Článek

„Utopie“ poháněná umělou inteligencí. A toto čeká obyčejné lidi. Americký publicista varuje. Globální „elity“ prý nastavily směr

 
Až pozoruhodně jednoduchý je cíl Světového ekonomického fóra (World Economic Forum, WEF): ti nejchytřejší a nejlepší lidé na světě mají podle něj vládnout všem ostatním. Řečeno jazykem WEF, jeho schémata totálního dohledu a modifikace chování jednotlivců vytvoří „udržitelnou“ budoucnost lidstva. V článku pro Gatestone Institute varuje americký publicista J. B. Shurk, že lidé se stanou jen „věcmi“, které je pouze třeba počítat, přeskupovat, kategorizovat, označovat, monitorovat, zmanipulovat a kontrolovat. Lidé se stanou kolečky ve skvělém transhumanistickém technokratickém stroji WEF.
08.04.2023 20:45 |

podobné články

Podobné články

Jan Campbell: O čem se píše, ale málo (12)

 
Dnešní příspěvek věnuji otázce: Proč se většinou splňují lidské anti-utopie a ne, utopie. Ze zamyšlení nad otázkou vyplývá mnoho podnětů k hlubšímu zamyšlení čtenářů nad naší budoucností, a samozřejmě i těch, kteří jsou ochotni a schopni psát na téma utopie – anti-utopie. V úvodním článku 12. čísla LN udělala jeden krok v tomto směru Tereza Spencerová.
05.12.2017 13:20 |

podobné články

EU chystá centrum pro umělou inteligenci. Babiš potvrdil, že má být v Praze

 
Evropská unie se chce více zabývat umělou inteligencí a zajistit členským státům koordinaci dílčích výzkumů v této oblasti. Vše by mělo zastřešovat nové centrum excellence pro umělou inteligenci. Podle zjištění webu Info.cz by toto centrum mělo sídlit v Praze.
30.11.2018 14:05 |

podobné články

Podcast: Kvůli Boratovi mi Američané nevěřili, že Kazachstán existuje, říká odbornice na umělou inteligenci

 
Dlouhých deset let žije Elnaz Babayeva v Praze, kde se naučila česky a pro Avast již tři roky vyvíjí umělou inteligenci. Její život změnil roční pobyt v USA, kam se dostala na střední škole díky stipendiu FLEX. Američané jí tehdy nevěřili, že Kazachstán je skutečná země a teprve tam poprvé zhlédla kultovní film Borat. Jak se dostala do Česka, a proč přirovnává umělou inteligenci k ohni, prozradila v Blesk Podcast.
12.10.2021 05:05 |

podobné články

Jak jsem potkal knihy – díl 298. Globální moc a globální vláda

 
Andrew Gavin Marshall (nar. 6. května 1987), žijící v kanadském Montrealu a Torontu, je nezávislý publicista, analytik a spisovatel. Působí jako „project manager“ projektu The People’s Book Project a šéf geopolitické divize Hamptonova Institutu. Je autorem nebo spoluautorem řady knih, například The Global Economic Crisis The Great Depression of the XXI Century (2021, spolu s Michelem Chossudovskym), Revolutions, Rebellions, and Resistance (2018, spolu s Devonem Bowersem), a také textu, k němuž dnes obracíme vaši pozornost. Jmenuje se Global Power and Global Government (Globální moc a globální vláda). Pochází již z roku 2009, ale při přečtení vás překvapí, jak nesmírně aktuální a prorocký byl. Nejprve podává bleskový, ale z jeho úhlu pohledu přehledný a výstižný průlet dějinami moderní ekonomie a jejích dopadů na společnost té které epochy. Až dojde do času (tehdy) současného a prognózu toho, co nenasytnou společnost čeká a nemine. Což je přesně to, v čem jsme dnes až po uši.
20.05.2023 11:45 |

podobné články

Osobnosti: Andrew Marshall (2 články) , Andrew Power (1 článek)

Záhada v Chorvatsku: Našli zakrvácenou ženu, která si nic nepamatuje. Policie chce použít umělou inteligenci

 
Velmi záhadný nález učinil dne 12. září rybář na chorvatském ostrově Krk. Našel tam asi šedesátiletou ženu, která si prý nic nepamatuje, ale mluví perfektně anglicky. Měla poranění na obličeji a zakrvácené oblečení. V současné chvíli policie po ženině totožnosti stále pátrá a podle nejnovějších informací chce využít i umělou inteligenci.
21.09.2021 12:45 |

podobné články

Elity rozdmýchávají války, ženou „humanitárně“ miliony na jatka. Podívejte na Ukrajinu, jak tam falšují fakta. Ale hrozny lidového hněvu zrají, varuje levicový publicista a básník

 
ROZHOVOR Levicový publicista a básník Marek Řezanka rozvádí teorii o selhání elit a ignorování názorů a potřeb řadových občanů. Těm se podle Řezanky elity stále víc vzdalují a nemusí to dopadnout dobře. „Hrozny hněvu zrají a lidé si to nenechají líbit,“ konstatuje. Pochopitelně se ve svých odpovědích dotkl i Brexitu a souvisejících problémů.
27.06.2016 19:35 |

podobné články

Google představil umělou inteligenci. Chce ji dostat do amerických obýváků

 
Google minulý týden představil své podzimní novinky. Firma, jež se proslavila především svým vyhledávačem a operačním systémem Android, který dnes pohání většinu mobilních telefonů, chce dostat do amerických obýváků umělou inteligenci.
10.10.2016 16:45 |

podobné články

Facebook neukočíroval umělou inteligenci. Roboti začali mluvit vlastní řečí

 
Společnosti Facebook se vývoj umělé inteligence vymkl z kontroly. Projekt, který zahrnoval dva jednotlivé programy s umělou inteligencí, pojmenované Alice a Bob, ztroskotal na tom, že se dvojice robotů začala spolu dorozumívat jazykem, kterému jejich stvořitelé nerozuměli.
05.08.2017 16:00 |

podobné články

Čínská města dostala umělou inteligenci a výsledky se okamžitě dostavily

 
Čínský Guandong pustil umělou inteligenci do dopravy, Shenzen se pochlubil, že umí najít ztracené dítě během 15 hodin. V obou případech se jedná o pilotní projekty společnosti Huawei.
24.04.2018 14:10 |

podobné články

LG Q7 dostává umělou inteligenci a voděodolnost do střední třídy

 
Jihokorejský výrobce dnes představil nového zástupce střední třídy LG Q7. Smartphone navazuje na loňský model Q6, který se stále prodává i na českém trhu. Proti němu vylepšuje některé parametry, přidává voděodolné tělo a umělou inteligenci.
28.05.2018 14:05 |

podobné články

Cisco odhalilo nové servery určené pro podniky využívající technologie s umělou inteligencí

 
Umělá inteligence a strojové učení dnes umožňují podnikům řešit komplexní problémy, které dříve nedokázaly. Stejně tak mění podobu celé IT infrastruktury firem. Avšak podle studie analytické společnosti Gartner pouze 4 % IT ředitelů říká, že umělou inteligenci využívají ve výrobním procesu.
24.09.2018 12:15 |

podobné články

Vědci učí umělou inteligenci používat ústa oním příjemným způsobem

 
Společnost na výrobu hraček pro dospělé vyvíjí už několik let zařízení navržené tak, aby co nejrealističtěji simulovalo orální sex prováděný na mužích. Snaží se umělou inteligencí poháněné zařízení zvané „Autoblow” naučit dopřávat prožitek, který mohli doposud dopřávat pouze další lidé. Příští rok by se tak mělo dostat na trh zařízení Autoblow A.I., které by mělo být výrazně pokročilejší než předchůdce Autoblow.
28.10.2018 23:20 |

podobné články

"Nekoupil jsem ti nic, umřela jsi." Muž vytvořil umělou inteligenci mrtvé snoubenky

 
Joshua Barbeau se se smrtí své snoubenky nikdy pořádně nevyrovnal. Rozhodl se proto využít umělou inteligenci a naposledy s ní promluvit.
27.07.2021 16:35 |

podobné články

Osobnosti: Joshua Joshua (17 článků)

Machři přes umělou inteligenci z ČVUT: S mluvícím robotem uspěli v soutěži Amazonu, vyhráli půl milionu dolarů

 
Nedávno vyhrály drony "machrů" z ČVUT soutěž v Abú Dhabí, teď tým pod vedením experta na umělou inteligenci Jana Šedivého představil konverzačního robota Alquista, pojmenovaného podle jedné z hlavních postav Čapkova dramatu R.U.R. Alquista dokáže nejen odpovídat na otázky, ale taky vést plynulý rozhovor. Podle poroty byly konverzace s ním nejlepší a nejvtipnější. Tým získal za čtrnáctiminutový rozhovor finanční odměnu ve výši půl milionu dolarů (cca 10,8 milionu korun).
19.08.2021 19:35 |

podobné články

ČVUT: CIIRC a největší německý institut pro umělou inteligenci DFKI podepsaly Memorandum o porozumění

 
V rámci třístranné vědecké konference „Německo-polsko-česká vědecká platforma“, která se konala v pátek a v sobotu v Drážďanech, podepsali prof. Vladimír Mařík, vědecký ředitel Českého institutu informatiky, robotiky a kybernetiky (CIIRC) Českého vysokého učení technického v Praze (ČVUT), a generální ředitel německého výzkumného institutu pro umělou inteligenci DFKI Prof. Antonio Krüger Memorandum o porozumění.
12.10.2021 09:25 |

podobné články

Osobnosti: Antonio Antonio (28 článků) , Antonio Antonio (28 článků) , Antonio Antonio (28 článků) , Antonio Antonio (28 článků)

Lze dostat umělou inteligenci do deprese? Internetoví vtipálci to zvládli za pár dnů

 
V posledních měsících se na internetu objevují aplikace využívající takzvanou umělou inteligenci, která umožňuje lidem s počítačem dokonce chatovat. Nástroje jako ChatGPT či Bing dokážou s lidmi vést vcelku inteligentní konverzaci. Najdou se ale i tací, kteří robota zkouší dovést do extrémních situací. Na internetu se tak objevily případy, kdy umělá inteligence po namáhavé konverzaci dokonce vykazovala příznaky depresí a zklamání z vlastní existence. Tento případ reportoval například uživatel Redditu.
20.02.2023 21:30 |

podobné články

Profesor Peter Staněk: Chystá se totální proměna našeho světa. V režii nadnárodních korporací a boháčů. Chudoba a sledování úplně všeho

 
ROZHOVOR Téměř nepředstavitelně změní lidskou společnost čtvrtá průmyslová revoluce. Profesor Peter Staněk z Ekonomického ústavu Slovenské akademie věd varuje nejen před tím, jak obrovský počet pracovních míst zanikne, ale líčí budoucnost ve výrobě, která se čím dál více obejde bez zásahu člověka. Zvláštností čtvrté průmyslové revoluce se stane, že kontrola se přenese na umělou inteligenci a vládnoucí elity tak už nebudou potřebovat ani mezičlánek zprostředkující výsledky kontroly společnosti.
29.09.2016 13:00 |

podobné články

Velké změny na Slovensku: Opoziční hnutí OLaNO ve volbách převálcovalo Ficův Směr

 
Přesvědčivým vítězstvím opozičního protikorupčního hnutí Obyčejní lidé a nezávislé osobnosti (OLaNO) a ztrátou dlouholeté dominance nejsilnější vládní strany Směr-sociální demokracie (Směr-SD) expremiéra Roberta Fica skončily podle odhadu dvou agentur dnešní parlamentní volby na Slovensku. OLaNO podle nich získalo 25,3 až 25,8 procenta hlasů, Směr-SD 13,9 až 14,9 procenta.
29.02.2020 23:25 |

podobné články

Osobnosti: Robert Fico (997 článků)

Změní vás proti vaší vůli. Jak komunisté. Křeček, Drulák a jiní odhalili zlo dneška

 
„Kontrolu nad lidskými právy přebírají neziskové organizace,“ varoval ombudsman Stanislav Křeček před stovkami lidí v zaplněném sále Otakara Motejla v Brně, kde se v pondělí večer hovořilo o lidských právech. „Dnes jsou lidská práva definována většinou různými aktivisty, kteří hájí utopie, utopie multikulturalismu, bezuhlíkové společnosti či nejrůznější společenské menšiny,“ uvedl profesor, politolog Petr Drulák. Několikahodinová konference měla řadu hostů včetně advokáta, předsedy brněnské Trikolory Zdeňka Koudelky: „Není nic horšího než snaživý úderník v taláru, který chce vynutit své vidění dobra.“
21.03.2023 18:45 |

podobné články

Osobnosti: Otakar Motejl (106 článků) , Stanislav Křeček (606 článků)