Článek

V boji proti viru testují i speciálně vycvičené psy! Kdy budou k dispozici?

 
Celý svět řeší problém s detekcí koronaviru a nedostatkem testů. Jeho řešení se nám přitom možná válí doslova u nohou. Britská neziskovka plánuje cvičit psy, aby svým čichem odhalili nakažené. A dokáže to prý do šesti týdnů.
03.04.2020 15:40 |

podobné články

Podobné články

Zvládnou čeští psi vyčenichat koronavirus? Označit by mohli nemocné i infikované povrchy

 
Bojíte se testu na covid-19? Čeští kynologové vyvíjejí metodu, jak využít k odhalování nakažených speciálně vycvičené psy. Přidávají se tak ke snahám dalších zemí světa vytrénovat psy k rozpoznání viru. Projekt nazvaný Dog for Doc zahájili kynologové na začátku března a vedoucím je bývalý šéf českých kynologických záchranářů Gustav Hotový. Ten Blesk zprávám prozradil, proč Česko patří ke špičce kynologie, jak by mohli psi covid-19 odhalit a co na tuto metodu říkají lékaři.
26.04.2020 06:05 |

podobné články

Manžel Pavel sleduje, jak hledají tělo Jany Paurové: Psy cvičené na hledání ostatků poslal na zahradu syn?

 
Kriminalisté začali znovu intenzivně pátrat po pohřešované Janě Paurové. Žena za velmi podivných okolností zmizela v únoru 2013 ze svého domu ve Slavětíně. Její manžel Pavel Paur tvrdí, že od rodiny a svých čtyř dětí odešla sama. Rodina si ale myslí, že ve zmizení má prsty právě manžel. Kriminalisté nasadili speciálně vycvičené psy a experty a kopou na pozemku u domu. V akci je i čerpadlo na fekálie. Najdou policisté tělo? Kdo je na k domu znovu přivedl? Objevují se spekulace, že po letech promluvil jeden ze synů.
11.08.2020 21:10 |

podobné články

Vědci z ČVUT testují další ochrannou pomůcku z 3D tiskáren. Má být i pro veřejnost

 
Vědci z Českého vysokého učení technického (ČVUT) testují další ochrannou pomůcku proti nákaze koronavirem. Již dříve přišli s respirátory pro profese v první linii nebo s celoobličejovými maskami upravenými ze šnorchlů. Nyní jejich odborníci navrhují a testují ochranné masky. Slibují zveřejnit návod, podle kterého si je může na domácí 3D tiskárně vyrobit kdokoliv.
15.04.2020 17:35 |

podobné články

VIDEO: Korea má novou hvězdu, je to sedmiletý "Malý PSY"

 
Neuvěřitelně populární jihokorejský zpěvák, který si říká PSY a jehož typický tanec si získal i řadu světových hvězd, má následovníka. V talentové soutěži se objevila jeho malá kopie. Sedmiletý "Malý PSY" předvedl Gangnam style a získal si spoustu fanoušků. Další články k tématu: VIDEO: Madonna tančila Gangnam Style, i ona je fanouškem zpěváka PSY VIDEO: Generální tajemník OSN si střihl Gangnam Style se zpěvákem PSY Zpěvák PSY je hvězdou internetu, jeho tanec milují i celebrity
21.11.2012 15:10 |

podobné články

Osobnosti: Madonna (950 článků)

Jolie a Pitt se bojí, že jim z nové vily gang unese děti

 
Herecký pár Angelina Jolie (37) a Brad Pitt (46) se bojí o své děti! Koupili si vilu na jihu Francie, kde řádí gangy, které rabují okolí. Pitt proto do domu najal speciálně vycvičené strážce.
22.09.2011 10:40 |

podobné články

Osobnosti: Brad Pitt (1897 článků) , Angelina Jolie (2245 článků)

Varnsdorf: Ve zřícené budově nebyli žádní lidé

 
Mluvčí ústeckých hasičů potvrdil, že v budově bývalého pneuservisu, která se zřítila v pátek odpoledne, nebyli žádní lidé. Hasiči si přivolali na pomoc i speciálně vycvičené psy, protože existovalo podezření, že v objektu si hrály děti.
27.03.2010 09:35 |

podobné články

Policie prohledávala okolí vily zavražděného Romana Housky

 
Policie dnes v Chomutově prohledávala okolí vily, kde byl zavražděn podnikatel a vlivný sociální demokrat Roman Houska. Do dnešního pátrání krajští kriminalisté zapojili i speciálně vycvičené psy, řekl dozorující státní zástupce Vladimír Jan. 
20.11.2013 14:17 |

podobné články

Celní správa: Ruzyňští psi se těší velkému zájmu

 
O speciálně vycvičené služební psy, kteří běžně působí na Letišti Václava Havla v Praze, je velký zájem.
27.08.2016 17:25 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (6034 článků)

Policie už ztratila naději: Po Míše (12) pátrá pes vycvičený na hledání mrtvých těl

 
Stopy vedou do opuštěného vojenského areálu u Kralovic na Plzeňsku. Tam policie pátrala už několikrát, ale zatím bez úspěchu. Podle vyšetřovatelů má být nezvěstná Míša (12) právě v místech, kde se obviněný Otakar S. pokusil poprvé spáchat sebevraždu. Policisté postupně nasazují i speciálně vycvičené psy. Teď to ale vypadá, že došlo na nejhorší.
02.03.2017 19:05 |

podobné články

Je to přesně rok od zmizení Míši Muzikářové: Babička věří, že žije. Ostatní už to vzdali...

 
Dnes to bude přesně rok od zmizení Michaely Muzikářové (12). V celém případu je několik trhlin a nejasností. Doposud není známo, zda onoho dne Míša vůbec odešla do školy, nebo jestli spala doma. I přes veškerou snahu policie, která do pátrání po dívence nasadila vrtulník a speciálně vycvičené psy, se Míšu nepodařilo najít. Její babička stále věří, že dívka žije. Ostatní lidé ale přestali doufat, že by se mohla ještě někdy najít.
11.01.2018 14:45 |

podobné články

Úspěch českých vědců: Našli látku, která zabírá proti viru zika

 
Jsou první na světě! Vědci z českobudějovického Biologického centra Akademie věd ČR a brněnského Výzkumného ústavu veterinárního lékařství objevili skupinu látek s vysokým účinkem proti viru klíšťové encefalitidy a především obávanému viru zika. Jde o první popsané látky, které jsou proti viru, jenž způsobuje například deformaci plodu u těhotných žen, účinné.
16.06.2016 13:25 |

podobné články

Odolají vakcíny nové mutaci viru? Pfizer a Moderna testují účinnost a uklidňují lidi

 
Americké farmaceutické společnosti Pfizer a Moderna testují účinnost svých vakcín proti nové mutaci koronaviru, která se nedávno objevila ve Spojeném království a dalších zemích. Informoval o tom dnes web americké televize CNN.
22.12.2020 11:50 |

podobné články

Vlna: Desítky lidí jako uprchlíci, dvě stovky policistů se psy na hranici s Rakouskem

 
Dvě stovky policistů se v úterý zapojily do cvičení Vlna, které má na hranicích s Rakouskem simulovat příchod většího počtu uprchlíků i obnovení hraničních kontrol. Dobrovolníci z řad studentů představují uprchlíky, kteří byli zadrženi, a policie si vyzkouší, jak by probíhala jejich registrace a eskorta do detenčních zařízení. Cizinecká policie nasadí i psy vycvičené na odhalování větších obnosů peněz, termokamery či rentgeny, které odhalí skryté osoby v autech.
08.03.2016 08:45 |

podobné články

Bláznivý Korejec Psy je zpět. Bizarním videoklipem chce překonat hit Gangnam Style

 
Korejský zpěvák a raper Psy, kterého v roce 2012 proslavil celosvětový hit Gangnam Style, se znovu hlásí o pozornost velmi netradičním videoklipem k singlu Daddy. Klip má během prvních 24 hodin téměř čtyři miliony zhlédnutí, a přestože hudebně skladba nedosahuje kvalit tři roky starého hitu, lidé na internetu se baví bizarním videoklipem, který k singlu vznikl. V něm si Psy zahrál rovnou čtyři role – od novorozence přes dítě po dospělého a dědečka. Ve videu nechybějí ani pozoruhodné taneční kreace, které sedmatřicetiletou hvězdu korejského popu v roce 2012 proslavily. Skladba promuje sedmou desku Chiljip PSY-Da, kterou Psy dnes vydává.
01.12.2015 10:50 |

podobné články

Medveděv míří do Prahy. Zkomplikuje nám život?

 
Program ruského prezidenta je jako obvykle naplánován do nejmenších detailů. Jedním z důvodů je úspora času, ale nejdůležitější je Medveděvova bezpečnost, kteru zajišťují speciálně vycvičené jednotky, ostřelovači a policie.
07.12.2011 13:40 |

podobné články

Konec AIDS?! Revoluční vakcína zbavila tři novorozence viru HIV

 
Průlom v léčbě viru HIV slibuje nová vakcína, kterou testovali kanadští vědci na novorozencích. Tři čerstvě narozené děti dostaly injekci s vakcínou ihned po příchodu na svět. Všechny tři se nakazily kongenitálně od matky, po podání vakcíny se tělo viru HIV způsobujícího AIDS zbavilo. Ve čtvrtém případě novorozenec nebyl zcela vyléčen, ale množství viru se snížilo na velmi nízkou hladinu.
08.07.2014 08:10 |

podobné články

VIDEO S tímhle špinavým zvířetem si jděte pěšky. Muslimský taxikář v Británii vyhodil slepce se psem

 
V poslední době bylo zaznamenáno množství případů, kdy se muslimové chovali značně „neevropsky“ k ženám nebo sexuálním menšinám. Nyní se objevila další skupina, která se stoupajícím podílem vyznavačů muslimského náboženství v Evropě bude mít problém. Jde o slepce, kteří k pohybu často používají vycvičené psy. A o těchto zvířatech Korán muslimům kategoricky říká, že jsou nečistá.
06.07.2016 05:15 |

podobné články

Testují se kombinace vakcín: Lepší imunita, ale více vedlejších účinků

 
První dávka Pfizer, druhá AstraZeneca. Britští vědci testují, jak by fungovalo kombinování vakcín proti covidu. Výsledky jsou jasné. Hrozí více vedlejších účinků, ale ochrana proti nemoci je lepší.
19.05.2021 05:15 |

podobné články

Zpátky do minulosti: Unikátní sto let staré fotky psů, kteří pózují jako lidi

 
Oblékat své malé psy by se mohlo zdát jako dnešní móda, ale už před sto lety si lidé přáli, aby se jejich domácí mazlíčci chovali stejně jako lidé. Nebo tak aspoň vypadali. Autor dětské knížky Malí lidičkové ze země zvířat (The Little Folks of Animal Land) Harry Whittier Frees vymódil své vycvičené pejsky a nafotil s nimi reálné situace.
22.07.2013 22:00 |

podobné články