Článek

Útok sprejerů na Negrelliho viadukt: Policisté dva mladé cizince chytili při činu

 
Nedávno opravený Negrelliho viadukt poškodili dva mladí cizinci. Ty v pondělí v noci zadrželi policisté zrovna, když na jeden z jeho oblouků malovali nápis sprejem. Mladíci před se snažili před policejní hlídkou utéct, nebylo jim to ale nic platné.
07.07.2020 09:40 |

podobné články

Podobné články

Velká zkouška pro opravovaný Negrelliho viadukt: Zatíží ho stovky tun!

 
Rekonstruovaný Negrelliho viadukt v Praze čekají od pátečního odpoledne zatěžkávací zkoušky. Ty by měly prověřit spolehlivost nosné konstrukce při mezním stavu použitelnosti, a to na třech mostních objektech, informovala Správa železnic. Negrelliho viadukt, který je součástí připravované trati na letiště, by pro dopravu měl být otevřen 1. června.
27.03.2020 11:50 |

podobné články

Na Negrelliho viadukt se po rekonstrukci vrací vlaky! Přesně 170 let od zahájení prvního provozu

 
Negrelliho viadukt se znovu otevírá dopravě! Po rekonstrukci, která trvala tři roky, po něm první vlaky s cestujícími vyjedou 1. června, na den přesně 170 let od zahájení prvního provozu. Ještě předtím ho ale z motorového vlaku obhlédli premiér Andrej Babiš (ANO) a ministr průmyslu, obchodu a dopravy Karel Havlíček (za ANO). Historický viadukt je prvním dokončeným úsekem připravované trati na letiště, další se začnou stavět za dva roky.
29.05.2020 10:30 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (23146 článků)

Negrelliho viadukt na dva roky zavřeli. Vlaky do Kralup či do Kladna jezdí jinudy

 
Pražský Negrelliho viadukt bude kvůli rozsáhlým opravám od úterý asi na dva roky zavřený. Kvůli tomu začíná platit výlukový jízdní řád pro dvojici tratí z Masarykova nádraží do Kralup nad Vltavou a dále do Děčína a rovněž do Kladna a Rakovníka. Rozsáhlá rekonstrukce mostu vyjde na 1,4 miliardy korun, po jejím dokončení se zvýší kapacita trati tak, aby po ní mohly projíždět i vlaky spojující centrum s pražským letištěm.
04.07.2017 07:40 |

podobné články

Vichr v Praze: Svlíknul Negrelliho viadukt, protihlukovou stěnu na Českobrodské rozmetal na kusy

 
Silný vítr ve středu zasáhl Prahu! Na Českobrodské se vší silou opřel do protihlukové stěny, která se rozletěla na kusy. Ty zasáhly jedoucí auto. Ve Vysočanech »pocuchal« semafor a v Karlíně pak Negrelliho viadukt.
03.01.2018 18:45 |

podobné články

Vlaky by na Negrelliho viadukt měly vyjet v červnu

 
Vlaky by se na Negrelliho viadukt měly po rekonstrukci vrátit letos v červnu. „Vzhledem k postupu prací na železničním svršku je velký předpoklad, že se nám to podaří,“ ujišťuje na webu Prahy 8 koordinátor stavby Petr Šantavý. Takže od léta by linky od Kralup nad Vltavou a Kladna měly opět zajíždět na Masarykovo nádraží.
07.01.2020 17:40 |

podobné články

Na Negrelliho viadukt se vracejí vlaky, první sveze Babiše a Havlíčka

 
Opravený Negrelliho viadukt, na který se po téměř tříleté opravě od 1. června vrátí vlaky, si v pátek prohlédli premiér Andrej Babiš (ANO) a ministr dopravy Karel Havlíček (za ANO).
29.05.2020 10:35 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (23146 článků)

Negrelliho viadukt fascinuje Pražany! Opravy jsou ve čtvrtině, městu se po 170 letech ukazuje nahý

 
Pyrotechnici, potápěči, památkáři – ti všichni se podílejí na opravách 170 let starého Negrelliho viaduktu, po Karlově nejstaršího mostu metropole.
14.04.2018 08:50 |

podobné články

Bagry »rozkoušou« Negrelliho viadukt nad Křižíkovou ulicí: Demolice na pět dní omezí pěší i dopravu

 
V dopoledních hodinách započala na ulici Křižíkova náročná demolice téměř 168 let starého Negrelliho viaduktu. Na jeho místě postaví úplně nový železniční most, přes něj budou vlaky opět pendlovat mezi Masarykovým nádražím přes ostrov Štvanice směr Bubny. Celkový rozpočet na rekonstrukci této významné pražské stavby činí 1 miliardu 443 milionů korun. Na náhradu původního mostu se můžeme těšit na jaře 2019.
04.05.2018 13:20 |

podobné články

SŽDC: Vlaky se vrací na zrekonstruovaný Negrelliho viadukt

 
Správa železnic dokončila rekonstrukci historického Negrelliho viaduktu. Vlaky se na něj vrátí v pondělí 1. června, dnes si celou stavbu prohlédl premiér Andrej Babiš v doprovodu vicepremiéra a ministra dopravy Karla Havlíčka a generálního ředitele Správy železnic Jiřího Svobody. Památkově chráněný most slouží dopravě v hlavním městě již od roku 1850, nyní na něm budou probíhat poslední dokončovací práce.
29.05.2020 22:40 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (23146 článků) , Jiří Svoboda (478 článků) , Jiří Svoboda (478 článků) , Karel Svoboda (621 článků)

Místo garáží a skladů kavárny, bistra nebo start-upy. Oblouky Negrelliho viaduktu oživí pražský Karlín

 
Negrelliho viadukt je do jisté míry unikátem nejen Prahy. V době svého vzniku byl totiž nejdelším mostem v Evropě a zároveň i historicky vůbec prvním železničním mostem v Praze. Zároveň byl ale dlouho „kaňkou“ Karlína, a to kvůli jeho obloukům, které byly často využívané jako zanedbané sklady, garáže, potažmo nevábná zákoutí různého druhu. To se ale v nejbližších letech má změnit. Magistrát hl. m. hodlá tento areál oživit, podobně jako dříve kobky na pražských náplavkách.
15.02.2021 17:05 |

podobné články

Krádež u Negrelliho viaduktu: Zloděj ze stavby odnesl bourací kladiva za 350 tisíc

 
Během chvilky si zloděj přišel na zboží za více než 350 tisíc! Právě tolik totiž stála bourací kladiva, která začátkem prosince odnesl ze stavby Negrelliho viaduktu v pražském Karlíně. Na Florenci i na místě činu ho zachytily kamery, policisté po něm pátrají.
18.01.2019 10:50 |

podobné články

Policista v Bruntále dostal podmínku za zbití sprejerů

 
Podmíněný trest Okresní soud v Bruntále udělil policistovi, který si údajně násilím vynutil přiznání dvou mladých sprejerů. Před soudem stanul i jeho kolega, který podle obžaloby bití nezabránil.
19.02.2010 13:05 |

podobné články

Nálet sprejerů v metru! Počmárali vagon a stříkali obsluze do očí, trojici hledá policie

 
Vběhli do metra a začali řádit! Trojice vandalů si vzala 24. října večer na paškál poslední vagon metra ve stanici Motol a začala po něm bleskurychle sprejovat. Vůbec jim nevadila řada cestujících, kteří je u toho pozorovali, ani zaměstnanci Dopravního podniku, již se je snažili odehnat. Jeden ze sprejerů jim stříkal sprejem do obličeje, dokud jeho kolegové dílo nedokonali. Trojice zdrhla, teď ji hledá policie.
18.11.2019 12:00 |

podobné články

Na dálnici se zřítil viadukt. Ve Francii a Itálii zuří bouřky, dva lidé zemřeli

 
Záplavy na jihovýchodě Francie si vyžádaly nejméně dva mrtvé. S odvoláním na úřady departementu Var o tom v neděli informovala agentura AFP. Nejméně jeden další člověk se dál pohřešuje. Jednoho pohřešovaného hlásí také sever Itálie, který už od počátku listopadu sužují bouřky doprovázené vydatným deštěm. Voda opět zaplavila i centrum Benátek, na dálnici A6 poblíž Turína se navíc náporem deště zřítil viadukt.
24.11.2019 14:50 |

podobné články

Oprava Negrelliho viaduktu: Vlaky v Praze budou jezdit jinak dva roky

 
Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) ve čtvrtek slavnostně zahájí rekonstrukci pražského Negrelliho viaduktu. Samotné stavební práce spojené s výlukou vlaků začnou ale až v červenci. Pracovní datum je stanoveno na 4. července. Kvůli rozsáhlé rekonstrukci nebudou vlaky přes most jezdit na Masarykovo nádraží a budou končit v zastávce Praha-Bubny.
08.06.2017 09:15 |

podobné články

Rekonstrukce Karlína za 1,44 miliardy!

 
První vlak s cestujícími po něm projel 1. června 1850. Tehdy šlo o chloubu železničního stavitelství, první pražský železniční most. Nyní se Negrelliho viadukt dočká rozsáhlé rekonstrukce. Už ji potřeboval jako sůl. Opravy vyjdou na 1,44 miliardy korun, život se má na koleje vrátit za dva roky.
18.06.2017 13:15 |

podobné články

Správa železnic: Oblouky Negrelliho viaduktu prověří zatěžovací zkouška

 
Rekonstrukce Negrelliho viaduktu postoupila do další fáze. Je dokončená pokládka kolejí a na řadě je zatěžovací zkouška, při které bude ověřena spolehlivost nosné konstrukce z hlediska mezního stavu použitelnosti, a to na třech mostních objektech. Měření, které provede Kloknerův ústav, začíná dnes odpoledne.
27.03.2020 15:00 |

podobné články

Falešné sbírky se v Praze rozmáhají: Policisté zadrželi dva cizince

 
Policisté v dnešních dnech čím dál častěji řeší falešné sbírky. S těmi přicházejí podvodníci zejména ve velkých městech. Centrem jejich zájmu už se stala i Praha – městští policisté přistihli dva cizince přímo při činu.
08.02.2016 10:25 |

podobné články

Německý násilník prchl do ČR! Čeští policisté ho lstí chytli u Prahy 12 hodin po činu

 
Policisté poblíž Prahy zadrželi cizince, který je v Německu podezřelý z násilného trestného činu. Spáchal ho údajně ve středu, poté odjel autem do ČR. Muže poslal soud do vazby, do několika týdnů bude předán zpět do Německa, uvedl mluvčí policejního prezidia David Schön. Podobný případ se odehrál počátkem května, kdy čeští policisté zadrželi na dálnici D1 cizince, který se podle německé policie pokusil v Německu o vraždu.
29.05.2020 14:20 |

podobné články

Osobnosti: David David (978 článků) , David David (738 článků)