Článek

V lékárnách dochází paralen

 
V lékárnách dochází paralen. Právo na to ve středu upozornili čtenáři a výpadky potvrdila Česká lékárnické komora i prodejci. Paralen, respektive paracetamol, se používá ke srážení horečky. Kromě běžných nemocí teď k větší spotřebě přispívá i šíření koronaviru.
18.03.2020 14:50 |

podobné články

Podobné články

Češi vykupují léky s paracetamolem. SÚKL prosí: Nedělejte si zbytečně zásoby

 
Lékárny už dříve upozorňovaly, že lidé vykupují léky na horečku a léky s paracetamolem – i kvůli snaze Čechů bránit se koronaviru. V některých lékárnách tak zřejmě neseženete klasický lék Paralen. Česká lékárnická komora (ČLnK) na dotaz Blesk Zpráv připustila, že zásoby paracetamolu jsou v lékárnách nerovnoměrné a někde může být tedy lék Paralen nedostupný. Výrobce léku ujišťuje, že jedná o zvýšení objemu dodávek. Státní ústav pro kontrolu léčiv prosí veřejnost, aby lidé zbytečně nehromadili léčivé přípravky a nepřekračovali denní dávky.
17.03.2020 16:45 |

podobné články

Vyprodaný Paralen a léky proti horečce: Státní ústav vyzývá občany, aby je nehromadili

 
Kvůli nedostatku některých léků vyzval Státní ústav pro kontrolu léčiv občany České republiky, aby zbytečně nehromadili léčiva s obsahem paracetamolu. Jedná se například o klasický Paralen, některým lékárnám pomalu dochází i léky proti horečce, kterou způsobuje nový typ koronaviru.
19.03.2020 15:51 |

podobné články

Dostali jste kopačky a máte zlomené srdce? Dejte si Paralen, radí vědci

 
Na zlomené srdce pomůže prý i Paralen.
28.02.2012 12:15 |

podobné články

Na slepák mi doporučili paralen: Skandální úmrtí vyhozeného pacienta v ústecké nemocnici má dohru

 
Případ úmrtí pacienta v ústecké Masarykově nemocnici šokoval Česko. Itala Maria Fava (†75), který si stěžoval na vážné zdravotní potíže, lékaři poslali dvakrát domů s tím, že mu nic není a ať si vezme paralen. Muž nakonec zemřel. Za poslední dobu jde už o několikátý skandál ústecké nemocnice a lidé na internetu nešetří na místní zdravotnické zařízení kritikou.
11.04.2018 05:35 |

podobné články

Léky s pseudoefedrinem už jsou zase jen na občanku

 
Nový systém prodeje léků v pátek zkolaboval, teď je opět funkční. Modafen nebo paralen už koupíte v lékárnách jen se zdravotním průkazem a občankou.
04.05.2009 14:40 |

podobné články

V lékárnách se bude platit za celý recept, den v nemocnici vyjde dráž

 
Vznikající vládní koalice ODS, TOP 09 a Věcí veřejných (VV) se dohodla na tom, že Češi již nebudou platit za každou položku na receptu, ale zaplatí jednotnou sazbu 30 korun. Představitelé tří stran se ve středu dále shodli na tom, že za pobyt v nemocnici budou pacienti platit minimálně za den sto korun a že levné léky jako acylpyrin či paralen si budou hradit ze svého. Novináře o tom informoval premiér Petr Nečas.
07.07.2010 18:05 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9348 článků)

Rath obchází soudní zákaz: V lékárnách 30 Kč slevy!

 
Středočeský kraj zavede v krajských lékárnách třicetikorunové slevy. Vyhne se tak rozhodnutí soudu, které mu zakazuje hradit formou daru regulační poplatky za pacienty.
14.04.2009 13:44 |

podobné články

Rath našel fintu, jak platit za lidi v lékárnách. V Opavě ji soud zakázal

 
Rath obejde soudní zákaz, v lékárnách dostanou pacienti místo darů slevy. V Opavě ostrouhají, soud podobný trik zatrhl.
14.04.2009 16:33 |

podobné články

Rath zavedl slevy v lékárnách, obchází zákon. Zájem pacientů

 
Pacienti ve středočeských lékárnách opět mohou ušetřit 30 korun za položku na receptu. Středočeský kraj totiž začal vydávat slevové kupony.
04.05.2009 10:25 |

podobné články

Soud zakázal Rathovi hradit poplatky v mladoboleslavských lékárnách

 
Pražský městský soud vydal ve středu předběžné opatření, kterým zakázal Středočeskému kraji hradit 30korunové regulační poplatky v lékárnách spadajících pod mladoboleslavskou nemocnici. Kraj nyní k proplácení poplatků v jím spravovaných nemocnicích využíval slevové kupony. Novinkám to potvrdil právní zástupce žalobců Vlastislav Kusák.
14.05.2009 18:50 |

podobné články

Karlovarský kraj bude vracet lidem poplatky ve všech lékárnách

 
Karlovarský kraj pravděpodobně nabídne lidem zpětné vrácení poplatků ve všech lékárnách, nejen v jediné krajské lékárně. Budou ale muset kraji zaslat vyplněný formulář s ústřižkem z lékárny. Novinářům to v pátek řekl hejtman Josef Novotný (ČSSD). Kraje zatím vracejí třicetikorunové poplatky za recept jen v krajských zařízeních.
10.07.2009 14:25 |

podobné články

Osobnosti: Josef Novotný (200 článků) , Josef Novotný (200 článků)

První kraj vám vrátí poplatky ve všech lékárnách. Bude to boj

 
Karlovarský kraj pravděpodobně nabídne lidem zpětné vrácení poplatků ve všech lékárnách, nejen v jediné krajské lékárně.
10.07.2009 15:15 |

podobné články

Karlovarský kraj uhradí poplatky i v soukromých lékárnách

 
Karlovarský kraj rozhodl, že od září uhradí poplatky ve všech lékárnách – i v soukromých.
14.08.2009 12:10 |

podobné články

O proplácení poplatků v lékárnách na Karlovarsku nebyl zájem

 
O vrácení regulačních třicetikorunových poplatků za recept, o které lze díky vedení Karlovarského kraje od úterý 1. září požádat také ve všech lékárnách v regionu včetně soukromých, nebyl v první den zavedení nového systému mezi pacienty valný zájem.
01.09.2009 15:50 |

podobné články

ODS žádá jednotné poplatky v lékárnách

 
Lidé by v budoucnu mohli ve všech lékárnách platit za léky stejné doplatky. Tým ODS podle Mladé fronty Dnes (MfD) pracuje na návrhu zákona, podle něhož by byl doplatek každého léku na předpis pevně stanoven a lékárny by musely výši cen respektovat.
08.09.2009 08:50 |

podobné články

Paroubek chce do voleb prosadit alespoň nižší poplatky v lékárnách

 
Předseda sociální demokracie Jiří Paroubek by chtěl ještě do květnových parlamentních voleb ve sněmovně prosadit snížení poplatků v lékárnách na desetikorunu za recept.
18.12.2009 15:40 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Paroubek (3909 článků)

Středočeský kraj bude dál proplácet poplatky, v lékárnách zavede slevové kupony

 
Středočeský kraj bude od srpna zdravotnické poplatky v krajských nemocnicích proplácet zpětně a jen na žádost pacienta. V lékárnách se budou i nadále využívat slevové kupony, informoval v pondělí středočeský hejtman David Rath (ČSSD).
12.07.2010 16:00 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4576 článků)

Češi loni zaplatili v lékárnách v průměru přes 1500 korun

 
Každý Čech utratil loni v lékárnách v průměru 1557 korun. Zatímco 871 korun padlo jako doplatky za léky na předpis, zbývajících 740 korun dali lidé za volně prodejné medikamenty. Vyplývá to ze statistiky, kterou v pátek uveřejnil Ústav zdravotnických informací a statistiky (ÚZIS).
20.08.2010 11:55 |

podobné články

Pacienty čekají od Nového roku v lékárnách zmatky

 
Od Nového roku opět nastanou zmatky v lékárnách, kdy pacienti nebudou přesně vědět, kolik doplácejí za svůj lék. Doplatky od pacientů na některé léky od Nového roku na čas poklesnou, ale pak se zase vrátí na původní úroveň a možná ještě výš. Příčinou je tzv. Janotův balíček, jehož platnost skončí letos. Ten snižoval ceny léků i úhrady od zdravotních pojišťoven zhruba o sedm procent.
22.12.2010 07:45 |

podobné články