Článek

Uvízlí čeští horolezci v Pákistánu: Jakub a Petr mohou být rádi. Vyjednávání má šťastný konec

 
Do České republiky se vracejí dva horolezci, kteří před měsícem uvízli na hoře Rakapoši v Pákistánu. Na Twitteru to oznámil ministr zahraničí Jakub Kulhánek (ČSSD), návratu podle něj předcházelo obtížné vyjednávání. Horolezce v Pákistánu zadržovaly místní úřady kvůli nezaplacené záchraně.
10.10.2021 10:45 |

podobné články

Podobné články

Uvízlí čeští horolezci v Pákistánu: Zahájili sestup, z nejhoršího venku nejsou

 
Dva čeští horolezci Jakub Vlček a Petr Macek a jejich pákistánský kolega, kteří uvízli ve výšce 6900 metrů na hoře Rakapoši v Pákistánu, dostali v úterý lana, vodu, potraviny a léky a zahájili sestup. ČTK o tom informoval novinář, který situaci sleduje na místě.
14.09.2021 11:40 |

podobné články

Osobnosti: Jakub Vlček (14 článků) , Petr Macek (20 článků)

Do Česka se vrací horolezci z Pákistánu: Úřady je držely kvůli účtu za záchranu

 
Do ČR se vrací dva horolezci Jakub Vlček a Petr Macek, kteří před měsícem uvízli na hoře Rakapoši, uvedl ministr zahraničí Jakub Kulhánek. Kvůli nezaplacené záchraně je zadržovaly pákistánské úřady. Vyjednávání bylo obtížné, zdůraznil ministr. Zatím prý uhradili poplatky ve výši zhruba 100 tisíc korun.
10.10.2021 10:10 |

podobné články

Osobnosti: Jakub Vlček (14 článků) , Petr Macek (20 článků)

Šéf záchranářů promluvil o situaci českých horolezců v Pákistánu: Vyrazil jim na pomoc slavný horal

 
Dobýt horu Rakapoši v Pákistánu se rozhodli čeští horolezci Petr a Jakub. Dvojice dobrodruhů byla už na sestupu spolu s jejich místním průvodcem, když se objevily komplikace a dobrodružná cesta se změnila v boj o život. Horolezci uvázli ve výšce asi 6 900 metrů nad mořem. Pákistánci zahájili záchrannou operaci, kterou ovšem komplikuje právě nadmořská výška, v níž Češi zůstali. Šéf záchranné mise Abdul Joshi pro Blesk uvedl, že v pondělí záchrana pomocí vrtulníku nebyla možná. Čechům proto na pomoc vyrazila skupina ze základního tábora.
14.09.2021 14:05 |

podobné články

Horolezci jsou doma: Z Pákistánu se vyplatili

 
Zaplatili, pustili je domů. Horolezci Jakub Vlček a Petr Macek, kteří v Pákistánu zdolali vrchol hory Rakapoši (7788 m n. m.), při sestupu se dostali do problémů a vysvobodit je musel vrtulník, jsou v Česku.
11.10.2021 05:15 |

podobné články

Osobnosti: Jakub Vlček (14 článků) , Petr Macek (20 článků)

Čeští horolezci Petr a Jakub už jsou v bezpečí: Popsali, proč z velehory Rakapoši nemohli dolů

 
V pátek vystoupili na jednu z nejnáročnějších hor světa, při sestupu ale uvízli v bezmála 7000 metrech a dál to nešlo. Pákistánský horolezec Vadžídulláh Nagrí a jeho dva čeští kolegové Jakub Vlček a Petr Macek strávili nedobrovolně na hoře několik nocí v 30stupňových mrazech, zatímco se jim zhoršovalo zdraví a docházely jim fyzické síly. Celá země jim držela palce a ve středu přišly konečně první dobré zprávy. Záchranná operace zaznamenala úspěch.
15.09.2021 06:50 |

podobné články

Osobnosti: Jakub Vlček (14 článků) , Petr Macek (20 článků)

Jakub a Petr uvázli v sedmi tisících metrů nad mořem na hoře v Pákistánu: Další noc v krutém mrazu!

 
Dva čeští horolezci a jejich místní průvodce uvázli v asi 6 900 metrech nad mořem při sestupu z hory Rakapoši v Pákistánu. Čeká je záchranná operace pomocí vrtulníku. Podle vyjádření některých místních úředníků a médií možná stoupali na horu bez povolení úřadů. Záchranná operace v neděli bohužel nevyšla, takže je čeká další noc v 30stupňovém mrazu.
12.09.2021 13:40 |

podobné články

Záchranáři uvízli ve výtahu: Hodinu hráli Kámen, nůžky, papír

 
V malé drama se v neděli proměnil výjezd zlínské posádky záchranářů. Tři zdravotníci a jeden hasič uvízli ve výtahu. Ten se s nimi utrhl. Záchranáři se řítili dvě patra dolů a pak uvízli.
03.01.2010 22:20 |

podobné články

Dva čeští horolezci zahynuli ve Švýcarsku!

 
AKTUALIZOVÁNO: Dva čeští horolezci ze tříčlenné skupiny zahynuli ve středu ve Švýcarsku, když se postupně zřítili při sestupu z hory Mönch. Při okamžité záchranné akci švýcarská horská služba vyprostila pouze jedno z těl, u druhého jí to znemožnilo špatné počasí.
15.07.2010 21:31 |

podobné články

Dva čeští horolezci zahynuli ve švýcarských Alpách

 
Dva čeští horolezci ze tříčlenné skupiny zahynuli ve Švýcarsku při sestupu z hory Mönch. Během návratu uklouzli a zřítili se. K neštěstí došlo pravděpodobně již ve středu, tělo jednoho z nich objevila švýcarská horská služba teprve ve čtvrtek.
15.07.2010 21:40 |

podobné články

V Himálaji se ztratili dva čeští horolezci. Zbyl po nich jen rozervaný stan!

 
Dva čeští horolezci se pokusili o prvovýstup na nepálskou horu Baruntse. Výstup jim znemožnilo silné sněžení. Poslední zprávu poslali 9. října. Pátrali po nich i s vrtulníky, ale stále bezúspěšně. V místě jejich tábora našli jen roztrhaný stan.
21.10.2013 13:55 |

podobné články

V Rakousku zahynuli dva čeští horolezci: Zřítili se z 50 metrů

 
Špatně se jistili a osudná chyba je stála život. V Rakousku ve středu zahynuli dva čeští horolezci. Neštěstí se stalo odpoledne v Dolních Rakousích v pohoří Rax, které je součástí Alp.
02.07.2015 08:15 |

podobné články

Dva čeští horolezci zahynuli ve švýcarských Alpách: Zřítili se z několika set metrů!

 
Dva čeští horolezci zahynuli ve Švýcarsku, když se zřítili z výšky několika set metrů na hoře Täschhorn poblíž horského střediska Saas Fee v kantonu Valais. Naposledy příbuzní o mužích podle deníku Blick slyšeli minulý pátek, když z horské chaty ohlásili záměr vylézt na horu. V úterý byli nahlášeni jako nezvěstní. Ve stejný den pak byla nalezena jejich těla na úpatí hory.
18.08.2021 19:20 |

podobné články

Tragédie ve Švýcarsku: Čeští horolezci spadli z několika set metrů a zemřeli

 
Dva čeští horolezci zahynuli ve Švýcarsku, když se zřítili z výšky několika set metrů na hoře Täschhorn poblíž horského střediska Saas Fee v kantonu Valais. 
18.08.2021 21:10 |

podobné články

Popravení horolezci: Slovensko jim uspořádá státní pohřby

 
Byli popraveni jako zvířata, ale pohřby budou mít jako hrdinové. Slovenští horolezci Peter Šperka a Anton Dobeš, které zabil v Pákistánu Taliban, se dočkají ve své vlasti státních pohřbů.
28.06.2013 19:45 |

podobné články

Čeští horolezci míří do Pakistánu, kde nedávno zastřelili deset jejich kolegů

 
Čtyřčlenná česká expedice tvořená předsedou Českého horolezeckého svazu Zdeňkem Hrubým, Markem Holečkem, Markem Novotným a hasičem a extrémním sportovcem z Opavy Tomášem Petrečkem vyráží už za několik dní do Pákistánu, kde chtějí zdolat jedenáctou nejvyšší horu světa Gasherbrum I, měřící 8068 metrů.
08.07.2013 20:05 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Marek (108 článků) , Tomáš Marek (108 článků) , Tomáš Novotný (85 článků) , Tomáš Novotný (85 článků) , Tomáš Novotný (81 článků)

České horolezce dál drží v Pákistánu: Zachránili jsme vás, teď zaplaťte!

 
Dva zachránění čeští horolezci zůstávají v Pákistánu. Úřady je budou zadržovat v Gilgitu, dokud nezaplatí náklady za záchrannou operaci, říká ministr turistiky pákistánské kašmírské oblasti Gilgit-Baltistán Rádža Násir.
18.09.2021 18:40 |

podobné články

Rakouští záchranáři sundali ze skály dva mladé české horolezce

 
Dva čeští horolezci ve věku 21 a 22 let se v sobotu odpoledne zřítili ze strmé skalní stěny v Hinterstoderu v rakouských Alpách, informuje v neděli server Nachrichten.at. Horolezci byli jištění lanem, které je zachránilo.
03.10.2010 09:45 |

podobné články

Everest vydal čtvrté tělo. Je to Čech Milan Sedláček

 
AKTUALIZOVÁNO. Mount Everest si od víkendu vyžádal už čtyři mrtvé. Tělo čtvrté oběti spatřili horolezci, kteří jsou na svazích nejvyšší hory světa. Agentura DPA napsala, že je pohřešován také jeden Čech. Na náš dotaz ale upřesnila, že jde o horolezce Milana Sedláčka. Ten však zahynul v oblasti vedlejšího štítu Lhoce; o jeho smrti předtím informovali čeští horolezci.
22.05.2012 18:36 |

podobné články

Čekání na zázrak se vyplatilo! Čeští horolezci uvěznění v Himalájích přemohli smrt a poslali vzkaz

 
Dva profesionální horolezci unikli o vlásek smrti. Marek 'Mára' Holeček (46) a Radoslav 'Radar' Groh (32) byli čtyři dny kvůli špatnému počasí uvěznění na himalájském štítu Baruntse bez jídla a zcela promrzlí. Nakonec se na ně ale usmálo štěstí a vylezlo sluníčko, proto mohli sestoupit a tím si také zachránili život. 
31.05.2021 20:25 |

podobné články