Článek

V Gruzii na každou vesnici jedna neziskovka. Z EU jim nasypali miliony. Teď nářek

 
Hlavní město Gruzie se zmítá v protestech. Ale ani ty nezabránily tomu, aby gruzínský parlament schválil zákon o zahraničních agentech, který nařizuje, aby se neziskovky, s více než dvacetiprocentním podílem financování ze zahraničí, registrovaly. Z ČR i z Evropské unie zaznívají protesty, zákon je podle nich inspirovaný Kremlem. Jak ale EU sama uvádí, do gruzínské „občanské společnosti“ nainvestovala miliony eur a neziskovkami se to v zemi jen hemží. Komentátor Arnaud Bertrand shledává, že se jedná o pokrytectví, protože například USA mají také zákon o zahraničních agentech.
15.05.2024 13:00 |

podobné články

Podobné články

Čech v Gruzii: Kvalitní péče tu je, ale za peníze. Pomáhal autistům, bál se jen silnic

 
Jan Blinka si nyní užívá prázdniny v Česku. Brzy se ale vypraví zpět do Gruzie, kde už rok vede charitativní mise. Není jediným Čechem, který zde pomáhá. Podle Blinky mají dokonce Češi v Gruzii skvělé jméno a tamní obyvatelé v nás vidí historickou podobnost a chtějí tak těžit z našich zkušeností. Život v Gruzii ale není jednoduchý, pokud žijete v horách a na vesnici. Především pak, pokud potřebujete zdravotní péči, jak zmiňuje Blinka v rozhovoru pro Blesk Zprávy. Přesto je zde situace mnohem lepší, než se zdá. Okomentoval i tamní silnice, lásku obyvatel k autům a mnohem více.
07.09.2020 05:50 |

podobné články

Osobnosti: Jan Čech (282 článků)

Sasová (Svobodní): Není neziskovka jako neziskovka

 
Neziskovka je dnes pojem velmi kontroverzní. Na jedné straně tu máme neziskovky pomáhající nemocným lidem a na straně druhé tu jsou takové, které slouží jen svým provozovatelům k dobrému živobytí, k prosazování svých představ a idejí.
28.10.2017 10:05 |

podobné články

„Majdan v Gruzii probíhá.“ Ladislav Větvička ze země, kde se dnes rozhodne

 
V Gruzii dnes bude parlament přehlasovávat veto prezidentky o zákonu, který vyžaduje, aby se neziskové organizace s financováním ze zahraničí tak musely identifikovat. Probíhají protesty, gruzínské vládě hrozí EU i Spojené státy. Přímo z Gruzie pro ParlamentníListy.cz promluvil cestovatel a bloger Ladislav Větvička. Gruzínci se prý do EU těší, protože dává dotace a pomůže jim se zbavit korupce. A vůbec netuší, zda je v EU někdo chce. A současné protesty? „V Gruzii probíhá v přímém přenosu pokus o další barevnou revoluci,“ říká Ladislav Větvička.
28.05.2024 16:05 |

podobné články

Tři sedmáci otrávili svou vlastní učitelku! Do pití jí nasypali léky!

 
Trojku z chování vyfasovali jeden sedmák (12) a dvě jeho spolužačky (12). V hodině výtvarné výchovy z kabinetu vylákali učitelku. A poté jí do pití nasypali směs léků. Ředitel školy ve Vrbně pod Pradědem Zdeněk Bártek (na snímu pod článkem) je z chování žáků otřesen.
27.11.2015 12:10 |

podobné články

Zápasníka Oktagonu zatkli v Gruzii na demonstraci: FreeSanikidze, šíří se sociálními sítěmi

 
Během středečního dopoledne se objevily zprávy o tom, že šampion pérové váhy organizace OKTAGON MMA Mate Sanikidze byl zadržen ve své rodné Gruzii. Měl být účastníkem demonstrace proti schválení zákona, který by v Gruzii prohloubil vliv Ruska, zápasník neměl být nijak agresivní přesto byl s dalšími lidmi zadržen. K celé události se už vyjádřil i Oktagon, který stojí za Matem a podpoří ho i jeho rodinu, jak uvedl Oktagon v tiskové zprávě pro média.
08.03.2023 20:55 |

podobné články

Osobnosti: Mate Sanikidze (1 článek)

V Polsku je jasno, změna se nekoná. Už je tu nářek. Pozor, jde o ČT

 
V Polsku už je jasno. Prezidentem zůstane 48 letý konzervativec Andrzej Duda. Porazil svého oponenta Rafala Trzaskowskiho o přibližně 2,5% hlasů. Jak informují SeznamZprávy, voleb se zúčastnilo 68,12% všech voličů, sečteny jsou v podstatě všechny hlasy. Jak také server uvádí, průzkumy velice přesně odhadly výsledky voleb. A už se ozval nářek od aktivisty Peszyńského, že Dudu propagovala církev a veřejná televize. „Pokud v Česku předáme ČT ‚jim‘, staneme se zemí bez naděje taky. Vždycky vyhrají zlí kluci. Východoevropská náruč už nás čeká,“ varoval.
13.07.2020 09:30 |

podobné články

Osobnosti: Dudu Dudu (12 článků) , Dudu Dudu (12 článků)

Tragédie v indické škole: Dvacet dětí se otrávilo ve školní jídelně, dalších 10 je v ohrožení života. Co jim nasypali do talíře?

 
V inidické vesnici Masrakh, v jedné z nejchudších oblastí země, jsou školní obědy zdarma pro děti vítaným zpestřením, které dokonce zvyšuje i školní docházku. Rodina nejenže odešle svého potomka do výuky, ale ještě má jistotu, že se dítě během dne nají.
17.07.2013 12:35 |

podobné články

USA slíbily další finanční pomoc Ukrajině, Moldavsku a Gruzii

 
Spojené státy dnes slíbily další miliony dolarů finanční pomoci Ukrajině, Moldavsku a Gruzii. Washington tím prohlubuje podporu zemím při hranicích Ruska, které tíhnou k Západu. Ukrajina od USA dostane nově 48 milionů dolarů (966 milionů Kč), oznámil podle agentury Reuters americký viceprezident Joe Biden při setkáních s hlavami všech tří zemí u příležitosti dnešní inaugurace ukrajinského prezidenta Petra Porošenka v Kyjevě.
07.06.2014 20:00 |

podobné články

Osobnosti: Joe Washington (2 články)

Nová DVD - Andělé a démoni, Kámoš k pohledání i Nářek duší

 
Na DVD tento týden vychází kinohit Andělé a démoni, který je pokračováním Šifry mistra Leonarda, komedie o mužském přátelství Kámoš k pohledání, nebo mysteriózní horor Nářek duší.
06.10.2009 04:55 |

podobné články

Dozvuky koncertu SuperStar v Praze - Zoufalý nářek, všude zmatek!

 
Desítky ztracených dětí, zoufalý nářek a všudypřítomný zmatek! Přesně tak to vypadalo v úterý vpodvečer na parkovišti před nákupním centrem Chodov v Praze (deník Aha! informoval). Na čtyři a půl tisíce fanoušků se totiž přišlo podívat na své idoly z Česko Slovenské SuperStar. Jenže někteří posléze litovali. Nejenže byli málem ušlapáni davem, zasahovat musela i kriminální policie!
03.12.2009 06:20 |

podobné články

Nářek a proudy slz na objednávku - tak v Číně fungují profesionální plačky

 
Obyvatelé čínského venkova a tradičně zaměřených oblastí věří, že pohřeb jejich příbuzného se musí odehrávat v hlubokém žalu. Jeho projevem je hlasitý nářek a pláč. Aby dosáhli tohoto efektu, najímají si pozůstalí profesionální plačky. Jednou z nich je Chu Sing-lien, která působí v centrální provincii Čchung-Čching.
19.06.2011 16:50 |

podobné články

Kalousek Vondrovi: Nechal sis pod zadkem rozkrást půlku rozpočtu

 
Nářek ministra obrany Alexandra Vondry je naprosto nemístný a za nedostatek peněz si může on sám, reaguje na stížnost svého kolegy nad rozpočtovými škrty ministr financí Miroslav Kalousek. Podle jeho slov si už v minulosti Vondra nechal peníze rozkrást a nyní si prý počíná stejně. Jeho nářek ho jen utvrdil v tom, že na obraně je třeba šetřit i nadále.
12.04.2012 22:50 |

podobné články

Osobnosti: Alexandr Vondra (1440 článků) , Miroslav Kalousek (7858 článků)

Autobus smetla drezína: Rána, nářek a všude krev... 1 mrtvá!

 
Ohlušující rána, úlek, nářek, slzy a všude krev… Tak popisují účastníci neštěstí střet autobusu a drezíny na železničním přejezdu v Třešti na Jihlavsku. Bilance: mrtvá žena a 19 zraněných! Autobusák tvrdí, že tu včera půl hodiny po poledni nefungovala výstražná světla.
26.05.2012 12:15 |

podobné články

Nářek mláďátek vyděsil lidi v Úvalech: V popelnici našli zvěrstvo!

 
Šestici malých roztomilých koťátek zabalil neznámý tyran do igelitové tašky a vyhodil do popelnice v obci Úvaly u železničního nádraží. Jejich nářek zaslechli duchapřítomní lidé, zvířátka ale nemají doposud vyhráno. Musí totiž přežít kritické období mateřské výživy. Po pachateli krutého činu jde policie.
16.07.2020 10:15 |

podobné články

Nevěděla jsem, jestli nás prodají, nebo znásilní, říká jezídka

 
V srpnu 2014 byla Nadja Muradová jednadvacetiletou studentkou, která žila ve vesnici v oblasti Sindžár na severu Iráku. Postup islamistů zemí viděla předtím v televizi. Nikdy ji ale nenapadlo, že se také stane jejich obětí. Její vesnici obklíčili, zabili 600 lidí včetně jejích šesti bratrů a matky a ona se stala sexuální otrokyní bojovníků z Islámského státu. „V zajetí jsem počítala každou hodinu, ani jsem nevěděla, co je za část dne. Každou minutu jsem se bála, že přijdou a nevěděla jsem, jestli nás prodají, nebo napadnou a znásilní,“ popsala Muradová v rozhovoru s ČTK.
12.10.2016 13:30 |

podobné články

Pomsta Vladimira Putina? Saakašvili jako prezident bránil Gruzii proti ruské invazi. Teď byl otráven ve vězení

 
Bývalého prezidenta Michaila Saakašviliho otrávili ve vězení. Tvrdí to politikova rodina i právník, který ze vzorků svého klienta nechal udělat rozbor. Podle britského deníku Daily Mail analýza potvrdila, že Saakašvili má v krvi stopy rtuti a arsenu. Blízcí bývalého prezidenta, který bránil Gruzii během invaze ruských jednotek v roce 2008, za to může Kreml. Saakašvili je totiž označován se úhlavního nepřítele Vladimira Putina, který mu už několikrát usiloval o život.
26.12.2022 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (5368 článků)

Skandál: Ukrajinci chyceni s výbušninami. Směřuje to k Zelenskému

 
Agenti tajných služeb nevystupují veřejně příliš často. V Gruzii teď udělali výjimku. Gruzínská strana totiž tvrdí, že zadržela výbušniny pocházející z Ukrajiny, které měly být buď použity k teroristické akci přímo v Gruzii, nebo měly být poslány dál do Ruska. Transport výbušnin měl domlouvat bývalý kandidát na poslance za Oděsu z proevropské strany Sluha národa, která je základnou prezidenta Volodymyra Zelenského.
07.02.2024 07:55 |

podobné články

Bakalův novinář: Charta 77 byla jako neziskovka. Oboje nenávidí stejní lidé ze stejných důvodů

 
„Charta 77 byla neziskovka,“ napsal si na svůj twitterový účet ve dnech oslav 40. výročí Charty 77 redaktor Jan Lipold ze serveru Aktuálně.cz miliardáře Zdeňka Bakaly.
08.01.2017 21:35 |

podobné články

Sorosova neziskovka a americká ambasáda budou opět rozdávat ceny novinářům. Nominováni Fendrych, Kundra nebo bojovníci s dezinformacemi

 
Nominace v soutěži Novinářská cena 2017 zveřejnila nadace Open Society Fund Praha. Sorosova neziskovka soutěž každoročně pořádá ve spolupráci s ambasádou USA a dalšími neziskovkami. V každé kategorii jsou nezávislou porotou nominováni tři autorky či autoři s nejlepšími přihlášenými pracemi. Kdo si cenu odnese, bude jasné 3. května.
28.04.2018 16:50 |

podobné články