Článek

V korupční aféře figurují šéfové Českých drah Žaluda a ČEZ Beneš

 
V korupční aféře, která stála za pádem vlády, údajně figurují generální ředitel energetické společnosti ČEZ Daniel Beneš a šéf Českých drah Petr Žaluda. Se spolupracovnicí bývalého premiéra Janou Nagyovou telefonicky hovořili o možných postech pro rebelující poslance. Vyplývá to z obvinění Nagyové a dalších čtyř politiků, které na webu zveřejnil  deník E15 . Podle Českých drah Žaluda nijak nepochybil. 
18.06.2013 14:40 |

podobné články

Osobnosti: Jana Nagyová (1549 článků) , Jana Nagyová (1542 článků)
Podobné články

Pokud šéf ČD Žaluda přijde o místo, dostane ODSTUPNÉ 12 MILIONŮ korun!

 
Šéf Českých drah Petr Žaluda přijde údajně o své místo. A to nedlouho potom, co z čela Českých energetických závodů odešel další vlivný manažer, Martin Roman. Napsaly to Hospodářské noviny, podle kterých není vyloučené, že Petr Žaluda skončí ve funkci generálního ředitele Českých drah už příští týden.
03.11.2011 14:50 |

podobné články

Osobnosti: Martin Roman (287 článků)

Žaluda uhájil svou pozici v čele Českých drah na dalších pět let

 
Předsedou představenstva Českých drah bude v dalších pěti letech nadále generální ředitel společnosti Petr Žaluda (46). Jednomyslně o tom dnes rozhodla dozorčí rada společnosti. Řekl to mluvčí ČD Petr Šťáhlavský. Žaluda pro volbu neměl protikandidáta. 
29.01.2013 11:05 |

podobné články

Dozorčí rada odvolala celé představenstvo Českých drah včetně Žaludy

 
Dozorčí rada Českých drah dnes odvolala celé čtyřčlenné představenstvo železniční firmy včetně jeho předsedy Petra Žaludy. Žaluda to po jednání rady řekl novinářům. Podle něj nebyla rada spokojena s hospodařením společnosti. Zda Žaluda zůstane generálním ředitelem drah, rozhodne nové představenstvo.
30.07.2013 18:05 |

podobné články

Dozorčí rada odvolala představenstvo Českých drah v čele se šéfem Žaludou

 
Dozorčí rada Českých drah dnes odvolala celé čtyřčlenné představenstvo železniční firmy včetně jeho předsedy Petra Žaludy. Žaluda to po jednání rady řekl novinářům. Podle něj nebyla rada spokojena s hospodařením společnosti. Zda Žaluda zůstane generálním ředitelem drah, rozhodne nové představenstvo. 
30.07.2013 18:10 |

podobné články

Beneš bude i další čtyři roky předsedou představenstva ČEZ

 
Generální ředitel ČEZ Daniel Beneš (43) bude i další čtyři roky předsedou představenstva této energetické firmy. Rozhodlo o tom dnes představenstvo společnosti. ČEZ o tom informoval na svém webu. Beneš ve funkcích generálního ředitele a předsedy představenstva ČEZ v září 2011 vystřídal Martina Romana.
17.12.2013 21:21 |

podobné články

Osobnosti: Martin Roman (287 článků)

Nečas slíbil úplatek, tvrdí policie a namáčí do případu šéfy ČEZu a drah

 
V korupční aféře, která stála za pádem vlády, údajně figurují také šéfové ČEZu a Českých drah. Se spolupracovnicí bývalého premiéra Janou Nagyovou telefonicky hovořili o možných postech pro rebelující poslance. Má to vyplývat z textu obvinění Nagyové a dalších čtyř politiků, které na webu zveřejnil deník E15. V obvinění je též "natvrdo" řečeno, že premiér Nečas nabízel úplatek.
18.06.2013 11:25 |

podobné články

Osobnosti: Jana Nagyová (1549 článků) , Jana Nagyová (1542 článků)

Žaluda zůstává ředitelem Českých drah

 
Generální ředitel Českých drah Petr Žaluda zůstává ve své funkci. Média sice spekulovala o jeho nahrazení exředitelem vítkovických železáren Vladimírem Bailem nebo bývalým ministrem dopravy Radkem Šmerdou, ale zdroj z dozorčí rady po jejím jednání serveru Týden.cz potvrdil, že se o této možnosti nejednalo.
09.11.2011 20:55 |

podobné články

Osobnosti: Radek Petr (188 článků)

Na šéfa Českých drah prší zlato: Žaluda bude brát 15 milionů!

 
Tak šéf Českých drah Petr Žaluda (46) si konečně nebude muset stěžovat na svůj bídný plat půl milionu měsíčně. Podle nových pravidel si přijde až na 15 milionů ročně. Každý den v práci si tak vydělá 60 tisíc!
20.08.2012 20:25 |

podobné články

Žaluda v čele Českých drah skončil, nahradil ho Dalibor Zelený

 
Jen několik hodin poté, co dozorčí rada Českých drah v úterý jmenovala nové představenstvo společnosti, skončil ve funkci generálního ředitele firmy Petr Žaluda. Odvolalo ho právě nově jmenované představenstvo. Místo něj bude dráhy řídit jejich někdejší šéf Dalibor Zelený.
30.07.2013 22:15 |

podobné články

Nehorázné odstupné! Odvolaný šéf Českých drah Žaluda dostane zlatý padák 12 milionů!

 
Kvalita služeb Českých drah má mezi lidmi rozporuplnou pověst. Jedni s vlaky ČD jezdí rádi, druzí přísahají, že do nich už nikdy nesednou. Vlakem však zřejmě už nebude muset jezdit ani bývalý šéf tohoto obřího státního podniku Petr Žaluda. Dostane totiž odstupné ve výši 24 svých platů, tedy 12 milionů korun.
31.07.2013 19:20 |

podobné články

Exředitel Českých drah Žaluda vypovídal v kauze exposlanců

 
Odvolaný šéf Českých drah Petr Žaluda dnes vypovídal na policii jako svědek v kauze údajného podplacení trojice exposlanců ODS. Obsah svého výslechu odmítl komentovat. Podle informací ČTK čelil dotazům mimo jiné na odposlechy, v nichž figuruje.
06.08.2013 14:30 |

podobné články

Pro toho NKÚ, pro toho VZP, diktoval Nagyové šéf ČEZ posty pro rebely

 
Do diskuse o možných postech pro obviněné exposlance ODS Petra Tluchoře, Ivana Fuksu a Marka Šnajdra, kteří loni nechtěli podpořit daňový balíček, se zapojil rovněž generální ředitel ČEZ Daniel Beneš. Šéf Českých drah (ČD) Petr Žaluda se zase angažoval v dosazení stíhaného exnáměstka ministra zemědělství Romana Bočka do představenstva ČD. Zástupci obou firem odmítli, že by jejich vedení nějak pochybilo.
18.06.2013 12:50 |

podobné články

Osobnosti: Petr Tluchoř (558 článků) , Ivan Fuksa (394 článků) , Marek Šnajdr (313 článků) , Marek Daniel (59 článků)

Petr Žaluda z Českých drah: Provokuje na stránkách módního časopisu

 
Šéf drah Petr Žaluda svou image luxusního bosse managementu dovádí k naprosté dokonalosti, jež začíná přesahovat do virtuálních sfér. Posledním kouskem tohoto sofistikovaně dokonalého playboye je pózování na stranách fashion story světového magazínu Harper´s Bazar.
19.08.2009 13:05 |

podobné články

Šéf drah se s tím nemaže: Utratil už víc než 20 milionů!

 
Šéf státních Českých drah Petr Žaluda dráždí, koho může! V době ekonomické krize, kdy se dráhy chystají propustit až 400 lidí, se Žaluda chlubí svým bohatstvím a rozmařilým životem.
04.12.2009 05:05 |

podobné články

Anonym, který trápí Svobodu, vyhrožuje i šéfovi drah

 
Generální ředitel Českých drah Petr Žaluda se stal již třetím terčem neznámého anonyma, který je autorem řady výhružných SMS zpráv adresovaných krom Žaluda i pražskému primátorovi Bohuslavu Svobodovi a radní Alexandře Udženija (oba ODS).
06.05.2011 08:55 |

podobné články

Osobnosti: Petr Svoboda (519 článků) , Petr Svoboda (510 článků) , Petr Svoboda (519 článků)

Ředitel ČD Cargo Slamečka skončil ve funkci. Šel po něm šéf drah Žaluda

 
Bývalý ministr dopravy Gustav Slamečka končí ve funkci ředitele společnosti ČD Cargo. O Slamečkův konec usiloval šéf Českých drah Petr Žaluda.
02.10.2012 13:05 |

podobné články

Daniel Beneš potvrzen v pozici předsedy představenstva Skupiny ČEZ

 
Dozorčí rada ČEZ dnes svou volbou potvrdila Daniela Beneše ve funkci předsedy představenstva společnosti ČEZ i pro další čtyřleté funkční období. „Rozhodnutí o prodloužení mandátu předsedy představenstva je signálem, jenž potvrzuje směřování Skupiny ČEZ v období, které je pro další vývoj energetického sektoru v Evropě kritické. ČEZ stojí před zásadními strategickými kroky, kterými bude muset na změny v energetice reagovat, aby zabezpečil úkoly uložené akcionáři a Českou republikou, pro niž je Skupina ČEZ hlavním garantem energetické bezpečnosti a soběstačnosti,“ uvedl k tomu předseda dozorčí rady prof. Václav Pačes.
22.12.2016 17:55 |

podobné články

Investiční model stavby nového bloku Dukovan doporučí skupina vládě v březnu, sdělil Beneš

 
Investiční model pro zajištění stavby nového bloku Jaderné elektrárny Dukovany doporučí pracovní skupina vládě do konce března, předpokládá generální ředitel firmy ČEZ Daniel Beneš. Debata se týká tří variant, o nichž loni v červnu rozhodl vládní výbor pro jadernou energetiku. Podle nich by měla výstavbu prostřednictvím svých společností zajišťovat polostátní firma ČEZ, nebo stát. Beneš uvedl, že podle energetické koncepce schválené vládou by měla být výstavba provedena do roku 2035.
31.01.2018 19:00 |

podobné články

Jaderná energie u Moravce: Šéf ČEZ Beneš nedorazil a hned to schytal od ministra Hünera

 
Ve druhé hodině Otázek Václava Moravce se měli setkat ministr průmyslu a obchodu za hnutí ANO v demisi Tomáš Hüner, předseda představenstva společnosti ČEZ Daniel Beneš a šéf Aliance pro energetickou soběstačnost Martin Sedlák. Měli debatovat o výstavbě nových bloků jaderných elektráren v Česku. Daniel Beneš však nedorazil. Ministr Hüner si proto do Beneše hned na úvod rýpl.
20.05.2018 14:45 |

podobné články

Osobnosti: Martin Beneš (38 článků) , Dan Martin (125 článků) , Daniel Martin (126 článků) , Daniel Martin (63 článků)