Článek

Utkání v dámě málem zapříčinilo diplomatickou roztržku mezi Ruskem a Polskem

 
Dáma není zrovna hra, u které byste čekali, že vzbudí konflikty a rozepře. Přesto se incident, který se stal během mistrovského zápasu této hry mezi ruskou a polskou šampionkou, stal málem důvodem k roztržce mezi Moskvou a Varšavou.
30.04.2021 14:55 |

podobné články

Podobné články

Ruští milionáři stahují děti z elitních britských škol. Napětí mezi Moskvou a Londýnem roste

 
Vztahy mezi Velkou Británií a Ruskem jsou kvůli kauze otráveného exagenta Sergeje Skripala na bodě mrazu. Britská vláda viní z útoku Moskvu, ta to ale popírá. Případ vyvolal diplomatickou roztržku mezi Ruskem a řadou západních zemí včetně Česka. Obě strany mimo jiné vzájemně vyhostily desítky diplomatů. Boj se nyní přesunul i na pole vzdělání, Rusové nejprve vyzvali studenty univerzit, aby se vrátili domů „z nepřátelských zemí“. Nyní odhlašují i děti z prestižních britských soukromých škol, napsal deník Telegraph.
28.04.2018 08:35 |

podobné články

Zeman žehlí roztržku s Ázerbájdžánem, setkal se s velvyslancem

 
Prezident Miloš Zeman se ve čtvrtek odpoledne setkal na Hradě s velvyslancem Ázerbájdžánu Tahirem Taghizadehem. Podle kancléře Vratislava Mynáře se prezident snaží urovnat diplomatickou roztržku a pomoci tak českým podnikatelům. Baku rozhořčil výrok ministra zahraničí Karla Schwarzenberga (TOP 09) o "solidní rodinné diktatuře".
06.06.2013 15:00 |

podobné články

Osobnosti: Karel Schwarzenberg (3989 článků) , Miloš Zeman (25402 článků) , Vratislav Mynář (1207 článků)

Třináctiletá Ruska lhala o hromadném znásilnění uprchlíky. Únos si vymyslela

 
Třináctiletá dívka, dcera ruských Němců žijící v Berlíně, přiznala, že si vymyslela příběh o znásilnění. Informuje o tom server The Telegraph. Dívčina kauza, podle které ji měli údajně 30 hodin znásilňovat tři muži „cizokrajného“ vzhledu, zdvihla vlnu protestů a také diplomatickou roztržku mezi Ruskem a Německem. To se mělo podle Ruska snažit „zamést celou kauzu pod koberec“.
01.02.2016 17:10 |

podobné články

„Ubohá lež.“ Šéfa ruské rozvědky rozlítily Vrbětice, velvyslanec zmínil psychózu

 
Šéf ruské civilní rozvědky SVR Sergej Naryškin dnes prohlásil, že obvinění Ruska z účasti na výbuchu v muničním areálu ve Vrběticích je založeno na „ubohé a nízké lži“. Česko se podle něj vydalo cestou konfrontace s Ruskem a dostalo se mu odpovídající odpovědi, píše agentura TASS. Podle české vlády panuje důvodné podezření, že za výbuchem ve Vrběticích z roku 2014 stála ruská vojenská rozvědka GRU. Případ rozpoutal diplomatickou roztržku mezi Prahou a Moskvou.
23.04.2021 12:30 |

podobné články

Petříček na ČT: Ustupovat Zemanovi není dobře

 
Česko má nového ministra zahraničí Jakuba Kulhánka, který nastoupil v době, kdy Česko řeší diplomatickou roztržku s Ruskem kvůli sedm let starému výbuchu ve Vrběticích. Jeho první kroky v úřadu bývalý ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD) hodnotil velmi kladně. Diplomatická válka s Českem může podle něj Rusko ještě hodně bolet. „Nejsme ti slabší, jednejme sebevědomě a suverénně,“ uvedl s tím, že nás oslabuje snaha neoznačovat ruské kroky tím, čím skutečně jsou. Tón zahraniční politiky nesmí udávat Pražský hrad. „Ustupovat Zemanovi není dobře,“ zdůraznil a kritizoval jeho dlouhé mlčení ke kauze Vrbětice.
21.04.2021 21:20 |

podobné články

Sobotka chce řešit válku na Ukrajině diplomatickou cestou

 
Premiér vlády Bohuslav Sobotka (ČSSD) chce řešit válku na Ukrajině diplomatickou cestou. Na dnešním jednání EU v Bruselu proto hodlá vyzvat členské země k novému jednání s Ruskem. Novinářům to Sobotka řekl na výstavě Země živitelka v Českých Budějovicích.
30.08.2014 12:15 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9560 článků)

Los snů: Hrajeme s Polskem, Řeckem a Ruskem

 
Fotbalisté České republiky se na červnovém mistrovství Evropy v Polsku a na Ukrajině utkají ve skupině A s Polskem, Řeckem a Ruskem. Rozhodl o tom páteční los v Kyjevě.
02.12.2011 17:20 |

podobné články

Dusno mezi Němci a Turky. Do případu zatčeného novináře se vložila Merkelová

 
V další diplomatickou roztržku mezi Berlínem a Ankarou může přerůst případ dopisovatele německého listu Die Welt Denize Yücela, kterého zadržuje turecká policie. Německá média její postup považují za zlovůli, která má umlčet novináře, jenž se nebál psát kriticky o režimu tureckého prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana. Pro vládu v Berlíně má případ zpravodaje, který má turecké i německé občanství, „nejvyšší prioritu“.
21.02.2017 18:20 |

podobné články

Nové fotky královských capartů berou dech! Dárek pro George ale vyvolal roztržku

 
Kensingtonský palác zveřejnil nové fotky královské rodiny, konkrétně Kate, Williama a jejich dětí. Rodinka vypadá více než spokojeně a děti rostou jako z vody. William navíc dostal převelice hodnotný a vzácný dar od rodinného přítele! A právě tento dar vyvolal dokonce mezinárodní roztržku!
28.09.2020 10:45 |

podobné články

Osobnosti: George George (764 článků) , Kate Kate (576 článků)

Australská vláda chce zabít psy Johnnyho Deppa! Podaří se mu včas utéct?

 
Vážnou diplomatickou roztržku mezi Austrálií a Spojenými státy způsobil hollywoodský herec Johnny Depp. Přivezl totiž do země své dva jorkšíry Pistoli a Boo, aniž by o tom komukoliv řekl. A to se v Austrálii trestá smrtí (psů).
15.05.2015 19:16 |

podobné články

Osobnosti: Johnny Depp (865 článků)

Skandál kvůli 2. světové: Za válku může Polsko, tvrdí ruský diplomat

 
Ostrou diplomatickou roztržku mezi Varšavou a Moskvou vyvolal ruský velvyslanec v Polsku Sergej Andrejev výroky o tom, že Polsko spoluzavinilo 2. světovou válku. Právě Hitlerem napadené Polsko totiž podle něj zabránilo vytvoření koalice proti nacistickému Německu. Poláci jsou v šoku. Rusko obviňují ze stalinistických metod manipulace historií.
26.09.2015 17:50 |

podobné články

Za druhou světovou válku může i Polsko. Ruský velvyslanec ve Varšavě šokoval diváky svým výkladem dějin

 
Ostrou diplomatickou roztržku mezi Varšavou a Moskvou vyvolal ruský velvyslanec v Polsku Sergej Andrejev výroky o tom, že Polsko spoluzavinilo 2. světovou válku. Polské ministerstvo zahraničí dnes oznámilo, že si v pondělí Andrejeva předvolá. Moskvu obvinilo ze stalinistických metod manipulace historií.
26.09.2015 18:06 |

podobné články

Češka Markéta padla do tureckého zajetí! Pomoc Kurdům je pokládána za TERORISMUS

 
To vypadá na velkou diplomatickou roztržku mezi Tureckem a Českem. Turecko dva české občany považuje za teroristy. Markéta Všelichová a Miroslav Farkaš padli do zajetí, protože spolupracovali s kurdskými milicemi.
17.11.2016 12:40 |

podobné články

Nizozemský premiér, který vyhrál volby, dostal slovní facku od Erdogana

 
Předseda nizozemské vlády Mark Rutte sice vyhrál parlamentní volby, ztratil ale přátelství Ankary. V reakci na výsledek středečních voleb a na aktuální diplomatickou roztržku mezi Tureckem a Nizozemskem to dnes uvedl turecký prezident Recep Tayyip Erdogan.
16.03.2017 18:45 |

podobné články

Vietnamec byl prý v Berlíně unesen v autě s českou SPZ

 
Bývalý vietnamský obchodník a poslanec Trinh Xuan Thanh byl unesen v centru Berlína za bílého dne v automobilu s českou státní poznávací značkou. Informovala o tom dnes agentura Reuters s odvoláním na Vietnamcova právníka. Únos, o němž německé ministerstvo zahraničí informovalo ve středu a z něhož viní vietnamskou tajnou službu, vyvolal diplomatickou roztržku mezi Berlínem a Hanojí. Zprávu převzala ČTK.
03.08.2017 22:25 |

podobné články

V autě s českou SPZ unesli v Německu vietnamského prominenta

 
Bývalý vietnamský obchodník a poslanec Trinh Xuan Thanh byl unesen v centru Berlína za bílého dne v automobilu s českou státní poznávací značkou. Informovala o tom ve čtvrtek agentura Reuters s odvoláním na Vietnamcova právníka. Únos, o němž německé ministerstvo zahraničí informovalo ve středu a z něhož viní vietnamskou tajnou službu, vyvolal diplomatickou roztržku mezi Berlínem a Hanojí.
04.08.2017 10:10 |

podobné články

Německý ministr zahraničí: Vyhoštěný vietnamský rozvědčík unesl z Berlína krajana

 
Z Německa vyhoštěný vietnamský zpravodajec působící na vietnamském velvyslanectví v Berlíně byl zapleten do únosu, řekl dnes německý ministr zahraničí Sigmar Gabriel. Bývalý vietnamský obchodník a poslanec Trinh Xuan Thanh byl unesen v centru Berlína za bílého dne v automobilu, který měl údajně českou státní poznávací značku. Únos, o němž německá diplomacie informovala ve středu, vyvolal diplomatickou roztržku mezi Berlínem a Hanojí.
04.08.2017 21:35 |

podobné články

Polský Senát schválil kontroverzní zákon o holokaustu: Ten se nelíbí Izraeli a USA

 
Polský Senát dnes schválil návrh zákona, který trestá připisování jakékoli odpovědnosti za holokaust Polákům. Polsko si za legislativu vysloužilo kritiku Izraele i USA. Návrh vyvolal diplomatickou roztržku mezi Izraelem a varšavskou konzervativní vládou koncem minulého týdne. Izraelský premiér Benjamin Netanjahu jej srovnal se snahou o změnu historie.
01.02.2018 07:15 |

podobné články

Osobnosti: Benjamin Netanjahu (53 článků)

Slovinští herci, kteří nechávají Ježíše znásilňovat, si stěžují na českou policii: Nezabránila násilí

 
Divadelní hra Naše násilí a vaše násilí může vyvolat diplomatickou roztržku mezi Českou republikou a Slovinskem! Slovinští herci si totiž stěžují u českého velvyslance na přerušené představení členy hnutí Slušní lidé a následně i skupinou křesťanů. Věřící se vzápětí Slušných lidí zastali a poslali protest velvyslanci Slovinska.
31.05.2018 15:00 |

podobné články