Článek

V knihách už nepotřebujeme písmenka

 
Knižní trh před Vánoci posiloval. Jako obvykle řada zejména předních českých nakladatelských domů směrovala do tohoto období své nejsilnější tituly, přičemž pravidelně vycházívají zejména v zahraničí ověřené bestsellery. Letošní situace je však jiná. Nejen kvalitní a dobrou literaturu, ale i běžnou brakovou produkci vytlačily knihy zcela jiného charakteru.
30.12.2015 09:25 |

podobné články

Podobné články

Výhody a nevýhody internetové seznamky

 
Internetové seznamky jsou fenoménem dnešní doby, který se dostává pod kůži stále většímu počtu lidí napříč všemi věkovými kategoriemi. Ne pro všechny je seznamování se s druhými lidmi tak jednoduché – zatímco někomu nedělá navázání kontaktu s druhým člověkem sebemenší problém a v těchto vodách se cítí více než jistě, jinému se už při pouhé představě čelo orosí studeným potem, srdce několikanásobně zvýší svůj tep a kolena začnou připomínat rozklepané želé. Naštěstí pro všechny stydlivky, nedůvěřivce a strašpytlíky, kteří si nejsou jistí v kramflecích existují internetové seznamky, prostřednictvím kterých se v zákrytu nastaveného profilu mohou seznámit s někým novým i beze strachu. Asi jako všechno v dnešní době mají i online seznamky svá pro a proti, tedy své světlé a stinné stránky. Ačkoli se na první pohled může zdát, že seznamování se online má jen samá pozitiva, není tomu skutečně tak. Chcete-li se seznámit ve virtuálním světě, pak byste pro a proti online seznamek měli znát předem… Výhody a nevýhody, které ukrývají internetové seznamky Nenechte se zmást! Online seznamky se možná na první pohled tváří, že na nich není jediné špatné nitky, ovšem opak je někdy pravdou – a o této nepříjemné pravdě se na vlastní kůži přesvědčilo již nespočet lidí. Pokud máte problém seznámit se v reálném světě, pak vám ten virtuální skutečně může pomoci najít k sobě vhodného partnera pro život. Na druhou stranu se na internetu můžete i nepěkně napálit. Tak na to pozor! Výhody online seznamky Nejdříve si společně shrňme výhody, které s sebou online seznamování přináší: Seznámení přes písmenka Největší výhodou internetových seznamek je skutečnost, že s nikým nemusíte mluvit tváří v tvář, což hodně lidem dělá velký problém. Jednoduše se schováte za písmenka, neboť drtivá většina lidí si je mnohem jistější v psaném projevu, nežli v tom mluveném. Velké možnosti výběru Další výhodou je... Čtěte více Příspěvek Výhody a nevýhody internetové seznamky pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
20.08.2016 05:25 |

podobné články

Zavražděná spisovatelka Monyová: Smrt si PŘEDPOVĚDĚLA v knihách?

 
V Brně-Obřanech byla v noci na čtvrtek zavražděná nožem čtyřiačtyřicetiletá spisovatelka Simona Monyová. Autorka mnoha ženských románů si svou smrt možná předpověděla ve svých knihách.
05.08.2011 08:50 |

podobné články

Osobnosti: Simona Monyová (129 článků)

Sobotka natvrdo: Nepotřebujeme politiky, jako je Zeman

 
„Nepotřebujeme politiky, jako je Zeman,“ vrací úder hlavě státu Miloši Zemanovi předseda vlády Bohuslav Sobotka (ČSSD) v dnešním vydání časopisu Týden. V tom minulý týden totiž Zeman Sobotku nazval neumětelem, bezvýrazným úředníkem či ňoumou.
08.02.2016 07:50 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9545 článků)

Nemusíme poklonkovat ani Západu, ani Rusům a už vůbec ne Číňanům. Jejich investice nepotřebujeme a neměli bychom je vítat, tvrdí ekonom Pavel Kohout

 
ROZHOVOR Česko má již nezanedbatelné kapitálové zdroje – české domácnosti mají dnes na bankovních účtech přes 2300 miliard korun – a nemusíme se tedy poníženě klanět Západu. Máme i podnikatele, zkušené manažery, obchodníky a vůbec jsme od roku 1990 zásadně pokročili. Nemusíme poklonkovat ani Západu, ani Rusům a už vůbec ne Číňanům. Jejich investice nepotřebujeme a neměli bychom je vítat. Zahraničních investic máme v této ekonomice nadměrné množství. To tvrdí v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz ekonom Pavel Kohout, mimo jiné autor publikace Investiční strategie pro třetí tisíciletí.
26.08.2017 20:00 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Kohout (237 článků)

Baránek (Soukromníci): Vládu s důvěrou bolševika nepotřebujeme, pravice musí spolupracovat

 
Od parlamentních voleb v říjnu 2017 jsem několikrát napsal, že co se týká malých a středních soukromníků, žádnou vládu s důvěrou nepotřebujeme. Hlavně ne takovou, která okamžitě po schválení parlamentem naváže na místy až zběsilou činnost vlády ČSSD, ANO a KDU-ČSL z let 2013 až 2017.
29.05.2018 10:35 |

podobné články

Prosadí se e-knihy? Spisovatelé jsou pro

 
Vyměnit tištěné knihy za digitální písmenka v elektronických čtečkách? Co vy na to? Ptali jsme se několika českých autorů knih. K celému fenoménu přistupují smířlivěji než někteří konzervativní čtenáři. Zarytého odpůrce jsme nenašli, spíš naopak.
06.04.2011 14:10 |

podobné články

Rozdováděný Roman Hubník: Svištěl po břiše šampusem

 
Kruci, že to ale umí rozjet! Do písmenka.
28.04.2011 12:10 |

podobné články

Osobnosti: Roman Hubník (47 článků)

Pusťte si písmena do uší! Poslouchejte audioknihy

 
Knížky v moderní době nejsou jen tištěné. Stále více se prosazují digitální, které poté čteme na elektronických čtečkách nebo tabletech. A do módy se vracejí i audioknihy v podání předních českých herců. Sluchátka a písmenka do uší!
17.05.2011 16:50 |

podobné články

TO JE DRZOST! Čína už kopíruje i McDonald´s, IKEA a KFC!

 
V Číně se kromě obchodů Apple kopírují už i další světoznámé a úspěšné značky. Mají trochu pozměněný design a přeházená písmenka, každému je ale jasné, o který obchod jde, informoval server Business Insider.
02.08.2011 13:20 |

podobné články

Krvavá řež v kleci? Pouze pro chlapy z oceli!

 
Když se řekne MMA, pro mnoho lidí bude tato šifra znamenat pouhá tři písmenka z abecedy. Ve skutečnosti se pod názvem skrývá spojení různých bojových stylů – smíšená bojová umění či ještě jinak „ultimáty“. Pro odvětví, které je fenoménem posledních dvaceti let, je přirozeným prostředím uzavřená klec. Reportér Šípu PLUS vyzkoušel trénink s nejúspěšnějším českým bojovníkem Andrém Reindersem (30), který se stal před pár týdny mistrem Evropy.
26.08.2011 06:30 |

podobné články

Knížky IZIP: Díra za 2 mld Kč! Tihle to vymysleli a žijí si jako »prasata v žitě«!

 
IZIP, zkratka pro elektronické zdravotní knížky. Jenže tato čtyři písmenka označují spíše černou díru! Všeobecná zdravotní pojišťovna (VZP), která dost často nemá peníze třeba na léčbu těžce nemocných dětí, za projekt »pánubohu do oken« vyhodila téměř dvě miliardy korun.
16.05.2012 12:20 |

podobné články

Takhle se napakovali tvůrci IZIP knížek! Byty, vily, domy...

 
IZIP, zkratka pro elektronické zdravotní knížky. Jenže tato čtyři písmenka označují spíše černou díru! Všeobecná zdravotní pojišťovna (VZP), která dost často nemá peníze třeba na léčbu těžce nemocných dětí, za projekt »pánubohu do oken« vyhodila téměř dvě miliardy korun.
16.05.2012 17:50 |

podobné články

S Pospíšilem za zavřenými dveřmi. Takto otevřeně mluvil ke spolustraníkům

 
Nový občanský zákoník je velký politický čin a lidé ho nejspíš ocení až za několik let. Občanští demokraté mají problém, že nedokážou specifikovat pár hlavních cílů. Ve vládě to už dlouho vypadá jako v pohádce Tři veteráni. Jeden den se lijí písmenka, druhý kulky. Tak hovořil místopředseda ODS Jiří Pospíšil před spolustraníky na Jižním Městě v Praze. Nicméně vždy dodal, že na všem nese svou část viny.
13.11.2012 16:45 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Pospíšil (2051 článků) , Jiří Pospíšil (2051 článků)

Hanzlík trpí obsesí: Ve všem se vrtá!

 
Scénář dokáže rozpitvat do posledního písmenka! Jaromír Hanzlík (66) je prý hnidopich! Jeho hledání chyb a nedostatků došlo až tak daleko, že jde o obsesi.
12.07.2014 22:35 |

podobné články

Osobnosti: Jaromír Hanzlík (141 článků)

Když písmenka tančí před očima! Jak mají děti bojovat s dyslexií?

 
Dyslexie je pro školáky jako prokletí. Kvůli této poruše učení bývají považováni za hloupé nebo obviňováni, že se málo snaží. I s dyslexií však lze úspěšně bojovat.
11.09.2015 09:47 |

podobné články

Prvňáčkům v Pardubickém kraji zpříjemnil premiéru ve škole batůžek s překvapením

 
Potěšit, ale i chránit a varovat. S tímto cílem Pardubický kraj ve spolupráci s Rádiem Blaník obdaroval všechny prvňáky v regionu při jejich premiéře ve školní lavici praktickým batůžkem na boty, ve kterém děti nalezly rozvrhy hodin, vystřihovací písmenka či vstupenky, ale také předměty s reflexními prvky nebo bezpečností časopis. Batůžky předávali prvňákům také hejtman Martin Netolický a jeho náměstci Roman Línek s Janou Pernicovou.
01.09.2016 14:05 |

podobné články

Osobnosti: Martin Roman (304 článků)

Jak vybrat krmivo? Čtěte i malá písmenka!

 
Přijde vám džungle malých písmenek na pytlích či konzervách s krmivem neprůchodná? Poradíme vám, jak se jí probít a vybrat pro vašeho domácího mazlíka odpovídající krmivo.
02.12.2016 06:10 |

podobné články

Autista Jonathan (13): Napsat a přečíst umí jen čtyři písmenka! Pomohl policii s důležitou věcí

 
Hezký, hnědovlasý kluk oblečený do slušivé modré pruhované košile. Takový je Jonathan (13) z Brna, který pokřtil tamním strážníkům nový člun. Nikoho by nenapadlo, že Jony je autista a slavnostní šrumec je pro něj velkou zkouškou.
21.10.2017 07:45 |

podobné články

Ben Cristovao ze SuperStar ztrácí písmenka a není mu rozumět, říká Ostrý jazyk

 
Nejslabším článkem poroty SuperStar je Ben Cristovao (30)! Na rozdíl od Paľa Habery (50), Matěje Rupperta (39) a Kataríny Knechtové (36) mu podle jazykové lektorky Jany Postlerové (74) není vůbec rozumět!
07.03.2018 10:00 |

podobné články

Osobnosti: Matěj Ruppert (145 článků) , Katarína Knechtová (120 článků) , Ben Cristovao (484 článků)