Článek

V čele České lékárnické komory je znovu Chudoba

 
Lékárníci si na víkendovém sjezdu v Benešově zvolili nové šéfy. Prezidentem České lékárnické komory (ČLeK) se stal Lubomír Chudoba, který ve volbě o dva hlasy těsně porazil dosavadního šéfa komory Stanislava Havlíčka. Havlíček bude v následujícím čtyřletém volebním období vykonávat funkci viceprezidenta. Chudoba byl šéfem stavovské organizace už v letech 2002 až 2007. Informuje ČTK.
06.11.2011 10:35 |

podobné články

Podobné články

Profesní komory vyzývají vládu k zavedení efektivního postihu za neoprávněný výkon činnosti nekvalifikovanými osobami

 
V sídle Notářské komory ČR proběhlo tradiční každoroční setkání zástupců profesních komor, zřízených zákonem, tedy České advokátní komory, České komory architektů, Komory auditorů ČR, Komory daňových poradců ČR, České komory autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě , České komory patentových zástupců ČR, České lékárnické komory, České stomatologické komory, Exekutorské komory ČR, Komory veterinárních lékařů ČR, Notářské komory ČR a České lékařské komory.
08.12.2016 14:05 |

podobné články

Senátní kandidát Chudoba pohovořil o chudobě. Láká na změny v poplatcích za léky

 
Kandidátem koalice VLASTA do Senátu v Praze 10 (obvod č. 22) je Lubomír Chudoba, prezident České lékárnické komory. „Práci senátora se chci věnovat na sto procent. Po svém zvolení bych proto rezignoval na funkci prezidenta České lékárnické komory,” prozradil v rozhovoru ParlamentníchListů.cz Chudoba, jenž by prý rád v Senátu kromě jiného usiloval o to, aby se ve prospěch občanů přehodnotil jak systém doplatků na léky, tak i princip ochranného ročního limitu na léky.
11.08.2014 20:55 |

podobné články

Sobotka na 1. máje slíbil více peněz lékařům. A ti se teď ozvali

 
O nedostupnosti léků, zdravotnických zákonech a financování lékáren a zubařských praxí chtějí ve středu s premiérem Bohuslavem Sobotkou (ČSSD) jednat prezident České stomatologické komory Pavel Chrz a prezident České lékárnické komory Lubomír Chudoba. Setkají se ve sněmovně. Komory to dnes oznámily ČTK ve společné tiskové zprávě.
02.05.2016 21:20 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9526 článků)

Že firmy platí lékařům? Nic výjimečného, říká prezident lékárnické komory

 
Stanislav Havlíček, prezident České lékárnické komory, byl dnes hostem pořadu Impulsy Václava Moravce. MF DNES se dnes zabývala kauzou podezřelého prodeje léků, kdy lékaři dostávají část peněz z jejich prodeje. Podle Havlíčka tato praxe existuje a je poměrně častá.
26.10.2011 18:45 |

podobné články

Předepisování počtu léků se ještě prodraží, varuje prezident komory

 
Ministr zdravotnictví Leoš Heger přišel v rámci úsporných opatření s návrhem, že místo celého balení léků, by lékaři pacientům předepisovali jen určitý počet. „K žádným úsporám nedojde, pokud se podíváte po celé Evropské unii, tak se tato praxe uplatňuje pouze v nemocnicích,“ nesouhlasí s návrhem prezident České lékárnické komory Lubomír Chudoba.
13.01.2012 23:05 |

podobné články

Osobnosti: Leoš Heger (1267 článků)

Ministr Ludvík ohrozil zdraví občanů, zuřil v Moravcově věži šéf lékařů Kubek

 
O lécích, elektronických receptech i o zdravotnictví hovořili v pořadu Otázky Václava Moravce na ČT24 zdravotnický expert hnutí ANO Adam Vojtěch, předseda České lékařské komory Milan Kubek a předseda České lékárnické komory Lubomír Chudoba.
19.11.2017 14:30 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (203 článků) , Adam Vojtěch (164 článků) , Václav Vojtěch (81 článků)

Šéf exekutorů: Nejsme žádní kovbojové. Opravdová chudoba tu není

 
ROZHOVOR Opravdová chudoba je v dost zbídačelých afrických zemích jako Somálsko, Etiopie či Eritrea. U nás existuje relativní chudoba a předstíraná. S tou druhou se exekutoři, podle prezidenta exekutorské komory Jiřího Proška, až tak moc nemazlí. Kdo bídu předstírá a žije v luxusu, to s nimi nemá lehké. Nicméně politici, co se o ně otírají, by si měli uvědomit, že exekutoři jsou pomocníky ve vymáhání práva.
17.09.2012 07:40 |

podobné články

Šéf exekutorů: Nejsme žádní kovbojové. Opravdová chudoba tu není

 
ROZHOVOR Opravdová chudoba je v dost zbídačelých afrických zemích jako Somálsko, Etiopie či Eritrea. U nás existuje relativní chudoba a předstíraná. S tou druhou se exekutoři, podle prezidenta exekutorské komory Jiřího Proška, až tak moc nemazlí. Kdo bídu předstírá a žije v luxusu, to s nimi nemá lehké. Nicméně politici, co se o ně otírají, by si měli uvědomit, že exekutoři jsou pomocníky ve vymáhání práva.
17.09.2012 07:50 |

podobné články

Soud České lékárnické komoře milionovou pokutu neodpustil

 
Milionová pokuta, kterou před dvěma lety za omezování konkurence uložil České lékárnické komoře (ČLK) antimonopolní úřad, platí. Komoře se nepodařilo případ zvrátit u Krajského soudu v Brně. Soud její žalobu zamítl.
18.04.2011 13:05 |

podobné články

Je to absolutně zbytečné! Prezident lékárníků rozcupoval novou směrnici EU

 
Prezident České lékárnické komory Lubomír Chudoba rozcupoval novou směrnici Evropské unie o kontrole léčiv prodávaných v lékárnách. Je to prý směrnice absolutně zbytečná, která občany České republiky chrání tam, kde to nepotřebují, ale ignoruje skutečná rizika na trhu s léky.
28.06.2017 18:35 |

podobné články

V Česku panuje zvláštní systém, stěžuje si šéf lékárníků

 
Za čtrnáct dní přestanou pojišťovny proplácet léky přístupné bez receptu. Nejedná se bezmála o revoluci? Prezident České lékárnické komory Lubomír Chudoba, který byl hostem středečních Impulsů Václava Moravce na rádiu Impuls, se domnívá, že o revoluci nejde, ale důrazně kritizuje pojišťovny za nedostatečnou osvětu.
20.06.2012 19:20 |

podobné články

Zákon o léčebném konopí je k ničemu, zlobí se expert. V lékárnách bude drahé

 
Od dubna sice bude konopí pro léčebné účely dostupné v lékárnách, ale pro nemocné to podle všeho nebude mít příliš velký význam. Bude totiž drahé, jelikož na něj pojišťovny nebudou přispívat ani korunu. Prezident České lékárnické komory Lubomír Chudoba ve vyjádření pero deník Právo uvedl, že zákon v této podobě bude zbytečný, přičemž vinu na tom má ministerstvo zdravotnictví. Resort to však odmítá.
31.03.2013 07:20 |

podobné články

Elektronické recepty povinně? Prý pro to nejsou podmínky. Přesto je stát zavede

 
Prezident České lékárnické komory Lubomír Chudoba ve středečních Impulsech Václava Moravce hovořil o problému falešných předpisů a o chystaném zavedení předpisů elektronických. To za současné situace nepokládá za nejšťastnější řešení.
03.07.2013 18:45 |

podobné články

VLASTA: PharmDr. Chudoba do Senátu

 
VLASTA – koalice občanů Prahy 10, KDU-ČSL a Liberálně ekologické strany nominovala do doplňovacích senátních voleb v obvodě č. 22 PharmDr. Lubomíra Chudobu, prezidenta České lékárnické komory.
31.07.2014 12:50 |

podobné články

Šéf lékárníků slibuje: Když mě zvolí do Senátu, odejdu z funkce

 
Kandidát na senátora v doplňujících volbách v Praze 10 Lubomír Chudoba se po případném úspěchu u voličů vzdá funkce prezidenta České lékárnické komory (ČLK). V Senátu by se chtěl zabývat především tématy spojenými se zdravotnictvím, uvedl to na tiskové konferenci.
05.08.2014 17:55 |

podobné články

KDU-ČSL: Kandidát do Senátu s politickou zkušeností

 
Kandidátem koalice VLASTA do Senátu v obvodu č. 22 je Lubomír Chudoba, prezident České lékárnické komory
05.08.2014 20:45 |

podobné články

Obíhat lékárny kvůli ceně? Komora chce stejné doplatky všude

 
Česká lékárenská komora přichází s návrhem, který by měl odstranit dosavadní nedůstojnou praxi, kdy pacient, aby ušetřil, obíhá lékárny a shání lék na recept za nejmenší doplatek. „Chceme, aby ve všech lékárnách byl doplatek na jeden a ten samý lék na recept ve stejné výši,“ řekl Právu Lubomír Chudoba, prezident České lékárnické komory.
27.04.2016 20:10 |

podobné články

Finanční a ekonomický institut: Proč nejsou léky a jak to, že někde doplácíme a jinde ne?

 
Proč v Česku nejsou životně důležité léky a jak to, že v některé lékárně za ten samý lék doplácíme a v jiné ne? Proč jsou těžce nemocní lidé nuceni harcovat se i desítky kilometrů daleko do velké nemocniční lékárny? Zákulisí farmaceutického byznysu odhaluje v otevřeném rozhovoru pro Finanční a ekonomický institut (FAEI.cz) prezident České lékárnické komory Lubomír Chudoba.
28.11.2016 08:20 |

podobné články

Lékárníci si „plácli“ s pojišťovnami. Za recept dostanou víc, marže klesnou

 
Zdravotní pojišťovny se dohodly s lékárnami na úhradách na příští rok, uvedl v pátek mluvčí Všeobecné zdravotní pojišťovny (VZP) Oldřich Tichý. Při dohodě se využilo přesunu peněz mezi jednotlivými složkami příjmu lékáren. Ty dostanou více peněz za vydání receptu, sníží se jim ale marže na některé léky, řekli novinářům po jednání předseda Grémia majitelů lékáren Marek Hampel a prezident České lékárnické komory (ČLnK) Lubomír Chudoba.
15.06.2018 20:10 |

podobné články

Osobnosti: Oldřich Tichý (28 článků)