Článek

Útok na šéfa ČT: „Má dvě auta, je nejhorší ředitel.“ Dvořákův kritik mezi 12 finalisty do Rady ČT

 
Rada ČT je z pohledu fungování televize důležitý orgán. Jmenuje a odvolává generálního ředitele či schvaluje rozpočet televize. Slyšení kandidátů na čtyři místa radních provázely debaty o koncesionářských poplatcích, hospodaření ČT nebo třeba odměnách ředitele ČT Petra Dvořáka. Mezi padesátkou uchazečů se objevily i známé tváře nejen z televize - mj. epidemiolog Petr Smejkal. A také novinář Milan Rokytka, který nechvalně proslul incidentem z volebního štábu prezidenta Miloše Zemana. Šéfa ČT Dvořáka pořádně tvrdé kritice podrobil dlouholetý radní a režisér Jiří Kratochvíl, jenž se o své křeslo uchází opět. Právě Kratochvíl je mezi 12 uchazeči, kteří se dostali do finále volby - o čtveřici radních rozhodne Poslanecká sněmovna. Kdo další postoupil do finále volby?
16.03.2021 11:30 |

podobné články

Osobnosti: Petr Dvořák (773 článků) , Petr Dvořák (768 článků)
Podobné články

Ostrý útok na ČT, jejího šéfa i mrhání penězi. Dvořákův sok bojuje o nové křeslo

 
Boj o křesla v Radě ČT je v plném proudu. Přihlášených devadesát kandidátů se představuje od středy poslancům volebního výboru. Největší kritiku ČT i Rady vznesl před poslanci někdejší elitní novinář České televize a také vyzyvatel Petra Dvořáka ve volbě generálního ředitele z roku 2011 Roman Bradáč. Řeč přišla několikrát i na výši koncesionářských poplatků nebo na to, jak s penězi médium hospodaří.
06.02.2020 05:35 |

podobné články

Osobnosti: Petr Dvořák (773 článků) , Petr Dvořák (768 článků)

Drahoš udělá Kalouska premiérem, tvrdí nový útok. A Zemanovi se zle vysmál kritik

 
Finalista prezidentské volby Jiří Drahoš musí čelit další dezinformaci. Proruské webové stránky vytáhly těžký kalibr: šéfa poslanců TOP 09 Miroslava Kalouska. Právě Kalousek má být podle dezinformátorů tím, koho bývalý šéf Akademie věd ČR jmenuje v případě svého zvolení novým premiérem. Drahoš sám řekl dosud jen to, že v době šéfování akademikům se mu s Kalouskem jako s ministrem financí dobře spolupracovalo. Ale přitvrdili i odpůrci druhého finalisty, prezidenta Miloše Zemana. Analytik s pornominulostí Jakub Janda se Zemanovi vysmál na sociální síti za to, jak se popasoval s útokem u voleb, kdy na něj se svými prsy vystartovala aktivistka Angelina Diash.
18.01.2018 01:00 |

podobné články

Osobnosti: Jakub Janda (608 článků) , Miroslav Kalousek (7388 článků) , Miloš Zeman (25759 článků) , Jiří Drahoš (1185 článků)

„Nejsem proti Ebenovi zaujatý,“ říká kritik StarDance. A přidal výčet sexistických vtípků

 
Televizní diváci StarDance milují a jednoznačně o tom vypovídá i pravidelně nedostižná sledovanost. Proto pro mnohé bylo nepříjemným překvapením, když pořad i způsob moderování začal negativně hodnotit filmový kritik Kamil Fila. Slova o sexistických vtipech, které má podle něj na svědomí Marek Eben, vyvolávají rozhořčení. Fanoušci se diví, proč má filmový kritik potřebu hodnotit zrovna StarDance.
26.11.2019 05:30 |

podobné články

Osobnosti: Marek Eben (430 článků)

Favoritem na šéfa DPP je prý bývalý Dvořákův manažer

 
Jedním z horkých favoritů na vítěze výběrového řízení na ředitele pražského Dopravního podniku je prý Jaroslav Ďuriš. Dlouholetý personální ředitel podniku z éry Martina Dvořáka by prý mohl znamenat návrat „starých časů“.
26.10.2012 14:35 |

podobné články

V ČT začala VÁLKA. Dvořákův „vlastňák“. Žaluje Lipovskou, ale...

 
Jako soukromá osoba a jako člověk s dlouho budovanou profesní reputací cítí Petr Dvořák nutnost bránit svoji vlastní pověst a integritu v okamžiku, kdy je soustavně napadána. Tím zdůvodnil v patetickém vystoupení na zasedání Rady ČT generální ředitel veřejnoprávní televize, proč se rozhodl podat trestní oznámení na radní Hanu Lipovskou. Přitom to, z čeho ji osočuje, nikdy nezaznělo od ní, ale ve vyfabulovaných tvrzeních týdeníku Respekt a následně ve vysílání jeho České televize.
19.05.2021 18:10 |

podobné články

Osobnosti: Petr Dvořák (773 článků) , Petr Dvořák (768 článků)

Praha se nedostala mezi 21 nejobdivuhodnějších měst světa

 
Po dalším kole celosvětového hlasování o sedm nových divů světa v kategorii měst již není mezi širšími finalisty Praha. Z původních 1200 měst přihlášených v roce 2012 se okruh finalistů po nynějším hlasování zúžil na 21. Do této skupiny se dostal Bejrút, Dauhá, Durban, Havana, Istanbul, Kuala Lumpur, La Paz, Mendoza, Mexiko, Perth, Quito, Londýn, Bangkok, Barcelona, Chicago, Bombaj, Soul, Reykjavík, Petrohrad, Šen-čen a Vigan. Ještě v předchozím hlasovacím kole, kdy se okruh kandidátů zúžil na 28 měst, Praha ještě mezi finalisty byla.
07.07.2014 22:10 |

podobné články

Válka o ČT: Prošel Dvořákův úhlavní rival. Lipovská je blízko. A z dalších čísel je opozici velmi zle

 
Dokonáno jest, tedy tak napůl. Poslanci a poslankyně přistoupili k volbě nových členů Rady ČT. Členem Rady ČT se stal např. olympijský vítěz z Nagana Jiří Šlégr, kterému jeho spoluhráči pro jeho ohebnost přezdívali „guma“. Ale není vše hotovo. Poslancům se nepodařilo zvolit všechny členy. Přesto schůzi raději ukončili a kvůli obavám z možného šíření koronaviru opustili poslanecké lavice.
11.03.2020 16:15 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Šlégr (439 článků) , Jiří Šlégr (440 článků)

Dvořákův odpor neuspěl. Výroční zpráva Rady ČT ukazuje na porušení zákona

 
Schválení Výroční zprávy o činnosti České televize za rok 2020 může být tvrdou ranou pro jejího generálního ředitele Petra Dvořáka. Radní ji totiž přijali ve znění, které obsahuje větu, že v politickém zpravodajství a diskusích ČT v roce 2020 byla nedostatečně zastoupená SPD. To značí porušení zákona. Nepomohlo ani to, že šéf veřejnoprávního média tuto pasáž označil za manipulativní a že radní Zdeněk Šarapatka hrozil, že kdo výroční zprávu v této podobě schválí, může mít právní problém. V maratónském jednání rady ale unikl Petr Dvořák usnesení, v němž se konstatovalo, že je ve střetu zájmů.
24.03.2021 21:10 |

podobné články

Osobnosti: Petr Dvořák (773 článků) , Petr Dvořák (768 článků) , Zdeněk Dvořák (47 článků)

Dvořák poslal dopis Radě ČT: Nemohla být zpochybněna má nestrannost

 
Dozorčí komise Rady ČT má za úkol do konce dubna prověřit reportáže České televize ohledně činnosti Leica Gallery za uplynulých 10 let. Má prověřit, zda došlo k případnému střetu zájmů generálního ředitele ČT Petra Dvořáka, který je předsedou správní rady této společnosti. Aktuálně.cz zveřejnilo Dvořákův dopis, jejž adresoval Radě ČT a v němž svou pozici vůči Leica Gallery vysvětluje.
06.04.2021 22:00 |

podobné články

Osobnosti: Petr Dvořák (773 článků) , Petr Dvořák (768 článků)

Hodí je do vod šoubyznysu, ať plavou: Marta Jandová se o své finalisty Hlasu starat nebude

 
Zpěvačka Marta Jandová  (40) se se svými finalisty Hlasu ČeskoSlovenska pomalu loučí. "Minulý týden jsme měli soustředění, kde jsme jim dávali poslední rady. Řekli jsme jim, že zatím jsou opečovávaní jako ve vatičce, ale ať už vyhrají, nebo ne, musí se připravit, že to bude drsné," míní Marta.
23.05.2014 09:00 |

podobné články

Osobnosti: Marta Jandová (1008 článků)

Zemřel literární kritik Milan Jungmann

 
Významný literární kritik Milan Jungmann, který stál v čele několika literárních časopisů i Obce spisovatelů, byl držitelem řady vyznamenání a autorem řady knih, zemřel v pátek ve věku devadesáti let. Informovala o tom v sobotu Libuše Ludvíková z Českého PEN klubu.
28.01.2012 18:35 |

podobné články

Osobnosti: Milan Jungmann (3 články)

Muž roku 2020 zná finalisty: Mezi nabušenými mladíky vyčnívá Alex s uhrančivým pohledem

 
Od včerejšího dne známe finalisty Muže roku 2020. Představení těch nejsympatičtějších adeptů si nenechala ujít ani herečka Ivana Jirešová (42), moderátorka a komička, Zuzana Bubílková (68) nebo herec Jiří Krampol (81). Mezi dvanáctkou finalistů bude skutečně těžké vybrat toho nejlepšího. Redaktorka eXtra.cz vyzpovídala adepta na Muže roku s číslem 6. Alexandra Kozáka, který je žhavým kandidátem na vítěze.
30.06.2020 19:21 |

podobné články

Osobnosti: Zuzana Bubílková (189 článků) , Jiří Krampol (906 článků) , Ivana Jirešová (452 článků) , Alex Alex (565 článků) , Alex Alex (119 článků) , Alex Alex (119 článků) , Alex Alex (130 článků)

Dvořákův rival ve volbě Hynek Chudárek nastupuje do ČT, bude řídit obchod

 
Novým obchodním ředitelem České televize se k 1. listopadu stane Hynek Chudárek, spoluzakladatel hudební stanice Óčko a do loňska její výkonný ředitel, který před rokem kandidoval na generálního ředitele ČT proti Petru Dvořákovi, jenž nad Chudárkem nakonec ve finále vyhrál.
24.10.2012 13:50 |

podobné články

Osobnosti: Petr Dvořák (773 článků) , Petr Dvořák (768 článků)

Šéf České televize dostane odměnu 2,3 miliónu korun

 
Generální ředitel ČT Petr Dvořák dostane za loňský rok bonus v plné výši, tedy 2,3 miliónu korun. Stejná výše odměny mu byla přiznána loni. Dvořákův základní plat činí 230 tisíc korun měsíčně, což je o pět tisíc Kč víc, než bral jeho předchůdce Jiří Janeček. Vyšší je také Dvořákova pohyblivá složka mzdy (zmíněný bonus).
17.06.2015 15:26 |

podobné články

Osobnosti: Petr Dvořák (773 článků) , Petr Dvořák (768 článků)

Do vedení pražského dopravního podniku se vrací Dvořákův člověk

 
Členem představenstva pražského dopravního podniku se stal Antonín Fedorko, který za dob někdejšího generálního ředitele Martina Dvořáka působil v podniku jako bezpečnostní ředitel. Fedorka dnes jmenovala dozorčí rada podniku. ČTK to řekl zdroj z jednání.
02.09.2015 18:10 |

podobné články

Osobnosti: Antonín Dvořák (157 článků)

Trestní oznámení na Lipovskou? Petr Žantovský už má jasno, co tento Dvořákův krok zcela odkryl. Nemá to obdoby

 
TÝDEN V MÉDIÍCH To tu ještě nebylo, aby člen managementu České televize, natož generální ředitel, podával trestní oznámení na někoho z kontrolního orgánu, koho zvolila Sněmovna ze zástupců veřejnosti, spolků či občanských sdružení. Podle Petra Žantovského tento krok vypovídá o tom, že je Petr Dvořák, spojovaný se zatajováním a začerňováním smluv, zjevně nervózní a bojí se o svoji židli. Mediální analytik také poukazuje na velkou ostudu STAN, koaličního partnera pirátů, když se musí opírat o něco tak nedůvěryhodného, jako jsou Čeští elfové.
22.05.2021 08:25 |

podobné články

Osobnosti: Petr Dvořák (773 článků) , Petr Dvořák (768 článků)

Je to rozdíl? Změnili vizážisté finalisty Hlasu opravdu k lepšímu?

 
Vizážisté a stylisté si vzali finalisty show Hlas ČeskoSlovenska do parády a snažili se je během kol, kdy postupovali dál a dál, měnit k lepšímu. Nejvíc to evidentně prospělo Miloši Novotnému. Jeho původní sestřih totiž připomínal něco mezi účesem Marge Simpsonové a mikrofonem.
02.06.2012 06:15 |

podobné články

Operace Izrael zná tři finalisty, je mezi nimi také policista

 
Jedna Česka a dva Češi prožili skutečné peklo. Odjeli do válkou zmítané země a před zraky kamer internetové televize Stream.cz se podrobili nejtěžšímu vojenskému výcviku na světě. V extrémním podmínkách čelili extrémním úkolům, při kterých tekly nejen pot a slzy, ale i krev. Školili je přitom nejpovolanější z povolaných, bývalí vojáci speciálních jednotek izraelské armády. Nejdrsnější reality show českého éteru zná své finalisty. Seznamte se s účastníky Operace Izrael.
02.10.2014 00:25 |

podobné články

Voliči dál nebudou dostávat domů lístky se senátními finalisty

 
Voliči nadále nebudou dostávat volební lístky domů i před druhým kolem senátních voleb, tedy se senátními finalisty. Odstup mezi oběma koly voleb se z jednoho na dva týdny neprodlouží. Sněmovna dnes zamítla už v úvodním kole senátní novelu, která by novinky zavedla. Senátoři tvrdili, že změny by mohly zvýšit zájem voličů o druhé kolo voleb do dolní komory. Kritici z řad poslanců k tomu byli skeptičtí.
13.04.2018 22:10 |

podobné články