Článek

V Česku skončily parlamentní volby

 
Hlasování v letošních volbách do Sněmovny dnes ve 14 hodin skončilo.
09.10.2021 11:10 |

podobné články

Podobné články

Dobešová (ANO) pozorovala parlamentní volby v Bělorusku

 
Dne 11. září proběhly v Bělorusku parlamentní volby, jejichž průběh monitorovalo v rámci mise OBSE/ODIHR také Parlamentní shromáždění OBSE a Parlamentní shromáždění RE. Vedením parlamentní mise OBSE byla pověřena vedoucí Stálé delegace Parlamentu ČR do PS OBSE a místopředsedkyně Hlavního výboru pro demokracii, lidská práva a humanitární otázky PS OBSE poslankyně Ivana Dobešová. Kromě ní se pozorování voleb zúčastnili i další členové české parlamentní delegace do OBSE - poslankyně Zuzka Bebarová-Rujbrová a senátor Jan Horník a za parlamentní delegaci do PS RE poslankyně Soňa Marková. Zástupci ČR monitorovali průběh voleb v hlavním městě Minsku a v oblasti Barysau.
13.09.2016 10:50 |

podobné články

Osobnosti: Jan Horník (70 článků) , Soňa Marková (42 článků)

Itálie je ve slepé uličce, volby skončily patem

 
Italské parlamentní volby skončily patem. Vítězem se sice stala středolevá koalice Piera Luigiho Bersaniho, většinu ovšem bude mít jen ve sněmovně, ne v Senátu.
26.02.2013 07:35 |

podobné články

Kanadské parlamentní volby ovládli konzervativci premiéra Harpera

 
Pondělní předběžné parlamentní volby v Kanadě vyhráli konzervativci premiéra Stephena Harpera, přičemž získali i parlamentní většinu.
03.05.2011 07:55 |

podobné články

ANO: Ivana Dobešová monitorovala parlamentní volby v Kyrgyzstánu

 
Dne 4. října proběhly v Kyrgyzstánu parlamentní volby, jejichž průběh monitorovalo v rámci mise OBSE/ODIHR také Parlamentní shromáždění OBSE.
10.10.2015 06:31 |

podobné články

Naše volby, ukrajinské volby. Novinářský kmet Petránek nám k obému řekl něco jiného, než se dnes píše

 
Volby do Evropského parlamentu skončily. A jako každé volby mají za sebou i několik překvapení a odlišností od očekávání i seriózních průzkumů veřejného mínění. Česká republika mimo jiné „překvapila“ tím, jak minimální zájem o volby občané projevili. Podle zkušeného novinářského matadora se tak dá mluvit o tom, že u nás Češi mají za sebou antivolbu.
26.05.2014 12:01 |

podobné články

Volby v Kosovu provázely incidenty a útoky radikálů, vyhrál asi Thaçi

 
V Kosovu skončily první parlamentní volby od roku 2008, kdy někdejší srbská provincie vyhlásila nezávislost. Oficiální výsledky se očekávají v pondělí večer. Nedělní hlasování poznamenalo několik incidentů. Volby podle průzkumu u volebních místností zřejmě vyhrála Thaçiho strana.
12.12.2010 19:25 |

podobné články

Parlamentní volby v Afghánistánu doprovází útoky radikálů, při explozích zemřelo několik osob

 
Několik explozí dnes otřáslo volebními místnostmi v Kábulu. Zatím není jasné, kolik obětí si vyžádaly, ale podle úřadů jsou na místě mrtví i zranění. S odkazem na svědky a afghánské úřady o tom informovala agentura AFP. V Afghánistánu dnes začaly několikrát odložené parlamentní volby. Radikální hnutí Tálibán opakovaně vyzvalo občany k bojkotu hlasování a varovalo, že se bude snažit útoky na volební místnosti, blokováním silnic i jinak hlasování překazit. Obětí předvolebních násilností se stalo deset volebních kandidátů. Kromě strachu z násilí komplikují volby rovněž obavy z rozsáhlých podvodů.
20.10.2018 07:50 |

podobné články

STAN schválil zahájení vyjednávání s Piráty o koalici pro parlamentní volby

 
Celostátní výbor hnutí STAN na svém jednání odsouhlasil zahájení vyjednávání o vytvoření koalice s Piráty pro nadcházející parlamentní volby v roce 2021. Podle předsedy Víta Rakušana krajské volby potvrdily, že spolupráce obou uskupení dává smysl.
12.10.2020 06:40 |

podobné články

Italské volby skončily patem: V Senátu nikdo nemá většinu, a tak se budou možná opakovat

 
V Itálii budou možná muset opět všichni voliči k urnám. Současné volby totiž skončily patem. Vítězná středolevá koalice Piera Luigiho Bersaniho má většinu pouze v Poslanecké sněmovně, nikoli v Senátu.
26.02.2013 08:50 |

podobné články

Volby skončily, účast bude zřejmě rekordně nízká

 
V České republice skončily v sobotu ve dvě hodiny odpoledne volby do Evropského parlamentu. Účast bude zřejmě rekordně nízká a možná nedosáhne ani na 20 procent. V poledne byl odhad na 15 procentech oprávněných voličů.
24.05.2014 08:05 |

podobné články

Volby skončily. Sčítání je pomalé

 
V sobotu skončily senátní a komunální volby, hlasovalo se od 8:00 do 14:00 hodin. Sčítání potrvá celou noc.
11.10.2014 09:06 |

podobné články

Ivan Jordák: Volby skončily, zapomeňte

 
Volby skončily a byly nám oznámeny jejich výsledky. Respektive nám oznámili umístění politických stran a hnutí v krajských volbách, a jména kandidátů na senátory, kteří postupují do druhého kola. Byla nám i sdělena vyjádření politiků, politologů, analytiků a médií, která se volbami zabývala. Ve zkratce nám bylo řečeno, že vyhrálo hnutí ANO, jak v krajských, tak i senátních volbách, a vládní koalice v nich potvrdila své vedení.
09.10.2016 16:25 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Ivan (2184 článků)

Blaha (ODS): Volby v USA

 
Volby v USA skončily. Bez ohledu na vítěze jsem měl už před pár týdny připravené jednoduché zhodnocení, že skončily špatně.
13.11.2016 08:35 |

podobné články

Ve Zlíně skončily volby, hledající náhradu za Čubu. Účast byla velmi nízká

 
V obvodu Zlín skončily doplňovací senátní volby, ve kterých lidé vybírali kandidáta za Františka Čubu (SPO), který rezignoval. Do finále se probojovala krajská radní Michaela Blahová (KDU-ČSL) a daňový poradce Tomáš Goláň (SENÁTOR 21). Nový senátor bude zvolen jen do konce Čubova šestiletého mandátu, tedy do podzimu 2020.
26.05.2018 15:55 |

podobné články

Vyrvali jsme Prahu Babišovi, ale teď to nesmíme zvorat, říká lídr Čižinský

 
Komunální volby sice skončily, ale politici před sebou mají i pomyslné druhé kolo, musí dojednat koalice. Toho si je vědom i Jan Čižinský, který ve volbách uspěl s uskupením Praha sobě. V rozhovoru pro deník Právo prohlásil, že volby sice skončily úspěchem, protože se podařilo vyrvat hlavní město z rukou Babiše, jenže teď je ještě potřeba udělat druhý krok a skutečně Prahu posunout kupředu. A nezvorat to.
13.10.2018 16:40 |

podobné články

Ovlivněné volby? Podvedená AfD. Tuny letáků skončily v odpadu v rámci „boje s nacisty“

 
Německé volby do Spolkového sněmu provázela událost, která mohla dosti nepříznivě zasáhnout do letošního lehkého propadu strany Alternative für Deutschland (AfD). Během předvolební kampaně totiž skupina aktivistů, kteří sami sebe označují za radikální, uspořádala podvod na mnohá regionální zastoupení této strany a nabídla jim skrze svoji fiktivní společnost distribuci reklamních materiálů. Ty však skončily akorát v kontejneru. „Stali jsme se světovou jedničkou v nerozšiřování nacistických letáků,“ pochvalují si. Má to dohru.
16.10.2021 21:20 |

podobné články

Slovenské volby: První odhady potvrzují jasné vítězství Fica a jeho Směru

 
Předčasné parlamentní volby na Slovensku skončily v sobotu deset minut po 22. hodině. Podle prvních odhadů s přehledem zvítězil Směr expremiéra Roberta Fica, informuje stanice Markíza
10.03.2012 22:40 |

podobné články

Osobnosti: Robert Fico (956 článků)

Nové volby v Řecku podle odhadů opět skončí patem

 
Dnešní parlamentní volby v Řecku, které si vynutila patová politická situace po hlasování z letošního května, skončily nejspíš opět bez zřetelného vítěze. První odhady, založené na průzkumech voličů u volebních místností, hovoří o nerozhodném souboji mezi pravicovou Novou demokracií (ND) a Koalicí radikální levice (SYRIZA).
17.06.2012 18:30 |

podobné články

Italské volby skončily patem, partněři země i mezinárodní trhy bědují

 
Italské nedělní a pondělní volby nepřinesly žádné formaci potřebnou parlamentní většinu k pohodlnému vládnutí. To vyvolalo pochyby o vytvoření stabilního kabinetu a obavy evropských partnerů a finančních trhů z dalšího vývoje v zemi.
26.02.2013 18:05 |

podobné články

Je to super výsledek, prohlásila Merkelová. Vyhrála volby v Německu a dostala kytku

 
Dnešní parlamentní volby v Německu skončily přesvědčivým vítězstvím konzervativců (CDU/CSU) kancléřky Angely Merkelové. Podle dosavadních odhadů výsledků získali přes 42 procent hlasů, což by jim podle některých propočtů mohlo stačit i na těsnou většinu ve Spolkovém sněmu.
22.09.2013 21:50 |

podobné články

Osobnosti: Angela Merkelová (2784 článků)