Článek

V Česku zemřel první pacient s opičími neštovicemi

 
V Česku zemřel první pacient s opičími neštovicemi, vyplývá z  dat , která země hlásí do Evropského centra pro prevenci a kontrolu nemocí (ECDC).  Upozornil  na to server iDNES.cz. Příčinou úmrtí pacienta nakaženého opičími neštovicemi podle Fakultní nemocnice Bulovka nebyla tato infekce. Nakazil se před několika týdny,  napsali  zástupci nemocnice na twitteru. Podle údajů ECDC bylo v ČR do 20. září nahlášeno 66 případů opičích neštovic. Další úmrtí nakažených opičími neštovice nahlásily do evropské databáze Belgie a Španělsko.
21.09.2022 16:25 |

podobné články

Podobné články

V Česku zemřel první člověk s opičími neštovicemi: Toto jsou příznaky nemoci

 
V Česku zemřel první pacient s opičími neštovicemi, vyplývá z dat, která země hlásí do Evropského centra pro prevenci a kontrolu nemocí (ECDC). Upozornil na to server iDNES.cz. Podle údajů ECDC bylo v ČR do 20. září nahlášeno 66 případů opičích neštovic. Další úmrtí nakažených opičími neštovice nahlásily do evropské databáze Belgie a Španělsko.
21.09.2022 15:25 |

podobné články

Gay, třicet let... Muž s opičími neštovicemi v pražské ÚVN má být HIV pozitivní

 
EXKLUZIVNĚ ParlamentníListy.cz od dvou na sobě nezávislých zdrojů z prostředí pražské Ústřední vojenské nemocnice získaly informace o pacientovi s opičími neštovicemi. Podle našich zdrojů jde o mladého, asi třicetiletého muže, který se léčí s HIV.
25.05.2022 10:40 |

podobné články

eXtra.cz vyvrací fake news: Stojí za opičími neštovicemi vakcína na covid? Další z nesmyslů antivaxerů

 
S prvními zprávami o šíření opičích neštovic se začaly objevovat i dezinformace, podobně jako tomu bylo během koronavirové pandemie. Sociálními sítěmi nyní koluje zpráva, na kterou upozornil portál Manipulátoři, že za novou nákazu může vakcína Vaxzevria proti covidu od společnosti AstraZeneca. Jde ale o poplašnou zprávu založenou na příbalovém letáku k očkovací látce. Ta totiž obsahuje šimpanzí adenovir, který však nemá vůbec nic společného s opičími neštovicemi.
26.05.2022 05:10 |

podobné články

V Česku je další nakažený opičími neštovicemi: Infikoval se od prvního potvrzeného

 
Státní zdravotní ústav (SZÚ) předběžně potvrdil druhý případ opičích neštovic v ČR. Jde o blízký kontakt prvního nakaženého, který byl potvrzen v úterý, uvedla mluvčí SZÚ Štěpánka Čechová. Podle mluvčího pražských hygieniků Zbyňka Boublíka se příznaky objevily celkem u tří lidí, jejichž vzorky laboratoře vyhodnocují. Pět osob, které bydlely na dovolené ve stejném ubytování jako první nakažený muž, má nařízenou karanténu, řekl ČTK. K definitivnímu potvrzení nákazy je třeba dalších vyšetření, která budou příští týden.
25.05.2022 16:50 |

podobné články

V Česku je pět lidí nakažených opičími neštovicemi, jedná se o mírnější variantu viru

 
Státní zdravotní ústav (SZÚ) potvrdil další tři případy opičích neštovic v ČR, celkem jich je pět. Dva nově potvrzené vzorky jsou od pacientů z Ústřední vojenské nemocnice, jeden k vyšetření poslala Bulovka.
26.05.2022 14:35 |

podobné články

To jsou věci. Krásné finalistky České Miss byly na Filipínách málem okradeny opičími zlodějkami

 
Třetí den soustředění se české krásky na Filipínách vypravily na nejdelší podzemní řeku světa. K více než osm kilometrů dlouhé jeskyni, která je právem na seznamu nových sedmi přírodních divů světa, se z městečka Puerto Princesa na ostrově Palawan vypravily za vydatného deště přes hory. Ze začátku trochu váhaly, zda se v neustávajícím dešti plavit přes moře k podzemní jeskyni. Výlet však stál za to, odměnou jim byla nádherná zátoka s přírodním parkem a roztomilými opičími zlodějkami číhajícími na turisty, kteří si neschovají včas brýle nebo fotografické aparáty.
01.02.2013 11:00 |

podobné články

Obavy z pandemie: Opičí neštovice děsí Brity, lékař se nakazil od pacienta

 
Ve Velké Británii se objevil už třetí člověk, který se nakazil opičími neštovicemi. Lékař se nakazil od pacienta, kterého ošetřoval. O případech informuje web Daily Mail. Britská vláda se nyní snaží najít všechny, kteří přišli s nakaženými do kontaktu. Obávají se totiž pandemie.
30.09.2018 21:25 |

podobné články

V Evropě se poprvé objevily nebezpečné opičí neštovice. Hrozí pandemie?

 
Tři případy nakažených opičími neštovicemi se objevily minulý měsíc ve Velké Británii, bylo to poprvé v rámci Evropské unie. Dva lidé si nemoc přivezli z Nigérie, kde vloni řádila epidemie, třetím infikovaným je zdravotník, který jednoho z pacientů ošetřoval. Britská vláda se rozhodla najít všechny, kteří přišli s nemocnými do kontaktu, aby zabránila případné pandemii. Co jsou opičí neštovice a máme se jich obávat? I to pro Blesk Zprávy rozebral epidemiolog Rastislav Maďar.
26.10.2018 05:05 |

podobné články

Cestující se nakazil opičími neštovicemi: V USA vytrasovali 200 kontaktů ze 27 států

 
Vzácný virus opičích neštovic se objevil v americkém Dallasu u cestujícího, který přiletěl z Nigérie. Informoval o tom portál Washington Post. Opičí neštovice je vzácné, ale závažné virové onemocnění, které obvykle začíná příznaky podobnými chřipce. Virus je na člověka přenášen kousnutím, škrábnutím nebo přímým kontaktem s krví infikovaných živočichů, může se však mezi lidmi šířit i kapénkami. Úřady nyní shánějí všechny cestující a další lidi, kteří mohli přijít s nemocným do styku. Podle portálu BBC může jít až o 200 lidí.
29.07.2021 13:10 |

podobné články

Osobnosti: Washington Washington (200 článků) , Washington Washington (200 článků)

„Probůh!“ Prof. Beran: Opičí neštovice. Co na vás kdo zkouší

 
Opičími neštovicemi bychom se neměli vzrušovat, protože, i když jsou rozptýleny všude ve světě, vycházejí z jednoho centra. K přenosu s největší pravděpodobností došlo úzkým kontaktem homosexuálního pohlavního styku. Objevila se ale i varovná čísla o smrtnosti 37 procent. „Probůh, vždyť to má být mírnější virus než pravé neštovice a na pravé neštovice umíralo do jednoho procenta lidí,“ zděsil se profesor Jiří Beran. Tvrdí, že je to stejné jako s covidem. „Jakmile napíšete něco takového, tak to lidé nervově nevydrží a kliknou na to. A už se jim zobrazuje reklama. A za ni inkasuje ten, kdo to vydal. Čili jde jen o zobrazování reklamy. A pokud možno, aby to ty lidi vystrašilo,“ míní uznávaný epidemiolog.
25.05.2022 12:50 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Beran (75 článků)

Česko má dalšího nakaženého opičími neštovicemi. Jde o pátý případ ve dvou dnech

 
Státní zdravotní ústav (SZÚ) potvrdil další tři případy opičích neštovic v ČR, celkem jich je pět. Podle vyjádření hygieniků všechny nakažené osoby žijí v Praze. Dva nově potvrzené vzorky jsou od pacientů z pražské Ústřední vojenské nemocnice (ÚVN), jeden k vyšetření poslala Bulovka. Informovala o tom dnes mluvčí SZÚ Štěpánka Čechová. Podle ní nyní nemá SZÚ informace o příjmu dalších vzorků k vyšetření.
26.05.2022 16:10 |

podobné články

Proč vakcínoví alarmisté nechtějí přeočkovat Ukrajince, ptá se Havrda

 
„Je velmi zajímavé, že naše vakcínové roztleskávače a vakcínové alarmisty nechává zcela v klidu 350 000 uprchlíků, kteří mají daleko menší proočkovanost anebo byli očkováni dle jejich názoru daleko méně účinnou vakcínou Sputnik,“ nebral si servítky lékař Miroslav Havrda, mluvčí Paralelní lékařské komory a místopředseda strany Svobodných, který se v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz vyjádřil nejen k tomu, jestli se máme bát další vlny pandemie Covid-19 nebo jiné epidemie, např. způsobené opičími neštovicemi. Havrda také prozradil, že již dnes prosakují informace, že řešení protiepidemických opatření by měla v budoucnosti řešit centrálně Světová zdravotnická organizace.
29.05.2022 14:35 |

podobné články

Svobodová bojuje s neštovicemi, její manžel už je neinfekční

 
Vendula Auš Svobodová má pořádnou smůlu. V dospělém věku se potýká s planými neštovicemi, nemocí, která obvykle trápí děti. Paradoxně je domů přinesl její manžel Patrik. Na rozdíl od Venduly a jejího syna Jakuba už je v pořádku a mohl vyrazit do společnosti.
18.06.2010 00:04 |

podobné články

Osobnosti: Vendula Svobodová (814 článků) , Jakub Svoboda (192 článků)

Pink bojuje s planými neštovicemi své malé dcerky

 
Zpěvačka Pink  (34) má poslední dny po ruce stále připraven tekutý pudr. Musí jím natírat svědivé pupínky na těle své dvouleté dcery Willow. Zpěvačka si postěžovala, že doma zrovna bojují s planými neštovicemi. Její potomek však chorobu zvládá lépe než ona sama.
23.10.2013 15:15 |

podobné články

Osobnosti: Pink (320 článků)

Smrt chlapce (3) jako varování: Děti s neštovicemi hlídejte!

 
Zdrcená Jasmine Shortlandová varuje ostatní rodiče. Když totiž její malý synek onemocněl neštovicemi, netušila, jakou tragédii zažije.
04.10.2017 12:20 |

podobné články

Na koronavirus zemřel dnes už třetí člověk. Obětí v Česku je šest!

 
„Dnes, po šesté hodině ranní, zemřel ve věku 83 let v Nemocnici Na Bulovce pacient z Prahy, u kterého byl 21. března potvrzen Covid-19. Pacient měl dlouhodobé chronické zdravotní obtíže související s vysokým věkem," napsala nemocnice na Twitteru. Pátou obětí nákazy koronavirem se stal 88letý muž ze Středočeského kraje,  který zemřel ve středu. Šestou obětí krutého viru je pacient z Thomayerovy nemocnice v Praze.
25.03.2020 17:40 |

podobné články

Dnes už třetí oběť koronaviru! Mrtvých je v Česku šest

 
„Dnes, po šesté hodině ranní, zemřel ve věku 83 let v Nemocnici Na Bulovce pacient z Prahy, u kterého byl 21. března potvrzen Covid-19. Pacient měl dlouhodobé chronické zdravotní obtíže související s vysokým věkem," napsala nemocnice na Twitteru. Pátou obětí nákazy koronavirem se stal 88letý muž ze Středočeského kraje,  který zemřel ve středu. Šestou obětí krutého viru je pacient z Thomayerovy nemocnice v Praze.
25.03.2020 17:55 |

podobné články

Pacient nakažený mexickou chřipkou zemřel na leukémii

 
Pacient nakažený prasečí chřipkou zemřel ve čtvrtek dopoledne ve Fakultní nemocnici Královské Vinohrady na leukémii, řekla mluvčí nemocnice Jana Jelínková. Další pacient je nadále ve vážném stavu.
12.11.2009 14:55 |

podobné články

Osobnosti: Jana Jelínková (21 článků)

První oběť koronaviru v Česku: Zemřel pacient v pražské Nemocnici Na Bulovce

 
To, čeho se všichni obávali, se stalo skutečností. V Česku zemřel první člověk s novým koronavirem. Smutnou zprávu přinesl jako první web iDNES.cz, potvrdil ji náměstek Roman Prymula. Po smrti je pacient, který byl hospitalizován v pražské Nemocnici Na Bulovce.
22.03.2020 20:16 |

podobné články