Článek

Už jen 16 hodin. Den D pro STAN, pro Rakušana, ale především pro Gazdíka

 
ANALÝZA Hnutí STAN předsedy Rakušana má velké problémy. A tentokrát nejsou pouze mediální. Kauza exnáměstka Petra Hlubučka totiž ukázala na dvě znesvářené skupiny uvnitř vládní partaje.
18.06.2022 20:55 |

podobné články

Osobnosti: Petr Gazdík (1191 článků) , Petr Gazdík (1180 článků)
Podobné články

Jak vybrat stan

 
Prázdniny jsou obdobím, kdy nejčastěji kupujeme stan. Stanování je mezi Čechy stále ještě hodně oblíbené, především u mladší populace. Hodí se na víkendové pobyty i dovolené v jednom z mnoha autokempů, i na objíždění letních hudebních festivalů. A někteří z nás ho potřebují i v zimě, při slézání impozantních horských štítů. Pro výběr stanu je rozhodujících několik kritérií. Především je to účel užití, počet osob, pro něž stan pořizujeme a klima, v němž ho budeme stavět. Důležitá je také jeho hmotnost, protože když ho nesete v krosně na zádech, je znát každý dekagram. Stanování ve dvou nebo rodinná dovolená? První, co rozhoduje o výběru vašeho stanu je počet osob, které budou stan současně používat. Jestli se chystáte na dovolenou k moři s dvěma dětmi, je jistě ideální rodinný dvouložnicový stan s předsíňkou, případně stříškou, díky níž budete mít i v nejžhavějších dnech aspoň trochu stínu. V takovém případě ani nezáleží na tom, jak těžký stan bude, protože ho povezete autem. Jestliže se chystáte ve dvou na túru po Čechách nebo dokonce do hor, je hmotnost zásadní. Také nepotřebujete luxusní dvouložnicový stan, stačí pro dvě osoby, maximálně s prostorem pro uložení batohů. Malé, lehčí stany pro jednoho nebo pro 2 osoby, obvykle snadno postavíte i sbalíte. Váha takového stanu se pohybuje kolem 1,5 kg. Jak často chcete stanovat? Jestli chcete stanovat i mimo letní měsíce, je dobré se soustředit na voděodolnost. Na pláži v Itálii to řešit nemusíte, ale když vás přepadne průtrž mračen, jistě nechcete být ihned mokří. V případě podlážky se vyplatí nekupovat nic s odolností nižší než 5 000 mm – 12 000 mm, u stanu pro horskou turistiku počítejte s odolností nejméně 4000 mm. Podle toho, jak často budete stan stavět, je nutné zaměřit se na materiál prutů. Pro četné využívání je lepší pořídit si stan s... Čtěte více Příspěvek Jak vybrat stan pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
08.07.2018 17:10 |

podobné články

Pane Michaliku, vy jste myslel, že bude klid? Absolutně ne. Vůbec poprvé o roli Kalouska a Gazdíka v celém mnohasetmilionovém byznysu

 
Dolnobřežanský starosta Věslav Michalik ve čtvrtek oznámil, že se vzdává nominace na post ministra průmyslu a obchodu. Předseda hnutí STAN Vít Rakušan si jeho kroku váží, ale mrzí jej. Věslav Michalik neboli Věšek, jak jej Rakušan v rámci tiskové konference několikrát nazval, se prý ničeho nelegálního nedopustil. Vše řádně vysvětlil a toto vysvětlení mají obdržet i novináři. O schopnostech Michalika podle Rakušana a bývalého předsedy STAN Petra Gazdíka není pochyb. Schopnosti jsou také to jediné, co nikdo v médiích za celou dobu nerozporoval. Ale že by místopředseda STAN Michalik něco vysvětlil, se zatím nestalo.
25.11.2021 17:00 |

podobné články

Osobnosti: Petr Gazdík (1191 článků) , Petr Gazdík (1180 článků) , Vít Rakušan (451 článků)

„Dělali ze mně blbce.“ Piráti naštvali Gazdíka ze STAN, pakt proti Babišovi ale nezavrhl

 
Petr Gazdík (STAN) kritizoval dnes jednání Pirátů, kteří odmítli vytvořit dvojblok se STAN ve Zlínském kraji a nakonec kývli na koalici s ANO, ODS a ČSSD, čímž poslali Starosty do opozice. Piráti dle Gazdíka zástupcům STAN při povolebním jednání lhali, Gazdík má pocit, že z něj „dělali blbce“. Hnutí STAN přitom má ve čtvrtek hlasovat o spolupráci s Piráty při parlamentních volbách na celostátní úrovni. Gazdík chtěl navrhnout, aby se hlasování odložilo, nakonec to ale neudělá. Proč?
07.10.2020 14:15 |

podobné články

Osobnosti: Petr Gazdík (1191 článků) , Petr Gazdík (1180 článků)

Rakušana chrání ČT? Divák pátral. A vypekli ho

 
V souvislosti s hnutím STAN se skloňuje jednak jméno Věslava Michalika, který měl být původně ministrem průmyslu a obchodu, a také ostrova Kypr, na kterém některé české společnosti daní své zisky a následně pak sponzorují hnutí STAN. Jeden divák se ptal, zda se dary pro třetí nejsilnější stranu bude zabývat ČT. Ale nepochodil. „Čerpáte ze zdroje, o němž jiní diváci píší, že patří do holdingu Agrofert, a tudíž nemůže být nezávislý a objektivní,“ odpověděli mu z ČT, protože odkazoval na článek iDnesu. Do financí STAN se přitom pustil i Deník N. Dotazy na Víta Rakušana však v Otázkách Václava Moravce chyběly.
20.12.2021 13:40 |

podobné články

STAN po pádu Gazdíka: Půjde pohroma dál? Silné signály

 
Kauza Dozimetr otřásá již několik dní děním v hnutí Starostové a nezávislí. Pokud si někteří lidé z vedení hnutí mysleli, že bude stačit odstoupení Petra Hlubučka (STAN) z funkcí a pozastavení jeho členství, pletli se. Důkazem je demise ministra školství Petra Gazdíka (STAN), který udržoval nadstandardní kontakty s obviněným Michalem Redlem. Všechno ale ukazuje, že to není konec.
20.06.2022 09:30 |

podobné články

Osobnosti: Petr Gazdík (1191 článků) , Petr Gazdík (1180 článků) , Michal Gazdík (24 článků)

Hejtman Půta vstoupil do STAN, chce být předsedou a nahradit Gazdíka

 
Liberecký hejtman Martin Půta se ve středu stal členem politického hnutí Starostové a nezávislí (STAN). Ukončil tím své členství v uskupení Starostové pro Liberecký kraj. České zákony nedovolují členství ve dvou politických organizacích, řekl Půta, který chce kandidovat na předsedu STAN a na celostátním sněmu 28. března vystřídat v čele hnutí poslance Petra Gazdíka.
19.03.2014 20:15 |

podobné články

Osobnosti: Petr Gazdík (1191 článků) , Petr Gazdík (1180 článků)

5 triků pro lepší den

 
Znáte to: jen co ráno otevřete oči, je vám jasné, že dnešní den nebude stát za nic. Máte špatnou náladu, do ničeho se vám nechce, jste rozmrzelí a podráždění – zkrátka víte, že už jste měli i lepší den, nežli je právě tento. Každý z nás někdy takový den zažil, často jej lidově označujeme jako den blbec. Určitě se shodneme na tom, že den blbec vždycky nestojí za nic. Zpravidla se nám ten den nic nedaří, na co sáhneme, co zkazíme, nestíháme, chodíme pozdě, připálíme večeři, pohádáme se s přítelem, jsme protivní a zlí na lidi okolo sebe, kteří si to vůbec nezaslouží. A víte co? Přitom stačí tak málo, abyste si udělali lepší den. I obyčejné maličkosti totiž mohou den blbec otočit doslova o 360°! 5 triků pro lepší den – zkuste to taky! Až se zase příště probudíte se špatnou náladou, nebude se vám chtít cokoli dělat a budete cítit, že byste se nejraději někde schovali a celý den nevystrkovali nos, nenechte se ovládat blbou náladou a místo toho to zkuste po našem. Vyzkoušejte některý z našich triků pro lepší den a uvidíte, že hravě zaženete chmury, které by se vás jinak držely celý den- a ten by pak vážně nestál za nic. Trik první: usmějte se! Zní to možná jako klišé, ale funguje to dokonale. Kdykoli půjdete ten den kolem zrcadla, výlohy obchodu, lesklé skříně nebo třeba nerezového spotřebiče, usmějte se na sebe. A usmívejte se i na lidi okolo vás, i když se vám do toho nebude chtít. Je dokázáno, že úsměv dokáže zázraky. Trik druhý: zamlsejte si! Jestli něco platí na špatnou náladu, pak je to sladké. A nemusí to být nutně jen čokoláda, i když je pravda, že po té v případě potřeby sáhne většina z nás. Dejte si sušenku, zajděte si na dortík,... Čtěte více Příspěvek 5 triků pro lepší den pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
28.11.2017 08:55 |

podobné články

Libyjští radikálové prý žádají za Rakušana 12,5 milionu korun

 
Radikálové požadují za Rakušana uneseného v Libyi 500.000 dolarů (12,5 milionu Kč). S odvoláním na informace tajných služeb o tom dnes informoval rakouský list Kronen Zeitung. Ministerstvo zahraničí ve Vídni ale zprávu popřelo. Kromě Rakušana ozbrojenci z ropného pole Ghaní na počátku března unesli také Čecha, čtyři Filipínce, dva Bangladéšany a Ghaňana.
23.03.2015 16:06 |

podobné články

Otřesy vlády se přenesly od Gazdíka jinam. Vztek a další vyšetřování

 
Kauza točící se kolem exnáměstka pražského primátora Petra Hlubučka doléhá nejen na vládní STAN, ale také na mediální sféru. Po oznámení demise ministra školství Petra Gazdíka se pozornost přenesla k České televizi a k tomu, jak o kauze informuje. „Rakušan se vyžvaňoval, Moravec mu nahrával,“ zní na sociálních sítích mezitím, co moderátorka 168 hodin Nora Fridrichová vytáhla na opoziční ANO spolu s novinářem Tomášem Etzlerem. Ten se STAN zastal a vypustil ostrá slova k bývalé poslankyni ANO Melkové. „Estébákova onuce,“ vzkázal jí a pokračoval. Řeší se také úniky informací do médií.
19.06.2022 20:15 |

podobné články

Osobnosti: Nora Fridrichová (426 článků) , Petr Gazdík (1191 článků) , Tomáš Etzler (53 článků) , Petr Gazdík (1180 článků)

Nové lejno u Rakušana. Smějí se i kámoši. První dopady

 
Europoslanec a advokát Stanislav Polčák (STAN) pomáhal v minulosti obcím kolem Vrbětic. Nyní však žádá milionové provize, což například pohoršilo exministra financí Miroslava Kalouska (TOP 09). Ale nejen jeho. Pro STAN, hnutí Víta Rakušana, je to další problém, který musí řešit – po kauzách kolem Věslava Michalika a Jana Farského. Kvůli Polčákově podnikavosti se možná bude měnit zákon.
21.03.2022 09:05 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (7558 článků) , Jan Farský (294 článků) , Stanislav Polčák (331 článků) , Standa Vít (23 článků)

Kalouskovy spory: Babiše označil za „chcípající kobylu“. A schytal to od Rakušana

 
Miroslav Kalousek (TOP 09) opět budí vášně. A bojuje na víc frontách naráz. Nelichotivě se opřel do Andreje Babiše (ANO) kvůli jeho slovech o vlastizrádcích na adresu europoslanců. Sám ale za svou další kritiku kandidáta STAN dostal „naloženo“.  A to od předsedy STAN Víta Rakušana.
29.02.2020 19:10 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24455 článků) , Miroslav Kalousek (7558 článků)

Bláhové představy o vládě, mindrák z Babiše. Paroubek vrátil Rakušana do reality

 
Někdejší premiér za ČSSD Jiří Paroubek se na webu Vasevec.ParlamentniListy.cz rozepsal o tom, jak je podle jeho slov hnutí STAN posedlé premiérem Andrejem Babišem. Přečetl si totiž rozhovor s předsedou STAN Vítem Rakušanem. „Podle Rakušana by A. Babiš měl na Mikuláše chodit strašit děti místo čerta...“ uvádí Paroubek.
18.09.2021 13:15 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Paroubek (4376 článků) , Andrej Babiš (24455 článků)

Vyhozený Švejdar podpořil Rakušana: Nikdy se mnou nemluvil o Hlubučkovi

 
Bývalý policejní prezident Jan Švejdar vyvrátil spekulace, že by s ministrem vnitra Vítem Rakušanem (STAN) projednával vyšetřování pražského náměstka Petra Hlubučka (STAN). „Nikdy se mě na pana Hlubučka nikdo neptal a nikdy jsem o tom s nikým nemluvil,“ uvedl Švejdar, který jinak Rakušana nemá zrovna v oblibě.
20.06.2022 17:30 |

podobné články

Osobnosti: Jan Rakušan (35 článků)

Pád vlády nehrozí, ujišťoval na ČT Bartoš. Ale Gazdík s Polčákem by měli z politiky zmizet úplně

 
Korupční kauza Dozimetr, spojená s hnutím STAN, dál dopadá na vládu. Stále není jasné, kdo nahradí Petra Gazdíka (STAN) na postu ministra školství a jestli neproběhne širší rekonstrukce vlády. Místopředseda vlády a předseda Pirátů Ivan Bartoš v pořadu Interview ČT24 řekl, že pád vlády nehrozí. Rozhodně by ale Stanislava Polčáka vyzval k rezignaci na post europoslance a Petra Gazdíka k rezignaci na mandát poslance. Dále Bartoš zmínil, zda Piráti budou souhlasit s restrukturalizací společnosti ČEZ.
23.06.2022 21:50 |

podobné články

Osobnosti: Petr Gazdík (1191 článků) , Petr Gazdík (1180 článků) , Stanislav Polčák (331 článků) , Ivan Ivan (2429 článků)

"Souložíte s nezletilým jezevčíkem?" Veselá tiskovka Gazdíka a Rakušana

 
Hnutí Starostové a nezávislí (STAN) hodnotí proběhnuvší krajské a senátní volby jako jednoznačný úspěch, na který se chtějí příští rok pokusit navázat ve volbách parlamentních. Zda a s kým STAN kandidaturu spojí, prozatím není jasné, uvedl předseda hnutí Petr Gazdík po jednání předsednictva a celostátního výboru hnutí.
17.10.2016 19:00 |

podobné články

Osobnosti: Petr Gazdík (1191 článků) , Petr Gazdík (1180 článků)

Premiér Fiala o korupční kauze: STAN je spolehlivým partnerem. Nevidím důvod k odvolání Rakušana

 
Premiér a šéf ODS Petr Fiala ocenil dnešní rozhodnutí Petra Gazdíka (STAN) rezignovat ke konci června na funkci ministra školství kvůli kontaktům s obviněným podnikatelem a lobbistou Michalem Redlem. Tento krok považuje premiér za výraz změny politické kultury, kterou chce prosazovat současná vládní koalice. Současně poděkoval Gazdíkovi za jeho vykonanou práci. Odchod ministra školství je první změnou ve Fialově kabinetu od jeho jmenování loni v prosinci.
19.06.2022 12:55 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (3698 článků) , Petr Gazdík (1191 článků) , Petr Gazdík (1180 článků) , Michal Gazdík (24 článků)

Uberte plyn, peskoval Gazdíka hradní mluvčí. Jste pokrytci, vzkazuje politik

 
Hradní kancléř Vratislav Mynář předložil majetkové přiznání, ale moc informací v něm nebylo! Zvlášť oproti poslankyni TOP 09 a STAN Věře Kovářové, která dobrovolně přiznala všechny dluhy, byt, dům i starou fabii. Podle místopředsedy TOP 09 a STAN Petra Gazdíka si Hrad dělá legraci. I proto, že prezident Zeman vyzval k větší otevřenosti majetkových poměrů u politiků.
23.06.2015 12:40 |

podobné články

Osobnosti: Petr Gazdík (1191 článků) , Petr Gazdík (1180 článků) , Vratislav Mynář (1401 článků)

Gazdík od válu? Část STAN chce vyrazit do voleb v čele s obviněným Půtou

 
Rozhodnutí nespolupracovat dál formou koalice, ale nechat STAN jen hostovat na svých kandidátkách, nemusí mít zásadní dopad jen na vedení KDU-ČSL, ale také na lídra hnutí STAN Petra Gazdíka. Pokud půjdou Starostové do voleb samostatně, pak musí přijít radikální změna ve vedení, respektive na postu volebního lídra. V Senátu to řekl člen horní komory Michael Canov (STAN) s tím, že jedinou možnou náhradou by byl liberecký hejtman Martin Půta. Společně návrh předloží na rokování hnutí příští úterý.
19.07.2017 16:35 |

podobné články

Osobnosti: Petr Gazdík (1191 článků) , Petr Gazdík (1180 článků) , Michael Martin (47 článků) , Michael Michael (1803 článků) , Martin Michael (39 článků)

On nemohl... Ale mohl! Pecková v ČT omlouvala Rakušana, ale narazila na Witowskou s vystudovanými právy

 
Lídři pěti koaličních stran dnes jednali o kauze Petra Hlubučka z hnutí STAN, bývalého náměstka primátora Prahy. Jak moc tato kauza STAN poškodí, a zda je v pořádku, že předseda hnutí STAN, které čelí takovému skandálu, zůstává ministrem vnitra? Na to v pořadu Interview ČT24 odpovídala hejtmanka Středočeského kraje Petra Pecková (STAN). Rakušan je podle ní člověk na svém místě, ale negativně vnímá, že Petr Gazdík si nadále drží poslanecký mandát.
21.06.2022 21:50 |

podobné články

Osobnosti: Petr Gazdík (1191 článků) , Petr Gazdík (1180 článků)