Článek

V červenci se tropů nedočkáme: Předpověď meteorologů hovoří jasně

 
Podle měsíční předpovědi meteorologů se v červenci žádných tropů nedočkáme. Teploty se budou pohybovat kolem 25 °C. Krátkodobě pak mohou dosáhnout 30 °C. Ke konci července se bude ochlazovat a čeká nás více dešťů.
04.07.2020 09:45 |

podobné články

Podobné články

Na bílé Vánoce zapomeňte! Meteorologové vydali předpověď

 
Bílých Vánoc se podle nejnovější předpovědi meteorologů velmi pravděpodobně letos nedočkáme. Mrznout sice bude, ale sněhu se v nížinách nedočkáme.
06.12.2014 15:35 |

podobné články

Milovníci veder zapláčou. V červenci se tropů nedočkáme

 
V první polovině prázdnin bude nejtepleji druhý červencový týden s maximálními teplotami kolem 27 stupňů Celsia. Relativně nejchladnější by měl být poslední týden, kdy by mělo i nejvíce pršet. Vyplývá to z měsíčního výhledu počasí, který v sobotu Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) zveřejnil na svém webu.
30.06.2018 15:55 |

podobné články

Týdenní předpověď počasí: Sluníčka se nedočkáme. Česko zasáhnou silné deště

 
Předpověď počasí na tento týden není podle meteorologů úplně příznivá. Český hydrometeorologický ústav hlásí, že bude celý týden zataženo. Českou republiku zasáhnou deště.
12.10.2020 07:31 |

podobné články

Zimy se jen tak nedočkáme! Přituhne až koncem ledna. Možná

 
Někde to vypadá spíše, jak když se probouzí jaro. Některé rostliny totiž začaly kvést. Na loukách se objevily třeba prvosenky či macešky. A zimy se nejspíše jen tak nedočkáme. Podívejte se, jaký leden nás čeká podle meteorologů.
30.12.2013 10:33 |

podobné články

Počasí s Honsovou: Lyžaři zapláčou, ani první víkend nového roku se sněhu nedočkáme

 
Ani během prvního lednového víkendu se nedočkáme sněhové nadílky. Stejně jako v posledním týdnu v roce s námi zůstanou nadprůměrné teploty. Rtuť teploměru se pod bod mrazu nepropadne ani během víkendových nocí. Přes den pak bude až deset stupňů. Na sluníčko si ale musíme nechat zajít chuť, oba dva víkendové dny bude oblačno až polojasno a místy dokonce zaprší. Předpověď přináší meteoroložka Dagmar Honsová.
05.01.2018 06:15 |

podobné články

Osobnosti: Dagmar Honsová (984 článků)

Zima na blátě potrvá do poloviny ledna: Sněhu se možná nedočkáme vůbec

 
Pro ty, kteří už nedočkavě očekávají opravdovou zimu, nemají meteorologové dobré zprávy. Zatímco podle jejich dřívějších předpovědí měl sníh zasáhnout republiku už několikrát, podle těch nejnovějších to vypadá, že ani tento týden se sněhu v nižších polohách nedočkáme. Podívejte se na předpověď Českého hydrometeorologického ústavu.
06.01.2020 07:05 |

podobné články

Předpověď na listopad: Sluníčka se nedočkáme, ale bude sněžit a počasí jak na centrifúze

 
Ačkoli se v listopadu moc slunečního svitu nedočkáme, můžeme se alespoň radovat z nadprůměrných teplot. Meteoroložka Dagmar Honsová nám nastínila, jaké počasí nás čeká v listopadu.
01.11.2020 07:30 |

podobné články

Osobnosti: Dagmar Honsová (984 článků)

Jak doopravdy chutná banán? Do tropů nemusíte, sklízejte je v bytě!

 
Kdo jednou ochutnal opravdu zralý banán, právě utržený přímo z banánovníku, má už potom často problém vrátit se k těm, které kupujeme v supermarketech. Ty se sklízejí ještě zelené a dozrávají až během transportu a skladování. Oproti těm „pravým“ mají mdlou chuť i vůni. Pokud chcete vědět, jak banány doopravdy chutnají, nemusíte kvůli tomu ale cestovat do tropů. Blesk.cz vám poradí, jak je pěstovat a sklízet doma v obýváku!
21.01.2011 12:45 |

podobné články

Do tropů za pár stovek? Víme, kam se vydat!

 
Už vás taky ta nekonečná zima zmáhá? Meteorologové ani v dubnu neslibují nic moc a tak je na čase přemýšlet, kde si alespoň na chvíli odpočinout. Co tahle se vydat alespoň na chvilku třeba do tropů? Že na takový špás nemáte? Ale kdepak, výlet třeba na Bali vás přijde jenom na necelých sedm stovek!
04.04.2013 16:55 |

podobné články

Počasí na víkend: První vlna tropů startuje, naměříme až 32 °C. Hrozí i bouřky

 
Česko má před sebou zatím nejstabilnější charakter počasí a první vlnu tropů letošního léta. Díky oblasti vysokého tlaku vzduchu, která bude naše území zasahovat od severovýchodu, postupně od severu, očekáváme převážně slunečné počasí. Pouze na horách se mohou, při přechodně zvětšené oblačnosti ojediněle vyskytnout přeháňky nebo bouřky. Numerické modely se nyní shodují, že tropické a slunečné počasí vydrží nejméně týden. Vysoké teploty budou zvyšovat zátěž u lidí se zhoršeným termoregulačním systémem – zejména starším generacím, malým dětem a těhotným ženám.
07.08.2020 05:35 |

podobné články

Předpověď počasí: Čekají nás dva týdny tropů!

 
Tropických teplot si podle meteorologů užijeme téměř do konce letních prázdnin. Rtuť teploměrů vyletí dokonce až na 32 stupňů! V některých dnech nás ale lehce zchladí déšť.
27.07.2020 05:20 |

podobné články

Dlouhodobá předpověď meteorologů: Únor nás zasype sněhem!

 
Paní Zima ovládne Česko! Takto lze jednou větou popsat dlouhodobou předpověď meteorologů na měsíc únor. Na druhou stranu, zítra jsou Hromnice a to se už zlehka hlásí jaro.
01.02.2015 05:15 |

podobné články

Předpověď meteorologů: UŽ JE TO TADY!

 
Mráz a sníh! Říkáte-li si, že letos těžko, překvapí vás předpověď meteorologů na víkend a následující týden.
16.11.2018 05:15 |

podobné články

Nedobrá předpověď meteorologů: Bílé Vánoce jen...

 
Déšť, sníh, plískanice... A na Vánoce teplo! Taková je předpověď počasí meteorologů do svátků. Když vyrazíte do hor, zažijete Štedrý den na sněhu.
10.12.2018 05:10 |

podobné články

Šéf meteorologů: „Minutová předpověď je dnes sci-fi. Ale od ledna zpřesníme!“

 
Už od ledna příštího roku by předpověď počasí v Česku měla být výrazně přesnější. Meteorologové z Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) totiž chystají výpočty pro plochu 5,76 kilometrů čtverečních, což je čtyřikrát méně než doposud. Ve studiu Blesku to řekl šéf ústavu Mark Rieder. „Nejúspěšnější je předpověď na druhý den, tam se úspěšnost pohybuje okolo 95 procent,“ zmínil v rozhovoru.
07.06.2018 05:15 |

podobné články

Špatné zprávy meteorologů: Jaro je v nedohlednu!

 
Jak to tak vypadá, zima se nás letos ne a ne pustit! A podle zpráv od meteorologů se jara jen tak nedočkáme. Zbytek března má být totiž podle předpovědí stále chladný, trochu se ohřejeme na Velikonoce, a pak na nás opět zaútočí chladné počasí! Ach jo…
25.03.2013 05:10 |

podobné články

Špatné zprávy meteorologů: Jaro je v nedohlednu!

 
Jak to tak vypadá, zima se nás letos ne a ne pustit! A podle zpráv od meteorologů se jara jen tak nedočkáme. Zbytek března má být totiž podle předpovědí stále chladný, trochu se ohřejeme na Velikonoce, a pak na nás opět zaútočí chladné počasí! Ach jo…
30.03.2013 11:10 |

podobné články

Nečekaná předpověď počasí: Tohle nikoho nepotěší!

 
Ani letos se nedočkáme bílé peřiny, jakou vykresloval na vánočních obrázcích Josef Lada. Podle meteorologů bude totiž počasí připomínat spíše Velikonoce než Vánoce.
22.12.2019 05:05 |

podobné články

Osobnosti: Josef Lada (46 článků)

Jak je u moře v červenci? PŘEDPOVĚĎ pro oblíbené destinace

 
V červenci budou na jihu Evropy vedra. Aprílové a deštivé počasí hlásí Chorvatsko. Tipem meteorologů pro letošní léto jsou Kanáry.
08.07.2009 06:25 |

podobné články