Článek

V eurovolbách se v ČR utká 38 uskupení. O pět více než minule

 
Ve volbách do Evropského parlamentu se letos v Česku utká 38 uskupení. Při minulých volbách jich bylo o pět méně. Ministerstvo vnitra z řádně přihlášených stran vyřadilo jen Československou stranu socialistickou, protože mimo jiné nezaplatila patnáctitisícový příspěvek na úhradu volebních nákladů. ČTK to dnes řekl mluvčí ministerstva Vladimír Řepka.
04.04.2014 17:40 |

podobné články

Podobné články

V hlavním městě se v podzimních volbách utká 31 uskupení

 
O křesla v zastupitelstvu hlavního města se v podzimních volbách utká rekordních 31 uskupení, což je o osm více než před čtyřmi lety. Úřad jejich kandidátky zaregistroval a rozhodnutí dnes vyvěsil na úřední desce. Kromě sněmovních stran budou o hlasy voličů bojovat také mnohá nová uskupení a hnutí. Dvě hnutí dokonce kandidují pod stejným názvem.
22.08.2014 18:30 |

podobné články

Do eurovoleb se přihlásilo 39 uskupení, o šest víc než minule

 
Celkem 39 uskupení přihlásilo na ministerstvu vnitra své kandidáty pro letošní volby do Evropského parlamentu. Je jich o šest více než při minulých eurovolbách před pěti lety, oznámil mluvčí ministerstva Vladimír Řepka. Lhůta pro předkládání kandidátek skončila dnes v 16:00.
18.03.2014 17:40 |

podobné články

Do Evropského parlamentu chce kandidovat 39 uskupení

 
Celkem 39 uskupení přihlásilo na ministerstvu vnitra své kandidáty pro letošní volby do Evropského parlamentu. Je jich o šest více než při minulých eurovolbách před pěti lety. V úterý to oznámil mluvčí ministerstva Vladimír Řepka. Lhůta pro předkládání kandidátek skončila v 16:00.
18.03.2014 17:10 |

podobné články

Ministr Chládek to prý má nahnuté. Vyměněn bude ale nejdříve po eurovolbách

 
Po aférách s údajnou šikanou podřízených a s podivnými okolnostmi, za kterých získal titul PhDr., se kymácí židle pod ministrem školství Marcelem Chládkem (ČSSD). Informuje o tom sobotní Mladá fronta Dnes s tím, že k případné výměně ministra nedojde dříve, než po eurovolbách. Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) prý nechce situaci před volbami zbytečně vyostřovat a nemá ani osobu, která by Chládka na postu ministra školství nahradila.
17.05.2014 10:40 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9526 článků) , Marcel Chládek (609 článků)

V eurovolbách nejvíce překvapili nacionalisté, vítězství slaví v Británii a Francii

 
Volby do Evropského parlamentu přinesly překvapivě velký úspěch nacionalistům, kteří převážně ve starých unijních zemích zaznamenali narůst popularity. Podle průběžných výsledků vyhráli volby ve Francii a Dánsku, protievropská strana UKIP směřuje k výhře v Británii. Ve Švédsku, Finsku či Rakousku se nacionalisté těšili mnohem větší podpoře než při eurovolbách v roce 2009. 
26.05.2014 08:35 |

podobné články

Ve volbách do europarlamentu se v Česku utká rekordních 38 stran

 
Ve volbách do Evropského parlamentu se letos v Česku utká 38 uskupení. Při minulých volbách jich bylo o pět méně. Ministerstvo vnitra z řádně přihlášených stran vyřadilo jen Československou stranu socialistickou, protože mimo jiné nezaplatila patnáctitisícový příspěvek na úhradu volebních nákladů. Uvedl to v pátek mluvčí ministerstva Vladimír Řepka.
04.04.2014 18:30 |

podobné články

Britští labouristé podrželi premiéra i po prohře v eurovolbách

 
Britský premiér Gordon Brown přesvědčil svoji vládní Labouristickou stranu, aby mu po neúspěchu ve eurovolbách dala ještě šanci.
09.06.2009 09:25 |

podobné články

Osobnosti: Gordon Brown (40 článků) , Gordon Brown (25 článků)

Telička v ČT naznačil, proč ve skutečnosti kandidoval v eurovolbách

 
O nízké volební účasti v eurovolbách a o tom, jaký rezort by měl získat nový český eurokomisař, se mluvilo v první části dnešních Otázek Václava Moravce. Jejími hosty byli kandidáti na člena Evropské komise Pavel Mertlík (ČSSD) a Pavel Telička (ANO). Václav Moravec během diskuze zveřejnil výsledky průzkumu, jenž zjišťoval, kterého z nich by čeští občané viděli v Bruselu na postu eurokomisaře raději.
25.05.2014 14:25 |

podobné články

Osobnosti: Václav Moravec (461 článků) , Pavel Mertlík (29 článků)

Kalousek nás dovezl na pitevnu. Babiš tam veze ČSSD. My i oni jsme zradili voliče, říká exposlanec ODS

 
ROZHOVOR Podle bývalého europoslance ODS Ivo Strejčka je výsledek jeho strany v eurovolbách zklamáním a strana je nevýrazná. Miroslav Kalousek dovezl ODS na politickou pitevnu. A je naprosto zřetelné, že sociální demokraté jsou již také na vozíku, který do té pitevny tlačí Andrej Babiš. V eurovolbách byla tak nízká účast, protože Evropský parlament je voličům ukradený a zajímá je, co se děje doma. Velké strany mohou skončit na tom, že zrazují své voliče, a proto mohou uspět alternativní projekty typu UKIP, Národní fronta či Svobodní.
30.05.2014 06:30 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (14081 článků) , Miroslav Kalousek (6552 článků) , Ivo Strejček (137 článků)

Pětiprocentní hranice při eurovolbách by se mohla zrušit, navrhuje NSS

 
Volební senát Nejvyššího správního soudu (NSS) vyslyšel stížnosti na pětiprocentní hranici při volbách do Evropského parlamentu a rozhodl, že podá k Ústavnímu soudu (ÚS) návrh na její zrušení. Podle soudců je tato hranice při eurovolbách zbytečná a omezuje volnou soutěž politických sil.
24.06.2014 17:10 |

podobné články

Ve volbách se utká 23 z 24 přihlášených uskupení

 
Úřady k letošním volbám do Sněmovny připustily 23 z 24 přihlášených uskupení. Patří mezi ně všechny volební strany, které mají podle průzkumů největší šanci získat křesla v dolní komoře parlamentu. Registračním sítem v pondělí neprošlo pouze nedávno založené hnutí Volební principy prázdných a blokovaných židlí (mandátů), které se nominovalo pouze ve středních Čechách.
30.09.2013 17:30 |

podobné články

O pět míst řadových místopředsedů ČSSD se utká osm zájemců

 
O pět míst řadových místopředsedů se utká na sjezdu ČSSD osm kandidátů. Kromě Lenky Teska Arnoštové, která dopoledne oznámila, že kandidaturu stahuje, a stranického hospodáře Martina Starce obhajují funkce všichni zbývající členové současného vedení. O funkci má zájem i neúspěšný kandidát na prvního místopředsedu Jeroným Tejc, kterého do svého týmu šéf ČSSD Bohuslav Sobotka nechce.
10.03.2017 20:30 |

podobné články

Osobnosti: Jeroným Tejc (662 článků) , Bohuslav Sobotka (9526 článků) , Martin Sobotka (235 článků)

Zahradil z ODS se pochválil: Naše kampaň měla šťávu

 
Volební kampaň strany byla vedena dobře, výsledek ODS v eurovolbách ale ovlivnily minulé aféry typu kabelek paní Nagyové. V rozhovoru pro server iDnes.cz to uvedl europoslanec ODS Jan Zahradil. V celoevropském měřítku podle něj dostal ve volbách dosud hlavní proud, požadující „více Evropy“, pomyslnou facku a tak doufá, že ustane tlak na stále „bezuzdnější integraci“.
26.05.2014 07:50 |

podobné články

Osobnosti: Jan Zahradil (497 článků)

Peake a její uskupení odpoledne oznámí svůj název

 
Politické uskupení vicepremiérky Karolíny Peake a "odpadlíků" z Věcí veřejných dnes odpoledne oficiálně oznámí svůj název. Podle informací ČTK půjde o jediné zkratkové slovo. Název uskupení bude znám po 15:00, uvedl jeho mediální zástupce Miloš Skácel. Do té doby se prý žádný člen nové platformy nebude k podrobnostem vyjadřovat.
03.05.2012 12:50 |

podobné články

Osobnosti: Karolína Peake (1613 článků)

Ke sněmovním volbám bylo vpuštěno všech 31 přihlášených uskupení

 
K letošním sněmovním volbám bylo připuštěno všech 31 přihlášených stran a hnutí. Je to nejvíce v historii samostatné ČR. Ve všech krajích kandiduje jen 21 uskupení. Vyplývá to z rozhodnutí o registracích kandidátních listin, které dnes provedly krajské úřady a pražský magistrát. Při minulých volbách před čtyřmi lety o křesla poslanců usilovalo 23 uskupení, z nichž v každém regionu mělo své kandidáty 17 stran a hnutí.
01.09.2017 21:10 |

podobné články

Armáda ČR: Medaile pro příslušníky 16. úkolového uskupení v Kábulu

 
Na základně na Mezinárodním letišti Hámida Karzaje v Kábulu se uskutečnil slavnostní nástup 16. úkolového uskupení AČR. Zástupce velitele základny americký plukovník William E. Courtemanche na něm předal českým vojákům Medaili NATO Non-Article 5 za službu v misi Resolute Support. Příslušníci dále od zástupkyně velvyslance České republiky v Afghánistánu Nory Jurkovičové převzali pamětní medaili 16. úkolového uskupení.
09.05.2018 07:45 |

podobné články

O křesla senátorů se v říjnu utká o pětinu víc kandidátů než před 6 lety

 
O zvolení do třetiny Senátu se v říjnových volbách utká 243 kandidátů, což je o deset více než před dvěma lety. Největší výběr budou mít voliči v Praze 1, kde kandiduje 15 lidí. Naopak ve Vyškově a Přerově budou lidé vybírat jen z pěti kandidátů. Před šesti lety, kdy se volilo ve stejných obvodech, úřady zaregistrovaly rovných 200 uchazečů. Lhůta pro registraci senátních kandidátek dnes skončila.
22.08.2014 20:05 |

podobné články

Václav Klaus zhodnotil Andreje Babiše a šťoural do vybraných ODSáků. Podívejte se

 
Bývalý prezident a také někdejší předseda ODS Václav Klaus poskytl rozsáhlý rozhovor časopisu Týden. V něm hovoří nejen o tom, koho bude volit v nadcházejících eurovolbách, ale rozpovídal se také o favoritu voleb do Evropského parlamentu - hnutí ANO a jeho lídru Andreji Babišovi. Nedokáže prý pochopit, co voliče na tomto uskupení tak „uchvacuje".
19.05.2014 08:00 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9241 článků) , Andrej Babiš (14081 článků)

Na Vysočině se ve volbách utká 316 kandidátů. O čtyřicet více než minule

 
V Kraji Vysočina jde do letošních předčasných sněmovních voleb 316 kandidátů, o 40 víc než v řádných volbách v roce 2010. Nejstarší kandidátce, brněnské důchodkyni Jindřišce Severinové, kandidující v barvách strany LEV 21 - Národní socialisté, je 81 let. Dva nejmladší kandidáti jsou o 60 let mladší. Vyplývá to z informací Českého statistického úřadu.
13.10.2013 11:35 |

podobné články