Článek

V Británii chtějí zavést čtyřdenní pracovní týden: Pro Česko je to zatím nemožné

 
Britského ministra financí Rishiho Sunaka (40) vyzývají poslanci, aby v reakci na koronavirovou krizi zavedl čtyřdenní pracovní týden. V dopise, který mu zaslali a který zveřejnil deník The Independent stojí, že zkrácení pracovního týdne by mohlo vést k lepším pracovním příležitostem a snížení nezaměstnanosti. Zavedení takového pracovního systému se diskutovalo i v Česku, je ale velmi nepravděpodobné.
30.06.2020 07:00 |

podobné články

Podobné články

ČSSD se inspiruje u finské premiérky. Začala debatu o čtyřdenní pracovní době

 
Evropu se začala šířit zpráva, že Finsko se údajně chystá zavést čtyřdenní pracovní týden a šestihodinovou pracovní dobu. A nápadu se nyní chytají i zástupci sociální demokracie u nás. Na sociální siti se veřejnosti ptají, zda by se taková změna měla prosazovat také v České republice. Ekonomové však varují, že by to vedlo k poškození českého hospodářství, informuje server Echo24.cz.
11.01.2020 08:30 |

podobné články

Stát pro podniky chystá čtyřdenní pracovní týden

 
Stát ve snaze zmírnit růst nezaměstnanosti připravuje pro podniky možnost za určitých podmínek zavést čtyřdenní pracovní týden. Podle ministerstva práce a sociálních věcí je takzvaný kurzarbeit levnější než vyplácení podpory.
21.08.2009 12:05 |

podobné články

ČSSD se inspiruje u finské premiérky. Začala debatu o čtyřdenním pracovním týdnu

 
Evropu se začala šířit zpráva, že Finsko se údajně chystá zavést čtyřdenní pracovní týden a šestihodinovou pracovní dobu. A nápadu se nyní chytají i zástupci sociální demokracie u nás. Na sociální siti se veřejnosti ptají, zda by se taková změna měla prosazovat také v České republice. Ekonomové však varují, že by to vedlo k poškození českého hospodářství, informuje server Echo24.cz.
11.01.2020 09:10 |

podobné články

3 tipy jak absolvovat pracovní oběd

 
Pojem oběd ihned člověku přivodí myšlenku na dobré jídlo, kávu a nealkoholický nápoj. Ovšem „pracovní oběd“ se netýká pouhého zahnání hladu. Projednávají se u něj obchodní záležitosti, což svým způsobem představuje formu společenské akce. Primárním účelem takového oběda, je projednávání dílčích otázek, jež se točí kolem obchodu a rovněž upevňování vzájemné důvěry. Většinou se pracovní oběd sjednává telefonicky nebo ústně. Může být také součástí celodenního jednání či konference. Často bývá zahájen kolem poledne. Tedy v rozmezí od 12 až 13 hodin. Určen je pouze pro pár vybraných hostů, nezřídka pouze pro dvě osoby. Doba trvání pracovního oběda je individuální. Protáhnout se klidně může i na dvě hodiny. Pracovní oběd podle jeho účelu Velmi záleží na tom, zda se jedná o pracovní oběd mezi obchodními partnery či kolegy. Během oběda mezi kolegy jde často jen o doladění pracovních záležitostí. Domlouvá se většinou na pracovišti osobně. Zveme-li na oběd obchodního partnera, pozýváme ho telefonicky nebo osobně. Předem stanovíme místo konání i termín. Slušností je nabídnout více možností, pro setkání. Výběr restaurace, kavárny přizpůsobíme tak, aby se náš obchodní partner cítil pohodlně. Kdo platí útratu? Útrata je v režii hostitele – toho, kdo oběd navrhl. Zvykem je i nabídka že si zaplatím svou část nebo půl útraty. Avšak hostitel většinou s poděkováním odmítne. Navrhovatel oběda by měl být předem na místě a komunikovat s personálem bez rozdílu, zda se jedná o ženu či muže. Pozvaný obchodní partner by neměl nikdy čekat na svého hostitele. Jak začít s konverzací Ať jde o oběd nebo setkání u kávy pakliže nemáte hlad, jde o příležitost k upevnění vztahů zcela neformálním způsobem na neutrální půdě. Ideální je začít společenskou konverzací a obchodní jednání nechat na později. Vhodná jsou nevtíravá témata. Například o rodině, dovolené, hobby. Uvolněná komunikace pomůže zbavit se oběma stranám počátečních nejistot. Zapomeňte na politiku či náboženská témata. Neskákejte nikdy druhému... Čtěte více Příspěvek 3 tipy jak absolvovat pracovní oběd pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
20.01.2016 09:05 |

podobné články

Zaveďme čtyřdenní pracovní týden, navrhl odborářský odborník

 
Jak vyřešit problém se stále rostoucí nezaměstnaností? Zkrátit pracovní týden ze současných pěti na čtyři dny. A mzdy by se kvůli tomu snižovat nemusely. V rozhovoru pro server Týden.cz to uvedl ekonom Českomoravské konfederace odborových svazů Jaroslav Ungerman.
23.01.2014 09:40 |

podobné články

Do práce jen na čtyři dny: České odbory jsou pro plošné krácení pracovního týdne

 
Kalouskova TOP 09 rozproudila debatu o tom, kdy a za jakých podmínek bude Česko připraveno na přechod na čtyřdenní pracovní týden. Ekonomové jsou spíše proti, i když dle některých k tomu doba kvůli výraznější automatizaci a robotizaci ve výrobě spěje. Jak vidí situaci odbory? Šéf ČMKOS Josef Středula tuto možnost nevylučuje. On sám je však pro plošné zkracování pracovní doby. Ne jen v některých odvětvích.
04.02.2017 05:35 |

podobné články

Premiér Nečas odjíždí na čtyřdenní návštěvu Ruska

 
Český premiér Petr Nečas (ODS) v neděli odpoledne odcestuje na čtyřdenní návštěvu Ruska, během které se sejde s ruským prezidentem Vladimirem Putinem, s předsedou vlády Dmitrijem Medveděvem i s některými gubernátory. Nečase budou doprovázet ministr průmyslu a obchodu Martin Kuba (ODS) a také čeští podnikatelé, kteří chtějí s ruskými partnery uzavřít několik kontraktů v celkové sumě několika miliard korun.
26.05.2013 06:15 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (3462 článků) , Dmitrij Medveděv (345 článků) , Petr Nečas (9333 článků) , Martin Kuba (403 článků)

Premiér Nečas odjíždí na čtyřdenní návštěvu Ruska

 
Český premiér Petr Nečas (ODS) dnes odpoledne odcestuje na čtyřdenní návštěvu Ruska, během které se sejde s ruským prezidentem Vladimirem Putinem, s předsedou vlády Dmitrijem Medveděvem i s některými gubernátory. Nečase budou doprovázet ministr průmyslu a obchodu Martin Kuba (ODS) a také čeští podnikatelé, kteří chtějí s ruskými partnery uzavřít několik kontraktů v celkové sumě několika miliard korun.
26.05.2013 12:10 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (3462 článků) , Dmitrij Medveděv (345 článků) , Petr Nečas (9333 článků) , Martin Kuba (403 článků)

Česko na dobré cestě: Alternativní pracovní úvazek nabízí téměř všechny firmy

 
Alternativní pracovní úvazek, jako jsou zkrácená pracovní doba či stlačený pracovní týden, dnes nabízí svým zaměstnancům téměř každá firma. Pro třetinu z nich je to zajímavý benefit, kterým motivují své zaměstnance, na 40 procent tím zvyšuje svoji efektivitu. Vyplývá to z průzkumu, který uskutečnila ING Pojišťovna a Svaz průmyslu a dopravy v červenci mezi 155 společnostmi ze všech krajů ČR, odvětví a velikosti. 
26.09.2013 11:50 |

podobné články

5 tipů, podle kterých se připravíte na pracovní pohovor

 
Váš pracovní pohovor se blíží a vy přemýšlíte, co všechno můžete udělat pro to, abyste na něm uspěli. Na co myslet a jak se připravit, aby vás otázky personálního zaměstnance nezaskočily a nevyvedly z míry? Důsledná příprava je polovina práce, proto byste ji rozhodně neměli podceňovat. Pokud máte před pracovním pohovorem a cloumá s vámi nervozita, pak s největší pravděpodobností nejste dostatečně připraveni. Pokud se ucházíte o místo, o které máte zájem, pak neponechávejte nic náhodě. Jedině s dobrou přípravou, kdy budete myslet na všechny detaily, uděláte ten nejlepší dojem. Užitečné tipy, jak se připravit na pracovní pohovor S námi se na pracovní pohovor připravíte na jedničku! Zjistěte si informace o společnosti V první řadě byste měli vědět, kam na ten pohovor jdete. Zjistěte si proto alespoň základní informace o dané firmě, kdo ji vede, co se jí povedlo v posledních letech, čím se zabývá, jaké jsou její cíle. Vyberte vhodné oblečení Říká se, že o úspěchu na pracovním pohovoru hodně rozhoduje už první moment, ve kterém si personalista všimne především vašeho oblečení. Volte něco konzervativního, ale zároveň pohodlného. Zapomeňte na výstřihy a krátké sukně, ty dobrý dojem nedělají. Mějte připravené odpovědi Na pohovoru budete doslova pod palbou otázek, na které potřebujete pohotově odpovědět. Měli byste proti být připraveni alespoň na ty nejčastější a nejběžnější. Mějte připravené i otázky Počítejte s tím, že na pracovním pohovoru budete otázky nejen dostávat, ale zároveň dostanete příležitost i nějaké otázky položit. Mějte tedy po ruce takové, které vás zajímají, ale které zároveň nejsou nevhodné. Nacvičte si výrazy O vašem úspěchu na pracovním pohovoru hodně promluví i výraz tváře. Není tedy na škodu, pokud si to natrénujete před zrcadlem, abyste věděli, jak se u daných výrazů tváříte a jak vypadáte. Příspěvek 5 tipů, podle kterých se připravíte na pracovní pohovor pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
05.05.2017 17:55 |

podobné články

Česká národní koalice pro digitální pracovní místa zahájí svou činnost

 
Místopředseda vlády pro vědu, výzkum a inovace Pavel Bělobrádek, ministryně školství Kateřina Valachová, ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová, ministr průmyslu Jan Mládek, státní tajemník pro evropské záležitosti Tomáš Prouza a zástupce Czech ICT Alliance, minulý týden po jednání vlády uzavřeli dohodu o vzniku České národní koalice pro digitální pracovní místa. Její vznik je jedním z opatření Strategie digitálního vzdělávání do roku 2020. Národní koalice pro digitální pracovní místa vznikají v rámci Evropy ve více státech pod zastřešením Velké koalice pro digitální pracovní místa.
31.10.2016 09:10 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Bělobrádek (1614 článků) , Jan Mládek (672 článků) , Michaela Marksová (461 článků)

Česko vyhostí tři ruské diplomaty v reakci na otravu agenta Skripala

 
Česko vyhostí tři členy ruského diplomatického personálu v reakci na otravu bývalého ruského agenta Sergeje Skripala v Británii. Je to výraz solidarity s Británií po útoku, řekl premiér Andrej Babiš (ANO). Zároveň uvedl, že Rusko překročilo veškeré meze, když označilo Česko za možnou zemi původu nervového jedu novičok použitého k útoku v Británii.
26.03.2018 16:25 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18722 článků)

Česko vypoví z ambasády tři Rusy, vyhošťování hlásí i další země

 
Česko vyhostí tři členy ruského diplomatického personálu v reakci na otravu bývalého ruského agenta Sergeje Skripala v Británii. Je to výraz solidarity s Británií po útoku, řekl premiér Andrej Babiš (ANO). Zároveň uvedl, že Rusko překročilo veškeré meze, když označilo Česko za možnou zemi původu nervového jedu novičok použitého k útoku v Británii. Vyhoštění ruských diplomatů dnes oznámily i další země, včetně USA.
26.03.2018 10:15 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18722 článků)

Brexit podle velvyslance zatím nezasáhl vztahy ČR s Británií

 
Rozhodnutí Británie opustit Evropskou unii se zatím neprojevuje v bilaterálních vztazích mezi Prahou a Londýnem, i když česká ambasáda zaznamenala po loňském referendu případy nevraživosti Britů vůči českým občanům. V zájmu Česka je, aby politické i ekonomické vztahy s Británií zůstaly na vysoké úrovni i po odchodu Británie z EU. Zároveň Praha hledá nové směřování česko-britské spolupráce, řekl v rozhovoru s ČTK velvyslanec v Británii Libor Sečka.
29.08.2017 10:35 |

podobné články

Čtyři dny práce místo pěti? Ekonomové: Trh práce se mění, ať rozhodnou firmy

 
Už za 13 let může v Česku fungovat čtyřdenní pracovní doba. S tímto nápadem přišla ve své Vizi 2030 Kalouskova TOP 09. A to kvůli postupné robotizaci a automatizaci výroby. O tom, zda by se znovu krátil pracovní týden tak, jako to bylo za minulého režimu, by však měly rozhodovat samy firmy, míní ekonomové. Markéta Šichtařová vidí spíše cestu v častější home office, Lukáš Kovanda říká, že by to některé firmy mohly mít jako benefit.
03.02.2017 06:20 |

podobné články

Chcete tři dny volna? Hamáček opisuje z Finska. Ale jak to dopadlo ve Francii?

 
Komentátorka Agáta Lukášková se rozpovídala na téma francouzského pracovního práva. Podle ní si typického francouzského zaměstnance představujeme jako někoho, kdo má neustále volno, užívá si života a bdí nad ním všemocné odbory. Realita je ale podle Lukáškové jiná, francouzský systém zkrácené pracovní doby na sedm hodin denně totiž působí řadu problémů nejen ekonomice země, ale i samotným zaměstnancům. Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) dnes na svém facebooku přišel s ještě radikálnějším nápadem, kdy navrhuje čtyřdenní pracovní týden.
09.01.2020 13:55 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (1885 článků)

Chcete tři dny volna? Hamáček opisuje z Finska. Ale jak to dopadlo ve Francii?

 
Komentátorka Agáta Lukášková se rozpovídala na téma francouzského pracovního práva. Podle ní si typického francouzského zaměstnance představujeme jako někoho, kdo má neustále volno, užívá si života a bdí nad ním všemocné odbory. Realita je ale podle Lukáškové jiná, francouzský systém zkrácené pracovní doby na sedm hodin denně totiž působí řadu problémů nejen ekonomice země, ale i samotným zaměstnancům. Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) dnes na svém facebooku přišel s ještě radikálnějším nápadem, kdy navrhuje čtyřdenní pracovní týden.
09.01.2020 18:55 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (1885 článků)

Zase vytahovat pasy, hádat se s celníky: Německo a Francie chtějí znovu zavést hranice

 
Paříž a Berlín volají po změně schengenských pravidel. Z obav před ilegálními přistěhovalci chtějí znovu zavést kontroly na hranicích. Dopis s tímto návrhem zveřejnili zástupci Francie a Německa týden před setkáním ministrů vnitra Evropské unie. V dopise francouzský a německý ministr vnitra požadují možnost dočasného zavedení kontrol na 30 dní. Návrh z Paříže a Berlína by měl být projednaný příští čtvrtek na zasedání v Lucemburku.
20.04.2012 13:36 |

podobné články

Princ Charles a Camilla přiletěli do Česka na čtyřdenní návštěvu

 
Britský princ Charles a jeho choť Camilla přiletěli do Prahy na čtyřdenní návštěvu. Česká republika je posledním cílem jejich turné po střední Evropě.
20.03.2010 13:40 |

podobné články