Článek

V Chabrech odhalili ulice zesnulých hokejistů: Místní o tom nevěděli!

 
Konečně! Tragicky zesnulí hokejisté Jan Marek (†31), Karel Rachůnek (†30) a Josef Vašíček (†32) mají své ulice. Památku na hokejové bohatýry odkryl v Dolních Chabrech pražský primátor Bohuslav Svoboda (68).
10.11.2012 12:15 |

podobné články

Osobnosti: Jan Marek (419 článků) , Jan Marek (170 článků) , Josef Vašíček (166 článků) , Karel Rachůnek (187 článků) , Bohuslav Svoboda (737 článků) , Karel Svoboda (619 článků) , Josef Svoboda (168 článků)
Podobné články

Referendum v Dolních Chabrech: Lidé se obávají důsledků novostaveb, radnice mlčí

 
V pražských Dolních Chabrech budou obyvatelé již o víkendu v referendu rozhodovat o své budoucnosti. Místním se totiž nelíbí vývoj událostí kolem developerského projektu Nové Chabry, který postupně roste v sousedství ulice Kobyliská. Vadí jim zejména přístup místního úřadu, který podle nich nedostatečně řeší záležitosti kolem dopravní obslužnosti nebo kapacity škol a školek. Chaberská radnice se redakci Blesk.cz k problematice nevyjádřila.
25.11.2016 06:50 |

podobné články

V Chabrech rozkopou ulici Do Rybníčků. Řidiči se tudy neprojedou zhruba měsíc

 
Jsou dopravní uzavírky, které pálí Pražany napříč celým městem, obzvláště ty v centru či na rušných komunikacích. A pak jsou i ty drobnějšího rázu, které znesnadní dopravní situaci obyvatelům konkrétní lokality. Tak jako tomu bude od 15. září v Dolních Chabrech, kde se částečně zneprůjezdní ulice Do Rybníčků.
09.09.2020 10:40 |

podobné články

Horor v Dolních Chabrech: Chlapec (14) pobodal maminku se synem a bosý utekl!?

 
Ploskovická ulice v pražských Dolních Chabrech zažila rušnou noc plnou hrůzy. Podle informací TV Nova měl čtrnáctiletý chlapec pobodat svého kamaráda a jeho maminku. Pak utekl, přičemž po něm pátral kromě policistů i vrtulník. Pohřešovaný chlapec měl být podle policie bosý.
28.04.2021 09:50 |

podobné články

Pobodaná maminka a dítě v Chabrech: Temné svědectví z prokleté ulice smrti

 
Česko šokoval podivný krvavý útok v Dolních Chabrech. Ve středu tam někdo pobodal maminku a jeího syna, údajně chlapcův kamarád. Policie zároveň hledala čtrnáctiletého Adama. Redakci eXtra.cz se podařilo zjistit, že v Ploskovické ulici nikdo netuší, kde se tam čtrnáctiletý hoch vzal, ačkoli se všichni sousedi dobře znají. Z dalšího zjištění mrazí, přesně před rokem utonul na stejném místě mladý muž. V ulici jsou tak na záchranářské a policejní jednotky už zvyklí...
28.04.2021 16:15 |

podobné články

Nová školka v Dolních Chabrech je hotová. Děti se do ní podívají v září

 
První z kroků, jak zajistit lepší občanskou vybavenost v pražských Dolních Chabrech, je téměř u konce. Investor totiž předal městské části hotový objekt mateřské školy, který je součástí areálu developerského projektu Nové Chabry. Místní obyvatelé se po zahájení rozšiřování obytné zástavby zlepšení kvality bydlení ve svém okolí dožadovali. Školka otevře své brány dětem v září, ve druhé polovině roku se má navíc zprovoznit sousední centrum, kde budou restaurace a obchody.
29.06.2017 15:15 |

podobné články

Marek, Rachůnek a Vašíček budou mít v Praze své ulice

 
Radní rozhodli, že se po zesnulých hokejistech pojmenují ulice v Dolních Chabrech
28.08.2012 20:10 |

podobné články

Kontroverzní umělec Roman Týc vytvořil díla z popela zesnulých

 
Kontroverzní umělec Roman Týc vytvořil obrazy z popela zesnulých. V úterý večer je vystaví v galerii Dvorak Sec Contemporary v Praze. Tvrdí, že v krematoriích vznikají přebytky, tedy popel zesnulých, který končí často bez piety na skládkách.
27.09.2011 10:15 |

podobné články

Popel zesnulých lze zatavit do lístečků, září pak na stromu vzpomínek

 
Lidé v současnosti stále častěji hledají alternativy k uchovávání památky zesnulých. Sklář Dalibor Novák představil unikátní projekt pietního stromu vzpomínek, který ve svých křišťálových listech nese popel zesnulých. Díky optickým vláknům navíc mohou pozůstalí lístečky na dálku rozsvítit nejrůznějšími barvami. Strom nese jméno Eiwa.
25.11.2018 06:40 |

podobné články

Těla zesnulých hokejistů jsou v Moskvě, do Čech poletí speciálem v noci

 
Těla českých hokejistů Jana Marka, Josefa Vašíčka a Karla Rachůnka, kteří byli mezi 43 oběťmi středeční havárie letadla Lokomotivu Jaroslavl, byla převezena do Moskvy. Do České republiky je ještě v noci přepraví vládní speciál. Letoun už přistál na letišti Šeremeťjevo, kde byla odpoledne po převozu z místa neštěstí těla mrtvých hokejistů dočasně uložena.
09.09.2011 21:45 |

podobné články

Osobnosti: Jan Marek (419 článků) , Josef Vašíček (166 článků) , Karel Rachůnek (187 článků) , Marek Čech (107 článků)

Rizikovou křižovatku v Chabrech nahradí kruhový objezd. Vyjde na pět milionů

 
Pět a půl milionu korun má stát nový kruhový objezd v Dolních Chabrech. Rada hlavního města odsouhlasila dodavatele veřejné zakázky. Kruhový objezd by měl nahradit současnou křižovatku ulic Spořická a K Ďáblicům, která je v současné době nevyhovující.
26.02.2016 16:20 |

podobné články

V Chabrech mají raritu. Odvodňovací kanál, který v dešti neodvodňuje

 
Řidiči, kteří projíždějí ulicí Jirkovská v Dolních Chabrech, mohou být překvapeni, když spodkem svého auta škrtnou o vozovku. V místech, kde je přejezd přes potok, se nachází odvodňovací kanál, který v době prudkých dešťů neplní svoji funkci.
01.03.2016 09:50 |

podobné články

Vitamíny v Dolních Chabrech. Ve formě ovoce a zeleniny je na náměstí nabídne farma

 
Zdraví je třeba podpořit vitamíny. Obzvláště v těchto dnech, kdy celou republiku svírá nový typ koronaviru covid-19. Ačkoliv se po městě čím dál více začínají zprovozňovat farmářské trhy, v Dolních Chabrech radnice zařídila dva víkendy, kdy bude čerstvé farmářské zboží k mání.
02.05.2020 08:40 |

podobné články

Chlapec (14), hledaný kvůli trestnému činu, se našel! Ukrýval se u místa pobodaní matky a jeho kamaráda

 
Policisté od brzkého středečního rána pátrali v souvislosti s násilným trestným činem po 14letém chlapci V databázi hledaných jej vedli jako dítě v ohrožení. Podle policistů mohl být zraněný a také ozbrojený. Týž noci se v Dolních Chabrech udál útok 14letého chlapce na maminku a jejího syna. Zda spolu oba případy souvisí policisté zatím nekomentovali, hledaného chlapce však podle reportérů Blesku našli poblíž domu v Dolních Chabrech, kde k útoku došlo.
28.04.2021 08:10 |

podobné články

Horor v Dolních Chabrech: Chlapec (14) v domě pobodal ženu a jejího syna a utekl?!

 
Hororová scéna se odehrála v noci na středu v jednom z domů v Ploskovické ulici v pražských Dolních Chabrech. Podle prvotních informací tam měl teprve 14letý chlapec pobodat svého kamaráda a jeho maminku. Pak z místa činu utekl, pátrali po něm policisté i vrtulník. Na místo dorazili kriminalisté z mordparty. Pravděpodobně v souvislosti s útokem vyhlásili policisté pátrání po dítěti v ohrožení (14), které dopoledne ve středu našli poblíž místa, kde se útok odehrál
28.04.2021 07:10 |

podobné články

5 otazníků kolem hororu v Chabrech: Zmizelý chlapec bez bot a mlčení policie

 
Českou republiku šokovala zpráva o zvláštním napadení v pražských Dolních Chabrech. V Ploskovické ulici tam měl někdo v noci na středu brutálně pobodat maminku a jejího syna, pachatel následně uprchl a podle informací TV Nova by mělo jít o čtrnáctiletého chlapce. V souvislosti „s vyšetřováním násilného trestného činu“ policie navíc pátrala po Adamovi B. z Prahy. Spekuluje se, že oba případy spolu souvisejí. Celý případ je zahalený tajemstvím a redakce eXtra.cz přináší souhrnně několik velkých neznámých okolo celé kauzy.
28.04.2021 14:40 |

podobné články

Pokus o vraždu v Dolních Chabrech! Sousedé promluvili. Pobodaná je matkou tří dětí, není to první tragédie v ulici

 
Otřesný incident se odehrál v noci na středu v pražských Dolních Chabrech. Někdo tam zaútočil na maminku a jejího čtrnáctiletého syna, oba skončili s vážnými zraněními v nemocnici. Tentýž den policie pátrala po 14letém chlapci, kterého následně nalezli poblíž místa činu. Zda spolu oba případy souvisejí, policisté nechtěli komentovat, pobodání řeší jako vraždu ve stadiu pokusu. Podle informací Blesku je pobodanou ženou velmi vzdělaná 40letá matka tří dětí. Co řekli sousedé?
30.04.2021 05:35 |

podobné články

Otřesné detaily pobodání v Dolních Chabrech. Před běsněním chlapce (14) bránila maminka syna i dcerku

 
Minulý týden došlo v Dolních Chabrech k události, která málokoho nechala v klidu. Podle informací Blesk.cz se v jednom z tamních rodinných domků chopil nože 14letý chlapec a napadl s ním svého kamaráda a jeho maminku. Podle informací CNN Prima News ale nenamířil čepel nože jen na ně…
03.05.2021 21:00 |

podobné články

Děsivé detaily: Maminka v Dolních Chabrech bránila před zuřivým útokem mladíka (14) i svou dceru

 
Útok v Dolních Chabrech nabývá na hrůze s každou novou informací. Jakoby nestačilo to, že podle prvních zpráv útočil s nožem v ruce čtrnáctiletý chlapec na svého kamaráda, kterého bránila maminka. Podle nových informací totiž mladík šel po krku i sestře napadeného chlapce.
03.05.2021 22:45 |

podobné články

Krvavý zločin v Dolních Chabrech: Šance napadených jsou v takovém případě minimální, říká odborník

 
Před několika dny došlo v pražských Dolních Chabrech k pobodání matky a jejího syna útočníkem, jímž by podle spekulací mohl být synův čtrnáctiletý kamarád. Případ vzbudil na veřejnosti vášnivé diskuze. Redakce eXtra.cz oslovila Jakuba Otipku (36), ředitele české sekce Krav Maga Global a předsedu občanského hnutí Krav Maga, aby přiblížil, jakými způsoby se člověk může v případě napadení nožem bránit.
04.05.2021 07:10 |

podobné články