Článek

V Bartolomějské to žije i po zavíračce: Na omezení provozu tu vyzráli "pivními okénky", radnice chce zákaz

 
Koronavirus je v Praze na vzestupu, roušky se vrátily nejen do vozů MHD, ale i do škol nebo vnitřních prostor budov. Opatření také výrazně zasáhla noční život hlavně v centru města, kde jsou běžně podniky otevřené do brzkých ranních hodin. Od úterka musí všechny restaurace i bary zavírat o půlnoci. Centrum se v podstatě vylidnilo, nedaleko Národní třídy se ale hospodští rozhodli, že je zákaz nezastaví a od půlnoci jednoduše prodávají pivo z okna na ulici.
12.09.2020 13:10 |

podobné články

Podobné články

Mocná matka tří králů, která přihlížela Bartolomějské noci

 
Kateřina Medicejská měla turbulentní život plný zvratů, desetiletí tahala za nitky ve Francii 16. století a zároveň bývá spojována s masakrem takzvané Bartolomějské noci. V sobotu uplyne 430 let od její smrti.
04.01.2019 10:20 |

podobné články

Osobnosti: Kateřina Medicejská (2 články)

DPP: Omezení v provozu metra o prodlouženém velikonočním víkendu

 
O prodlouženém velikonočním víkendu, tedy od zahájení provozu v pátek 30. března 2018 do ukončení provozu v pondělí 2. dubna 2018, dochází v provozu metra k následujícím omezením: Obousměrné přerušení provozu na lince C mezi stanicemi Pražského povstání – Kačerov a zavření stanice Dejvická na lince A.
24.03.2018 12:50 |

podobné články

Pivní kola se do Karlína nevrátí. Radnice vydala vlastní zákaz, platit bude dál

 
Vozítka pro turisty servírující alkohol, takzvaná pivní kola, se do pražského Karlína nevrátí, přestože soud zrušil magistrátní zákaz jejich provozu. Městský zákaz totiž Karlín nezahrnoval a radnice vydala svůj vlastní. Ten soudem zrušen nebyl, uvedl ve čtvrtek mluvčí Prahy 8 Martin Šalek. Podle soudu neměl o zákazu rozhodovat magistrát, ale silniční úřady na jednotlivých městských částech. Pivní kola se mohou vrátit od soboty 15. srpna.
13.08.2020 14:45 |

podobné články

Radnice Prahy 10 projde rekonstrukcí: Zastupitelé hlavního města odklepli půlmiliardovou půjčku

 
Magistrát hlavního města bezúročně půjčí Praze 10 půl miliardy korun na dlouho plánovanou rekonstrukci radnice městské části. Ve čtvrtek o tom rozhodli zastupitelé. Podle starostky desáté městské části Renaty Chmelové (Vlasta) je radnice v neudržitelném technickém stavu a s ohledem na odhad nákladů ve výši 915 milionů korun musí radnice nalézt zdroje financování mimo svůj rozpočet. Kromě půjčky od města má radnice vyjednanou dotaci od ministerstva životního prostředí ve výši zhruba 200 milionů korun.
17.09.2020 16:30 |

podobné články

„Informační válka“ Auto*Matu s Prahou 1: Kdy začne platit omezení cyklistů v centru?

 
V centru Prahy se schyluje k částečnému omezení pohybu cyklistů. V návaznosti na zákaz segwayů a nárůst počtu jízdních kol a elektrokoloběžek na území Prahy 1 má časově vymezený zákaz jejich jízdy na určitých místech vejít v platnost nejspíš už během podzimu. Tato informace vzešla z aktuálního vyjádření radnice i spolku Auto*Mat. Je to však jediná věc, na které se oba tyto subjekty shodnou.
22.09.2017 18:40 |

podobné články

Nová omezení pro segwaye: Radní zakážou vozítka i v některých dalších částech Prahy

 
Praha rozšíří hranice, které vymezují, kde nesmí jezdit vozítka segway. Nově bude hranice na východě posunuta až do Prahy 10 a zákaz zahrne celou Prahu 2. V pondělí to sdělila primátorka Adriana Krnáčová (ANO). Návrh změny vyhlášky v úterý projednají pražští radní. Zákaz provozu vozítek schválila Praha loni v červenci, z ulic segwaye zmizely v prosinci. Zákaz nyní platí v historickém centru a částech širšího centra Prahy.
14.08.2017 17:25 |

podobné články

Osobnosti: Adriana Krnáčová (782 článků)

Plošný zákaz hracích automatů v Praze: Magistrát je pro, ale radnice mají výhrady

 
Magistrát hlavního města trvá na tom, aby byl v Praze zaveden plošný zákaz hracích automatů a videoloterijních terminálů. Některé radnice se však vůči tomuto postupu vymezují. Nejhlasitější je Praha 1, která tento zákaz považuje za nesmyslný a požaduje výjimku. Podle radní hlavního města Hany Marvanové (za STAN) to však není možné kvůli stanovisku antimonopolního úřadu.
27.08.2020 14:50 |

podobné články

Kamionům se bude hůř předjíždět. Zákaz se od ledna rozšíří na 145 km českých dálnic

 
Od ledna příštího roku se rozšíří zákaz předjíždění pro kamiony nad 12 tun. Trvale bude platit celkem na 145 kilometrech dálnic D1, D5, D8 a D11. Dosud se trvalý zákaz vztahoval jen na 29 kilometrů na D1 a D8. Informovalo o tom dnes ministerstvo dopravy. Přes zimu navíc platí dočasný zákaz na části dálnice D1 na Vysočině, který se vyhlašuje pouze při špatném počasí nebo hustém provozu. Dopravcům vybírání kritických úseků nevadí, uvítali by však raději proměnlivé zákazy.
20.12.2019 16:05 |

podobné články

Ministerstvo má bič na pomalé kamiony. V Česku se rozšíří zákaz předjíždění na dálnicích

 
Od sobotního rána začne na dalších 11 úsecích dálnic D1, D5, D8 a D11 platit zákaz předjíždění pro kamiony, a to od 6:00 do 22:00. Silničáři v posledních dvou dnech tyto úseky osazují 134 dopravními značkami, které tento zákaz vynucují, řekl dnes novinářům mluvčí Ředitelství silnic a dálnic Jan Rýdl. Opatření se tak ze současných 29 kilometrů rozšíří na 145 kilometrů dálnic. Vedle toho už od prosince platí přechodný zákaz na části dálnice D1 na Vysočině, který se zatím vyhlašuje pouze při špatném počasí nebo hustém provozu.
30.01.2020 13:30 |

podobné články

Praha 1 konečně zatrhává tipec přemnoženým dvojkolkám segway

 
Praha 1 chce po vzoru Velké Británie vykázat dvoukolky segway a další elektrická vozítka z chodníků a pěších zón. Podle zástupců radnice turisté na dvoukolkách v centru města ohrožují nejen sebe, ale i ostatní chodce. Zákaz provozu těchto motorizovaných prostředků na komunikacích určených chodcům chce radnice iniciovat u ministerstva dopravy.
14.06.2012 10:45 |

podobné články

Hoteliér a restauratér z Prahy 1 je proti zavíračce v deset večer. Prozradil, kteří hosté ruší noční klid

 
Hostem moderátora Luboše Xavera Veselého na XTV byl šéf Asociace zaměstnanců a provozovatelů pohostinství POHO Petr Bauer. Hovořilo se mimo jiné o tom, že Praha 1 chce v deset večer zastavit provoz zahrádek restaurací. „Noční klid ruší partičky, které přijíždějí za alkoholem a levným ubytováním,“ sdělil.
22.02.2020 20:26 |

podobné články

Osobnosti: Luboš Veselý (511 článků)

„Mrázek to přeháněl. Žral a ještě k tomu mlaskal, až mu od huby lítalo.“ Mrazivé svědectví policajta z Bartolomějské, kterému kmotr ničil život

 
EXKLUZIVNĚ ParlamentnímListům.cz se podařilo kontaktovat a zmapovat příběh elitního policisty, který stál coby šéf operativců u počátků vyšetřování hospodářské kriminality spojované s kmotrem českého podsvětí, zavražděným Františkem Mrázkem. Vyšetřovateli Romanu Pavlíkovi zasáhla kauza výrazným způsobem do života a přiměla ho k odchodu od policie. Mrázek prý dal elitnímu policistovi na výběr „buď – anebo“, svěřil Pavlík vůbec poprvé médiím, co stálo za jeho odchodem od policie. A jak si žije Pavlík, který dle svého názoru v 90. letech zachránil vyšetřovací spis Mrázkovy hospodářské kauzy před zničením? Kvůli úrazu je v invalidním důchodu a špatně napsaný zákon ho připravil o policejní výsluhy.
22.06.2017 12:00 |

podobné články

Osobnosti: František Mrázek (148 článků)

Modré zóny v Praze 4 přestanou platit?! Magistrát zrušil opatření kvůli chybě úředníka, radnice vydá jiné

 
Do pořádné šlamastyky se dostala radnice v Praze 4. Magistrát počátkem září totiž zrušil tzv. opatření obecné povahy, kterým radnice loni rozšířila parkovací zóny do oblasti Braníka, Podolí, Krče a Michle. Stalo se tak na podnět jednoho ze zastupitelů, který hlavní město upozornil na administrativní chybu. Teď hrozí, že zóny přestanou platit. Radnice chce problém vyřešit vydáním dočasného opatření.
11.09.2020 16:30 |

podobné články

Vtípek se sexy Karlou

 
Jednou večer se takhle policista postavil naproti jednomu baru a čekal, jestli po zavíračce chytne někoho pro alkohol za volantem. Když začali z baru vycházet lidi, hned si všiml jednoho, který se doslova vypotácel a začal se motat mezi auty. Vyzkoušel klíčky u pěti z nich, než našel svoje. Pak seděl pět minut na předním sedadle ohnutý pod volant a zápasil s klíčky.
20.02.2014 06:15 |

podobné články

Navštěvoval prodejny po zavíračce a nakupoval za pět prstů: Policie u něj našla pivo, sýry i kapesníčky

 
Znojemsko si oblíbil ze zcela jiného důvodu, než je turistika, padesátiletý recidivista z Břeclavska. Navštěvoval totiž v regionu po setmění prodejny se smíšeným zbožím a za „pět prstů“ bral, co mu přišlo pod ruku. Při sedmém „výletu“ ale spadla klec!
22.09.2018 08:45 |

podobné články

Muž vyloupil cukrárnu v centru Prahy! Místo sladkého dostal chuť na peníze, odnesl si tisícovku

 
Žádný mlsoun, ale lupič zamířil 11. prosince do cukrárny v Gogolově ulici v centru Prahy. Zákusky a laskominy ho totiž vůbec nezajímaly. Místo toho si z původně zamknuté provozovny po zavíračce odnesl rovnou celou kasu. Nejspíš si myslel, že si přilepší, záhy ho ale čekalo zklamání - v pokladně totiž byla jen necelá tisícikoruna. Škoda, kterou způsobil, je však jedenáctkrát větší.
09.01.2019 12:45 |

podobné články

VIDEO: Měl hlad, ale bylo zavřeno. Vandal u fastfoodu rozkopl reklamu, škoda 16 tisíc! Poznáte ho?

 
Neznámý muž se chtěl občerstvit ve fastfoodu ve Stodůlkách. K jeho smůle už měli po „zavíračce“, což muže rozhodilo, a ve vzteku kopl do světelné reklamy kousek od provozovny. Způsobil tak škodu za více než šestnáct tisíc korun. Nyní ho hledá policie.
20.08.2020 10:45 |

podobné články

Radnice nerespektuje přání lidí: Na Ladronce vzniká petice za zachování cesty pro pěší

 
Radnice Prahy 6 řeší v současnosti dva problémy v souvislosti s Ladronkou. Ta slouží lidem pro trávení volných chvil a sportování v rozlehlém parku. První jednání má za sebou také kvůli vozítkům segway. Podle mluvčího zatím převládá názor pro plošný zákaz na území městské části. Druhým problémem je, že radnice jde proti lidem, kteří hlasovali v anketě o rekonstrukci Tomanovy ulice. I přes jejich přání chce pěší stezku spojit s dráhou pro bruslaře. Lidé se proti tomu rozhodli bojovat peticí.
24.05.2017 12:10 |

podobné články

Oprsklé chování řidičů v Brně: Vyzráli na kolony, autem jezdí po chodníku! Kličkují mezi lidmi

 
 Pořádně rozzlobeni jsou od začátku září chodci v Brně. Nejenže jim radnice zužuje chodníky, jako na nově opravené ulici Veveří, ale navíc se po nich prohánějí auta! Oprsklí řidiči se rozhodli, že nebudou ztrácet čas ve frontách a na kolonu vyzrají jízdou mezi chodci. Jen pár hodin před tím přitom jeden z nervozních řidičů poničil zbrusu nový travnatý tramvajový pás pod Petrovem. I on chtěl uniknout z kolony... Policie a strážníci řidičům pořádně zavaří.
04.09.2020 16:10 |

podobné články