Článek

V Česku se zotavili tři lidé s koronavirem

 
První tři lidé v Česku se zotavili z onemocnění COVID-19. Všichni jsou z Ústeckého kraje, jde o lidi z Děčína, kteří se novým typem koronaviru nakazili mezi prvními. Právu to potvrdila ředitelka Krajské hygienické stanice v Ústí nad Labem Lenka Šimůnková.
16.03.2020 16:26 |

podobné články

Podobné články

V Česku se zotavili tři lidé s koronavirem

 
První tři lidé v Česku se zotavili z onemocnění COVID-19. Všichni jsou z Ústeckého kraje, jde o lidi z Děčína, kteří se novým typem koronaviru nakazili mezi prvními. Právu to potvrdila ředitelka Krajské hygienické stanice v Ústí nad Labem Lenka Šimůnková.
17.03.2020 14:25 |

podobné články

163:6. Počet uzdravených v Česku výrazně překročil počet nově nakažených

 
Počet lidí, kteří se zotavili z onemocnění covid-19, ve čtvrtek výrazně překonal počet nově zjištěných nakažených. Zatímco od půlnoci do večera bylo zaznamenáno pouhých šest nových případů nákazy koronavirem, uzdravených lidí přibylo o 163. Během čtvrtka nikdo nemoci nepodlehl. Vyplývá to z informací ministerstva zdravotnictví.
23.04.2020 18:05 |

podobné články

„Horší než ebola v Africe.“ Vyděšení Španělé odmítají opustit domovy, i když můžou

 
Podle studie španělské zdravotní pojišťovny se osm procent Španělů domnívá, že budou muset vyhledat psychologickou pomoc, aby se zotavili z traumatu způsobeného koronavirem a omezením pohybu, napsal deník El País. Studie, která pracovala s odpověďmi 1000 respondentů, odhalila, že nouzový stav měl větší emocionální dopad na ženy, osoby mladší 35 let a na ty, kteří již v minulosti potřebovali pomoc psychologa. I když v poslední třetině června přestal ve Španělsku platit nouzový stav, stále existují lidé, kteří vůbec nevycházejí na ulici.
03.07.2020 07:05 |

podobné články

Představitel hygienou posedlého detektiva Monka a jeho žena se nakazili koronavirem

 
Představitel puntičkářského detektiva Adriana Monka, herec Tony Shalhoub, oznámil, že on a jeho žena Brooke Adams minulý měsíc prodělali koronavirus. Z nemoci už se oba zotavili. Pro pořad The At-Home Variety Show streamovací služby Peacock herec jako výzvu k opatrnosti natočil video, které odkazuje k jeho slavné roli - Monk v karanténě.
13.05.2020 15:30 |

podobné články

Osobnosti: Tony Shalhoub (4 články) , Brooke Adams (1 článek) , Brooke Adams (1 článek) , Brooke Adams (1 článek) , Brooke Adams (1 článek) , Tony Adams (1 článek)

CVVM: Komunisté posílili nejvíce ze všech parlamentních stran

 
Podpora komunistům se v únoru zvedla nejvíce ze všech parlamentních stran. Z lednového propadu se komunisté zotavili a jejich přízeň se zvedla o bezmála pět procentních bodů na 13 procent. Průzkum společnosti CVVM na to poukázal právě v den 63. výročí tzv. Vítězného února, kdy se moci v zemi ujala KSČ.
25.02.2011 15:20 |

podobné články

Přežili děsivé věci, přesto se svých vášní nevzdávají

 
Málem umřeli při koníčcích, které milují. Měli štěstí. Děsivé zážitky je mohly - nejen psychicky - odrovnat na dlouhé roky, stal se však pravý opak. Nejenže se rychle zotavili, ale jejich vášeň pro to, co milují, se ještě prohloubila.
27.04.2018 14:00 |

podobné články

Po koronaviru se u malého Jamesona (3) objevily další problémy: Zpěvačka Pink promluvila o zdravotním stavu svého syna

 
Pink  (40) a její syn Jameson (3) nedávno prodělali koronavirus . Zpěvačka popsala nejhorší zážitky svého života prostřednictvím sociálních sítí, kde se nyní znovu rozpovídala o zdravotním stavu malého synka. Ačkoliv se z nákazy úspěšně zotavili, ukázalo se, že Jamo, jak rodiče chlapci často říkají, má silné alergie na některé potraviny.
21.05.2020 10:25 |

podobné články

Po novičoku nová identita? Dvojitý agent Skripal s dcerou prý žijí na Novém Zélandu

 
Otrava někdejšího dvojitého agenta Sergeje Skripala (68) a jeho dcery Juliji (36) před dvěma roky otřásla celým světem. Vyšetřování ostře sledovanému případu se věnovala všechna světová média. Britové od počátku vinili Rusko, Kreml přes všechny důkazy – Skripalovi byli otráveni sovětským nervově-paralytickým toxinem novičok a v den útoku se v Salisbury, kde exagent žil, pohybovali dva agenti ruské rozvědky GRU, dodnes popírá, že má s otravou cokoliv společného. Otec s dcerou se jako zázrakem zotavili, oba žijí pod ochranou tajných služeb na utajeném místě, podle zdroje z britské vlády dostali nové totožnosti a byli přemístěni na Nový Zéland. Skripalova rodina tyto zprávy zpochybnila, uvedl list Daily Mail.
08.06.2020 23:55 |

podobné články

Až 63 tisíc za plazmu pacienta vyléčeného z covid-19. Černý trh s „lékem“ pohoršuje úřady

 
Pákistánci, kteří se zotavili z nemoci covid-19, prodávají svou krevní plazmu na černém trhu k experimentální terapii infikovaných. Dárci dostávají až 200 tisíc rupií (asi 63 100 korun) za vzorek, což představuje průměrnou roční mzdu dělníka v oblasti. Příbuzní nemocných vyhledávají vyléčené přes sociální sítě. Tento postup je v rozporu s pokyny vlády a Světové zdravotnické organizace (WHO), neboť může ohrozit systém bezplatných darů plazmy vládním nemocnicím a oficiální léčebné postupy. Informoval o tom web deníku The Telegraph.
28.06.2020 21:05 |

podobné články

Vyléčení politici darují krevní plazmu, nemocnicím dochází

 
Čeští politici, kteří se zotavili z onemocnění covid-19, se rozhodli darovat krevní plazmu, která se využívá k léčbě nakažených v těžkém stavu. Reagovali tak na prosbu nemocnic, které uvedly, že jí mají nedostatek.
27.10.2020 08:50 |

podobné články

ON-LINE: V Česku přibylo 53 nových případů nákazy koronavirem

 
V Česku přibylo v pátek zatím 53 nových případů nákazy koronavirem Sars-CoV-2. Aktuálně s infekcí bojuje 2913 lidí. Německo za posledních 24 hodin eviduje dalších 477 případů nákazy koronavirem, což je méně než za předchozí den. Mírně optimistická čísla přicházejí také z Číny. Naopak na Slovensku evidují už třetí den dvouciferný počet nových případů.
26.06.2020 06:25 |

podobné články

Koronavirus v Česku: Týdenní péče o pacienta s covid-19 vyjde na pořádný balík

 
Laboratoře v Praze potvrdily ve čtvrtek 484 případů nákazy koronavirem. Bylo to přibližně o sto případů víc než ve středu a téměř stejně jako minulý čtvrtek. Rizikové skóre v hlavním městě přesto kleslo ze čtvrtečních 47 na aktuálních 44 bodů ze sta. Celkem ve čtvrtek v Česku přibylo 6471 potvrzených případů nákazy koronavirem. Péče o pacienty nakažené koronavirem se pořádně prodraží.
20.11.2020 11:16 |

podobné články

Epidemiolog Roman Prymula: V Česku budou lidé umírat, koronavirus je 35krát silnější než chřipka

 
Česko má prvního pacienta s koronavirem, u kterého není jasné, kde se nakazil. Jde o případ pražského taxikáře, který nepřijel ze zahraničí ani nebyl v kontaktu s nikým z nakažených Čechů. Mohlo se nakazit až 90 lidí... Panují obavy z nákazy, zavírají se školy, ruší se akce s účastí nad 100 lidí. Aktuálně je koronavirem nakaženo téměř 60 lidí. Situace je vážná. Redakci eXtra.cz poskytl rozhovor náměstek ministra zdravotnictví a epidemiolog Roman Prymula, který nepochybuje o tom, že se objeví i případy úmrtí na nákazu koronavirem, který je podle něj 35krát silnější než obyčejná chřipka.
10.03.2020 17:56 |

podobné články

Rekordní nárůst v počtu nakažených koronavirem: Za sobotu jich v Česku přibylo 260

 
Boj s koronavirem stále není vyhraný a opět začíná jít do tuhého. Lidé konečně mohou vycestovat za hranice, chodit na koncerty nebo další akce a od začátku prázdnin už by se nemuselo chodit v rouškách... S rozvolněním většiny opatření a cestování mimo zemi přichází i větší riziko nákazy. Za sobotu přibylo 260 nakažených koronavirem.
28.06.2020 08:50 |

podobné články

Exponenciální růst začal! Ale 400 tisíc nakažených koronavirem nečekám, uvedl Prymula pro eXtra

 
Za poslední dny v Česku enormně stoupá počet nově nakažených koronavirem. K úternímu večeru ministerstvo zdravotnictví eviduje dalších 968 pozitivních případů. Epidemiolog Roman Prymula řekl, že je Česko dávno na začátku exponenciálního růstu. Mezitím Babiš vyzval, aby se lidé přestali strašit koronavirem.
15.09.2020 22:02 |

podobné články

Na posledních 50 000 nakažených stačily v Česku tři dny

 
Nárůst počtu nových případů nákazy koronavirem v Česku dokumentuje nejlépe skutečnost, že během posledních tří dnů přibylo téměř 50 000 nakažených. Doposud se v České republice koronavirem nakazilo přes čtvrt milionu lidí, přičemž 153 818 se jich s chorobou aktuálně potýká.
25.10.2020 08:10 |

podobné články

Situace s koronavirem by se podle Prymuly měla zlepšit za tři týdny

 
Epidemiolog a vládní zmocněnec pro vědu a výzkum ve zdravotnictví Roman Prymula dnešním Lidovým novinám řekl, že příští týdny lze očekávat tři až čtyři tisíce nově infikovaných za den. Situace by se podle něj měla zlepšit za tři týdny, kdy se projeví současná opatření. Křivka nakažených by mohla začít klesat. V pátek v Česku přibylo 2111 potvrzených případů nákazy koronavirem. To je zhruba o tisícovku méně, než byl čtvrteční rekordní počet, ale přibližně stejně jako ve středu.
19.09.2020 12:50 |

podobné články

V Česku zemřeli další tři lidé nakažení koronavirem, celkem je jich 16

 
V České republice zemřelo k nedělní šesté hodině odpoledne 16 lidí, u nichž byla prokázána nákaza novým koronavirem. Od rána stoupl počet obětí o tři, od sobotního večera o pět. Mnozí z nich byli jinak vážně nemocní. S nemocí se dosud vyléčilo 11 lidí, což je stejný počet jako v sobotu. Nakažených je 2743.
29.03.2020 18:50 |

podobné články

Tři sestry porodily během tří dní tři dcery

 
Manželům Mikovi a Joan Bendovým z Minnesoty se během pouhých tří dní rozrostla rodina o tři nové členy. Jejich tři dcery totiž porodily v rozpětí tří dní tři potomky. Všechny tři sestry přitom přivedly na svět dcery, rodily přitom v pořadí od nejstarší po nejmladší.
02.04.2011 13:40 |

podobné články