Článek

V centru Prahy vzniknou nové tramvajové zastávky

 
Praha hodlá vybudovat na vltavském nábřeží v centru města nové zastávky, případně rozšířit některé stávající na úkor automobilové dopravy. Opatření se má týkat pravého břehu Vltavy a oblasti Malé Strany, uvedl náměstek pro dopravu Adam Scheinherr (Praha Sobě).
16.07.2020 15:25 |

podobné články

Osobnosti: Adam Adam (200 článků) , Adam Adam (200 článků)
Podobné články

Řidič zkolaboval za volantem, naboural do tramvajové zastávky

 
Když policisté Pohotovostní motorizované jednotky mířili v sobotu večer Švehlovou ulicí na nedaleké místní oddělení policie, všimli si u tramvajové zastávky Na Groši dopravní nehody, při které osobní automobil narazil do zábradlí a tramvajové zastávky.
09.02.2014 14:50 |

podobné články

Zastávky na Malostranské mají širší ostrůvek: Vozovka se zúžila, přibyl cyklopruh. Natrvalo?

 
Magistrát už na začátku léta avizoval, že chystá v centru města nové tramvajové zastávky a že některé současné hodlá rozšiřovat. Rozšíření se mělo týkat i zastávky Malostranská na Klárově, a to v obou směrech. Tato zastávka je dlouhodobě jednou z nejvytíženějších v Praze 1, a kvůli úzkým nástupištím lidé často doslova skákali autům pod kola. Rozšíření ostrůvků ale znamenalo i zúžení pruhu pro automobily, kde navíc nově přibyl i cyklopruh.
27.10.2020 18:30 |

podobné články

Drážní úřad: Vyjádření k rekonstrukci tramvajové tratě na třídě 1. máje v Olomouci

 
V posledních několika dnech a týdnech se v médiích objevila zpráva o rekonstrukci olomoucké tramvajové trati vedoucí ulicí 1. máje. Mimo jiné v článcích zazněl také názor, že změnu polohy tamní tramvajové zastávky „U Dómu“ měl výhradně posoudit a následně schválit Drážní úřad. Protože nedošlo k ověření takového sdělení, oznamujeme široké veřejnosti, že tato informace se nezakládá na pravdě.
10.08.2017 10:25 |

podobné články

Nový bulvár v centru Prahy: Revoluční projde rekonstrukcí za 120 milionů, asfalt nahradí dlažba

 
Revoluční ulice se promění v nový bulvár, který by měl být především přívětivější k chodcům. Upraví se tedy dopravní řešení, mimo jiné se narovnají tramvajové koleje a dojde k posunu zastávky blíže k řece a rozšířeny budou i tramvajové ostrůvky. V celé ulici bude navíc asfalt nahrazen dlažbou, což by mělo pomoci vsakování vody, čímž dojde k ochlazování v létě tolik rozpáleného centra města. Investorem bude Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP), který plánuje zahájení oprav v roce 2024.
07.05.2021 16:55 |

podobné články

Černé průchozí přístřešky: Takhle mají vypadat zastávky MHD v Praze. Podle umělců jsou nebezpečné

 
U tramvajové stanice Palackého náměstí směrem ke Karlovu náměstí stojí od pátku 29. listopadu do dubna 2020 nový, designový přístřešek zastávky. Pražský magistrát ve spolupráci s Institutem plánování a rozvoje ji chtějí otestovat, a pokud se ověří, tak ji pravděpodobně od roku 2021 nechá Praha sériově vyrábět a nahradí současné přístřešky. Maximální cena jedné zastávky je 250 tisíc korun. A co všechno umí?
29.11.2019 19:55 |

podobné články

V Praze mají vzniknout dvě nové tramvajové tratě: Vedení s tím počítá v územním plánu

 
Nové tramvajové trati z Jižního Města do Kobylis a ze Smíchova do Michle. Se záměrem výstavby počítá vedení Prahy, které kvůli tomu schválilo dokonce změnu územního plánu. Obě trati jsou součástí dlouhodobějších plánů dopravního podniku na rozšiřování tramvajové sítě v Praze.
19.08.2017 14:25 |

podobné články

Scheinherr (Praha sobě): Tramvajová trať z Modřan do Libuše se prodlouží

 
Připravovaná tramvajová trať z Modřan do Libuše se prodlouží o 1,8 km až do Nových Dvorů a s ní vzniknou dvě nové tramvajové zastávky Přírodní a Nové Dvory.
28.01.2020 04:41 |

podobné články

Nábřeží v centru Prahy projdou proměnou: Přibudou zastávky, další se rozšíří. Jak budou vypadat?

 
Pražský magistrát chystá v centru nové zastávky a bude rozšiřovat některé současné. Opatření se týkají pravobřežních nábřeží a Malé Strany. Zároveň omezí tranzit. Cílem je zlepšit cestování tramvajemi v centru a zklidnit automobilovou dopravu, uvedl primátorův náměstek Adam Scheinherr (Praha Sobě). Kdy budou opatření zavedena, zatím není jasné. Vedení města o nich bude ještě jednat mimo jiné s městskými částmi.
16.07.2020 15:10 |

podobné články

Osobnosti: Adam Adam (200 článků) , Adam Adam (200 článků)

V Praze od neděle přibudou nové zastávky a změní se jízdní řády

 
V rámci pražské integrované dopravy budou od neděle 14. prosince změněny některé jízdní řády příměstských spojů a zprovozněny nové zastávky. Změny se týkají vlaků i autobusů. Na území Prahy přibudou autobusové zastávky na znamení. ČTK to dnes sdělil Filip Drápal, mluvčí organizace Ropid, která organizuje pražskou hromadnou dopravu.
11.12.2014 15:25 |

podobné články

DPP již připravuje výstavbu tramvajové trati do Libuše

 
Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) připravuje výstavbu tramvajové trati ze stávající smyčky Sídliště Modřany do nové konečné zastávky Libuš vzdálené 1,9 km. Tamní smyčka bude přímo u stejnojmenné plánované stanice metra linky D. Předpokládané investiční náklady činí 500 miliónů korun.
01.03.2017 18:05 |

podobné články

Tramvajová trať z Modřan do Libuše: DPP vypsal tendr, vzniknou čtyři zastávky

 
Pražský dopravní podnik (DPP) vypsal veřejnou zakázku s odhadovanou hodnotou 350 milionů korun na prodloužení tramvajové tratě z Modřan do Libuše. Podle dřívějších informací podniku by stavba měla začít v říjnu a hotova být na konci příštího roku. Trať chce podnik v budoucnu prodloužit až na Nové Dvory.
13.04.2021 15:25 |

podobné články

Zlepšovák jako Brno: Zastávky MHD postavili obráceně! Prý aby lidé nevbíhali pod auta

 
Lidé na Veveří v centru Brna kroutí nevěřícně hlavami. Po roční rekonstrukci ulice našli tramvajové zastávky Grohova s přístřešky, otočenými obráceně, zády k ostrůvkům, k nimž přijíždějí tramvaje!
08.01.2021 16:40 |

podobné články

Pražský dopravní podnik: Rekonstrukce tramvajové trati omezí dopravu

 
Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) 19. listopadu dokončí první etapu rekonstrukce tramvajové trati ve Vršovické ulici. Součástí plánované modernizace tramvajové trati ve Vršovické ulici je návazná rekonstrukce úseku mezi křižovatkami s ul. Minskou a Moskevskou, a to do 8. 12. 2015 (cca 0:30 hod.). Na svoji trasu se tedy vrací linky č. 7, 24 a 55, avšak v úseku Bohemians – Koh-i-noor budou odkloněny přes zastávku Čechovo náměstí.
18.11.2015 21:21 |

podobné články

Výročí fotbalového stadionu oslaví Praha přejmenováním zastávky

 
Radnice Prahy 10 se rozhodla o pojmenování tramvajové zastávky Oblouková po fotbalovém stadionu domácího klubu Bohemians 1905. Chce tak učinit na oslavu 80. výročí od založení stadionu a navíc název stanice bude prý pro Pražany výstižnější.
05.04.2012 19:15 |

podobné články

IPR Praha: Z Vršovické zmizí na 40 nevzhledných sloupů a vzniknou bezbariérové zastávky

 
V sobotu 27. února začne poslední etapa rekonstrukce Vršovické ulice. Proměnou projde úsek mezi Koh-i-noorem a Kubánským náměstím. Obyvatelé se můžou těšit na obnovu stromořadí, bezbariérové zastávky nebo moderní veřejné osvětlení.
26.02.2016 18:10 |

podobné články

Dopravní komplikace v Praze: Kamion strhl tramvajové vedení! Nejezdily tramvaje

 
Tomuto řidiči kamionu Pražané pěkně poděkují. V Praze v ulici Jana Želivského u křižovatky Ohrada totiž strhl tramvajové vedení a kvůli tomu tam neprojedou tři tramvajové linky. Řidič kamionu zraněn nebyl, ale kvůli němu dostal zásah proudem pracovník dopravního podniku.
26.08.2013 07:15 |

podobné články

Osobnosti: Jan Želivský (20 článků)

SŽDC: Zahájení elektrizace trati z Brna do Střelic se blíží

 
Už během několika týdnů by mohla začít první etapa dlouho očekávané elektrizace trati z Brna do Zastávky u Brna. Správa železnic již získala stavební povolení pro první úsek z Brna do Střelic a vybírá zhotovitele stavebních prací. Předmětem projektu je rekonstrukce a elektrizace přibližně desetikilometrového úseku z Brna-Horních Heršpic do Střelic. Traťová rychlost se zvýší na 120 km/h, cestující budou moci využívat dvě nové zastávky. Celkové investiční náklady stavby přesahují dvě miliardy korun, práce by měly trvat 21 měsíců. V rámci druhé etapy dojde ke zdvoukolejnění a elektrizaci navazujícího úseku ze Střelic do Zastávky u Brna.
29.03.2020 20:41 |

podobné články

Opravy tramvajové trati omezí provoz tramvají na Žižkově

 
Opravy tramvajové trati od pondělí na deset dní omezí provoz tramvají mezi centrem a Žižkovem. Tramvaj číslo 9 nahradí od Senovážného náměstí autobus, dočasná tramvajová linka 39 spojí přes Žižkov zastávky Spojovací a Nádraží Hostivař. Náhradní autobusy pojedou i za noční linky. Seifertova ulice do centra nebude průjezdná ani pro auta, pojedou objížďkou. Uvedla to společnost Ropid, která organizuje pražskou hromadnou dopravu.
10.04.2015 14:00 |

podobné články

Primátor Zrzavecký: Rekonstrukce tramvajové linky zvýšila bezpečnost i pro chodce

 
Rekonstrukce trati plzeňské tramvajové linky číslo 4 ve směru na Košutku, stavba Karlovarská III. etapa, byla dokončena. Poslední část rekonstrukce představovala opravu technicky nevyhovujícího stavu trati v délce 935 metrů a navázala tak na druhou etapu z roku 2011. S rekonstrukcí tratě začala stavební firma v místě vzdáleném 116 metrů od zastávky Severka ve směru do centra a pokračovala přes křižovatky Gerské se Studentskou, Kralovickou a Manětínskou ulicí až po točnu na Košutce. Projekt města Plzně vyšel na 85 milionů korun včetně DPH.
30.07.2017 08:35 |

podobné články