Článek

V koalici panuje nedůvěra, zapisují se výsledky schůzek

 
Mezi stranami vládní koalice po necelém roce osočování panuje nedůvěra. Proto si lídři ODS, TOP09 a VV z tajných jednání K9 začali pořizovat zápisky. Tento postup zavedli do praxe poté, co předseda Věcí veřejných Radek John označil za chybu přistoupit na personální změny ve vládě a neudělat si z jednání zápis.
20.05.2011 09:15 |

podobné články

Osobnosti: Radek John (2465 článků)
Podobné články

Jan Campbell: Nedůvěra na pokračování

 
Nedůvěra občanů k politikům, podnikatelům a státní správě roste ve všech klíčových státech světa rychleji než houby po dešti. Nedůvěřivci je každý podezřelý a červy vidí i v kyselém zelí, řekl svého času Wilhelm Busch. Zatímco v české kotlině se traduje, že sytý hladovému nevěří, v Rusku, nedůvěra osekává strom lásky. Uvedené citáty tak dokazují, že nedůvěra je stejná jako kaz v zubu. Ničí vztah postupně tím, že ho oslabuje, i když to zvenku není vidět.
10.06.2017 17:40 |

podobné články

Vůdcovo svaté slovo: Co si zapisují lidé okolo Kim Čong-una s bločky v rukou?

 
K vidění jsou na každé druhé propagační fotografii, kterou Severní Korea zveřejní. Jsou to vojenští generálové i představitelé komunistické strany a vždy mají v ruce papírové bločky, do kterých si horlivě zapisují každé moudro, které diktátor Kim Čong-un prohlásí.
25.04.2014 19:40 |

podobné články

Osobnosti: Kim Kim (1412 článků)

Černoch (Úsvit): Nedůvěra vládě není jen o Babišovi. Oligarchům přihrávají i další zákony

 
Hnutí Úsvit se dnes rozhodlo podpořit vyslovení nedůvěry vládě. Panuje shoda na tom, že nedůvěra vládě není jen o Babišovi. Oligarchům přihrávají i další zákony jako například energetický zákon.
26.05.2015 13:45 |

podobné články

Jan Campbell: Nedůvěra v Petrohradu

 
Během dvoutýdenního pobytu v Rusku jsem si mohl přečíst několik pozitivních komentářů a analýz expertů, abych si potvrdil, že panuje nedůvěra v různých segmentech ruské společnosti a aktivitách.
11.06.2017 15:15 |

podobné články

Mezi ANO a ČSSD panuje živočišná nenávist, udeřil protikorupčník Ondráčka. Dienstbier kontroval...

 
Ministr pro lidská práva Jiří Dienstbier zavítal do nedělních Otázek Václava Moravce České televize. Spolu s ním před kamery usedl šéf české pobočky Transparency International David Ondráčka. A ten vládu nijak nešetřil. Koalice ČSSD, ANO a KDU-ČSL prý ani nepotřebuje opozici, protože mezi ANO a ČSSD panuje živočišná nenávist a vysoká nedůvěra. Dienstbier z toho obvinil ANO.
13.12.2015 13:16 |

podobné články

Osobnosti: David Ondráček (78 článků)

Politologové po dalším průzkumu: V lidech roste nedůvěra

 
Rozpaky a váhání. To vedle statistických výsledků průzkumu mezi lidmi ohledně přízně k jednotlivým politickým stranám, ukázal aktuální průzkum agentury STEM. Lidé prostě mají vůči politice výhrady a roste v nich nedůvěra. Stejně jako průzkum této agentury to potvrzují v posledních týdnech i jiné výzkumy. I zde se ukázalo, že nejvíce dotazovaných důvěřuje levici.
17.03.2011 20:50 |

podobné články

Jan Campbell: Nedůvěra v Moskvě

 
Nedůvěra provázela První kongres mezinárodní unie NGO Assembly of People of Eurasia (Shromáždění národů Eurasie).
14.06.2017 10:40 |

podobné články

Zeman začal úřadovat v Praze. Den vyplnil řadou schůzek

 
Budoucí prezident Miloš Zeman začal dnes úřadovat ve své kanceláři v pražské Loretánské ulici. V průběhu dne absolvoval několik schůzek a jednání. Jako první za ním přišli ředitel prezidentské kanceláře Jiří Weigl a šéf Správy Pražského hradu Ivo Velíšek. Dalším hostem z Hradu byl ředitel prezidentského protokolu Jindřich Forejt
01.02.2013 09:40 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (21141 článků)

K pozdržení demisí nás vyzval premiér, brání stranu Radek John

 
Navzdory včerejšímu prohlášení ministři Věcí veřejných demisi nepodali. Předseda strany Radek John se nechal slyšet, že se k tomuto postupu rozhodl po nočním telefonátu s předsedou vlády. Zda si umí představit pokračování koalice John odmítl přímo komentovat, připustil však, že mezi vládními stranami panuje nedůvěra.
04.04.2012 19:30 |

podobné články

Osobnosti: Radek John (2465 článků)

Seďa (ČSSD): Co trápí sociální demokracii

 
Odpověď na tuto zdánlivě jednoduchou otázku souvisí se stavem české společnosti. V ní panuje velká nedůvěra vůči politickým stranám a nechuť jakkoli se v nich angažovat.
08.07.2014 11:00 |

podobné články

Západní ministr nadával Rusku. To odpovědělo a za příklad mu dalo...

 
Ministr zahraničních věcí Velké Británie Boris Johnson se má v nadcházejících dnech setkat se svým ruským protějškem. Z jeho posledního vyjádření vyplývá, že vůči Rusku panuje v Londýně nedůvěra. Tiskový mluvčí ruského Kremlu Dmitrij Peskov se zas domnívá, že „hysterie ve Washingtonu“ škodí vztahům mezi Ruskem a Západem.
07.03.2017 09:50 |

podobné články

Auto na plyn? Ulevíte peněžence i planetě, problém bude s parkováním

 
Podle prodejců aut stoupá v Česku zájem o auta na stlačený zemní plyn (CNG). V současné době jich na našich silnicích jezdí kolem 16 tisíc a předpokládá se, že jejich počet bude i nadále stoupat. Výrobci a dodavatelé plynu upozorňují, že provozem auta na CNG šetříte nejen životní prostředí, ale také svoji peněženku. Na druhou stranu zde panuje vůči autům na plyn nedůvěra, zda je takové auto bezpečné. Navíc s ním rozhodně nezaparkujete všude.
21.03.2017 06:10 |

podobné články

Seďa (ČSSD): O čem hovoří výsledky voleb do Evropského parlamentu

 
Mnozí komentátoři, politici a politologové se snaží přečíst volební výsledky jednotlivých stran do Evropského parlamentu. Jejich hodnocení má často subjektivní charakter, obvykle přikrášlený tím či oním pohledem na Evropskou unii jako celek. Je zajímavé, že si prozatím nikdo nedal práci analyzovat výsledky voleb do EP s výsledky předčasných voleb do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR. Já jsem si tu práci dal a porovnal jsem nejen výsledky za celou Českou republiku, ale i za Zlínský kraj a v některých větších městech tohoto kraje.
27.05.2014 12:55 |

podobné články

Velký přehled spolehlivosti aut!

 
Už jednatřicet let si zapisují "žlutí andělé" německého autoklubu ADAC nejen počet svých výjezdů, ale i to, k jakému vozu a proč museli vyjet. Každoročně z toho vzniká zpráva o spolehlivosti aut na německých silnicích, která se dá ale krásně využít i pro české poměry.
19.05.2009 05:45 |

podobné články

Sedmiletý Brit prodává své obrazy za milióny

 
Obrovský talent dostal do vínku Brit Kieron Williamson, kterému se díky jeho malířským schopnostem přezdívá Mini Monet. Ačkoli je mu teprve sedm let, své kolekce obrazů prodává v přepočtu za milióny korun. Zájemci o originální Kieronovo dílo se zapisují na dlouhý pořadník, který již nyní obsahuje 700 jmen z celého světa.
04.08.2010 15:05 |

podobné články

Začalo sčítání lidu, jak vyplnit formulář přes internet a jaké jsou nejčastější dotazy?

 
Půlnoc z pátku 25. března na sobotu 26. března pak byla tzv. rozhodným okamžikem sčítání lidu (do formulářů se zapisují informace tak, jak ve skutečnosti platily právě v rozhodném okamžiku). Jak vyplnit sčítací list online?
26.03.2011 15:50 |

podobné články

Začalo sčítání lidu, do 14. dubna musí být formuláře odevzdané

 
Od soboty je možné začít vyplňovat doručené formuláře sčítání lidí, domů a bytů. Do formulářů se zapisují informace podle stavu z půlnoci z pátku 25. března na sobotu 26. března. V praxi to znamená, že pokud se někomu například narodí dítě v sobotu nad ránem, nebude již do sčítání zahrnuto.
26.03.2011 09:45 |

podobné články

Staroměstské náměstí se připravuje na nedělní rozloučení s českými hokejisty

 
Na Staroměstské náměstí v Praze stále míří stovky lidí, aby vzdaly hold tragicky zesnulým hokejistům. Na místě už stojí pódium s vystavenými fotografiemi Karla Rachůnka, Jana Marka i Josefa Vašíčka spolu s kondolenční knihou, do které lidé zapisují osobní vzkazy.
09.09.2011 18:35 |

podobné články

Osobnosti: Jan Marek (346 článků) , Josef Vašíček (161 článků) , Karel Rachůnek (183 článků)

Staroměstské náměstí se připravuje na nedělní rozloučení s hokejisty

 
Na Staroměstské náměstí v Praze stále míří stovky lidí, aby vzdaly hold tragicky zesnulým hokejistům. Na místě už stojí pódium s vystavenými fotografiemi Karla Rachůnka, Jana Marka i Josefa Vašíčka spolu s kondolenční knihou, do které lidé zapisují osobní vzkazy.
09.09.2011 19:30 |

podobné články

Osobnosti: Jan Marek (346 článků) , Josef Vašíček (161 článků) , Karel Rachůnek (183 článků)