Článek

„Už nám tu nic nepatří.“ Češi proti Volkswagenu. Tajené kroky vlády

 
Proti likvidaci významného českého letiště v Líních u Plzně, která by stála minimálně sedm miliard korun, a postavení gigafactory koncernu Volkswagen na výrobu baterií, protestovalo přímo na letišti téměř tisíc lidí z celé republiky. Sešli se zde piloti jak civilní, tak vojenští. Zaznělo tu, proč právě Němci chtějí zde postavit továrnu, která je vlastně chemičkou na zpracování lithia, když se z Mladé Boleslavi chtějí stáhnout do zahraničí a v bývalé NDR mají stovky kilometrů vhodného prostoru ještě po wehrmachtu. Proč vláda tlačí na pilu, hovoří o vyvlastňování a jedná v utajeném režimu? Právní hledisko rozebral demonstrantům předseda strany PRO Jindřich Rajchl.
16.11.2022 12:10 |

podobné články

Podobné články

„Kulový blesk“ ve Volkswagenu. Škodovku povede manažer Porsche Maier

 
V koncernu Volkswagenu se po skandálu s falšováním emisí rozjel kolotoč personálních změn. Dosavadní ředitel Porsche, tedy jedné z dceřiných značek, je novým šéfem skandalizovaného Volkswagenu. Matthias Müller (68) nahradil Martina Winterkorna, který před dvěma dny na svůj post rezignoval. Stal se tak „superšéfem“ i pro českou Škodu Auto. Také její vedení čeká změna, šéfovat jí bude Bernhard Maier (55) z Porsche.
25.09.2015 20:10 |

podobné články

Osobnosti: Martin Müller (11 článků) , Martin Müller (11 článků) , Martina Müller (3 články)

Závadný software mají i milióny vozů Audi a Škoda. Bývalého šéfa VW vyšetřují v Německu

 
Asi 2,1 milionu vozů Audi a 1,2 milionů vozů Škoda se dotkne kauza Volkswagenu s namontovaným softwarem, který falšoval údaje v emisních testech. V pondělí o tom informovala automobilka Audi, která je divizí Volkswagenu. Bývalého šéfa Volkswagenu Martina Winterkorna už v souvislosti s kauzou vyšetřuje německá prokuratura. 
28.09.2015 14:25 |

podobné články

Další průšvih ve Volkswagenu: Francouzská divize falšovala čísla o prodeji

 
Francouzská divize německé automobilové skupiny Volkswagen vykazovala po léta do ústředí skupiny ve Wolfsburgu nadhodnocená čísla o prodeji. S odkazem na zprávu o interním auditu Volkswagenu to napsal německý týdeník Der Spiegel. Francouzská pobočka tím budila zdání, že si vede lépe, než tomu ve skutečnosti bylo. Der Spiegel odhalení této praxe spojuje s nedávným odchodem šéfa francouzských aktivit Volkswagenu.
30.06.2017 20:45 |

podobné články

Skoro dva a půl milionu pro Nagyovou. Úřad vlády zveřejnil dlouho tajené částky

 
Z informací o platech úředníků Úřadu vlády vyplývá, že Jana Nagyová brala zhruba dvakrát tolik, co jiní úředníci ve stejném postavení. Z včera zveřejněných údajů je zřejmé, že přítelkyně expremiéra dostala například jen na odměnách za tři roky 2 465 000 korun. Úřad vlády z důvodu transparentnosti zveřejnil platy na Úřadu vlády z doby Nečasova působení ve funkci premiéra.
03.08.2013 07:00 |

podobné články

Osobnosti: Jana Nagyová (1700 článků) , Jana Nagyová (1693 článků)

Skandál nafťáků Volkswagenu už prorostl i do Česka. Problémy má také Škoda

 
Český ministr dopravy Dan Ťok (za ANO) chce v souvislosti s emisním skandálem Volkswagenu převzít německé noty i do Česka. Německá vláda přitom už nařídila kontrolu aut. Automobilka navíc přiznala, že vozů s problematickým softwarem, který falšoval údaje o emisích, jezdí po světě odhadem 11 milionů. V USA stahuje výrobce z trhu 500 tisíc aut, zbylých 10,5 milionu tak zřejmě jezdí především v Evropě.
22.09.2015 16:35 |

podobné články

Šéf Volkswagenu Winerkorn odstoupil kvůli aféře s emisemi

 
Situace kolem Volkswagenu nabírá na obrátkách. Ve středu rezignoval ředitel automobilky Martin Winterkorn, který tak přijal osobní zodpovědnost za skandál, týkající se manipulace s emisemi.   K aféře se během středy vyjadřovali i někteří politici. Spolkové ministerstvo dopravy popřelo, že vědělo o technologii, díky které automobilka manipulovala s emisemi. Český ministr dopravy Daniel Ťok pak po jednání se zástupci koncernu, pod který spadá i tuzemská Škoda Auto, prohlásil, že situaci prošetří i v Česku a případně svolá majitelé závadných vozů ke kontrole.   
23.09.2015 15:50 |

podobné články

Průšvih Volkswagenu doléhá na Andreje Babiše. Ne tak, že by s ním jezdil, ale mnohem hůř

 
Jak spolu souvisí skandál Volkswagenu, který údajně machinoval při měření emisí a spotřeby motorů, s českým státním rozpočtem? To rozklíčovaly dnešní Hospodářské noviny. A píší, že problém německé automobilky může Babišův rozpočet ohrozit. Akcie automobilky jsou v současné době nejlevnější za poslední čtyři roky.
24.09.2015 07:41 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (25088 článků)

Zdražení „nafťáků“. I to může být důsledek aféry Volkswagenu

 
Tvrdší emisní testy mohou zdražit některá auta s dieselovými motory natolik, že si je už nikdo nekoupí a automobilky jejich výrobu stopnou. Před skokovým zdražením varuje Evropské sdružení výrobců automobilů. Potvrzuje tak teorii, že aféra kolem falšování emisních testů se zdaleka netýká jen Volkswagenu, jak na to upozorňují i odborníci.
12.10.2015 21:10 |

podobné články

Evropská investiční banka pozastavila Volkswagenu nové úvěry

 
Evropská investiční banka (EIB) neposkytne Volkswagenu další úvěry, kvůli emisnímu skandálu ve čtvrtek pozastavila jejich poskytování německé automobilce. Banka podle jejího šéfa Wernera Hoyera nyní zjišťuje, zda dříve půjčené peníze nepoužil VW na falšování emisních údajů. 
14.01.2016 14:10 |

podobné články

Vedení Volkswagenu je rekordně „ve vatě“. Automobilka sama v obří ztrátě

 
Šéfové Volkswagenu si za loňský rok přerozdělí téměř dvě miliardy korun. Automobilka oznámila, že vyplatí 12 současným a bývalým členům správní rady 63,24 milionu eur (1,7 miliardy Kč). V roce 2015 firma přitom vykázala rekordní ztrátu zejména kvůli skandálu s falšováním emisí. Volkswagen se brání, že zrušil část bonusů. Doplatí je však později v případě, že budou splněna určitá kritéria výkonu.
28.04.2016 16:25 |

podobné články

Některá auta Volkswagenu jsou „cinknutá“ i po opravách, míní Jourová

 
Evropská komise má informace, že některá auta Volkswagenu nesplňují emisní standardy ani poté, co prošla opravou. Na tiskové konferenci v Berlíně to dnes řekla eurokomisařka pro spravedlnost, spotřebitele a rovnost pohlaví Věra Jourová, která z toho ale zatím nechce dělat závěry.
27.09.2016 15:05 |

podobné články

Osobnosti: Věra Jourová (523 článků)

VIDEO: Na stavbě vypil tři piva, litr tvrdého a pak sedl za volant, zázrakem nikoho nezabil

 
Děsivé scény byl svědkem policista v civilu, který si na Zlínsku všiml podivně kličkujícího červeného volkswagenu. I když byl mimo službu, zavolal své kolegy a snažil se řidiče klaksonem na jeho jízdu upozornit. Když vůz jeho kolegové ve služebním autě dostihli, zjistili, proč řidič volkswagenu jel tak podivně. Nadýchal totiž 3,7 promile alkoholu. Podívejte se na video od policisty v civilu.
13.09.2021 20:15 |

podobné články

Pavel Bém poprvé o tajené schůzce s Nečasem

 
V minulém týdnu bulvár přinesl fotografie bývalé hvězdy ODS Pavla Béma (toho času nezařazeného poslance), mířícího na Úřad vlády za premiérem Nečasem. Nyní se objevují informace, že kromě očekávaného jednání o podpoře klíčových zákonů, pro které vláda potřebuje každý hlas, se bavili rovněž o možnosti návratu někdejšího pražského primátora do ODS.
03.09.2012 07:30 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Bém (860 článků) , Pavel Nečas (467 článků)

Pavel Bém poprvé o tajené schůzce s Nečasem

 
V minulém týdnu bulvár přinesl fotografie bývalé hvězdy ODS Pavla Béma (toho času nezařazeného poslance), mířícího na Úřad vlády za premiérem Nečasem. Nyní se objevují informace, že kromě očekávaného jednání o podpoře klíčových zákonů, pro které vláda potřebuje každý hlas, se bavili rovněž o možnosti návratu někdejšího pražského primátora do ODS.
03.09.2012 07:45 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Bém (860 článků) , Pavel Nečas (467 článků)

3 spolehlivé kroky jak mít úspěšný rok

 
Máme tu nový rok se šťastnou osmičkou na konci, která je pro mnohé z nás příslibem toho, že to bude úspěšný rok. Možná si i vy od tohoto roku hodně slibujete. Chcete uchopit příležitosti za pačesy a kočírovat svůj život tím správným směrem. V dnešním článku se dozvíte, co musíte udělat pro to, abyste měli po finanční stránce úspěšný rok. A proč zrovna po finanční stránce? Co si budeme nalhávat: bez peněz by to v životě nešlo. S příchodem nového roku máte ideální příležitost začít dělat věci jinak, třeba daleko lépe, nežli jak jste je dělali doposud. A upřímně: kdo z nás by nechtěl, aby se mu dařilo finančně, že? Mějte finančně úspěšný rok! Už jsme si ujasnili, že bez peněz to v životě prostě nefunguje. Potřebujeme je všichni, bez výjimky. Proto si teď řekneme, co můžete udělat pro to, aby se vám v roce 2018 po finanční stránce dařilo lépe, nežli v roce předchozím, kterému jsme před pár dny dali sbohem. Krok první: udělejte si přehled o svých financích To je základ všeho. Dokud nebudete vědět, jak na tom po finanční stránce jste, nemůžete podnikat další kroky, natož pak kroky k tomu, aby se vám začalo více dařit. Pečlivě si sepište veškeré vaše příjmy, do kterých zahrňte nejen výplatu, ale i případné přídavky, alimenty, pokud je pobíráte, vedlejší příjmy z brigád a podobně. To samé pak udělejte s výdaji, kde toho bude asi daleko více. Do výdajů patří poplatky za bydlení, nájem zálohy, co utratíte za benzín, za jídlo, za poplatky ve školce nebo za kroužky dětí a podobně. Pak příjmy odečtěte od výdajů a zjistíte, jak na tom s penězi skutečně jste. Krok druhý: vyberte jednu věc, kterou oželíte Znovu se podívejte na seznam vašich výdajů a pro začátek z nich vyberte jednu věc, kterou v tomto roce... Čtěte více Příspěvek 3 spolehlivé kroky jak mít úspěšný rok pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
06.01.2018 21:55 |

podobné články

Jirásková dostala k narozeninám osm mužů a obraz s fenkou Amálkou

 
Čtvrteční osmdesáté narozeniny oslavila Jiřina Jirásková ve velkém stylu. Nejprve odehrála v Divadle Bez Zábradlí představení Sonáta pro lžíci, pak už na ni čekaly přísně tajené gratulace osmi jejích osudových mužů a následně i večírek. Jedním z darů byl i obraz malíře Petra Poláška, portrét s její milovanou fenkou francouzského buldočka Amálkou.
18.02.2011 13:05 |

podobné články

Osobnosti: Jiřina Jirásková (449 článků)

Blogerka, kterou Bangovi vyhnali z iDNES, pálí ještě ostřeji než dřív. Třeba do pečlivě tajené minulosti rakouského zeleného prezidenta

 
Lucie Provazníková, které byl zrušen blog na serveru iDnes.cz poté, co se kriticky vyjádřila k textům zpěváka Radka Bangy (přičemž mezi čtyřmi administrátory blogu, kteří rozhodli o zrušení, byl zpěvákův bratr Patrik Banga s manželkou), dává najevo, že se nenechá umlčet. Na svém webu Lucie Provazníková.cz se rozepsala o euromarxistickém vymývání mozků, ke kterému podle jejího názoru dochází. Prý je to dobře patrné především v Německu a Rakousku, kde už snad chybí jen to, aby volební právo dostali i domácí mazlíčci, čímž by se ještě snížilo IQ voličstva.
07.12.2016 20:15 |

podobné články

Tajené řešení covidu? Plné sklady léků! Šéf Motola vyzradil

 
Šéf Fakultní nemocnice Motol Miloslav Ludvík se v rozhovoru pro ČT24 rozčílil kvůli léku Regeneron. „Máme lék pro 6000 pacientů, jenom tady v Motole, jinak je v republice rozdistribuován, já nechápu, jak dneska někdo umírá, protože když máte PCR pozitivního pacienta a dáte mu tento lék, nemá naději, že by umřel, nebo že by se dostal do nemocnice,“ rozčílil se Ludvík.
14.10.2021 14:05 |

podobné články

Krejčí: O co jde USA. Tajené dohody? NATO dává 55,7 % vojenských výdajů, Rusko 3,1 %

 
„Utopit zbytek své politické prestiže na ukrajinských pláních Bílý dům nechce.“ Politolog, profesor Oskar Krejčí, analyzuje krizi na Ukrajině a připomíná, že když jde do tuhého, velmoci se baví mezi sebou. „Pořád si myslím, že je třeba umožnit, aby si Spojené státy zachovaly tvář. Tomu by asi pomohlo, kdyby část dohod zůstala utajena. Pro dnešek by stačilo, kdyby se mocnosti zaručily za neutralitu a územní celistvost současné Ukrajiny při naplňování Minských dohod. Velkým bonusem by bylo bezjaderné pásmo ve středovýchodní Evropě, a to včetně zemí Pobaltí, Běloruska, Ukrajiny a Balkánu,“ uvádí Krejčí pro ParlamentníListy.cz.
25.01.2022 10:55 |

podobné články

Osobnosti: Tomu Tomu (326 článků)