Článek

Už spolu ani nemluví, Vojtěch Prymulu jako náměstka nechce

 
Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) si nedokáže představit setrvání Romana Prymuly na postu náměstka pro zdravotní péči. Řekl to ve středu České televizi. O Prymulově působení na úřadu vlády s ním jedná přímo premiér Andrej Babiš (ANO).
20.05.2020 14:30 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18475 článků) , Vojtěch Adam (736 článků) , Adam Vojtěch (584 článků)
Podobné články

Adam Vojtěch: Jestli jsem měl rád Prymulu? Beru to, jak to je. V Česku máme dvě velká ohniska nákazy

 
Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch bere odchod epidemiologa Romana Prymulu jako logické zakončení věci, kdy došlo k ochlazení jejich vztahů. V rozhovoru dále uvedl, že se nebojí, že by se šíření koronaviru dostalo mimo kontrolu, i když v Českou jsou dvě velká ohniska nákazy. Dále promluvil i o poměrně kontroverzních nákupech ochranných pomůcek, které mu dokola vyčítá opozice. Jak situaci vidí vlastním pohledem?
21.05.2020 19:35 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (736 článků) , Adam Vojtěch (584 článků)

Vysílali jsme: Zeman pro Blesk o metálu pro Prymulu a pochvale vládě i Číně. Testovat se nenechal

 
V roušce, ale opět bez servítků. Miloš Zeman (75) vystoupil už podvacáté v pořadu S prezidentem v Lánech. Oznámil mimo jiné to, že epidemiologa a náměstka ministra zdravotnictví Romana Prymulu ocení nejvyšším státním vyznamenáním za jeho přínos v boji proti koronaviru v Česku. Ostře se pustil do opozice a Evropské unie, naopak pochválil vládu Andreje Babiše (ANO). Stejně jako vicepremiér Jan Hamáček (ČSSD) si přeje, aby nouzový stav v České republice platil až do 11 května. A podpořil i to, aby hranice zůstaly zavřené alespoň rok. Sám pak přiznal, že se na koronovirus nebyl testován, protože nikdo z jeho okolí ho nemá.
31.03.2020 15:35 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (23867 článků)

Co dělat, když dítě nechce sportovat?

 
Do ničeho se mu nechce, nic ho nebaví, do všeho abyste ho doslova násilím tlačili nebo se dokonce doprošovali. Jakákoli pohybová aktivita je pro něho skoro sprosté slovo, dobrovolně se k ničemu nemá a nejradši by celé dny strávil u počítače nebo televize. Máte po přečtení předchozích řádků pocit, že mluvíme právě o vašem dítěti? Divili byste se kolik rodičů hledá odpověď na otázku, co dělat, když dítě nechce sportovat? Zatímco některé děti ke sportování tíhnou samy od sebe, jiné aby k tomu člověk doslova dokopal. Jestliže se ani vaše ratolest ke sportování zrovna dvakrát nemá, pak jste tady správně! Co dělat, když dítě nechce sportovat Určitě vám nemusíme klást na srdce, že pohyb je důležitý pro každého z nás, bez ohledu na to, zda se jedná o dítě nebo dospělého. Hýbat se prostě musíme. Jenže co dělat, když dítě nechce sportovat a je schopné vyvádět hysterické scény, které každého rodiče přivádí k šílenství? Na to se teď společně podíváme v následujících řádcích. Má cenu dítě nutit? Možná jste si už několikrát říkali, že když se vašemu dítěti nechce dobrovolně, jednoduše ho k tomu přinutíte. Prostě využijete své moci v pozici rodiče a dítku to dáte rozkazem. Ještě než se ale k takovému kroku skutečně uchýlíte, dovolíme si vás upozornit, že tato cesta opravdu nikam nevede. Je totiž s největší pravděpodobností možné, že ve svém dítěti vytvoříte ještě větší blok. A to už se potom nehnete nikam. Koukej, vždyť je to zábava! Jestliže vaše dítě neprojevuje o sportování zájem, možná si ještě nevšimlo, jaká zábava to ve skutečnosti může být. Vaším úkolem tedy je dítěti ukázat, že fyzická aktivita není pouze dřina, ale i čas strávený s kamarády, nejrůznější soustředění nebo soutěže. Vyber si sám Možná teď jako spousta dalších rodičů řešíte otázku, co dělat, když dítě nechce sportovat, ale... Čtěte více Příspěvek Co dělat, když dítě nechce sportovat? pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
28.06.2017 19:05 |

podobné články

Babiš vyměnil Prymulu za Hamáčka. Opozice: Konečně! A test chytré karantény startuje

 
Novým šéfem Ústředního krizového štábu se stal ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD), který tak střídá epidemiologa Romana Prymulu. Prymula by se měl soustředit na startující projekt takzvané chytré karantény, který v pondělí začal na jižní Moravě. Změnu odsouhlasila vláda, a s krokem souhlasí i opozice, připomíná, že ministr vnitra měl být šéfem od začátku - Babiš se tomu ale nejdřív bránil.
30.03.2020 08:05 |

podobné články

Vězeňská služba snižuje počet náměstků generálního ředitele

 
Generální ředitel Vězeňské služby ČR Pavel Ondrášek snížil v rámci druhé fáze restrukturalizace počet svých náměstků na tři. Skončil tím přechodný stav, kdy byli v čele vězeňské služby náměstci čtyři. S účinností od 15. srpna 2014 se ruší uniformované místo ekonomického náměstka a místo civilního náměstka generálního ředitele a je vytvořeno jedno civilní místo náměstka generálního ředitele pro ekonomiku a logistiku. V druhé etapě reorganizace jsou navíc zrušena i další čtyři tabulková místa centrálního úřadu. Celý systém řízení se dále zpřehledňuje a zjednodušuje. Do kompetence nově utvořené funkce náměstka bude spadat odbor ekonomický, odbor logistiky, odbor zdravotní služby a evropské fondy. Odbor informatiky se přesouvá do gesce vrchního ředitele kanceláře generálního ředitele. Stejně tak odbor personální, dosud řízený přímo generálním ředitelem.
10.08.2014 00:55 |

podobné články

Válka ministra a náměstka: Babiš „vymyslel“ pro Prymulu funkci. Vojtěch řekl, co mu vadí

 
Roman Prymula během boje s pandemií koronaviru patřil k nejvýraznějším tvářím. Prezident Miloš Zeman pro Blesk Zprávy avizoval, že mu udělí státní vyznamenání. Náměstek ministra zdravotnictví však ve své funkci skončí. Premiéra Andreje Babiše (ANO), vývoj prý mrzí, Prymulovi podle TN.cz nabídl pozici vládního zmocněnce pro zdravotnictví, kterou bývalý šéf krizového štábu přijal.
20.05.2020 14:20 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18475 článků) , Miloš Zeman (23867 článků)

Válka mezi Zedníčkem a jeho dcerou: „Vůbec nic o ní nevím,“ říká ztrápený moderátor

 
Je to smutný pohled. Pavel Zedníček (66) a jeho dcera Lucie (47) spolu zase nemluví. Na podzim roku 2014 se potkali při natáčení jeho pořadu „Kurňa, co to je?“. 
I když byla atmosféra mezi nimi dost napjatá, aspoň spolu po letech vedli rozhovor, i když formální. Od té doby už spolu ale zase nemluví. Pro Pavla jako by byla neexistovala.
18.02.2016 05:20 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Zedníček (235 článků)

Hejtman Čunek, jak jej znáte, mnohé nadzdvihne: Lidé jsou zbytečně vystrašení. Jistotu, že se nenakazíte, vám nedá nikdo

 
ROZHOVOR Odsunutí celého nájemného ohrožuje vlastníky domů, kteří budou muset zaplatit například elektřinu, vodu či plyn ze své kapsy. Řidiči v městské hromadné dopravě odmítají vybírat jízdné, přestože jsou už vybaveni pomůckami a na rozdíl od prodavačů v supermarketech nejsou ani tolik vystavení nebezpečí nákazy. A s Řádem bílého lva pro náměstka ministra zdravotnictví Romana Prymulu by počkal. Senátor a zlínský hejtman (KDU-ČSL) Jiří Čunek označil některá vládní opatření za populismus. Současně upozorňuje, že čím déle bude karanténa trvat, tím těžší bude zůstat doma a nechodit ven. Na uvolňování zákazů je podle něj nejvyšší čas.
07.04.2020 20:20 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Čunek (791 článků)

Drsný útok od novinářky Klicperové: Prymula jen balamutí národ, patří před vojenský soud

 
Drsná a ostrá kritika na náměstka ministra zdravotnictví Romana Prymulu (46) přilétla zčistajasna od novinářky a fotografky Lenky Klicperové (43). Podle ní chce Prymula v občanech České republiky probudit hlavně strach a národ balamutí. Kritika se nevyhnula ani českému premiérovi. Útok napsala na svůj facebookový profil.
12.05.2020 13:20 |

podobné články

Chalupa si zvolil nového náměstka, je jím Vojtěch Munzar

 
Tomáš Chalupa, ministr životního prostředí, jmenoval svého náměstka. V pondělí se jím stal Vojtěch Munzar, který tak bude stát v čele Sekce úřadu ministerstva a na starosti bude mít mimo jiné rozpočet celého rezortu.
18.06.2012 20:30 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Chalupa (365 článků) , Tomáš Vojtěch (40 článků)

Hamáček přebírá vedení krizového štábu, Prymula bude řídit tým COVID-19

 
Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) vystřídal v čele Ústředního krizového štábu náměstka zdravotnictví Romana Prymulu. V pondělí o tom rozhodla vláda. Změnu inicioval premiér Andrej Babiš (ANO). Prymula bude nově vést Centrální řídící tým COVID-19, který bude fungovat jako poradní orgán vlády a bude mít na starosti projekt chytré karantény.
30.03.2020 17:10 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18475 článků) , Jan Hamáček (1837 článků)

Hamáček přebírá vedení krizového štábu, Prymula bude řídit tým COVID-19

 
Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) vystřídal v čele Ústředního krizového štábu náměstka zdravotnictví Romana Prymulu. V pondělí o tom rozhodla vláda. Změnu inicioval premiér Andrej Babiš (ANO). Prymula bude nově vést Centrální řídící tým COVID-19, který bude fungovat jako poradní orgán vlády a bude mít na starosti projekt chytré karantény.
31.03.2020 13:15 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18475 článků) , Jan Hamáček (1837 článků)

10 otázek na tělo Romanu Prymulovi, mozku operace koronavirus: Miluje šachy a filmy o ponorkách

 
Romana Prymulu zná celé Česko jako předního epidemiologa a zároveň náměstka ministra zdravotnictví. Právě díky němu dokázalo Česko podniknout kroky a velmi efektivně zamezit šíření zákeřného koronaviru na našem území. Prymula je profesionál, který svůj život zasvětil zdravotnictví. Málokdo ale tuší, jaký je člověk v soukromí. Položili jsme mu 10 otázek na tělo.
07.05.2020 18:20 |

podobné články

Proč spolu už zase nemluví bratři Nedvědovi? Může za to mladá manželka!

 
Cherchez la femme – za vším hledej ženu! Toto rčení stoprocentně sedí na bratry Jana (68) a Františka (67) Nedvědovy. Už rok a půl spolu zase nemluví. A může za to půvabná prodavačka ze supermarketu Pavlínka (32)!
15.11.2014 12:10 |

podobné články

Osobnosti: František Nedvěd (58 článků) , Jan Nedvěd (123 článků)

Schyluje se u Kate Moss k rozvodu? S manželem spolu prý po šílené hádce už týdny nemluví

 
Manželství modelky Kate Moss  (41) a hudebníka Jamieho Hinceho (46) možná není tak neotřesitelné, jak se až dosud předpokládalo. Pod párem, jenž se bral před čtyřmi lety v kostele v anglickém Gloucestershire, se prý otřásá země a manželé nemají daleko k odloučení. Podle zdroje deníku The Sun spolu nemluví už několik týdnů po ostré hádce, k níž došlo v jejich domě na severu Londýna.
23.07.2015 08:15 |

podobné články

Osobnosti: Kate Moss (606 článků)

Drsné zprávy z Prahy: Pokoje nejsou, pacienti leží na chodbě. Náměstek měl na ČRo hodně co vysvětlovat

 
Moderátorka Marie Bastlová přivítala ve čtvrtečních Dvaceti minutách Radiožurnálu Českého rozhlasu náměstka ministra zdravotnictví Romana Prymulu. Ten popsal, jak je možné, že nemocnice v hlavním městě ukládá pacienty na improvizovaná lehátka na chodbách. Prymula popsal, kde je problém, a nabídl některá řešení – např. zvýšení finanční spoluúčasti pacientů nebo restrukturalizaci sítě nemocnic.
17.01.2019 19:06 |

podobné články

Česko zkouší na pacientech další experimentální lék

 
Taxikář, jemuž byl nasazen vyvíjený lék Remdesivir, není jediný nakažený nemocí Covid-19 v České republice, u kterého se používá experimentální léčba. Deník s odvoláním na náměstka ministerstva zdravotnictví Romana Prymulu napsal, že několik nemocných už dostalo antimalarikum Plaquénil. Plánuje se také nákup japonského antivirotika proti chřipce, jehož účinnou látkou je favipiravir.
31.03.2020 14:35 |

podobné články

„Roušky nemají smysl,“ tvrdí WHO. Experti naštvali Prymulu: Kryjí tím jejich nedostatek

 
Vyjádření Světové zdravotnické organizace (WHO) o nesmyslnosti celoplošného nošení roušek má podle náměstka ministra zdravotnictví Romana Prymuly vést k tomu, aby nebyl jejich nedostatek pro zdravotníky. V Česku tomu tak ale díky užívání látkových roušek není, řekl dnes novinářům. Podle WHO je mají nosit jen nemocní a je riziko nákazy při jejich snímání. Prymula ale řekl, že před vypuknutím příznaků nelze zjistit, kdo nemocný je a kdo ne.
31.03.2020 15:50 |

podobné články

Sdružení místních samospráv se chce zapojit do diskuse o otevírání škol

 
SMS ČR se dnes dopisem obrátilo na premiéra Babiše, ministry Hamáčka a Plagu, hlavní hygieničku Rážovou a náměstka ministra zdravotnictví Prymulu s žádostí o zapojení do diskuse k otevření škol a školských zařízení. Upozorňuje mimo jiné na to, že malé školy a některé rodiny na menších obcích mají jiné možnosti a předpoklady, pokud jde o distanční vzdělávání. Varuje před prohlubováním rozdílů mezi jednotlivými školami a žáky.
17.04.2020 18:51 |

podobné články