Článek

V britské zoo se narodilo mládě kriticky ohroženého šimpanze

 
V zoologické zahradě v britském Chesteru mají důvod k radosti. Narodilo se tam totiž mládě kriticky ohroženého poddruhu, šimpanze hornoguinejského. Primát přišel na svět 21. srpna, jeho záběry ošetřovatelé zveřejnili 4. září.
13.09.2020 16:20 |

podobné články

Podobné články

V ostravské zoo se po 10 letech narodilo mládě šimpanze

 
Ostravská zoologická zahrada slaví. Po 10 letech se v ní v pátek večer narodilo mládě šimpanze hornoguinejského. Je to první mládě vzácného lidoopa, které přišlo na svět v novém Pavilonu evoluce.
03.03.2020 16:36 |

podobné články

Velká radost v ostravské zoo: Po 10 letech se tu narodilo mládě šimpanze

 
Velkou radost mají v ostravské zoologické zahradě. Po dlouhých deseti letech se tu narodilo mládě šimpanze hornoguinejského. Jako svého prvního potomka ho porodila patnáctiletá samice.
03.03.2020 14:00 |

podobné články

Ve Dvoře Králové se narodil nosorožec dvourohý. Zoo slaví přírůstek ohroženého druhu

 
V Zoo Dvůr Králové nad Labem se v neděli narodilo mládě nosorožce dvourohého, druhu, který je ohrožen vyhynutím. Nové mládě je sameček a je 46. nosorožcem dvourohým, který se ve dvorské zoo narodil. Z toho od roku 2015 se narodilo sedm nosorožců. Zároveň zoo získala z Francie na podporu chovu samici jižního bílého nosorožce. Zvíře rozšíří stávající tříčlennou skupinu dvorských jižních bílých nosorožců. Dvorská zoo patří k největším a nejúspěšnějším chovatelům nosorožců na světě.
12.12.2018 11:35 |

podobné články

To je mládě kriticky ohroženého tygra sumaterského! Podívejte se

 
Z unikátního přírůstku se radují v jihlavské ZOO. Narodilo se jim tam totiž mládě tygra sumaterského, tedy kriticky ohroženého zvířecího druhu.
18.04.2013 16:45 |

podobné články

Brněnská zoo hlásí první letošní přírůstky: Trojčata rosomáků a ohroženého klokánka

 
Velké překvapení připravila pro chovatele brněnské zoo samice rosomáka sibiřského. Přestože nejevila žádné známky březosti, přivedla na svět tři mláďata. Kromě nich se v zoo narodilo i mládě kriticky ohroženého klokánka králíkovitého.
08.02.2017 14:40 |

podobné články

Radost ve Dvoře Králové: V zoo se narodilo první hroší mládě od roku 1989

 
V ZOO Dvůr Králové nad Labem na Trutnovsku se ve středu narodilo mládě hrocha. Naposledy se hroch ve dvorské zoo narodil v roce 1989. Další hroch jiné samici by se v zoo mohl narodit během několika týdnů. ČTK to řekla mluvčí zoo Andrea Jiroušová. Dvorská zoo se specializuje na Afriku, velmi úspěšná je v chovu nosorožců či žiraf.
18.12.2018 10:20 |

podobné články

Osobnosti: Andrea Králová (7 článků)

Pytláci zabili kriticky ohroženého slona. Hnijící mrtvola měla oddělenou hlavu

 
Pytláci na indonéském ostrově Sumatra zabili slona z kriticky ohroženého poddruhu, který zde žije. Rozkládající se tělo čtyřicetiletého slona sumaterského bylo objeveno na indonéské plantáži v pondělí. Pachatelé mu uřízli hlavu s ceněnými kly. Ve volné přírodě přitom zbývají méně než dva tisíce tohoto ohroženého živočicha. Informuje o tom britský zpravodajský web Daily Mail.
21.11.2019 23:00 |

podobné články

Zoo učí šimpanze Sherleyho, jak se rozmnožovat, pomocí videa

 
Promítáním filmů, které zachycují život v šimpanzí tlupě, včetně toho intimního, se snaží vědci s chovateli v hodonínské zoo naučit šimpanze Sherleyho, jak si má získat přízeň partnerek Judy a Tei. Jde o unikátní projekt, na němž spolupracuje zoo s odborníky z Komenského univerzity v Bratislavě, řekl dnes ředitel zahrady Martin Krug.
24.09.2013 15:15 |

podobné články

Kontroverzní thajská zoo nechala jezdit na kole šimpanze v roušce a stříkat dezinfekci

 
Další kritice čelí nechvalně proslulá zoo na předměstí thajského Bangkoku. Tentokrát za to, že pracovníci nechali jezdit po areálu šimpanze v roušce na kole, ke kterému byly připevněny kanystry a stříkala z nich dezinfekce. Po uzavření tohoto zooparku volají aktivisté už několik let. Videozáznam zveřejnila agentura KameraOne.
16.04.2020 05:05 |

podobné články

Rozkošná samička šimpanze z plzeňské zoo: Caila roste v utajení!

 
Samička šimpanze Caila, která se na Nový rok narodila v Zoo Plzeň, už je na světě sice bezmála čtyři měsíce, ale ještě ji skoro nikdo neviděl. Nedělní Aha! však může prozradit, že holka roste jako z vody!
26.04.2020 12:05 |

podobné články

V pražské zoo se narodilo první slůně z našeho chovu: Je to stokilový sameček

 
V pražské zoologické zahradě se v úterý brzy ráno narodilo slůně. Je to první mládě slonů, které se ve více než osmdesátileté historii chovu slonů v Zoo Praha nejen narodilo, ale bylo zde i počato. Ředitel pražské zoo Miroslav Bobek to uvedl na svém twitterovém a facebookovém účtu.
05.04.2016 07:40 |

podobné články

Obrovská radost v pražské zoo: Narodilo se mláďátko gibona stříbrného, je to chovatelská vzácnost

 
To je nadělení! Pražská zoologická zahrada může slavit - v pondělí se totiž narodilo druhé mláďátko ohroženého gibona stříbrného, což je mezi českými a slovenskými zahradami unikát. Jeho rodiči jsou Alangalang a samec Flip, kteří už mají tříletého potomka. Novorozené mládě si zatím vede dobře, podle chovatelů má dobrý sací i úchopový reflex a matka se o něj pečlivě stará, sdělila mluvčí zoo Lenka Pastorčáková.
09.08.2018 13:20 |

podobné články

Osobnosti: Lenka Pastorčáková (23 článků)

Plzeňská zoo přivítala první letošní přírůstek. Je to samička šimpanze

 
První přírůstek roku 2020 v plzeňské zoologické zahradě patří mezi ty nejcennější – je jím mládě šimpanze učenlivého. Malá samička se narodila na Nový rok odpoledne.
06.01.2020 13:45 |

podobné články

Zázrak v pražské zoo: Na svět přišlo hříbátko koně Převalského, je to nejspíš kluk jako buk

 
To je radosti! Pražská zoo znovu zažila zázrak zrození - ve čtvrtek přišlo na svět hříbátko ohroženého koně Převalského, na jehož záchraně se zoo významně podílí. Letos jde o čtvrté hříbě tohoto vzácného plemene a celkově 239. hříbě, které se narodilo v Troji i dalších zařízení pražské zoo, informovala dnes mluvčí zahrady Lenka Pastorčáková.
26.10.2018 11:25 |

podobné články

Osobnosti: Lenka Pastorčáková (23 článků)

Zoo se brání: Za smrt lvíčat nemůžeme. Po krmení z flašky by je matka zavrhla

 
V liberecké zoo uhynula tento týden obě mláďata kriticky ohroženého druhu lva berberského. Příčinou mohla být podle pitvy náhlá ztráta mateřského mléka u lvice. Zoo za to na sociálních sítích schytala pořádnou kritiku, nešťastné události prý pouze přihlížela. „Neustále jsme lvíčata monitorovali. Domnívali jsme se, že vše probíhá dobře,“ reaguje na kritiku v pořadu Epicentrum zoolog a chovatel Luboš Melichar. Podpořil jej i ředitel zoo David Nejedlo, který uvedl, že se snaží vychovat plnohodnotná zvířata s instinkty k přežití. Proto nelze do výchovy jen tak zasahovat.
09.01.2019 05:05 |

podobné články

Na návštěvu ke krokodýlům: Zoo Praha zpřístupní zázemí vzácného druhu, vstupné půjde na jejich ochranu

 
Návštěvníci pražské zoo budou moci za vstupné 300 korun navštívit chovné zázemí krokodýlů kubánských. Vybranou částku zoo pošle na ochranu tohoto kriticky ohroženého druhu krokodýlů v místě jejich přirozeného výskytu. Zoo nově vede jejich plemennou knihu pro Evropu.  První exkurze do chovného zázemí bude už tuto v neděli.
29.07.2020 14:40 |

podobné články

Uprchlého šimpanze „sundali” z drátů elektrického vedení s pomocí sedativ

 
Dramatický odchyt šimpanze, který uprchl ze zoo, se odehrál ve čtvrtek v japonském městě Sendai. Čtyřiadvacetiletý primát jménem Chacha našel útočiště na vrcholu sloupu elektrického vedení, šipka se sedativy ho však uspala a po chvíli spadl dolů.
15.04.2016 20:10 |

podobné články

V ostravské zoo se narodilo druhé slůně!

 
V ostravské zoo se narodilo druhé slůně. Je to samička. Mládě i matka Johti jsou zřejmě v pořádku. První české slůně, které jeho matka ze začátku nenechala pít a o svůj život muselo tvrdě bojovat, se narodilo v březnu.
12.04.2011 13:50 |

podobné články

V ostravské zoo se narodilo další slůně, je zdravé a má se k světu

 
Slonice Vishesh v ostravské zoologické zahradě porodila v noci na úterý své druhé mládě. Porod začal kolem třetí hodiny ranní a mládě přišlo na svět o hodinu později. Informovala o tom mluvčí zoo Šárka Kalousková. Slonici se jedno mládě narodilo už před třemi lety, po několika dnech bohužel pošlo.
04.02.2014 08:50 |

podobné články