Článek

V Brně končí tramvajenky: S »šalinkartou« jezdil i herec Svoboda

 
Plných 90 let provázely Brňany na cestách městskou dopravou, teď je s nimi amen. Papírové předplatné jízdenky, kterým se jinde přezdívá tramvajenky, ovšem v Brně jim neřeknou jinak než šalinkarty, definitivně skončily.
06.01.2022 05:05 |

podobné články

Podobné články

Zlatý olympionik Svoboda udělal z Kobzanové uklízečku a pozval ji domů

 
Moderní pětibojař David Svoboda, který si z olympiády přivezl zlatou medaili, přijal pozvání do nové talk show Diany Kobzanové na televizi Óčko. Ačkoli se pořad jmenuje Drzá Diana, první díl by se mohl překřtít na Drzého Davida. Nezdráhal se totiž moderátorku pozvat k sobě domů, aby mu tam uklidila. Další články k tématu: Fanynky mají vždycky šanci, usmál se zlatý pětibojař Svoboda Zrušil jsem se, omlouval Svoboda pozdní příchod na on-line rozhovor Špotáková, Svoboda, Kulhavý... Připomeňte si zlatý Londýn Krok za krokem ke zlatu. Svoboda popisuje, jak prošel jednotlivé disciplíny Čeští fandové mě dojali, slzy jsem měl na krajíčku, říká zlatý Svoboda
06.09.2012 13:20 |

podobné články

Osobnosti: Diana Kobzanová (608 článků) , David Svoboda (234 článků)

Za opencard by se mělo zodpovídat minulé vedení Prahy

 
Z kauzy předražené tramvajenky opencard by se měli zodpovídat pražští politici, kteří před lety stáli u jejího zrodu. Tvrdí to občanské sdružení Veřejnost proti korupci, které kvůli tomu dnes podalo podnět nejvyššímu státnímu zástupci Pavlu Zemanovi. Členka sdružení, právnička Hana Marvanová na tiskové konferenci řekla, že by měl Zeman prověřit postup žalobců. 
13.05.2013 16:10 |

podobné články

Za Opencard by se podle aktivistů mělo zodpovídat minulé vedení Prahy

 
Z kauzy předražené tramvajenky Opencard by se měli zodpovídat pražští politici, kteří před lety stáli u jejího zrodu. Tvrdí to občanské sdružení Veřejnost proti korupci, které kvůli tomu dnes podalo podnět nejvyššímu státnímu zástupci Pavlu Zemanovi. Členka sdružení, právnička Hana Marvanová, na tiskové konferenci řekla, že by měl Zeman prověřit postup žalobců.
13.05.2013 16:15 |

podobné články

Pavel Bém u výslechu kvůli kauze Opencard: Já nic, já Kolibřík!

 
"Opencard bude jednou projekt, na který bude Praha pyšná," tvrdil suverénně exprimátor a známý "kolibřík" Pavel Bém dnes u soudu, kam dorazil vypovídat ke kauze předražené "tramvajenky". Dorazil o 10 minut později a jeho vystoupení, kdy se jak vysvětlovat, jak Opencard vznikla, se neobešlo bez divoké gestikulace a tyátru.
29.10.2013 10:30 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Bém (854 článků)

Primátor Hudeček na Frekvenci 1: Blanka dopravě v Praze moc neulehčí

 
Tunel Blanka by mohl začít sloužit motoristům na přelomu září a října. Na rozdíl od obecného očekávání ale nepřinese pražské dopravě výraznější úlevu. V dnešním pořadu Frekvence 1 Pressklub to uvedl pražský primátor Tomáš Hudeček (TOP 09). Prozradil také, že hlavní město plánuje zatočit s nepoctivými taxikáři za pomoci nejmodernějších technologií či že karta Opencard je zastaralá a že na rozdíl od původních slibů nepřinesla kromě toho, že jde o plastovou variantu papírové tramvajenky, prakticky žádnou funkci navíc.
03.05.2014 18:35 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Hudeček (675 článků)

Praha chce promrhat další stovky miliónů za opencard, varuje sdružení

 
Až stamiliónové ztráty mohou údajně přinést hlavnímu městu Praze další investice do projektu elektronické tramvajenky Opencard. Tvrdí to občanské sdružení Oživení. To porovnalo řešení navrhované městem s nabídkami konkurenčních firem. Společnost, o které Praha uvažuje jako o dodavateli služeb, ale tvrzení sdružení považuje za nepodložené.
05.05.2014 12:55 |

podobné články

Vrátí se do Prahy papírové tramvajenky?

 
Cestující budou v pražské hromadné dopravě možná opět jezdit na papírové kupony. Magistrát zvažuje, že jako alternativa karet opencard by mohly začít platit od poloviny letošního roku.
06.01.2015 17:52 |

podobné články

Parkovat v Praze levněji až po koupi tramvajenky? Starostové kroutí hlavou

 
Starostové pražských městských částí nesouhlasí s návrhem radního pro dopravu Petra Dolínka (ČSSD), aby se parkovací zóny v jednotlivých čtvrtích rozdělily na několik sektorů. Lidé by si nově kupovali parkovací kartu za stávajících 700 korun jen do své části. Kdyby ale chtěli stát v jiném sektoru, platili by 4 350 korun. Ovšem pokud by měli celoroční kupon na MHD, tak by dostali slevu 3 650 korun.
31.07.2015 17:45 |

podobné články

Praha jen s papírovými kupony o den dřív: Město nedokázalo vydávat Opencard

 
Praha opět začala vydávat karty Opencard. Vydávání bylo přerušeno od středečního rána kvůli chybě softwaru. Praze pomohl obnovit provoz vlastník karty, firma eMoneyServices (EMS). Cestující v MHD si tak dnes do asi 14:15 mohli pořídit pouze papírové tramvajenky s kupony. Zastaveno bylo vydávání nových karet, koupené kupony na kartách však platily dál. EMS odpovědnost za výpadek odmítá.
30.09.2015 11:20 |

podobné články

Petra Svoboda má za sebou nováckou akademii, moderovat se učila měsíce

 
Vypadalo to jako blesková kariéra, když se dosud neznámá Petra Svoboda objevila na obrazovce televize Nova a z počasí brzy zamířila do hlavních zpráv. Jak ale Petra Svoboda prozradila, předcházely tomu měsíce příprav. Další články k tématu: Rosnička Petra Svoboda povýšila na zprávařku Pracovala u šejků, fotila pro Playboy, teď Petra Svoboda hlásí počasí Počasí na Nově bude moderovat bývalá Playmate Petra Svoboda
02.07.2013 15:10 |

podobné články

Osobnosti: Petr Svoboda (630 článků) , Petr Svoboda (621 článků) , Petr Svoboda (630 článků)

Ryan Reynolds: Po narození dcery jsem do práce jezdil na jednorožci

 
Herec Ryan Reynolds tvrdí, že před rokem jezdil do práce na jednorožci. Hollywoodský hezoun se nezbláznil. Jenom po narození dcery James trpěl tak silnou spánkovou deprivací, že měl vážné halucinace. A když tak zamířil do studií točit film, měl pocit, že mezi nohama třímá bájného koně s rohem.
28.01.2016 17:05 |

podobné články

Osobnosti: Ryan Reynolds (192 článků) , Ryan Reynolds (94 článků) , James Reynolds (22 článků)

Kříž (Svobodní): O zmatenosti pojmů - svoboda

 
Když se řekne svoboda, tuzemský jedinec vycvičený povinnou školní docházkou ze sebe zpravidla vychrlí, že svoboda jednoho končí tam, kde začíná svoboda druhého. Vzdělanější jedinci (kteří dokazovali svoji schopnost krátkodobě si zapamatovat a na výzvu zopakovat naučená fakta na vysoké škole) často ještě s porozuměním reagují na frázi, že „svoboda je poznaná nutnost“.
04.11.2015 05:30 |

podobné články

Smetl manžele ze silnice a drze jezdil dál!

 
Odsoudili ho za zabití za volantem, a přesto jezdil dál. Martina Vaverku (28) z Břestku na Slovácku soud loni odsoudil na 44 měsíců do věznice s dohledem.
18.03.2010 04:35 |

podobné články

Chata Petra Muka - Sem si jezdil léčit deprese!

 
Kam jezdil odpočívat a léčit si své bolesti a deprese zpěvák Petr Muk (45†)? Na romantické místo na břehu Lipenské přehrady do chatové oblasti u Kovářova nedaleko Frymburka na Českokrumlovsku.
28.05.2010 12:30 |

podobné články

Osobnosti: Petr Muk (416 článků)

Na Vysočině policisté dopadli bankovního lupiče, pro lup jezdil na kole

 
Zloději, který jezdil loupit banky na kole přezdívali policisté cyklista. Na svědomí má 12 loupežných přepadení bank.
05.08.2010 19:25 |

podobné články

Na padělaný řidičák jezdil dvacet let, hrozí mu tři roky vězení

 
S falešným řidičským průkazem, se kterým jezdil téměř dvacet let, zadrželi sedmatřicetiletého muže z Ostravy v Jistebníku na Novojičísnku.
11.08.2010 10:00 |

podobné články

Téměř dvacet let jezdil muž s padělaným řidičákem

 
Téměř dvacet let jezdil sedmatřicetiletý muž z Ostravy s padělaným řidičským průkazem, který kdysi koupil od překupníka za 20.000 korun. Policisté jej odhalili až letos v červenci při běžné dopravní kontrole v Jistebníku na Novojičínsku.
11.08.2010 10:05 |

podobné články

Pirát silnic jezdil 20 let s falešným řidičákem

 
Policie v Ostravě dopadla piráta silnic, který dvacet let jezdil po Česku s falešným řidičákem. V roce 1991 ho od překupníka koupil za 20 tisíc korun.
11.08.2010 10:45 |

podobné články

Nikita (10) se našel: Jezdil v MHD

 
Ztratilo se další dítě! Desetiletý Nikita Dotlačil se nevrátil v pátek odpoledne domů. Chlapec už v minulosti několikrát nepřišel včas.  Policisté chlapce našli po upozornění občanů. Po odchodu ze školy jezdil městskou hromadnou dopravou.
22.10.2010 21:55 |

podobné články