Článek

V jednapadesáti zemřel člen kultovní kapely Rapmasters: Jejich hit Slizkej had znal každý

 
V jednapadesáti letech zemřel člen skupiny Rapmasters, Jan Kristian Kodad. Informoval o tom jeho kamarád Pavel Vohnout alias Kyklop na sociálních sítích, který tvrdil, že hudebníka poslední dobou tlačilo na hrudi. Poslední rozloučení je naplánované na úterý 21. listopadu. 
15.11.2023 18:40 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Vohnout (59 článků)
Podobné články

Jak se zachovat, když vás uštkne had?

 
Léto se pomalu blíží a společně s ním i čas strávený v přírodě, nejrůznější výlety, turistické procházky a podobně. Ačkoli za čas strávený na čerstvém vzduchu vás nikdo kárat nebude, ba naopak, může se stát, že při svých toulkách narazíte na hada.  Jen taková malá zvídavá otázka: víte, jak se zachovat, když vás uštkne had?! Byli byste možná nemilé překvapení, kolik lidí by si v takové situaci nedokázalo poradit. Přitom alespoň první pomoc při uštknutí by měl znát úplně každý. Nikdy přece nevíte, kdy se vám taková znalost bude hodit! Jak se zachovat, když vás uštkne had Byli bychom samozřejmě jedině rádi, pokud byste se do takové situace nikdy nemuseli dostat. Jenže příroda umí být v mnoha směrech pěkně nevyzpytatelná, a proto určitě nebude na škodu, pokud si přečtete dnešní článek. Poradíme vám v něm, jak se zachovat, když vás uštkne had. První pomoc Pokud dojde k uštknutí hadem, pokuste se ránu lehce dezinfikovat. Následně jí něčím sterilním překryjte, zbavte se věcí, které by mohly v případě otoku nějakým způsobem poškodit tělo (sundejte boty, ponožky, náramky, prstýnky atd) a dopravte postiženého co možná nejrychleji k lékaři. Co rozhodně nedělat při uštknutí hadem Pojďme si ještě společně říci, co byste určitě neměli udělat, když vás uštkne had. Některé chyby vás mohou ohrozit na životě. 1. Žádné prudké pohyby Když vás uštkne had, nedělejte žádné prudké pohyby. Pohybujte se pomalu, nikam nespěchejte a už ho vůbec ve snaze dojít k lékaři co nejrychleji neběhejte. 2. Žádné odsávání jedu Možná jste to viděli v nějakém filmu, určitě to ale není správný postup. Snahou odsát jed z rány byste akorát způsobili její zvýšené prokrvení a tím byste zrychlili vstup jedu do krevního oběhu. 3. Žádné zaškrcení rány Další velice častou a okouknout chybou je zaškrcení rány.  Možná byste to mysleli dobře, efekt by to... Čtěte více Příspěvek Jak se zachovat, když vás uštkne had? pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
20.06.2017 06:40 |

podobné články

V 51 letech náhle zemřel Jan Kodad ze skupiny Rapmasters

 
V pondělí náhle zemřel Jan Kristian Kodad, někdejší člen táborské skupiny Rapmasters, kde vystupoval pod uměleckým jménem J. Bell. O smrti svého kamaráda informoval ve středu na sociálních sítích Pavel Vohnout alias Kyklop ze skupiny Maxíci.
15.11.2023 17:55 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Vohnout (59 článků)

Změřili jsme cestu za svobodou MAMBY ZELENÉ: Jedovatý had se dostal dále, než byste mysleli!

 
Minulé pondělí v pražských Hlubočepech uštkla mamba zelená svou majitelku, která ji chovala nelegálně ve velmi nevyhovujících podmínkách. Jedovatý had se krátce poté dal na útěk a vystrašil tak mnoho lidí z okolních domů. I přestože experti neustále opakovali, že nemůže být daleko, had se nakonec našel více než dvě stě metrů od místa "útěku". Reportéři eXtra.cz pro vás nyní zmapovali poslední cestu mamby zelené. Je k neuvěření, kam se vystrašený had až dostal!
10.10.2018 07:30 |

podobné články

To je ten Čech, slizkej had z Evropy. Český novinář se pochlubil, jak ho nenávidí v Moskvě za to, že hájí západní postoje

 
Poprvé si připadal jako Brad Pitt, ne tak jako onen herec, ale spíše jako hrdina z filmu Světová válka Z. Na svém blogu se k tomu přiznal spolupracovník serveru Aktuálně.cz, který dlouhodobě žije v Moskvě, Jiří Just. Vystoupil v ruské televizi a zúčastnil se moskevské akce Antimajdan, kterou charakterizoval jako slet lidí postižených ruskou propagandou. Informace o tom přinesl jeho domovský server.
24.02.2015 17:26 |

podobné články

Osobnosti: Brad Pitt (1962 článků)

Madonna chce ve svých jednapadesáti počít třetí dítě

 
Nestárnoucí Madonna si nejspíš myslí, že času nepodléhá ani její organismus, a tak se rozhodla, že se svým dvaadvacetiletým milencem Jesusem Luzem zplodí ještě třetí dítě. Královna popu však sama patří už spíše k vysloužilým matkám a pokoušet se o potomka je v jednapadesáti hazardem. Její kamarádka přesto potvrdila, že zpěvačka na početí trvá.
20.01.2010 16:31 |

podobné články

Osobnosti: Madonna (950 článků) , Jesus Luz (56 článků)

Okolo domu se plazil had se dvěma hlavami, mezi sebou se „hádají“

 
Vzácného dvouhlavého hada se podařilo odchytit pracovníkům záchranné stanice na Floridě. Had, který trpí takzvanou polycefalií, bude muset nadále žít v jejich péči. V každé hlavě je vyvinutý jeden mozek a had tak má problém při lovu potravy, když se jeho hlavy doslova nemůžou dohodnout.
27.10.2020 13:00 |

podobné články

Útok z hlubin WC: Had kousnul muže přímo do penisu! Zde je 5 tipů, co v podobné situaci dělat

 
Pětatřicetiletý Izraelec byl v pátek převezen do nemocnice poté, co na něj ze záchodové mísy vybafl had a kousl ho přímo do penisu. Muž měl štěstí v neštěstí – had, který ho kousnul, nebyl jedovatý, což je v Izraeli spíše vzácnost, a tak mu na penisu zřejmě zůstanou jen dvě vzpomínkové dírky. I tak si ale zřejmě příště rozmyslí, jestli se raději nevyčůrá do PET lahve.
15.07.2013 13:00 |

podobné články

Ženu uštknul had tři měsíce naložený v alkoholu

 
Kuriózní zranění utrpěla nedávno jedna Číňanka z města Charbin, kterou uštknula zmije naložená v čirokové pálence. Nádoba zřejmě netěsnila a had tak měl přísun vzduchu, jenž ho udržel naživu. Když žena chtěla dolít do lahve novou pálenku, had se pokusil uniknout a zaútočil.
07.10.2013 11:20 |

podobné články

Na záchodě čekal na Hannah obří had. Jenže toto není obyčejná užovka, tohle je pořádný úlet!

 
Hannah Brierley (16) z britského Manchesteru si chtěla odskočit na toaletu. Vešla do koupelny a na radiátoru se vyhříval obrovský bílý had. Dívka si nejprve myslela, že jde o blbý žertík její matky Karen. Jenže v tu chvíli se had pohnul.
11.04.2015 20:31 |

podobné články

4,5metrové monstrum natočili na Aljašce: Plavil se v řece prehistorický had?

 
Plavalo ve vodě jako had. Jenže na Zemi žádný takový had nežije. Craig McCaa ze Státního pozemkového úřadu natočil na Aljašce v řece Chena obří monstrum, jehož původ nedokáže nikdo vysvětlit.
31.10.2016 17:30 |

podobné články

Schoval ho před družkou do sklepa: Had se vpletl do kol!

 
„Buď had, nebo já!“ Tak hrozila partnerovi žena v Ostrave-Porubě. Muž se zalekl a dva metry dlouhé zvíře ukryl ve sklepě. Tam se však tesknící had dostal do vážných potíží.
03.12.2019 12:20 |

podobné články

Holčičku (6) uštkl jedovatý had: Je z černého chovu?! Strach sousedů, co říkají odborníci?

 
Holčička, kterou v pátek na Nový rok v Jenštejně uštkl nejspíše jedovatý had, je na tom podle její matky dobře a díky včasné pomoci a péči lékařů neutrpěla žádnou větší újmu. Celý incident byl ale šok nejen pro její rodiče, ale i lidi ze sousedství. Hada se totiž zatím nepodařilo najít a ani se neví, kde se na zahradě jednoho z řadových domů na kraji obce vzal, a někteří mají obavy, že se může schovávat u nich doma. Podle odborníků je nepravděpodobné, že by na něj narazili venku, had spíše vyhledává teplá místa.
03.01.2021 06:35 |

podobné články

Jedovatý had uštkl holčičku (6): Z JIP už ji přesunuli! Herpetolog po něm bude instinktivně pátrat

 
Dobré zprávy přicházejí z Jenštejna u Prahy, kde jedovatý had na Nový rok kousl do nohy šestiletou holčičku. Ta skončila v nemocnici na jednotce intenzivní péče, v neděli ji už přesunuli na standardní oddělení! Had, kterého hledaly v domě i okolí desítky lidí – hasiči, sousedé i herpetologové, se dosud nenašel. Starosta obce Norbert Hlaváček vyzval případného chovatele, aby alespoň anonymně vzkázal, o jakého hada se přesně jednalo, nikdo se ale dosud neozval.
04.01.2021 10:55 |

podobné články

Charles Sobhraj alias Had: Brutální vrah uprchl nesčetněkrát, teď je hvězdou Netflixu

 
Cestujete rádi na vlastní pěst? Po vyslechnutí tohoto příběhu si to možná rozmyslíte. V sedmdesátých letech minulého století totiž s oblibou vraždil vyznavače hnutí hippies, cestující na vlastní pěst, Charles Sobhraj přezdívaný Had nebo Bikini Killer (plavkový zabiják). Netflix nedávno představil seriál Had inspirovaný tímto děsivým příběhem. Co může být ještě znepokojivější: Sobhraj stále žije.
10.08.2021 21:10 |

podobné články

Zemřel člen kapely Bon Jovi: Díky němu jsme k sobě našli cestu, truchlí skupina

 
Ve věku 70 let zemřel Alec John Such, baskytarista a zakládající člen kultovní rockové skupiny Bon Jovi. Skon světově úspěšného hudebníka oznámil frontman kapely Jon Bon Jovi v neděli na sociálních sítích. 
06.06.2022 07:45 |

podobné články

Osobnosti: Jon Jon (96 článků)

Had uštkl modelku do prsa: Zemřel na otravu silikonem!

 
Matka příroda se asi musí pořádně divit: had, který uštkl člověka, zemřel na otravu!
31.03.2011 00:25 |

podobné články

Polibek smrti: Mladík (†18) zemřel poté, co se snažil políbit kobru. Had ho uštknul

 
Ochránce zvířat Somnath Mhatre (†18) z Indie se vždy specializoval na záchranu hadů. Ta poslední se mu ale fatálně vymstila. Z auta chtěl vysvobodit kobru a přenést ji na bezpečnější místo. Zvíře se však pokusil vyfotit kvůli zajímavému snímku. Had ho uštknul a mladík zemřel.
08.02.2017 23:10 |

podobné články

30 let kapely Lucie ve 30 fotkách: Na první koncert přišlo 7 lidí

 
Kapela Lucie si v 90. letech vydobyla titul nejoblíbenější české kapely, její historie je však na jedné straně tvořena obrovskými úspěchy jednotlivých písní a alb, na druhé straně dramatickými zvraty, rozchody a návraty členů kapely. V neděli byl na Mezinárodním filmovém festivalu v Karlových Varech uveden film Lucie: Příběh jedný kapely. Jakých bylo 30 let kapely Lucie?
03.07.2016 19:25 |

podobné články

NALAĎTE SI PUNK ROCK RÁDIO S TOTÁLNÍM NASAZENÍM, THE FIALKY A NEŽFALEŠ

 
Přesně dva roky čekalo trio předních českých punk-rockových kapel TOTÁLNÍ NASAZENÍ, THE FIALKY a NEŽFALEŠ, aby mohlo absolvovat své naplánované turné. Šnůra dvanácti koncertů po Čechách, Moravě, Slezsku i Slovensku po klubech i kulturácích se pod názvem PUNK ROCK RÁDIO TOUR měla uskutečnit již na jaře v roce 2020, ale covid ji neumožnil ani v roce 2021. A tak platí, že dotřetice všeho dobrého, a spřízněné kapely vyráží již koncem února 2022 na první zastávky svého odkládaného turné, které je vlastně pokračováním nadmíru úspěšné šňůry po kulturních domech, jež proběhla při poslední spolupráci u příležitosti vydání alba “Kazoo or die!“ kapely Totální nasazení. Tentokrát je turné pojmenováno po aktuálním albu kapely The Fialky, které má název “Punk rock rádio“. Odtud i název aktuálního turné. Třetího do party si kapely tentokrát vybraly „služebně“ nejmladšího parťáka, punk-rockovou Nežfaleš. Na vybraných místech doplní tuto společnost buď slánští Deratizéři nebo Dilemma in Cinema, obě kapely personálně propojeny s Totálním nasazením.
24.02.2022 05:10 |

podobné články