Článek

V Berlíně začíná Berlinale s testy a rouškami

 
Po podivné březnové digitální části berlínského filmového festivalu Berlinale, která se odehrála bez návštěvníků, se fanoušci kinematografie konečně dočkali skutečného promítání. V německé metropoli začíná letní speciál, který umělecký šéf Berlinale Carlo Chatrian osobně považuje za ten skutečný festival.
09.06.2021 14:00 |

podobné články

Podobné články

Předsedkyní poroty na 66. ročníku Berlinale bude herečka Meryl Streep

 
Americká herečka Meryl Streep bude příští rok v únoru předsedkyní poroty mezinárodního filmového festivalu Berlinale. Sdělili to pořadatelé Berlinale. Podle nich bude trojnásobná držitelka Oscara poprvé ve své kariéře zasedat v porotě některého filmového festivalu. "Meryl Streep je jedna z nejkreativnějších filmových hereček," řekl o šestašedesátileté herečce ředitel Berlinale Dieter Kosslick. "Těší mě, že se nyní vrátí do Berlína, aby se svými hereckými zkušenostmi převzala vedení mezinárodní poroty," dodal. Berlinale, které v příštím roce zažije svůj 66. ročník, se bude konat od 11. do 21. února.
14.10.2015 14:56 |

podobné články

Berlinale začalo minutou ticha za oběti terorismu

 
Minutou ticha za oběti teroristického útoku v Hanau začal ve čtvrtek 70. ročník Mezinárodního filmového festivalu v Berlíně. „S velkým zděšením a zármutkem se Berlinale dozvědělo o osudném útoku v Hanau. Naše sympatie směřují k obětem a jejich rodinám. Berlinale stojí za tolerancí, respektem a pohostinností, staví se proti násilí a rasismu,“ uvádí se v prohlášení festivalu.
21.02.2020 10:55 |

podobné články

Bývalý šéf Berlinale Dieter Kosslick: Vše začíná a končí u lidských práv

 
Po osmnácti letech skončil Dieter Kosslick ve funkci ředitele mezinárodního filmového festivalu Berlinale. Muž, jenž za osmnáct let své éry z Berlinale vybudoval největší divácký festival na světě, se s ním letos loučil se slzami dojetí v očích.
29.11.2019 08:30 |

podobné články

Na Berlinale se v sekci Forum představí tři filmy z ČR

 
Na letošním filmovém festivalu Berlinale se v sekci Forum představí tři filmy z české produkce. Vedle dokumentu Nesvatbov na návštěvníky berlínské přehlídky čekají dramata Osmdesát dopisů a Dům. Oznámili to pořadatelé Berlinale, jehož 61. ročník se koná od 10. do 20. února.
17.01.2011 15:55 |

podobné články

Berlinale 2014: Snowpiercer dokonale rozmetal Gravitaci

 
Tilda Swinton září na festivalu Berlinale v korejské sci-fi Snowpiercer, která akcentuje jedno z témat Berlinale: globální oteplování.
08.02.2014 13:35 |

podobné články

Osobnosti: Tilda Swinton (13 článků)

Berlinale 2014: Snowpiercer dokonale rozmetal Gravitaci

 
Tilda Swinton září na festivalu Berlinale v korejské sci-fi Snowpiercer, která akcentuje jedno z témat Berlinale: globální oteplování.
08.02.2014 13:35 |

podobné články

Osobnosti: Tilda Swinton (13 článků)

Reportáž: Filipínský soutěžní film na Berlinale trval 482 minut, promítal se s pauzou na oběd

 
Na festivalu Berlinale měl premiéru nejdelší soutěžní film, jaký berlínská přehlídka pamatuje. Vidět filipínský snímek A Lullaby to the Sorrowful Mystery znamená zakoušet čisté plynutí času, černobílý film natočený ve čtvercovém formátu totiž připomíná nekonečnou sérii oživlých obrazů, píše z Berlinale Tomáš Stejskal.
21.02.2016 10:35 |

podobné články

Vzpruha pro nemocného Menzela: Berlinale ho ocení za mimořádný celoživotní přínos!

 
Nad zdravotním stavem Jiřího Menzela (79) se stále vznášejí otazníky, režisér i tak ale během svého pobytu v nemocnici sklízí jeden úspěch za druhým. Prestižní filmový festival Berlinale ho ocení za mimořádný přínos světovému filmu cenou Berlinale Camera.
06.02.2018 14:40 |

podobné články

Šarlatán s Trojanem a Myšičkou bude mít premiéru na Berlinale

 
Film Šarlatán Agnieszky Hollandové, ve kterém hraje řada českých herců, bude uveden ve světové premiéře na Berlinale v rámci Berlinale Special Gala.
14.01.2020 15:20 |

podobné články

Osobnosti: Agnieszka Holland (65 článků)

V Berlíně začíná filmový festival, otevře ho čínské drama

 
V německé metropoli dnes (ve čtvrtek) začíná filmový festival Berlinale. Již 60. ročník jedné z největších evropských přehlídek filmu večer otevře uvedení čínského dramatu Tchuan Jüan (Odděleně spolu) režiséra Wang Čchüan-ana, který před třemi lety v Berlíně vyhrál cenu pro nejlepší film.
11.02.2010 09:50 |

podobné články

Samotesty začíná prodávat i Albert a Billa, Makro jich za týden prodalo 23 tisíc

 
Řetězec Albert ve čtvrtek začal navážet antigenní testy k samovyšetření do hypermarketů a spustil jejich prodej. V následujícím týdnu testy zařadí i do nabídky supermarketů. V hypermarketech Globus budou testy dostupné od pátku. Společnost Billa zahájí prodej samotestovacích sad v sobotu. Sítě, které už testy nabízejí, sledují vysokou poptávku. Velkoobchod Makro jich za týden prodal 23 000 a plánuje rozšíření nabídky o testy ze slin. Vyplývá to z ankety ČTK mezi obchodníky.
18.03.2021 15:45 |

podobné články

Rouškami to teprve začíná. Toto musíme udělat, doporučuje šéf lidovců Jurečka

 
Rouškami vše teprve začíná, bez rychlých opatření to nepůjde. Čekají nás krušné, složité a nelehké časy, predikuje ve svém komentáři pro deník Mladá fronta Dnes předseda KDU-ČSL Marian Jurečka. Zároveň dodává, že pandemie bude mít samozřejmě i pozitivní dopady, vzniknou například nové modely fungování firem, práce či vzdělávání. V klíčových oblastech se však prý už nemůžeme dále spoléhat na Čínu.
28.03.2020 15:06 |

podobné články

Osobnosti: Marian Jurečka (779 článků)

Šedesáté Berlinale začalo jako narozeninová party

 
Uvedením čínského milostného dramatu Tchuan Jüan (Odděleně spolu) režiséra Wang Čchüan-ana začal ve čtvrtek 60. ročník filmového festivalu Berlinale. Jedna ze tří největších filmových přehlídek v Evropě představí do 21. února téměř 400 snímků, z nichž mnohé si v Berlíně odbudou svou světovou nebo mezinárodní premiéru.
11.02.2010 22:30 |

podobné články

Zápisník z 60. ročníku Berlinale: Pohorky povoleny

 
V Berlíně s velkou slávou probíhá jubilejní ročník mezinárodního filmového festivalu Berlinale. Reflex tam vyslal svou reportérku Darinu Křivánkovou. Čtěte její filmový zápisník.
14.02.2010 15:55 |

podobné články

Na Berlinale se představil herec Gael García Bernal v roli režiséra

 
Na filmovém Berlinale se kromě promítání soutěžních i nesoutěžních filmů děje mnoho zajímavého. Momentálně nejslavnější mladý mexický herec Gael García Bernal (Motocyklové deníky, Špatná výchova) se v Berlíně představil jako režisér. Účastnil se projektu Revolución, složeného z deseti krátkých filmů na téma 100. výročí mexické revoluce.
19.02.2010 09:50 |

podobné články

Osobnosti: Gael García Bernal (3 články)

Berlinale tleskalo česko-slovenskému filmu Dům

 
Scénář Domu autorky a režisérky Zuzany Liové dostal v roce 2003 Cenu Tibora Vichty, o čtyři roky později prestižní ocenění v Cannes a teď má film světovou premiéru na Berlinale. Liová poskytla v Berlíně rozhovor Právu.
15.02.2011 10:30 |

podobné články

Osobnosti: Zuzana Liová (9 článků)

Filmové Berlinale zahájilo historické drama o revoluční Francii

 
V historickém duchu v Berlíně začal ve čtvrtek večer mezinárodní filmový festival Berlinale. Již 62. ročník jedné ze tří nejprestižnějších evropských přehlídek kinematografie uvedla světová premiéra dramatu z počátků Velké francouzské revoluce Sbohem královno, jehož tvůrci také patřili k hlavním hvězdám zahajovacího ceremoniálu ve festivalovém paláci v centru německé metropole.
10.02.2012 13:35 |

podobné články

Angelina Jolie získala cenu na Berlinale a vypadala úchvatně, Brad se dmul pýchou

 
Nejslavnější dvojice Hollywoodu zvaná Brangelina v poslední době údajně procházela krizí, ale během pondělního galavečera na filmovém festivalu Berlinale v Berlíně se zdálo být vše zažehnané. Jolie  (36) získala filmové ocenění a když se objevila na pódiu a publikum jí ještě dlouho aplaudovalo, Pitt  (48) z ní nemohl spustit oči. Není divu, že byl na svou úchvatnou brunetku náležitě pyšný...
14.02.2012 12:10 |

podobné články

Osobnosti: Angelina Jolie (2243 článků) , Brad Pitt (1896 článků)

Berlinale zahájí novinka amerického režiséra Wese Andersona

 
Světová premiéra filmu The Grand Budapest Hotel amerického režiséra Wese Andersona zahájí 64. ročník mezinárodního filmového festivalu Berlinale. Oznámili to pořadatelé jedné ze tří nejprestižnějších filmových přehlídek na světě, která se v Berlíně uskuteční příští rok od 6. do 16. února.
06.11.2013 10:40 |

podobné články

Osobnosti: Wes Anderson (30 článků)