Článek

V americkém Baltimoru se po kolizi s nákladní lodí zřítil silniční most

 
V Baltimoru na východě Spojených států se dnes  zřítil  zhruba 2,5 kilometru dlouhý čtyřproudový silniční most, do kterého narazila nákladní loď (na videu v čase 02:40). Zatím není jasné, zda si kolaps stavby vyžádal oběti, podle hasičů však do vody spadlo několik vozidel a úřady pohřešují nejméně šest lidí. Dvě osoby se zatím podařilo zachránit, jedna z nich je ve vážném stavu. Příčinu incidentu úřady vyšetřují, nic ale podle nich nenasvědčuje tomu, že by šlo o terorismus; totéž uvedl v projevu prezident Joe Biden. Guvernér státu Maryland Wes Moore prohlásil, že předběžné důkazy ukazují na nehodu; loď prý měla problémy s motorem a před srážkou vyslala tísňový signál.
27.03.2024 10:05 |

podobné články

Osobnosti: Joe Biden (1130 článků)
Podobné články

Přesťaňte po sobě střílet, ať mají nemocnice lůžka pro pacienty s koronavirem, vyzval gangstery starosta Baltimoru

 
Přestřelky na ulici nejsou v americkém Baltimoru příliš výjimečným jevem. V situaci ohrožení novým koronavirem jsou představují mnohem větší zátěž pro zdravotnický systém než obvykle. Vědom si je toho pochopitelně i starosta Baltimoru Jack Young, který apeloval na to, aby přestřelky utichly. „Budou nám chybět lůžka, zemřít mohou i vaše matky či babičky,“ uvedl v prohlášení.
19.03.2020 14:55 |

podobné články

Osobnosti: Jack Young (1 článek)

V Roudnici se uzavře most pro nákladní dopravu

 
Kvůli velké vodě uzavře policie v 18:00 pro tranzitní dopravu silniční most v Roudnici nad Labem. Jedinou spojnicí s Ústeckým krajem se tak pro nákladní dopravu nad 7,5 tuny stane nový most Generála Chábery v Litoměřicích. Ten je konstruován tak, aby odolal i povodním, které zasáhly město v roce 2002. Uzavřeny jsou již oba mosty v Ústí nad Labem, ve Štětí i druhý most v Litoměřicích.
04.06.2013 16:35 |

podobné články

V Itálii se zřítil silniční most mezi Janovem a Florencií. Tragédii zabránil koronavirus

 
Koronavirem zmítaná Itálie musí ve středu řešit další problém, mezi Janovem a Florencií se zřítil silniční most. Bývá na něm hustý provoz, vypadá to, že velkému množství obětí zabránila právě pandemie. Zatím se ví o jednom zraněném řidiči nákladního vozu.
08.04.2020 13:15 |

podobné články

Most ve Vilémově, který zabil dělníky, nebyl třetím zříceným. Tady je zamlčený důkaz

 
FOTO V obci Vilémov na Havlíčkobrodsku se ve čtvrtek odpoledne zřítil silniční most. Smrt v jeho troskách našli čtyři lidé. Záhy se začaly objevovat informace, že jde již o třetí most, ve kterém figurují jisté firmy. ParlamentnímListům.cz se ozval muž, který tyto informace popírá. Mostů, které se zřítily, nebo staveb tohoto druhu bylo ještě o jednu víc. Jenže ten jeden most se podařilo ututlat. Náš čtenář k tomu dodal i fotodokumentaci.
05.09.2014 13:31 |

podobné články

Ředitelství vodních cest: Nový most překlenul Labe mezi Valy a Mělicemi u Přelouče

 
Dnes byl veřejnosti slavnostně otevřen nový silniční most přes Labe mezi Valy a Mělicemi na Pardubicku, který po 10 měsících výstavby nahradil staré vojenské provizorium ze 2. světové války. Most již nebude omezovat plavbu lodí a oba břehy spojuje most na úrovni 21. století.
26.05.2020 19:20 |

podobné články

Obvinění policistů v Baltimoru slavily tisícovky lidí

 
Tisícovky lidí se v sobotu v americkém Baltimoru zúčastnily "manifestace vítězství", kterou oslavovaly obvinění šesti policistů ze zabití černošského mladíka Freddieho Graye. Demonstrace před radnicí se obešla bez násilností a podle agentury DPA na protestujících byla znatelná úleva. Po napětí z posledních dnů se tak situace zjevně začíná opět uklidňovat.
03.05.2015 09:16 |

podobné články

V Baltimoru se oslavovalo obvinění policistů z vraždy černocha

 
V americkém Baltimoru se sešla asi tisícovka lidí na „manifestaci vítězství“, aby oslavila obvinění šesti policistů za vraždu černošského mladíka Freddieho Graye. Demonstrace probíhala pokojně. Situace ve městě se po předchozích vlnách násilí pomalu uklidňuje. 
03.05.2015 12:55 |

podobné články

Policisté v Baltimoru brutálně útočí na ta nejcitlivější místa! Koušou muže do varlat!

 
Situace v americkém Baltimoru je po pohřbu černošského mladíka Freddieho Graye už teď poměrně hodně vyhrocená. Olej do ohně ale přilil další nepochopitelný útok ze strany policie. Michael Flaig (31) totiž ve rvačce kousl protivníka do varlat.
07.05.2015 11:01 |

podobné články

Osobnosti: Michael Gray (3 články) , Michael Michael (1915 článků)

Už ho mají! Policie v Baltimoru dopadla vraha tří lidí

 
Americká policie zadržela sedmatřicetiletého zaměstnance údržbářské firmy, který je podezřelý z toho, že ve středu v americkém městě Edgewood nedaleko Baltimoru zabil tři lidi a dva další postřelil. Motiv činu recidivisty Radeeho Labeeba Prince není jasný.
19.10.2017 07:45 |

podobné články

Policie zastavila ženu k silniční prohlídce: V kufru auta mrtvoly neteře (†7) a synovce (†5)

 
Hrůzný nález učinili policisté v americkém Baltimoru. Strážci zákona zastavili k silniční prohlídce třiatřicetiletou Nicole Johnsonovou. Poté, co otevřeli její kufr u auta, našli v něm dvě rozkládající se dětská těla, která patřila její neteři (†7) a jejímu synovci (†5).
06.08.2021 13:35 |

podobné články

Paroubek: Má Praha na to, aby postavila nový most v Libni?

 
Libeňský most je jedním ze stěžejních architektonických děl skvělého architekta dvacátých a třicátých let 20. století Pavla Janáka. Je to most s výraznými kubistickými prvky, který se již dlouhá léta nalézá v zoufalém technickém stavu. Jakoby se nějaká zájmová skupina snažila most záměrně přivést do havarijního stavu, kdy by nezbývalo nic jiného, než vlastně ponechat tento most spadnout (zničit jej demolicí) a vybudovat most nový.
14.01.2016 06:40 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Janák (8 článků) , Pavel Janák (8 článků)

Libeňský most zůstane. Praha most, který otevíral T. G. Masaryk, opraví

 
Libeňský most nebude zbourán, nýbrž opraven, a to ve své současné podobě. Ve čtvrtek tak rozhodli pražští zastupitelé. Most je v dezolátním stavu a je na něm omezena doprava. Praha zvažovala o zbourání mostu, pomohly však i dvě petice občanů na jeho záchranu. Kdy přesně a za kolik bude most opraven, zatím není jasné. Most, který spojuje Holešovice a Libeň, vychází z návrhu slavného architekta Pavla Janáka.
25.02.2016 20:25 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Janák (8 článků) , Pavel Janák (8 článků)

V Itálii se zřítil velký a frekventovaný most! Řidiči skončili v nemocnici

 
U italské Aully, zhruba v půli cesty mezi Janovem a Florencií, se zřítil silniční most, který bývá velmi frekventovaný. Zraněni byli dva řidiči nákladních vozů.
08.04.2020 13:00 |

podobné články

Íránská armáda se prý zmocnila americké nákladní lodi. Pentagon to popřel

 
Íránské úřady se podle saúdskoarabské televizní stanice al-Arabiya zmocnily americké nákladní lodi Tigris přepravní společnosti Maersk. Vysoký představitel americké armády ale informaci o tom, že by na palubě lodi byli Američané, popřel, loď podle něj plula pod vlajkou Marshallových ostrovů, tvrdí CNN. Loď podle Íránců narušila jejich teritoriální vody. 
28.04.2015 17:51 |

podobné články

Svatebčany srazila nákladní loď: 20 lidí se utopilo, 10 ještě nenašli

 
Nejméně 20 lidí zahynulo v pátek ve východní Barmě po kolizi mezi osobní a nákladní lodí západně od bývalé metropole Rangúnu. Zhruba tři desítky osob se podařilo zachránit a asi deset je stále nezvěstných.
08.04.2017 08:50 |

podobné články

V Chersonu se zřítil klíčový most pro ústup. Důvody nejsou jasné, tvrdí Ukrajina

 
Antonivský most přes řeku Dněpr se zřítil. Uvedla to ukrajinská veřejnoprávní stanice s tím, že není jasné, co kolaps způsobilo. Most ležící v Chersonské oblasti byl již poškozen v minulosti, ruská armáda jej využívala pro stažení z Chersonu.
11.11.2022 14:00 |

podobné články

Slavný most se zřítil deset dní poté, co jej dobyli Spojenci

 
Před 78 lety se zřítil slavný most u Remagenu, v té době jediný neporušený most přes Rýn. Stalo se tak jen deset dní poté, co jej za druhé světové války dobyli Spojenci. Při neštěstí zahynuly tři desítky amerických vojáků.
17.03.2022 19:00 |

podobné články

Katastrofa na železnici: Pod vlakem v Arizoně se zřítil most, jezero pohltily plameny

 
K rozsáhlému neštěstí došlo ve středu odpoledne na jezeře Tempe v americkém státě Arizona. Na tamním železničním mostě vykolejil nákladní vlak a část stavby se v návaznosti zřítila do vody. Jak stroj, tak most poté pohltil mohutný požár, ze kterého stoupá černý dým. Děsivou scénu zachytily fotografie a videa.
29.07.2020 17:40 |

podobné články

Ústecký kraj: Most Edvarda Beneše čekají úpravy, bude jen pro osobní dopravu

 
Most Edvarda Beneše v Ústí nad Labem se na dva dny - 28. a 29. října - zcela uzavře pro silniční dopravu, aby mohlo dojít k úpravám jízdních pruhů. Nově bude most určený pouze pěším a osobní dopravě, hromadná doprava bude využívat Mariánský most.
18.10.2022 07:40 |

podobné články

Osobnosti: Edvard Beneš (243 článků)