Článek

Už je tu šibenice. Dusno kolem ČT, Xavera a Lipovské narůstá. Bude mít dohru

 
Lipovská, Matocha, Xaver. To jsou jména, která dle jeho četných vyjádření leží v žaludku radnímu ČT Zdeňku Šarapatkovi. Ale nyní jim klade za vinu něco nového. Totiž že tím, že navrhli řediteli Dvořákovi nulovou odměnu způsobili, že o Dvořákovi vyšel článek s názvem „Zaslouží Dvořák z ČT místo odměny spíše šibenici?“ A z nějakého důvodu zmínil radní i Marii Benešovou.
07.07.2020 12:20 |

podobné články

Podobné články

Kalousek zvažuje vystoupení z katolické církve. Kvůli Haně Lipovské

 
Jak jsme již informovali, včerejší tajná volba, v níž bylo dovolena poslední tři volná místa v Radě ČT, rozhodila šéfa poslaneckého klubu TOP 09 Miroslava Kalouska. U pultíku ve Sněmovně zvolení Xavera Veselého, Hany Lipovské a Pavla Matochy označil za začátek konce veřejnoprávní televize. Ale to nebylo všechno. Kvůli gratulaci Haně Lipovské se Kalousek dostal do křížku s kardinálem Dominikem Dukou. A pohrozil, že vystoupí z církve.
28.05.2020 12:25 |

podobné články

Osobnosti: Dominik Duka (1107 článků) , Miroslav Kalousek (7419 článků)

Nemůže si za Xavera ČT náhodou sama? Spacáky, díl druhý? Tomáš Vyoral i k tomu, co se valí z obrazovky

 
PÁTEČNÍ ZÚČTOVÁNÍ TOMÁŠE VYORALA „Spacáková revoluce 2“? Podle Tomáše Vyorala zvolení nových radních ČT tak dramatickou dohru mít nebude. Tentokrát by to prý navíc dopadlo pro „revolucionáře“ hůře než před dvaceti lety. A co vlastně vyústilo ve zvolení Xavera Veselého, Pavla Matochy a Hany Lipovské? Podle Vyorala lze příčinu hledat v tom, co ČT vysílá.
05.06.2020 15:46 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Vyoral (140 článků)

Odporují šibenice na demonstraci zákonům? Policie zatím neví, je to pro ni 'nový prvek'

 
Ministr vnitra Milan Chovanec bude požadovat od vedení policie vysvětlení, proč nezasáhla během středeční demonstraci proti imigrantům a islámu. Lidí na ní nesli mimo jiné i šibenice. Chovanec bude chtít případné personální postihy, protože policisté si měli uvědomit, že šibenice k demokracii nepatří. Policejní prezidium už postup prošetřuje, ale argumentuje tím, že s šibenicemi se dosud policie nesetkala, takže neví, jak je posuzovat.
02.07.2015 13:16 |

podobné články

Osobnosti: Milan Chovanec (1426 článků)

Úřad nepochybil, šibenice stále nejsou protizákonné

 
Městská část Praha 1 nepochybila, když šibenice na loňské červencové demonstraci nevyhodnotila ani jako přestupek. Dospěl k tomu Magistrát hlavního města Prahy, který věc zkoumal z podnětu ministerstva vnitra. Právu to ve čtvrtek sdělil jeho mluvčí Vít Hofman. Již loni na podzim Úřad městské části Praha 1 rozhodl, že šibenice na demonstraci nejsou protizákonné.
27.05.2016 03:35 |

podobné články

Jiří Ovčáček nevěří vlastním očím. Na protibabišovské demonstraci na Václaváku stála šibenice a nikomu to nevadí

 
„Demisi! Hanba!“ Ve čtvrtek večer daly na Václavském náměstí tisíce lidí najevo, co si myslí o Andreji Babišovi. Požadovali konec premiéra. Jenže demonstrace měla i svou stinnou stránku, na kterou upozornil hradní mluvčí Jiří Ovčáček. Na demonstraci se totiž objevila šibenice s heslem, že „Mafie patří na šibenici, a ne do vlády“. Není to přitom tak dávno, co šibenice na demonstraci vzbudily velkou nechuť veřejnosti.
16.11.2018 13:50 |

podobné články

Na toto se čekalo. Do kauzy kandidátky Lipovské rázně vtrhl Halík

 
Senátoři a řada dalších osobností se postavili proti kandidátce Česká biskupské konference (ČBK) do Rady České televize ekonomce Haně Lipovské, jež loni zpochybnila smysl existence veřejnoprávních médií. Své stanovisko, aby ČBK nominaci Lipovské stáhla, přidává i Česká křesťanská akademie (ČKA) v čele s Tomášem Halíkem, podle nějž se jedná o „neomluvitelnou chybu“.
01.02.2020 08:01 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Halík (581 článků)

A teď na Václavák? Volby do ČT, Halík a Senát: Zvrhlo se to. Lidé se smějí, padla i slova o Havlovi

 
„Chybí už jen demonstrace na Václaváku, třeba proti Babišovi, na které někdo z papírku do televize přečte, že jedním z požadavků lidu je, aby v Radě ČT nebyla tady tahle paní Lipovská...,“ reaguje na pokračování aféry ohledně jmenování ekonomky Hany Lipovské do Rady České televize Petr Macinka z Institutu Václava Klause. Svými slovy mířil především na kritiku Lipovské od České křesťanské akademie (ČKA) v čele s Tomášem Halíkem. Přidala se i advokátka Jana Zwyrtek Hamplová a senátorům, kteří se proti Lipovské postavili, vzkazuje, aby respektovali názory druhých. „Rozjíždí“ se i petice, ve které lidé dávají s otevřeným dopisem senátorů nesouhlas, a dosahuje již podpory v řádech tisíců.
02.02.2020 19:26 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10553 článků) , Tomáš Halík (581 článků) , Václav Havel (6067 článků) , Petr Václav (950 článků) , Petr Rada (280 článků)

Exhibice Hilšera. Nedůstojné! Z výslechu Lipovské: Svědectví z místa

 
Jedna z uchazeček o post v Radě ČT, brněnská ekonomka Hana Lipovská, dnes předstoupila před zákonodárce a popisovala, zda by se byla schopna nezávisle chovat vůči exprezidentovi Václavu Klausovi, a hovořila o tom, na čem by se podle ní dalo v ČT ušetřit. Vůči Lipovské vyjádřilo výhrady 19 senátorů v čele s Markem Hilšerem, a jak se dalo čekat, někteří z nich se do ní opřeli. K jejich vystupování vůči Lipovské se pro ParlamentníListy.cz kriticky vyjádřila dlouholetá mediální analytička Irena Ryšánková, která podobných slyšení v Poslanecké sněmovně viděla stovky.
05.02.2020 19:31 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10553 článků) , Marek Hilšer (190 článků)

„Umlčený“ Hilšer se ozval: Měl jsem možnost položit dotaz Lipovské, ale pak...

 
Zákonodárci dnes vyslýchali kandidátku na radní České televize, brněnskou ekonomku Hanu Lipovskou, jak by byla schopna se nezávisle chovat vůči exprezidentovi Václavu Klausovi či jak by se podle ní dalo v ČT uspořit. Vůči Lipovské už dříve vyjádřilo velké výhrady 19 senátorů v čele s Markem Hilšerem, který je silně rozladěn z toho, že mu nebylo nakonec umožněno položit Lipovské jedinou otázku. „Poslancům ANO se nelíbilo, na co se ptám,“ píše senátor k průběhu veřejného zasedání volebního výboru Poslanecké sněmovny.
05.02.2020 20:46 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10553 článků) , Marek Hilšer (190 článků)

Demokraté? Její volbu vydávají téměř za příchod Antikrista! Je zde text, který se s kritiky Lipovské vůbec nemaže

 
Na hlavu ekonomky Hany Lipovské se po jejím zvolení do Rady ČT sneslo velké množství kritických slov. Její kritici mají obavu, že představuje ohrožení nezávislosti veřejnoprávní televize. Jenže to může být i obráceně. Publicista Oldřich Tichý má za to, že skutečné nebezpečí mohou pro Česku televizi představovat kritici Lipovské.
04.06.2020 16:10 |

podobné články

Osobnosti: Oldřich Tichý (37 článků)

Milion chvilek ke Xaverovi a Lipovské: Vytahují ,,ďábelský” dokument. Jenže to je jinak

 
Ke zvolení tří nových členů Rady České televize – moderátora Luboše Xavera Veselého, ekonomky Hany Lipovské a novináře Pavla Matochy – bije na poplach spolek Milion chvilek, dle nějž prý poslanci zvolili lidi doporučené v „kádrovacím dopise“ od poslance Stanislava Berkovce (ANO). Toto nařknutí se však nezakládá na pravdě, neboť Berkovec výše zmíněné osoby v e-mailu rozeslaném poslancům označil za neutrální kandidáty.
28.05.2020 08:55 |

podobné články

Osobnosti: Luboš Veselý (596 článků)

Budou spacáky na Kavkách? Otázky Václava Klause. Wollner a další řádí, volba Xavera spustila naprosté peklo

 
Volba Hany Lipovské a Luboše Xavera Veselého do Rady České televize v mnohých vyvolala děsivé představy o konci svobody slova v České republice. Miroslav Kalousek z TOP 09 vyrazil do útoku hned u pultíku v Poslanecké sněmovně, a na sociálních sítích postupně ožívají nejznámější tváře boje za liberální demokracii.
27.05.2020 16:45 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10553 článků) , Miroslav Kalousek (7419 článků) , Luboš Veselý (596 článků)

„Nejsem ničí loutka!“ Klíma se neudržel před volebním výborem. A už se pustil do Xavera, Lipovské a Matochy

 
Kandidát do Rady ČT za Federaci židovských obcí Michal Klíma, který se o místo v radě ucházel již v loňském roce, se vrátil k uniklému e-mailu poslance Stanislava Berkovce (ANO) s hodnocením kandidátů. „V tom dokumentu se psalo, že budu zastupovat zájmy Petra Dvořáka a Milionu chvilek pro demokracii. Nejsem ničí loutka ani aktivista!“ ubezpečoval Klíma a rovnou zkritizoval tehdy zvolené členy rady Hanu Lipovskou, Pavla Matochu a Luboše Xavera Veselého, kteří podle něj nevnímají velikost a složitost celé instituce.
16.03.2021 16:55 |

podobné články

Osobnosti: Petr Dvořák (786 článků) , Petr Dvořák (781 článků) , Luboš Veselý (596 článků) , Michal Dvořák (187 článků) , Pavel Dvořák (144 článků) , Pavel Dvořák (144 článků) , Michal Dvořák (185 článků)

Soutěž s Milionem chvilek? Bude dusno: Babiš, Xaver, Lipovská, Putin. Praha vzplane ,,bouřemi"

 
Není to tak dlouho, co si Johana Hovorková z Fora24 stěžovala, že se při volbě Xavera Veselého a Hany Lipovské do Rady ČT neprostestovalo. Ale protestovat se bude teď a to hned dvakrát. Nejdříve přímo před Hradem, o týden později před Úřadem vlády. Mináře a Milion chvilek předběhli v iniciativě Masaryk, ale zase nemají nahlášených tolik lidí.
01.06.2020 11:15 |

podobné články

Tak to jsem zvědav... Dusno u Xavera: Okamurovec a starý harcovník ČSSD

 
KRAJSKÉ DEBATY XTV Vysočina. Horský kraj na pomezí Čech a Moravy, jehož vznik před dvaceti lety mnohé překvapil. Historicky jeho části patřily spíše k okolním spádovým centrům. Jak se mu za dvacet let podařilo najít vlastní identitu a jaké problémy obyvatele trápí? V dalším díle předvolebních debat Luboše Xavera Veselého se sešli kandidáti šesti stran, usilující právě o jihlavské hejtmanství.
17.09.2020 08:05 |

podobné články

Osobnosti: Luboš Veselý (596 článků)

Ve stínu šibenice na vršku nad Křenovicemi: Tady obchází smrt! Už 500 let!

 
Napoleon ty pozůstatky šibenice nad Křenovicemi musel tehdy, v roce 1805, vidět. Při své slavné bitvě u Slavkova projel cestou ze zámku kolem nich, svou pozorovatelnu pak ale raději rozbil na kopci vzdáleném jen pár stovek metrů. Dobře udělal.
16.08.2016 05:05 |

podobné články

Svoboda (KDU-ČSL): Nejsme takové bestie, jaké z nás Okamura dělá

 
Šibenice na politické demonstraci je ostuda. Ještě větší ostuda je, že policie nezasáhla. Šibenice a hesla jako „Uprchlíky do moře“ musejí mít trestněprávní následky.
06.07.2015 16:01 |

podobné články

Chovanec žaluje Prahu 1. Za šibenice při demonstracích

 
Týden poté, co ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) prohlásil, že se bude bránit proti rozhodnutí úředníků z Prahy 1, že šibenice na demonstracích nejsou přestupek, podal k Městskému soudu v Praze žalobu proti nečinnosti, píše dnešní Právo. Vadilo mu, že Úřad městské části Praha 1 celou věc odložil, dodává list. Sobotka Chovancům čin ocenil.
04.06.2016 08:40 |

podobné články

Osobnosti: Milan Chovanec (1426 článků)

Komárek vpadl do vřavy kolem Lipovské a Xavera: Předposra*ost, hysterie, dětská reakce! Na rozdíl od zaměstnanců ČT znám zákon, takže...

 
ROZHOVOR „To nejsou obavy, to je naprostá hysterie. Sotva byli zvolení, ještě nic neudělali a už se spustí halas, že se nám bourá demokracie,“ komentuje dění kolem nových radních České televize novinář, spisovatel a bývalý politik za hnutí ANO Martin Komárek. Sám tvrdí, že zákony ani nedovolují radním cokoliv ohrozit a právě neznalost zákonů podle něj přidává na obavách zaměstnanců veřejnoprávního média. Snahu politiků omezit svobodu médií však vidí a domnívá se, že většina z poslanců nemá Českou televizi ráda, a tak alespoň straší.
06.06.2020 20:20 |

podobné články