Článek

Už vám říkají pravdu. Erik Best o Ukrajině, Pavlovi i USA

 
Válka na Ukrajině trvá už více než 400 dní a její konec je v nedohlednu. Podle politického analytika Erika Besta už můžeme slyšet, jak Spojené státy říkají pravdu o dalším vývoji. Ten je dle slov šéfa americké armády zřejmý, Ukrajinci letos nevyhrají a konflikt se potáhne i v dalším roce. Best nevynechal hodnocení prezidenta Petra Pavla a jeho stanoviska k Rusku či Ukrajině a nalezl podobnost s Joem Bidenem.
06.04.2023 11:40 |

podobné články

Osobnosti: Petr Pavel (2235 článků) , Joe Biden (940 článků)
Podobné články

Erik Best: Zimola? V ČSSD je to ve skutečnosti následovně. Poslouchat a nekecat. A Zeman a Babiš...

 
Šéf ČSSD Sobotka čistí stranu od kritiků, aby získal absolutní kontrolu a nikdo „nekecal“ do různých kšeftů. ParlamentnímListům.cz to řekl politický analytik Erik Best. Jde o část sociální demokracie kolem šéfa Sobotky a jeho přítele Radka Pokorného, kterou Best přezdívá ČSSD a.s. A mezi touto „byznysovou“ a normální částí strany se prý může rozhořet ostrá válka. Přitom to pozitivní vliv na preference strany nemá, podivuje se Sobotkovu postupu Erik Best.
23.05.2017 09:50 |

podobné články

Erik Best: Smlouva s USA? Toto je za tím. Mnohem víc

 
MONITORING V pořadu Aby bylo jasno moderátorky Jany Bobošíkové byl hostem politický analytik Erik Best. Zaměřil se na dění v USA a vztahy s Českou republikou. Návštěva Pekarové v USA je podle něj propagací politiky USA vůči Číně. Podpora americké politiky může být dle Besta vysvětlením pro podpis dohody o obranné spolupráci mezi ČR a USA. „Až budou chtít něco podniknout proti Rusku nebo Číně, budou tu mít příležitost,“ řekl Best. Snaha o ukončení války není dle jeho slov velká na straně Ruska ani Ameriky; obě strany si myslí, že je pro ně setrvání ve válce výhodné. Jmenování Baxy ústavním soudcem by dle analytika mohlo poškodit kredibilitu té instituce.
30.05.2023 08:50 |

podobné články

Osobnosti: Jana Bobošíková (937 článků)

Erik Best: Říkáte, že Putin je starý KGBák. Tak si uvědomte tuto zásadní věc

 
ROZHOVOR Politický analytik a komentátor Erik Best se pro ParlamentníListy.cz zamýšlí nad hrozícími dlouhodobými dopady protiruských sankcí na českou ekonomiku a pozici našich byznysmenů v Rusku. Někteří politici včetně prezidenta si podle Besta uvědomují, že ostrá protiruská pozice by mohla ohrozit například budoucí dostavbu Temelína nebo Dukovan ruskými firmami. Erik Best se také pozastavil nad sporem premiéra Sobotky s ministrem Dienstbierem kvůli služebnímu zákonu.
11.08.2014 04:35 |

podobné články

Halík chválí svého oligarchu. Erik Best má co říci odpůrcům Miloše Zemana, ale nebude se jim to líbit

 
Od návštěvy čínského prezidenta uplynul skoro měsíc a komentátoři se k tomu stále vyjadřují. S čím to celé může souviset? Politický analytik a novinář Erik Best hovoří o frustraci odpůrců prezidenta Miloše Zemana. Příkladem je podle něho Tomáš Halík, který prezidenta označuje za loutku oligarchů, přitom sám má za sebou „malého oligarchu“ Luďka Sekyru. Pozorovatel českého politického zákulisí Erik Best komentuje také kauzu advokáta Zdeňka Altnera a ČSSD a souvislost s Andrejem Babišem.
25.04.2016 14:10 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (25895 článků) , Tomáš Halík (596 článků) , Miloš Zeman (27907 článků)

Skutečný šéf ČSSD. Babiš, Kalousek a věci, které nemáte chápat. Erik Best nahlíží za oponu „poprasku Šlachta“

 
ROZHOVOR Pro ParlamentníListy.cz novinář a politický analytik Erik Best rozebírá kontakty vlivných osob s čelnými politiky státu a uvádí souvislosti, o kterých bychom neměli vědět. „Pan Pokorný, který je asi skutečný šéf ČSSD, pochopil, že pozice ČSSD je ohrožena, a to není nová věc. Proto začali připravovat Chovance, aby měli náhradu,“ zmiňuje v rozhovoru Best. Popsal názorové proudy v ČSSD i napříč politickým spektrem, zanalyzoval vládní krizi v souvislosti s policejní reorganizací a rezignací plukovníka Roberta Šlachty. „Část opozice je teď ve stejném táboře jako část ČSSD,“ poznamenal Best. Upozornil také na klíčový moment celé vládní krize, který teprve přijde.
22.06.2016 04:50 |

podobné články

Erik Best hovoří k armádnímu konvoji USA. Možná vám to vyrazí dech

 
Přejezd vojenského konvoje USA jako členská země NATO sice odmítnout nemůžeme, ale to ještě neznamená, že ho musíme podporovat. ParlamentnímListům.cz to řekl novinář amerického původu a politický analytik Erik Best. Hrozba, že Putin napadne Pobaltí, je podle něho spíše tah západní informační války. Best nemluvil jen o zahraniční politice, ale rovněž okomentoval i nedávno skončený volební sjezd ČSSD.
18.03.2015 06:50 |

podobné články

Erik Best strhává oponu: Jak to mohlo být s cenzurou Zemana v ČT, co se stalo v USA Sobotkovi, o co jde Babišovi, o co jde Kellnerovi

 
Novinář a politický analytik Erik Best pro ParlamentníListy.cz komentuje nedávnou cestu premiéra do USA a říká, proč tolik mluvil o „havlovské politice“, a vyslovuje přesvědčení, že Andrej Babiš chce kandidovat na prezidenta. Best dále rozebírá i cenzuru prezidenta Zemana v ČT nebo zájmy nejbohatšího Čecha Petra Kellnera, o kterém poslední dobou nebylo příliš slyšet.
02.12.2014 07:01 |

podobné články

Osobnosti: Petr Kellner (562 článků) , Andrej Babiš (25895 článků)

Erik Best ke konvoji USA: Vojtěch Filip to řekl skoro nejracionálněji. Ukazujeme sílu Rusku, nebo vlastním lidem? Proč harašit zbraněmi

 
Přejezd vojenského konvoje USA jako členská země NATO sice odmítnout nemůžeme, ale to ještě neznamená, že ho musíme podporovat. ParlamentnímListům.cz to řekl novinář a politický analytik Erik Best. Hrozba, že Putin napadne Pobaltí je podle něho spíše tah západní informační války. Best nemluvil jen o zahraniční politice, ale rovněž okomentoval i nedávno skončený volební sjezd ČSSD.
18.03.2015 06:35 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Filip (1560 článků)

Erik Best: Rusové na Ukrajině? Vždyť tam své síly posílá i Západ. Na celé věci nevyděláme ani my, ani Rusko. Vyhraje někdo jiný

 
POLITOLOGOVÉ Politický analytik a novinář Erik Best v komentáři pro server ParlamentníListy.cz rozebírá poslední vývoj na Ukrajině i geopolitickou válku mezi Západem a Ruskem. Podle něho není příliš pravděpodobné, aby prezident Putin v domácím veřejném mínění ztratil, to by prý musel třeba vrátit Ukrajině Krym. V USA navíc podle Besta na rozdíl od Evropy nezní fundované názory na Ukrajinu, jde prý jen o ideologii a politiku.
02.09.2014 06:45 |

podobné články

Erik Best rozebral vztahy Zemana a Babiše: Jedna velmi důležitá věc ani nebyla v novinách...

 
ROZHOVOR Politický analytik a novinář Erik Best se zamýšlí nad vývojem postojů prezidenta Zemana k některým kandidátům na ministry i aktuální pozici Andreje Babiše vůči hlavě státu. Best však pro ParlamentníListy.cz rozebírá také situaci na Ukrajině a možné hrozby teroristických útoků na blížící se olympiádě v Soči.
24.01.2014 06:40 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (25895 článků)

Erik Best vidí „válečné štváče" proti Rusku. Hovoří o plynu i utrpení českých miliardářů kvůli Ukrajině

 
Informační válku o ukrajinskou krizi zatím vyhrává jednoznačně Rusko, protože dobře ví, co chce. ParlamentnímListům.cz to řekl politický analytik a novinář Erik Best. Podle něho bychom se na celou situaci měli dívat racionálně a nepodléhat lidem, kteří volají po válce s Ruskem. Best přímo uvedl, že někteří „štváči vyvolávají dojem, že chce Rusko zachvátit další stát".
28.04.2014 07:30 |

podobné články

Erik Best vidí „štváče" proti Rusku. Hovoří o plynu i utrpení českých miliardářů kvůli Ukrajině

 
Informační válku o ukrajinskou krizi zatím vyhrává jednoznačně Rusko, protože dobře ví, co chce. ParlamentnímListům.cz to řekl politický analytik a novinář Erik Best. Podle něho bychom se na celou situaci měli dívat racionálně a nepodléhat lidem, kteří volají po válce s Ruskem. Best přímo uvedl, že někteří „štváči vyvolávají dojem, že chce Rusko zachvátit další stát".
28.04.2014 07:40 |

podobné články

USA vyváží demokracii do světa už 15 let. Bush neřešil, co je pro daný region nejlepší, hodnotí novinář Erik Best

 
Obama je takový „Bush Lite“, říká novinář amerického původu Erik Best. „Válek je nyní více, a protože máme méně amerických obětí, neboť používáme bezpilotní letadla, tak jsou války pro veřejnost přijatelnější než za Bushe,“ uvedl Best ve vysílání Českého rozhlasu.
10.09.2016 19:35 |

podobné články

Erik Best: To Babiše odkloní od USA. Zpravodajské služby. Pandora Papers? Výhrůžka ostatním, to tu ještě nebylo

 
Kdo zařídil únik citlivých dokumentů, které vyvolaly kauzu Pandora Papers a předvolební kauzu kolem Andreje Babiše? Nad celou věcí se zamýšlí politický analytik Erik Best. Padly zmínky o západních tajných službách. Vše prý může souviset s těsným Babišovým spojenectvím s Viktorem Orbánem. Best nabízí i překvapivý možný důsledek na politiku Andreje Babiše po volbách.
08.10.2021 12:15 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (25895 článků)

Erik Best přiznal pravdu o tom, co si myslí o USA

 
Americký novinář Erik Best se vyjádřil ke státnímu vyznamenání, které letos dostal od Miloše Zeman. Ale nejen k němu. Prozradil také, proč je rozčarován ze situace v USA.
07.11.2018 11:15 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (27907 článků)

Erik Best dnes podruhé. Ošklivě šťournul do generála Pavla, který jde rýsovat taktiku proti Rusku

 
Už podruhé během posledních čtrnácti dnů věnovaly dnešní Hospodářské noviny titulní stranu generálovi Petru Pavlovi, který se stane od června druhým nejvyšším mužem v NATO – předsedou vojenského výboru. Všiml si toho novinář Erik Best, který to na svém facebookovém profilu náležitě štiplavě okomentoval.
18.03.2015 15:21 |

podobné články

Osobnosti: Petr Pavel (2235 článků)

„Nechtěl bych být v jejich kůži.” Erik Best: Vládní covid-experti, bojte se. Zákrok proti vám

 
Nikým nevolená skupina epidemiologů určuje směřování země a způsobuje miliardové škody. Upozorňuje na to politický analytik Erik Best a naznačuje další byznysové zájmy, které mohou za celou věcí stát. Mohou prý přicházet žaloby, kterým by soudy za určitých okolností vyhověly. Žaloby nikoli na stát, ale na konkrétní epidemiology, kteří rozhodují místo vlády. „No, opravdu bych nechtěl být na jejich místě,” konstatuje Best a tvrdí, že žijeme v medicínsko-policejním státě.
04.05.2021 04:45 |

podobné články

Erik Best: USA už vám lhaly, nezapomeňte. Vždycky tady vyhrávali ti, kdo chtěli přistěhovalce, a to se změní. Lidé se ozvou a bude to silný střet

 
Americký novinář žijící v Praze Erik Best si v rozmluvě s ParlamentnímiListy.cz všímá zajímavého paradoxu: Po nedávných masakrech pařížského časopisu Charlie Hebdo nám politici na jednu stranu říkají, že musíme bojovat s islámským extremismem, na druhou stranu nám dál sdělují, že musíme přijímat více a více muslimů.
21.01.2015 07:27 |

podobné články

Erik Best: USA už vám lhaly, nezapomeňte. Vždy tady vyhrávali ti, kteří chtěli přistěhovalce, a to se změní. Lidé se ozvou a bude to silný střet

 
Americký novinář žijící v Praze Erik Best si v rozmluvě s ParlamentnímiListy.cz všímá zajímavého paradoxu: Po nedávných masakrech pařížského časopisu Charlie Hebdo nám politici na jednu stranu říkají, že musíme bojovat s islámským extremismem, na druhou stranu nám dál sdělují, že musíme přijímat více a více muslimů.
21.01.2015 07:32 |

podobné články