkovní prostory restaurací, kina, divadla, koncertní sály, fitness centra a tenisové haly.
07.04.2021 17:05 |

podobné články

Rozvolňuje půlka Evropy: Británie otevírá obchody i zahrádky hospod, Řecko střední školy

 
V Británii se dnes otevřou obchody, zahrádky u restaurací, kadeřnictví a další služby i zoologické zahrady. Země tak díky klesajícím počtům nově nakažených a zdárně pokračujícímu očkování pokračuje v pozvolném uvolňování protiepidemických opatření. Už před měsícem přitom znovu otevřela školy. Restrikce by se měly začít uvolňovat i v sousedním Irsku.
12.04.2021 07:40 |

podobné články