Článek

V Libereckém kraji bojují kvůli vysokým teplotám se smogovou situací

 
Meteorologové dnes vyhlásili smogovou situaci v Libereckém kraji. Důvodem je vysoká koncentrace přízemního ozonu, která může způsobovat problémy lidem s chronickými dýchacími problémy, starším lidem a malým dětem. Měli by se odpoledne vyvarovat pobytu pod širým nebem a zvýšené fyzické zátěže, spojené se zvýšenou frekvencí dýchání. U zdravých dospělých nejsou žádná omezení. ČTK o tom informovala pobočka Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) v Ústí nad Labem. 
18.06.2013 19:10 |

podobné články

Podobné články

Meteorologové vyhlásili smogovou situaci v Moravskoslezském kraji

 
Kvůli vysokým koncentracím prachu v ovzduší vyhlásili meteorologové na Nový rok brzy ráno v Moravskoslezském kraji smogovou situaci. Limity prachu totiž ve středu ráno byly překročeny na některých měřicích stanicích dokonce téměř pětinásobně. Nejvíce zamořené prachem je Karvinsko, Ostravsko a Opavsko.
01.01.2014 07:50 |

podobné články

Meteorologové vyhlásili na jihu Čech smogovou situaci

 
Kvůli vysokým koncentracím troposférického ozónu vyhlásil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) ve čtvrtek na jihu Čech smogovou situaci. Situace by se měla zlepšit nejdříve v podvečer.
25.04.2013 13:20 |

podobné články

Smogovou situaci vyhlásili meteorologové už i na Třinecku

 
Meteorologové v neděli v noci kvůli vysokým koncentracím polétavého prachu v ovzduší vyhlásili smogovou situaci už i na Třinecku. V regionu byla platná dosud jen na Ostravsku, Karvinsku a v části Frýdecko-Místecka, kde byla vyhlášena už v pátek. ČTK o tom informoval Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).
03.01.2016 23:30 |

podobné články

V Moravskoslezském kraji vyhlásili smogovou situaci

 
Meteorologové vyhlásili ve středu ráno smogovou situaci v části Moravskoslezského kraje. Platí pro Ostravsko, Karvinsko a Frýdecko-Místecko bez Třinecka. Rozptylové podmínky se v kraji zhoršily už koncem minulého týdne.
12.03.2014 06:20 |

podobné články

V Moravskoslezském kraji odvolali smogovou situaci

 
Meteorologové ve čtvrtek ráno odvolali smogovou situaci v aglomeraci Ostravska, Karvinska a Frýdecko-Místecka. Vyhlásili ji v úterý kvůli vysoké koncentrace troposférického ozonu. Na Frýdecko-Místecku se smogová situace netýkala oblasti Třince a okolí.
12.06.2014 06:40 |

podobné články

Sever Moravy: Vzduch se vyčistil, meteorologové odvolali smogovou situaci

 
Hodnoty obsahu polétavého prachu v ovzduší v Moravskoslezském kraji klesly po přechodu studené fronty výrazně pod limit. Meteorologové proto v neděli ráno odvolali smogovou situaci, kterou vyhlásili ve středu.
26.12.2010 09:15 |

podobné články

Stav ovzduší na Zlínsku a Olomoucku se zlepšil. Meteorologové odvolali pohotovost

 
Meteorologové dnes před polednem odvolali smogovou situaci ve Zlínském a Olomouckém kraji. Stav ovzduší se tam výrazně zlepšil. Hodnoty polétavého prachu se pohybují okolo limitu, který je 50 mikrogramů na metr krychlový. Jen ve Zlíně a Uherském Hradišti jsou hodnoty o něco vyšší. Smogovou situaci vyhlásil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) v pátek. 
26.01.2013 14:35 |

podobné články

Meteorologové odvolali smogovou situaci

 
Rozptylové podmínky v Moravskoslezském kraji se dnes zlepšily natolik, že meteorologové odvolali v celém regionu smogovou situaci. Nejprve krátce po 02:00 pro oblast Třinecka, krátce před 08:00 rovněž pro Ostravsko, Karvinsku a Frýdecko-Místecko. Imisní limit pro polétavý prach přesto zůstává na většině měřicích stanic překročen. ČTK o tom informoval Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). 
27.01.2013 13:20 |

podobné články

Meteorologové vyhlásili v Moravskoslezském kraji smogovou situaci

 
Meteorologové vyhlásili v noci na dnešek smogovou situaci v části Moravskoslezského kraje. Platí do odvolání pro Ostravsko, Karvinsko a Frýdecko-Místecko bez Třinecka. Oznámil to dnes Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). V regionu se dnes ráno průměrné denní koncentrace polétavého prachu pohybovaly v rozmezí od 80 do 289 mikrogramů na metr krychlový. Imisní limit je přitom 50 mikrogramů na metr krychlový. 
28.01.2014 07:45 |

podobné články

Meteorologové vyhlásili v Moravskoslezském kraji smogovou situaci

 
Meteorologové vyhlásili na Ostravsku, Karvinsku a Frýdecko-Místecku smogovou situaci. Důvodem jsou vysoké koncentrace troposférického ozonu. Na Frýdecko-Místecku se smogová situace netýká oblasti Třince a okolí.
10.06.2014 20:05 |

podobné články

Meteorologové na severu Moravy odvolali smogovou situaci

 
Meteorologové v neděli ráno odvolali smogovou situaci v Moravskoslezském kraji. Kvalita ovzduší se zlepšila. V některých částech kraje platila smogová situace vinou zhoršeného ovzduší od noci na sobotu. Smog trápil nejvíce obyvatele Ostravska, Karvinska a Frýdecko-Místecka. Vyplývá to z informací, které zveřejnil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).
16.11.2014 08:51 |

podobné články

V Moravskoslezském kraji meteorologové vyhlásili smogovou situaci

 
Do Moravskoslezského kraje dorazil i teď v létě smog. Meteorologové proto ve čtvrtek odpoledne vyhlásili smogovou situaci pro Novojičínsko, Opavsko a Bruntálsko. Důvodem jsou vysoké koncentrace troposférického ozónu.
06.08.2015 15:40 |

podobné články

Pozor, máme tu smogovou situaci, varují odborníci. Řidiči mají nechat auta doma

 
Meteorologové v noci vyhlásili smogovou situaci v Praze, Brně, Olomouckém a Zlínském kraji a v části Moravskoslezského kraje. Důvodem jsou zvýšené koncentrace polétavého prachu.
06.11.2015 07:15 |

podobné články

Ostravě se už zase špatně dýchá, meteorologové v kraji vyhlásili smogovou situaci

 
S nástupem teplotních inverzí se začal zhoršovat vzduch v části Moravskoslezského kraje. Meteorologové v pátek odpoledne vyhlásili smogovou situaci na Ostravsku, Karvinsku, Frýdecko-Místecku a Třinecku. V ovzduší jsou vysoké koncentrace polétavého prachu.
20.10.2018 09:35 |

podobné články

V Praze se už dýchá lépe. Smogovou situaci meteorologové odvolali

 
Meteorologové z Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) odvolali v pátek odpoledne smogovou situaci v Praze, kterou vyhlásili kvůli vysoké koncentraci prachových částic ve čtvrtek. Pražský magistrát kvůli smogu vyzval řidiče, aby omezili jízdy autem, zvláštní opatření Praha nechystala. Smog trápil Prahu už před zhruba dvěma týdny, kdy platila takzvaná smogová regulace.
03.02.2017 16:30 |

podobné články

Na Ostravsku vyhlásili smogovou situaci

 
Kvůli zhoršeným rozptylovým podmínkám ve čtvrtek po 2:30 hodin vyhlásil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) pro ostravskou aglomeraci smogovou situaci. Varuje před možným vyhlášením signálu regulace, při kterém už firmy musejí dodržovat ekologická opatření. Smogová situace se vztahuje na Ostravsko, Karvinsko a Frýdecko-Místecko bez Třinecka.
15.11.2012 06:30 |

podobné články

Meteorologové odvolali smogovou situaci pro Jihočeský kraj

 
Meteorologové dnes odvolali smogovou situaci pro Jihočeský kraj. V regionu platila od středy kvůli vysoké koncentraci přízemního ozonu, který může lidem způsobovat dýchací potíže. Sdělil to Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). 
21.06.2013 10:20 |

podobné články

Na Karvinsku, Ostravsku a Frýdecko-Místecku vyhlásili smogovou situaci

 
Meteorologové ve čtvrtek v oblasti Karvinska, Ostravska a Frýdecko-Místecka bez Třinecka vyhlásili kvůli zhoršené kvalitě ovzduší smogovou situaci. Meteorologové tak činí v případě, když dva dny po sobě čtyřiadvacetihodinové koncentrace polétavého prachu překračují hodnotu 100 mikrogramů na metr krychlový. Informoval o tom Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).
22.01.2015 08:42 |

podobné články

Jihomoravský kraj hlásí smogovou krizi: Lidé se „dusí“ také v Praze nebo Brně

 
Meteorologové vyhlásili v Jihomoravském kraji v pátek po poledni smogovou situaci. Už v noci na dnešek podobný stav vyhlásili pro Brno. Platí do odvolání. Důvodem je vysoká koncentrace polétavého prachu v ovzduší. Smogová situace bývá vyhlašována, pokud alespoň na polovině stanic překročil dvanáctihodinový průměr hodnotu 100 mikrogramů na metr krychlový a ve výhledu na 24 hodin není předpokládán jeho pokles.
20.01.2017 15:05 |

podobné články