Článek

V Bruselu prý jedou naplno politické boje. Na Leyenovou tahají i stíhání za vakcíny

 
Ursula von der Leyenová čelí nejisté budoucnosti kvůli těsné většině v Evropském parlamentu po nedávných volbách. Leyenová zkouší získat podporu od různých politických skupin včetně možné spolupráce se Zelenými, což ale může rozdělit její vlastní stranu EPP, nebo s krajně pravicovými skupinami, což může odradit centristy. Charles Michel, předseda Evropské rady, navrhuje řešení, jak von der Leyenovou sesadit a místo ní prosadit řeckého premiéra Kyriakose Mitsotakise, což podle úředníků Evropské komise destabilizuje situaci a komplikuje jednání o obsazení klíčových funkcí v EK.
15.06.2024 13:45 |

podobné články

Osobnosti: Michel Michel (92 článků) , Michel Michel (92 článků) , Michel Michel (92 článků)
Podobné články

Fiala jde do boje s drahými energiemi: Po dohodě s Leyenovou svolal ministry EU

 
Po dohodě s šéfkou Evropské komise von der Leyenovou svolá české předsednictví urychleně jednání rady ministrů pro energetiku k mimořádným opatřením. Uvedl to dnes premiér Petr Fiala (ODS). Píše o tom server iDnes.cz. Fiala také uvedl, že je třeba směřovat k zastropování cen energií, je však nezbytné celoevropské řešení. Řada zemí ho zatím nepodporovala, vyjednává se.
26.08.2022 20:05 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (6554 článků)

Už vím, jak to je s elektřinou. Pekař-exposlanec promluvil. Teď může naplno

 
„Když si spočítáte výrobní cenu elektřiny a porovnáte s prodejní cenou, je to mnoho desítek procent procent, které dostává ČEZ a jeho akcionáři za výrobu elektřiny. Lidi, kteří zprivatizovali, dnes tahají za nitky. Politici, kteří by to měli řídit, skáčou, jak oni pískají. Kdo zprivatizoval ČEZ? Opoziční smlouva ČSSD, ODS. Kdo si skoupil akcie, kdo vládl ČEZ? Martin Roman a jiní představitelé. Někteří pak museli odejít. Dnes jim podobní tahají za nitky. Z toho, co jim stát umožní, aby si přivydělali, tak sponzorují všechny strany,“ konstatoval pro PL.cz pekař a cukrář z Liberce Jiří Bláha, v minulém volebním období poslanec ANO.
27.07.2022 13:55 |

podobné články

Osobnosti: Martin Roman (344 článků)

Sněžná děla jedou naplno! PŘEHLED otevřených skiareálů

 
Sněžná děla ve většině českých skiareálů jedou naplno. Mrazivé počasí posledních dní a předpověď na příští týden vlekařům vyhovují, umožní jim vyrobit dostatečné množství umělého sněhu. Řada vleků se rozjela dnes, další by měly začít fungovat co nejdříve. Zájem lidí je velký, zjistila dnes ČTK.
27.12.2014 18:55 |

podobné články

Lekl se zemědělců, von der Leyenovou hází přes palubu. Macron překvapil

 
S blížícími se eurovolbami to začíná vřít i mezi unijními lídry. Nejnověji Emmanuel Macron chytl „za koule“ Ursulu von der Leyenovou a domáhá se pozastavení dohody, proti které protestují francouzští zemědělci. Předsedkyně eurokomise, pro kterou je francouzský prezident klíčovým spojencem v jejích ambicích na druhý mandát, je prý pod velkým tlakem.
31.01.2024 10:20 |

podobné články

Osobnosti: Emmanuel Macron (802 článků)

Nečekaný problém pro Leyenovou. Intriky prý rozjel její parťák Michel

 
Zatímco úředníci Evropské unie připravují dohodu o jmenování nových předsedů Evropské komise, Evropské rady, Evropského parlamentu a vysokého představitele pro zahraniční politiku, někteří se obávají, že současný předseda Evropské rady Charles Michel by mohl využít tuto situaci k odplatě a k získání vlivnější pozice pro sebe samotného. „Jeho hra je zřejmá: donutit von der Leyenovou klopýtnout a snít o svém vlastním nejvyšším postu,“ říká pro server POLITICO jeden z diplomatů Evropské unie o Charlesi Michelovi.
04.06.2024 20:30 |

podobné články

Osobnosti: Michel Michel (92 článků) , Michel Michel (92 článků) , Michel Michel (92 článků)

Covidem upozaděné téma. Migranti! Ivan David prozradil, co se hlasuje v Bruselu při každém zasedání. A vakcíny? Temné podezření eurokomise

 
ROZHOVOR „Evropská unie bojuje o svoji věrohodnost a uznání důležitosti. Tak se rozhodli „zajistit vakcíny pro všechny“. Poslanci Polčák, Zdechovský, Charanzová, Pospíšil a další sice tvrdí, že bez Evropské unie bychom vakcíny neměli, ale dnes každý ví, že Spojené království Velká Británie a Severní Irsko je bez Evropské unie, a v očkování je několikanásobně úspěšnější,“ konstatuje europoslanec Ivan David (SPD) s tím, že je za tím neschopnost reálného odhadu vedení EK. I co se týče úspěchu ruské vakcíny Sputnik, se kterým se na Západě nepočítalo. „Tak to dopadá, když někdo podlehne vlastní propagandě, a Rusy si představuje jako negramotné stále opilé mužiky,“ dodává.
27.02.2021 11:05 |

podobné články

Osobnosti: David Pospíšil (16 článků) , Ivan Ivan (2970 článků) , David Pospíšil (4 články) , David David (1934 článků) , David David (1447 článků)

Kauza Nagyová: Nejvyšší státní zástupce zrušil stíhání tří exposlanců ODS

 
Nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman zrušil stíhání tří bývalých poslanců ODS Marka Šnajdra, Petra Tluchoře a Ivana Fuksy v kauze údajné politické korupce. Spis vrátil k novému rozhodnutí Vrchnímu státnímu zastupitelství v Olomouci. Stíhání bývalé vrchní ředitelky kabinetu premiéra Petra Nečase (ODS) Jany Nagyové a exnáměstka ministra zemědělství Romana Bočka může pokračovat, stejně jako stíhání aktérů údajného zneužití Vojenského zpravodajství. Pouze u Nagyové a Bočka ve věci politické korupce jsou nutné dílčí změny, oznámil dnes Zeman novinářům.
26.07.2013 13:25 |

podobné články

Osobnosti: Petr Tluchoř (568 článků) , Petr Nečas (9423 článků) , Ivan Fuksa (394 článků) , Marek Šnajdr (322 článků) , Jana Nagyová (1736 článků) , Pavel Nečas (469 článků) , Pavel Roman (354 článků) , Pavel Marek (377 článků) , Pavel Marek (393 článků) , Marek Zeman (166 článků)

Nejvyšší státní zástupce zrušil stíhání tří exposlanců ODS

 
Nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman zrušil stíhání tří bývalých poslanců ODS Marka Šnajdra, Petra Tluchoře a Ivana Fuksy v kauze údajné politické korupce. Spis vrátil k novému rozhodnutí Vrchnímu státnímu zastupitelství v Olomouci. Stíhání bývalé vrchní ředitelky kabinetu premiéra Petra Nečase (ODS) Jany Nagyové a exnáměstka ministra zemědělství Romana Bočka může pokračovat, stejně jako stíhání aktérů údajného zneužití Vojenského zpravodajství. Pouze u Nagyové a Bočka ve věci politické korupce jsou nutné dílčí změny, oznámil dnes Zeman novinářům.
26.07.2013 17:55 |

podobné články

Osobnosti: Jana Nagyová (1743 článků) , Petr Tluchoř (568 článků) , Petr Nečas (9423 článků) , Ivan Fuksa (394 článků) , Marek Šnajdr (322 článků) , Jana Nagyová (1736 článků) , Pavel Nečas (469 článků) , Pavel Roman (354 článků) , Pavel Marek (377 článků) , Pavel Marek (393 článků) , Marek Zeman (166 článků)

Stropnický jednal s ministryní Leyenovou: Všechny zadržené z mise OBSE osvobodíme

 
Ministr obrany Martin Stropnický (ANO) jednal s německou ministryní obrany Ursulou von der Leyenovou o zadržených členech mise OBSE na Ukrajině, oznámil mluvčí ministerstva Jan Pejšek. Mezi zadrženými je i příslušník české armády.
28.04.2014 12:05 |

podobné články

Osobnosti: Martin Stropnický (1951 článků)

Johnson jednal o vztazích po brexitu, nic ale nedomluvil. Diskuzi blokují rybolov i cla

 
Večerní jednání mezi britským premiérem Borisem Johnsonem a předsedkyní Evropské komise Ursulou von der Leyenovou o budoucích obchodních vztazích průlom nepřineslo, mezi oběma stranami zůstávají velké rozdíly. Dnes o tom po schůzce obou politiků informují agentury. Johnson se s von der Leyenovou dohodl, že vyjednávací týmy budou dál pokračovat v práci, ale do neděle by mělo padnout jasné rozhodnutí o dalším osudu rozhovorů.
10.12.2020 00:15 |

podobné články

Osobnosti: Johnson Johnson (423 článků)

Úřad vlády: Premiér Babiš přivítá v Praze předsedkyni Evropské komise von der Leyenovou

 
Předseda vlády české republiky Andrej Babiš přivítá v pondělí 19. července 2021 předsedkyni Evropské komise Ursulu von der Leyenovou, která navštíví Českou republiku v souvislosti se schvalováním národních plánů obnovy členských států Evropské unie.
16.07.2021 18:55 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26374 článků)

„Stovky hodin příprav a pak tohle!“ Krátce před tiskovkou s von der Leyenovou se to stalo... Babiš exkluzivně pro PL

 
Premiér Andrej Babiš poskytl ParlamentnímListům.cz exkluzivně komentář týkající se výstupů některých českých médií krátce před společnou tiskovou konferencí s šéfkou Evropské komise Ursulou von der Leyenovou. Ta na začátku minulého týdne přijela do Prahy, aby uvedla český Národní plán obnovy a také potvrdila, že Česko dostane 180 miliard korun z EU fondu. „Chcete vědět, jak někteří novináři záměrně lžou a jak kvůli tomu klidně poškodí i celé Česko?“ pokládá si řečnickou otázku Babiš úvodem komentáře, jehož plné znění ParlamentníListy.cz zveřejňují.
26.07.2021 18:55 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26374 článků)

Spočítejte jim uhlík, když chtějí omezovat. Přišel nápad a Lutonský z ČT už se čertí

 
Podcaster Tomáš Jirsa kritizuje předsedkyni Evropské komise Ursulu von der Leyenovou, která tvrdě prosazuje zelenou politiku, ale i na krátké vzdálenosti létá soukromým tryskáčem. Za Leyenovou se ale staví zástupce šéfredaktora zpravodajství České televize František Lutonský. „Mnoho prezidentů a premiérů prosazuje Green Deal. Myslíte, že těmi letadly létají sólo, nebo že s sebou přepravují týmy lidí?“ ptá se Lutonský.
05.11.2021 20:50 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Jirsa (102 článků)

„Drahý Petře!“ „Ursulo!“ objímal se Fiala s Leyenovou. Jenže pak… „Vojín Jurečka“ strhl toto

 
Česká republika dnes od Francie přebírá předsednictví Radě EU, během něhož se chce zaměřit zejména na oblast energetiky a na obnovu Ukrajiny. Vládní politici dnes k příležitosti slavnostního zahájení sezvali špičky EU netradičně na zámek v Litomyšli, kde došlo na velmi srdečné přivítání českého předsedy vlády Petra Fialy (ODS) s šéfkou Evropské komise (EK) Ursulou von der Leyenovou. Po něm přišli na řadu i jednotliví ministři včetně Mariana Jurečky, který předsedkyni EK evidentně zaskočil. „Soudružko vedoucí, vojín Jurečka!“ šíří se posměch po setkání.
01.07.2022 19:45 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (6554 článků)

„Dostane lekci!“ Je zle. Válka uvnitř EU. Polsko chce srazit Leyenovou. Verhofstadt konflikt přiostřuje

 
Polská vláda přitvrzuje ve sporu s Evropskou komisí v souvislosti s dodržováním zásad právního státu, které vyžaduje předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová. Ta jimi podmiňuje vyplacení pandemického peněžního balíku obnovy za více než 35 miliard eur (přes 800 miliard korun), které nyní blokuje. Polsko vyhrožuje, že vytvoří koalici, s níž von der Leyenovou sesadí. Belgický europoslanec Guy Verhofstadt vyhrožuje jménem europarlamentu šéfce Evropské komise také, a sice že ji sesadí, pokud peníze naopak vyplatí. V sázce je podle něj duše Evropy.
09.08.2022 19:25 |

podobné články

Osobnosti: Guy Verhofstadt (37 článků)

Nebudeme poslouchat Berlín, ani Leyenovou... „Vzpoura“ v EU. Kvůli Ukrajině

 
Evropská komise chce uvolnit zákaz dovozu ukrajinské zemědělské produkce do EU – a z Polska, z Maďarska a ze Slovenska hned přišla reakce. „Nebudeme poslouchat Berlín, ani von der Leyenovou, ani Tuska,“ nechal se slyšet polský premiér Mateusz Morawiecki. I maďarský premiér Viktor Orbán se ozval. Děje se tak v době, kdy je jasné, že válka je pro obě strany hodně drahá. Magazím Forbes spočítal, že jen za rakety vypálené na Ukrajinu už Rusové vydali přes 21 miliard dolarů. A to není všechno…
17.09.2023 10:15 |

podobné články

Osobnosti: Mateusz Mateusz (79 článků) , Viktor Viktor (187 článků)

Peklo Leyenovou nemine, doufá kandidátka Rédová. S Konečnou jde za změnou

 
Tunelování, podvody. Tím se předvedla Evropská unie v době pandemie podle zdravotnice a kandidátky STAČILO! Petry Rédové. Za kšefty se společností Pfizer, jak věří, komisařku von der Leyenovou nemine peklo. Na tomto světě by chtěla spojit vlastenecké síly za lidským programem.
04.06.2024 17:55 |

podobné články

Evropský parlament potvrdil Ursulu von der Leyenovou v čele Evropské komise

 
Evropský parlament dnes v tajné volbě potvrdil Ursulu von der Leyenovou ve funkci předsedkyně Evropské komise na další pětileté období.
19.07.2024 15:30 |

podobné články

Votava (LEV 21): Noční vlci a malá česká Karkulka

 
Už jedou ! Už jedou ! Noční vlci už jedou…. !! Ta zpráva o „krvelačné smečce“ Nočních vlků se rozšířila z médií, rychlostí blesku i do těch nejzapadlejších koutů našich vesniček. I má stařičká sousedka na berounské chalupě po těchto zprávách, s hrůzou v očích utíkala pustit psa, zamknout dveře od baráku i vrátka od kurníku. Vzpomněla si zcela jistě na tu pohádku o zlém vlkovi a nebohé Karkulce. Chudák celá strachy, zalezla nejspíš pod peřinu.
10.05.2016 20:25 |

podobné články