Článek

Útok na Kyjev přerušil volby na české ambasádě

 
Při rannímu útoku na Kyjev bylo na hodinu přerušeno hlasování v prezidentských volbách na české ambasádě v ukrajinské metropoli.
14.01.2023 12:00 |

podobné články

Podobné články

Úprk do krytu v Kyjevě: Raketový útok přerušil i hlasování na ambasádě

 
Ruský raketový útok zasáhl v sobotu ráno kritickou infrastrukturu v Kyjevě. V Dněprovské čtvrti ukrajinského hlavního města se ozvaly výbuchy, později byl v celém městě vyhlášen letecký poplach a úřady vyzvaly obyvatele, aby se ukryli, uvádí agentura Reuters. Informace o obětech nejou známy. Útok na metropoli přerušil i hlasování v prezidentských volbách na české ambasádě.
14.01.2023 11:50 |

podobné články

Hospodářský výbor přerušil projednávání daňové reformy

 
Sněmovní hospodářský výbor dnes přerušil projednávání vládní daňové reformy. Členové výboru dostali čas do 14. října na to, aby předkládali své pozměňovací návrhy. Výbor se pak jimi bude zabývat 25. října. ČTK to řekl předseda výboru Milan Urban (ČSSD). Jednání o daňové reformě, tedy návrhu zákona souvisejícího se zřízením jednoho inkasního místa, dnes přerušil také rozpočtový výbor, který se jím zabýval na svém výjezdním zasedání v Plzni.
05.10.2011 15:10 |

podobné články

Osobnosti: Milan Urban (185 článků)

Ovlivní čtvrteční útok francouzské volby? V rozhlase debatovali o kandidátech. Jeden z nich se prý myšlenkově zastavil v roce 1968

 
Francouzi a Francouzky půjdou v neděli volit svého prezidenta či prezidentku. Jak volby ovlivní fakt, že 30 procent voličů dosud není rozhodnutých? A jak je ovlivní čtvrteční teroristický útok na Champs-Élysées? Bývalý velvyslanec ve Francii Petr Janyška má za to, že útok volby ovlivní jen málo, zatímco režisérka Andrea Sedláčková působící ve Francii má za to, že tento útok volby ovlivní hodně.
21.04.2017 18:45 |

podobné články

Osobnosti: Andrea Sedláčková (42 článků)

Ukrajina chystá útok na Krym? Kyjev prý na jih stahuje těžkou techniku

 
Kyjev stahuje do měst na jihu Ukrajiny těžkou vojenskou techniku, údajně se schyluje k další eskalaci ukrajinského konfliktu. Informaci zveřejnily stránky separatistů. Kyjev pro změnu ohlásil zadržení sedmi „diverzantů“ v Kyjevě a Charkově.
10.12.2015 20:45 |

podobné články

Šok, největší chyba. Přišel Kyjev a vše se zhroutilo. Procházková o Ukrajině

 
I reportérka Petra Procházková se spletla v odhadu ruského postupu na Ukrajině. Myslela si, že budou mít zájem o rozšíření území separatistických republik, útok na levobřežní Ukrajinu, plus vytvoření koridoru na jihu podél Azovského pobřeží až ke Krymu. „Ale to všechno ostatní žádnou logiku nemá. Že vjedete tanky mnoha směry na území, kde vás nenávidí... Ten směr z Běloruska přes Černobyl na Kyjev, to je podle mě největší chyba, kterou mohli udělat. Kyjev je obrovské, rozcapené město. To neobklíčíte nikdy,“ vysvětlila v debatě na liberecké univerzitě.
26.03.2022 04:50 |

podobné články

Osobnosti: Petra Procházková (175 článků)

Střelba a útok nožem na izraelské ambasádě v Jordánsku. Jeden člověk zemřel

 
Jeden Jordánec byl zabit a jeden Izraelec těžce zraněn při incidentu, který se udál v neděli večer na izraelské ambasádě v jordánské metropoli Ammánu. Agenturám AP a AFP to sdělili nejmenovaní jordánští bezpečnostní činitelé. Policie uzavřela čtvrť na západě města, kde se izraelský úřad nachází.
23.07.2017 21:45 |

podobné články

Kyjev bude v příštích dvou letech potřebovat půjčit asi 35 miliard dolarů

 
Ukrajinský ministr financí Oleksandr Šlapak uvedl, že Ukrajina by mohla začít jednat s věřiteli o reaktualizaci dluhu. Ministr přitom nevyloučil možnost další spolupráce s Ruskem, před samotným rozhodnutím však zůstává otázkou, zda Kyjev nedostane lepší nabídku jinde. Podle prvních odhadů bude Kyjev potřebovat v příštích dvou letech půjčit 35 miliard dolarů.
05.03.2014 18:35 |

podobné články

Lavrov vyzval Kyjev k zahájení rozhovorů s povstalci z východu Ukrajiny

 
Šéf ruské diplomacie Sergej Lavrov v úterý vybídl Kyjev k rychlému zahájení rozhovorů s povstalci o budoucím postavení východu Ukrajiny. Ukrajinské vedení a proruští separatisté se přitom nadále rozcházejí v pohledu na budoucnost povstaleckých "„idových republik", vyhlášených na východě země. Povstalci nadále požadují „nezávislost" pro celou Doněckou a Luhanskou oblast, avšak Kyjev je prý ochoten udělit „zvláštní postavení v rámci jednotné Ukrajiny" pouze území přímo ovládanému povstalci - ti mají ve své moci zhruba třetinu z obou oblastí.
09.09.2014 13:11 |

podobné články

Jestřábí senátor McCain: Jestli dodávky zbraní pro Kyjev nenavrhne Obama, napíšu ten zákon sám

 
Vlivný republikánský kongresman John McCain chce připravit zákon o vyzbrojení Ukrajiny, pokud se americký prezident Barack Obama sám k dodávkám zbraní pro Kyjev neodhodlá. McCain to dnes prohlásil na tiskové konferenci. Americký ministr zahraničí John Kerry, který dnes navštívil Kyjev, řekl, že Obama o možnosti zbraňových dodávek rozhodne brzy. Kerry zároveň zdůraznil, že Spojené státy dávají přednost diplomatickému řešení krize.
05.02.2015 21:01 |

podobné články

Osobnosti: Barack Obama (2511 článků) , John Kerry (174 článků) , John Kerry (149 článků)

Luboš Palata předkládá, co vše Kyjev natropil fingovanou vraždou novináře Babčenka

 
I když ukrajinská tajná služba SBU díky fingované vraždě ruského novináře Arkadije Babčenka prý dopadla objednavatele jeho vraždy a rozkryla teroristickou síť údajně napojenou na Moskvu, je některými pro své postupy velmi kritizována. Redaktor MF Dnes Luboš Palata ve svém pátečním komentáři upozorňuje, že podle mnohých tím Kyjev, který v úterý zveřejnil i záběry „mrtvoly“ ruského novináře a nechal západní politiky vyslovovat soustrast, zašel až příliš daleko. Belgická vláda také varovala, že v době, kdy se Západ snaží bojovat se lživými informacemi, je Kyjev cíleně šíří.
01.06.2018 08:10 |

podobné články

FOTO Kyjev: Ceny západní, platy východní. Do nákupáku se lidé chodí spíš podívat. Už abychom byli v EU, říkají

 
REPORTÁŽ Kyjev není zrovna destinací, o kterou byste stáli. Poněkud povadlá vzpomínka na doby Sovětského svazu se tu mísí s raketovým boomem oligarchů, kteří podnikají a stavějí o sto šest. Křiklavé barevné západní reklamy v postsovětském metru, bulváry postavené v době SSSR, kdy vše staré a carské muselo pryč... ale stačí stočit zrak do přilehlých dvorků a zákoutí. Ceny západní, platy více než východní. Zvláště novoroční doba (nový pravoslavný rok se tu slaví o pár dní déle než u nás) na vás dýchne směsicí Hollywoodu a Santa Klause, protože ten Mikuláš je takový nějaký promoskevský. V době energetické krize, kdy venkov svítí jen když musí, Kyjev ozdobil svíčkami a zářivkami kdejaký stromeček – to nemluvě o budovách úřadů, bank či obchodů, které tu byly osvícené snad už od sklepa až po nejvyšší patra včetně střechy.
15.01.2019 04:45 |

podobné články

V noci probíhaly těžké boje o Kyjev. Musíme vydržet. A jednat, řekl Zelenskyj

 
Noc z pátku na sobotu byla novým bojem o Kyjev. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj spoluobčanům sdělil, že tato noc bude důležitá a všichni musí vydržet. Lidé na pokyn ministerstva obrany připravovali Molotovovy koktejly. Ve městě se celou noc ozývala dělostřelecká palba. Nejméně jeden z ruských útoků na Kyjev byl odražen. O probíhajících bojích informovala agentura Reuters. Zdá se také, že Rusko a Ukrajina jsou připraveny ke společnému jednání.
26.02.2022 07:20 |

podobné články

VIDEO Ulice poseté mrtvolami. Masakr. Kyjev zveřejnil otřesné záběry

 
Ze záběrů z ukrajinského města Buča, které je jednou z oblastí, v níž se odehrály těžké boje o Kyjev, mrazí. Na sociálních sítích jsou zveřejněna videa zastřelených civilistů, kteří leží v tamních ulicích po ústupu ruské armády. Kyjev masakr nazval novou Srebrenicou.
03.04.2022 09:30 |

podobné články

Kyjev očekává noční útok ruské armády

 
Ukrajinský velvyslanec v Česku Jevhen Perebyjnis v rozhovoru pro ČT24 varoval, že Rusko plánuje noční útok na Kyjev. Také ukrajinský ministr obrany se zmiňuje o nové vlně ruského útoku na Ukrajinu včetně náletů.
24.02.2022 22:05 |

podobné články

Vánoční útok Rusů na Kyjev? „Nevycvičení“ Ukrajinci ovládající americké Partioty? Generál Šándor vidí něco více

 
„Zda Rusové zaútočí na Kyjev, nevím. Ptám se, co by tím získali, jaký smysl by tento útok měl, protože obavy, že by Rusko chtělo obsadit celou Ukrajinu, to je nesmyslné s ohledem na vojenské kapacity, které Rusko má k dispozici. Že bude ničit ukrajinskou infrastrukturu, aby znepříjemnilo život obyvatelům, omezilo a komplikovalo dodávky zbraní a všeho, co je potřeba, na frontu, i doplňování a opravu zbraní, techniky v továrnách, i možnost posilování, to je z jejich strany logika, kterou oni používají. A že přitom působí velmi drsné podmínky pro obyvatelé, toho jsou si asi vědomi, ale mám pocit, že jim je to úplně jedno,“ vypozoroval generál Andor Šándor.
22.12.2022 18:50 |

podobné články

Vánoční útok Rusů na Kyjev? „Nevycvičení“ Ukrajinci ovládající americké Patrioty? Generál Šándor vidí něco více

 
„Zda Rusové zaútočí na Kyjev, nevím. Ptám se, co by tím získali, jaký smysl by tento útok měl, protože obavy, že by Rusko chtělo obsadit celou Ukrajinu, to je nesmyslné s ohledem na vojenské kapacity, které Rusko má k dispozici. Že bude ničit ukrajinskou infrastrukturu, aby znepříjemnilo život obyvatelům, omezilo a komplikovalo dodávky zbraní a všeho, co je potřeba, na frontu, i doplňování a opravu zbraní, techniky v továrnách, i možnost posilování, to je z jejich strany logika, kterou oni používají. A že přitom působí velmi drsné podmínky pro obyvatelé, toho jsou si asi vědomi, ale mám pocit, že jim je to úplně jedno,“ vypozoroval generál Andor Šándor.
22.12.2022 19:00 |

podobné články

Palestinci stále nevysvětlili důvod pro přechovávání zbraní na ambasádě

 
Palestinské ministerstvo zahraničí v diplomatické nótě české straně nevysvětlilo důvod držení zbraní na pražské ambasádě. Potvrdilo jen existenci dvanácti zbraní, které prý pocházejí z osmdesátých let a nebyly použity. České ministerstvo nadále považuje jejich držení za porušení zákona. Oznámila to mluvčí Ministerstva zahraničních věcí Johana Grohová. Palestincům kvůli původu zbraní pošle ministerstvo novou diplomatickou nótu.
10.01.2014 17:55 |

podobné články

Rusy na ambasádě v Praze čeká „zastropování“. Kulhánek: Odjede jich 63 s rodinami

 
Česká republika zastropuje počet diplomatů na ruském velvyslanectví v Praze podle současného stavu na české ambasádě v Moskvě. Rozhodnutí je platné ode dneška, Rusko má na stažení pracovníků čas do konce května. Na čtvrteční tiskové konferenci to řekl ministr zahraničí Jakub Kulhánek (ČSSD) a odkázal se na článek 11 Vídeňské úmluvy o diplomatických stycích. V České televizi upřesnil, že půjde o 63 lidí s rodinami. A že Moskva souhlasí s tím, aby na ambasádách v Praze a Moskvě bylo sedm diplomatů a 25 dalších lidí.
22.04.2021 14:50 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (25721 článků) , Jan Hamáček (3329 článků) , Vladimír Kulhánek (8 článků)

Rusko přechází na striktní paritu v počtu pracovníků na ruské a české ambasádě, oznámil Kulhánek

 
Ministr zahraničí Jakub Kulhánek (ČSSD) ve čtvrtek oznámil, že Moskva přechází na striktní paritu, co se týče počtu lidí na české a ruské ambasádě. Ve speciálním vysílání ČT24 k Česko-ruské krizi upřesnil, že země by měly disponovat stejným počtem diplomatů a dalších zaměstnanců. Obě země by měly mít sedm diplomatů a 25 dalších zaměstnanců.
22.04.2021 19:35 |

podobné články