Článek

ÚZSVM: Bývalý sklad jaderných zbraní Javor 51 má nového vlastníka

 
Po několika letech jednání se ÚZSVM podařilo prodat bývalé sklady jaderných zbraní Javor 51 – unikátní betonové bunkry, vystavěné sovětskou armádou v bývalém vojenském újezdu Brdy.
03.04.2021 20:30 |

podobné články

Podobné články

ÚZSVM představuje Studii možných řešení Informačního systému majetku státu po roce 2019

 
Informační systém majetku státu (ISMS) Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) byl spuštěn v roce 2006 za tehdejšího vedení ÚZSVM. ÚZSVM je od té doby smluvně i technicky závislý na jednom dodavateli. Výdaje na pořízení a provoz ISMS považuje současné vedení ÚZSVM za neadekvátní.
18.03.2018 13:10 |

podobné články

ÚZSVM zveřejnil finální Studii možných řešení Informačního systému majetku státu po roce 2019

 
Informační systém majetku státu (ISMS) Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) byl spuštěn v roce 2006 za tehdejšího vedení ÚZSVM. ÚZSVM je od té doby smluvně i technicky závislý na jednom dodavateli. Výdaje na pořízení a provoz ISMS považuje současné vedení ÚZSVM za neadekvátní.
21.05.2018 09:15 |

podobné články

Sklad nemohl vybuchnout samovolně, řekl zástupce firmy, která si jej pronajímala

 
Budova, která ve středu ráno vybuchla v areálu muničního skladu ve Vrběticích, byla sklad číslo 12, potvrdila večer policejní mluvčí Monika Kozumplíková. Tento objekt měla pronajatý firma Imex Group stejně jako sklad číslo 16, který explodoval v říjnu. Zástupce společnosti prohlásil, že druhý sklad nemohl vybuchnout samovolně.
03.12.2014 20:51 |

podobné články

Rusko zveřejní údaje o počtu jaderných zbraní

 
Po ratifikaci nové smlouvy o snížení stavu strategických útočných zbraní Rusko pravděpodobně zveřejní údaje o počtech svých jaderných prostředků, a to jak nosičů jaderných zbraní, tak i atomových hlavic.
12.05.2010 14:40 |

podobné články

Světové mocnosti se shodly na snížení počtu jaderných zbraní

 
Všech 189 signatářů Smlouvy o nešíření jaderných zbraní se shodlo na schválení dokumentu, který snižuje počet jaderných zbraní ve světě.
29.05.2010 12:30 |

podobné články

SÚJB: Přednáška „Nešíření jaderných zbraní, záruky a verifikace“

 
Dne 23. března 2017 proběhla na půdě Univerzity Karlovy přednáška pro studenty oboru Bezpečnostní studia z Fakulty sociálních věd UK. Tématem přednášky bylo nešíření jaderných zbraní a jaderné odzbrojení, přičemž domácím i zahraničním studentům byly poskytnuty informace na základě praktických zkušeností s kontrolou nešíření jaderných zbraní a se spoluprací s mezinárodními institucemi.
27.03.2017 13:10 |

podobné články

Varují před katastrofou a hrozbou jaderných zbraní. Nobelovku za mír dostala kampaň ICAN

 
Letošní Nobelovu cenu za mír získala Mezinárodní kampaň za zrušení jaderných zbraní (ICAN). Dostala ji za upozorňování na nebezpečí jaderných zbraní a podporu úsilí OSN o dojednání dohody zakazující jaderné zbraně, zdůvodnil v pátek své rozhodnutí norský Nobelův výbor.
06.10.2017 12:45 |

podobné články

Dohledáním neznámého vlastníka napomohl ÚZSVM ke stavbě silnice na Kutnohorsku

 
ÚZSVM v Kolíně vyřešil další případ nedostatečně identifikovaného vlastníka pozemku o výměře 7 840 m2, který se nachází v blízkosti silnice za obcí Malín.
25.08.2020 22:15 |

podobné články

ÚZSVM: Neznámý vlastník pozemku byl příslušníkem britské RAF

 
K poměrně překvapivému „odhalení“ při lustraci nedostatečně identifikovaných vlastníků se dopracovali na odloučeném pracovišti Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) v Hodoníně. K zemědělsky využívanému pozemku (orná půda) ve Vacenovicích u Kyjova o výměře 340 m2 se ÚZSVM podařilo dohledat oprávněného vlastníka: Byl jím významný místní rodák Polykarp Křížka, jehož jméno je možno najít v Seznamu příslušníků československého letectva v britské RAF během 2. světové války.
22.10.2017 15:20 |

podobné články

ÚZSVM ve Znojmě vyřešil pozemek zapsaný na šest nedostatečně identifikovaných vlastníků

 
Odloučené pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) ve Znojmě provedlo kompletní lustraci nabývacích listin u pozemku zapsaného v katastru nemovitostí na nedostatečně identifikovaného vlastníka. Nemovitost v katastrálním území Mašovice u Znojma byla zapsána v podílovém spoluvlastnictví šesti osob. Na základě listin bylo prokázáno, že v případě ideálního podílu 10/15 pozemku se jedná o majetek státu a nemovitost byl zapsána do příslušnosti hospodaření ÚZSVM.
16.01.2018 16:45 |

podobné články

Modlitba za mír a svět bez jaderných zbraní. Proběhla v ATOM muzeu

 
REPORTÁŽ Modlitba za mír a za nepoužití jaderných zbraní. Bývalé skladiště sovětských jaderných raket, zapovězené místo v bývalém vojenském prostoru v Brdech nedaleko Míšova na hranici jižního Plzeňska a Příbramska, o kterém nevěděli ani nejvyšší českoslovenští komunističtí vůdci včetně generality, dnes ATOM muzeum, bylo svědkem nevídané události. Vysocí církevní představitelé žehnali objektu, aby byl místem poučení a vzdělání pro další generace. Nadaci Železná Opona se podařilo zachránit rovněž unikátní vybavení, které se dále rozšiřuje o další prvky z celého světa. ParlamentníListy.cz zjišťovaly, proč se nejen zde říká, že se USA staly první a hlavní obětí svého vynálezu.
29.11.2018 20:55 |

podobné články

Poslední javor na Smetance šel k zemi! Soud zamítl žalobu spolku, strom musel ustoupit hřišti

 
Je dobojováno! Poslední javor, který stál u Základní školy Na Smetance přesně v místech, kde Praha 2 buduje sportovní hřiště, šel v pátek kolem poledne k zemi. Zbylé stromy nechala radnice pokácet už loni. Proti ničení zeleně se bouřila řada obyvatel. Spolek Praha 2 žije podal žalobu, tu ale soud právě tento týden zamítl, a kácení tak formálně už nic nebránilo.
24.07.2020 16:25 |

podobné články

Javor mezi jabloněmi v Aleji dobra v Goralii: Připomíná ty, kteří onemocněli koronavirem

 
S dobou, kdy jsou kvůli koronaviru omezená nejrůznější setkání a lidem to na náladě nepřidá, se po svém vypořádávají třeba na severu Moravy. Zasadili tu javor do Aleje dobra, případně tančí.
20.12.2020 09:25 |

podobné články

Nekácejte javor u Karlových lázní, protestovala skupina lidí v centru Prahy

 
Asi padesát lidí v pátek v Praze na Smetanově nábřeží demonstrovalo proti plánu radnice Prahy 1 pokácet vzrostlý javor stříbrný. Má ustoupit plánu vydláždit nyní zatravněné prostranství u tramvajové zastávky Karlovy lázně a vybudovat průchod pod silnicí k řece.
12.03.2021 11:50 |

podobné články

Javor bude muset ustoupit plánům Prahy 1? Proti kácení Pražané protestují, radnice ještě počká

 
Bitva o javor se rozhořela v samém srdci Prahy. Radnice Prahy 1 chce totiž pokácet dva stromy v parčíku na Smetanově nábřeží, místo plánuje vydláždit a vzniknout zde má také průchod pod silnicí k řece. Plány ale vyvolaly bouři obyvatel, v pátek kolem osmé ráno se jich na místě sešlo zhruba padesát, aby případnému kácení stromů zabránili. Kdy začne, zatím není jisté. K otázce se dnes mimořádně sešla rada hlavního města, Praha 1 kácení prozatím odložila a o řešení se bude dále jednat.
12.03.2021 15:05 |

podobné články

Boj o javor na Smetanově nábřeží: Pražští radní kácení neodmítli, holuba ale vzali na vědomí

 
Pražští radní chtějí jednat s Prahou 1 kvůli kácení stromu na Smetanově nábřeží. Javor plánuje radnice Prahy 1 kvůli chystanému projektu pokácet, kvůli hnízdění holuba hřivnáče však musí z rozhodnutí České inspekce životního prostředí (ČIŽP) počkat do podzimu. Radní dnes na mimořádném zasedání vzali hnízdění holuba na vědomí.
25.03.2021 14:55 |

podobné články

Javor na Smetanově nábřeží nezachránilo ani 8hodinové řečnění zastupitelů: Projekt pokračuje podle plánu

 
Boj o javor stříbrný, který stojí na Smetanově nábřeží v místě tzv. Anenského trojúhelníku, se vyostřuje! Praha 1 chce strom pokácet, aby mohla místo dle dlouhodobého plánu revitalizovat, proti tomu ale bojují aktivisté spolu s opozičními politiky. Teď je kácení z rozhodnutí České inspekce životního prostředí (ČIŽP) pozastaveno, v koruně stromu totiž hnízdí holub. Kauza se řešila v pátek na mimořádném zastupitelstvu městské části. Co se stromem bude, až holub odletí?
26.03.2021 22:50 |

podobné články

Boj o javor v centru Prahy pokračuje: Žádný holub v koruně stromu není, hnízdí na lampě, tvrdí Praha 1

 
Boj o javor na Smetanově nábřeží pokračuje! Za stoletý strom, který chce Praha 1 kvůli revitalizaci tzv. anenského trojúhelníku pokácet, se postavili aktivisté v čele s opozičními politiky městské části. Do karet jim nahrálo i stanovisko České inspekce životního prostředí (ČIŽP), která kácení zastavila kvůli tomu, že v koruně stromu hnízdí holub hřivnáč. Praha 1 teď přišla s vlastním zjištěním – strom prý kontrolovala a místo holubího hnízda tam objevila jen shluk větví. Nejbližší hnízdo hřivnáče je podle městské části na nedaleké lampě.
09.04.2021 16:20 |

podobné články

Na javor na Smetanově nábřeží v noci vlezli aktivisté, zasahovala tam policie. O referendu proti kácení se nejednalo

 
Javor na Smetanově nábřeží v sousedství Karlových lázní vyvolává vášně mezi politiky nejen z Prahy 1 již od poloviny březny, kdy dělníci začali s plánovanou revitalizací tzv. Anenského trojúhelníku. Strom má ustoupit plánovanému průchodu na náplavku. Proti záměru radnice se postavila opozice, o javoru už dokonce dvakrát jednala rada hlavního města a došlo i na potyčku na radnici Prahy 1. Teď na místě zasahovala policie.
13.04.2021 19:20 |

podobné články