Článek

Úsvit se distancoval od Kobzova protiislámského příspěvku

 
Předsednictvo parlamentního hnutí Úsvit se distancovalo od prohlášení Jiřího Kobzy o muslimech a mešitách v ČR. Označilo ho za zbytečnou „bagatelizaci tématu". Kobza v příspěvku mimo jiné vyzýval k venčení psů a prasat v okolí mešit. Text loňského kandidáta hnutí Úsvit do Evropského parlamentu poté zveřejnil na Facebooku předseda hnutí Tomio Okamura. Není ale autorem, zdůraznil poslanec Marek Černoch, který prezentoval stanovisko předsednictva. Sám Okamura novinářům řekl, že dnes už by stejný text nesdílel. Uvedla to dnes ČT24.
06.01.2015 20:47 |

podobné články

Osobnosti: Tomio Okamura (2207 článků) , Jiří Marek (353 článků) , Jiří Marek (353 článků)
Podobné články

Konvičkův Blok proti islámu se rozešel s Úsvitem. Chtěli zneužít naši popularitu, tvrdí

 
Uskupení Blok proti islámu (BPI) v pondělí oznámilo, že vypovědělo smlouvu s hnutím Úsvit - Národní koalice o spolupráci v krajských a senátních volbách. Úsvit podle BPI jednal neférově, neplnil své závazky a údajně zneužil popularitu protiislámského bloku k vlastnímu volebnímu úspěchu.
25.04.2016 08:46 |

podobné články

Český statistický úřad: Právě vyšlo nové číslo odborného recenzovaného časopisu Demografie

 
Sylva Höhne ve svém příspěvku Změny v čerpání rodičovského příspěvku v demografických souvislostech prezentuje a diskutuje nové údaje týkající se právě tohoto tématu. Autorka poukazuje na měnící se strukturu příjemců rodičovského příspěvku v souvislosti s demografickými i jinými změnami ve společnosti. Z analýzy je zřejmé určité zkracování doby pobírání příspěvku, nicméně zájem o jeho čerpání až do 3 let věku dítěte přetrvává.
20.03.2017 13:05 |

podobné články

Takhle vypadá příprava na Miss zlatého moku!

 
Zodpovědně jde za svým cílem stát se Miss zlatého moku ČR studentka propagační grafiky Monika Kobzová (18) z Písařova. Jako jedna z deseti finalistek ryze české soutěže pilně trénuje všechny náročné pivařské disciplíny.
13.06.2009 05:05 |

podobné články

Hnyková (Úsvit): Chci změnit pravidla přiznávání příspěvku na péči na úroveň před Drábkovu reformu

 
Poslankyně Jana Hnyková (Úsvit) dnes uspořádala v rámci Podvýboru pro nepojistné dávkové systémy, zdravotně postižené, seniory a sociálně ohrožené skupiny, jehož je předsedkyní, kulatý stůl k problematice příspěvku na péči, na kterém představila novelu zákona o sociálních službách.
25.06.2015 18:01 |

podobné články

Hnyková (Úsvit): Nejdříve přiznat a následně valorizovat příspěvek na péči

 
Klub hnutí Úsvit přímé demokracie podporuje valorizaci příspěvku na péči. Za hlavní ovšem považuje změnu pravidel pro přiznávání příspěvku, jež by se měla vrátit do stavu před rokem 2012.
21.07.2015 21:51 |

podobné články

Graubner se distancoval od prohlášení k volbě malých stran

 
Předseda České biskupské konference (ČBK) Jan Graubner se distancoval od prohlášení Rady Iustitia et pax, kterou vede biskup Václav Malý, ke květnovým volbám.
28.04.2010 15:45 |

podobné články

Osobnosti: Jan Graubner (43 článků) , Václav Malý (74 článků)

Rektor: Ministr Dobeš se distancoval od výroků svého náměstka

 
Ministr školství Josef Dobeš (VV) se distancoval od výroků svého náměstka Kryštofa Hajna, kvůli kterým podala českobudějovická Vysoká škola technická a ekonomická (VŠTE) trestní oznámení.
18.10.2010 11:40 |

podobné články

Hájkovy názory řešil i Wall Street Journal a pochválil Klause, že se distancoval

 
Nedávné výroky prezidentova poradce Petra Hájka o tom, že postava Usámy bin Ládina je mediální fikcí, se dostaly až na stránky prestižního amerického deníku The Wall Street Journal. Komentátor Sean Carney si všímá nejen Hájkových svérázných vyjádření, ale i faktu, že se prezident Václav Klaus od výroků svého poradce distancoval.
06.05.2011 11:30 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9401 článků) , Usáma bin Ládin (321 článků) , Petr Václav (797 článků)

Dobeš se distancoval od slov Bátory. Kalouskovi to nestačí

 
Ministr školství Josef Dobeš se veřejně distancoval od výroků svého šéfa personalistiky Ladislava Bátory. Jeho chování mu podle vlastních slov vytkl a dal mu i pokyny, jak by se měl správně chovat.
19.08.2011 13:10 |

podobné články

Dobeš se distancoval od Bátory, Kalouskovi to nestačí

 
Ministr školství Josef Dobeš (VV) se v pátek veřejně distancoval od výroků svého podřízeného, šéfa personálního odboru Ladislava Bátory na adresu předsedy TOP 09 Karla Schwarzenberga. Ministr Bátorovi vytkl jeho chování a dal mu pokyny, jak se má chovat. Pokud se tím Bátora nebude řídit či pokud u něj ministr zjistí jakékoli projevy politického extremismu, učiní i „personální kroky“. TOP 09 ale Dobešovo gesto nestačí.
19.08.2011 13:55 |

podobné články

Osobnosti: Karel Schwarzenberg (3798 článků)

Klaus by si s kmotry nerozuměl, řekl poradce. Hrad se od jeho slov distancoval

 
Prezidenta Václava Klause sice někteří členové ODS vyzývají k návratu, ale sám Klaus prý takové ambice nemá. Ani by to prý nefungovalo, protože ODS ovládají kmotři a ti by s tak silnou osobností nedokázali vyjít. Řekl to člen týmu prezidentových poradců Jiří Payne. Tiskový odbor Pražského Hradu se však od jeho slov distancoval.
31.10.2012 13:20 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9401 článků)

Hrad se distancoval od poradce Payna a jeho slov o návratu Klause do ODS

 
Prezident Václav Klaus se distancoval od slov svého externího poradce Jiřího Payna (Svobodní). Médiím to v oficiálním prohlášení napsal tiskový mluvčí Hradu Radim Ochvat.
31.10.2012 13:25 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9401 článků)

Zemanova dcera o pádu vlády nepsala, distancoval se Hrad

 
Hrad se distancoval od výroku, který si měla napsat na facebookový profil dcera prezidenta Kateřina Zemanová. Psala zde, že Miloš Zeman jedná s ČSSD o nové vládě. Tento profil je ale ve skutečnosti falešný, Zemanová nic takového nenapsala.
14.06.2013 17:30 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (22546 článků) , Kateřina Zemanová (280 článků)

Nevládní organizace vyzvaly policejního prezidenta Červíčka, aby se distancoval od rasismu

 
Dvacítka nevládních organizací vyzvala dopisem policejního prezidenta Martina Červíčka, aby se distancoval od vyjádření šéfa jihočeské policie Radomíra Heřmana. Ten na tiskové konferenci k nedávné demonstraci v Českých Budějovicích uvedl, že pokřik "černý svině" nebyl namířen proti Romům, ale proti policistům. Podle organizací tak obhajoval skandující rasisty. Červíček v reakci zveřejněné na  webu  uvedl, že potírání rasové trestné činnosti je jedna z absolutních priorit policie.
04.07.2013 18:20 |

podobné články

Osobnosti: Martin Červíček (316 článků)

Fanclub Slavie se distancoval od útoku na hráče, prý to provedli primitivové

 
Fanklub fotbalové Slavie Praha se distancoval od nedělního útoku neznámých chuligánů na hráče A-týmu po jejich návratu z utkání v Jablonci. Výtržníky nepovažuje za fanoušky, ale za primitivy.
24.09.2013 18:20 |

podobné články

Bém se rázně distancoval od kauzy Opencard: Vinni jsou Svoboda s Hudečkem

 
Někdejší pražský primátor Pavel Bém se ve svém vyjádření pro ParlamentníListy.cz distancoval od viny za současné pokutování hlavního města a pražského dopravního podniku Úřadem pro ochranu hospodářské soutěže.
18.10.2013 18:35 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Bém (828 článků) , Pavel Svoboda (407 článků) , Pavel Svoboda (406 článků) , Pavel Svoboda (407 článků) , Pavel Svoboda (407 článků)

Madonna uvedla část Pussy Riot na koncertě, zbytek se od nich distancoval

 
Naděžda Tolokonnikovová a Maria Aljochinová ve středu večer promluvily v New Yorku na koncertním pódiu, kde je uvítala hvězda komerční pop music Madonna. Zbytek ruské skupiny se od nich hned distancoval. Prý už nemají nic společného s jejich radikálním protikapitalistickým programem.
07.02.2014 13:10 |

podobné články

Osobnosti: Madonna (950 článků)

Dolejš se distancoval od výstavy o Kim Čong-ilovi v sídle KSČM. Není to akce strany, tvrdí

 
Místopředseda KSČM Jiří Dolejš se za komunistickou stranu distancoval od výstavy, která mapuje život někdejšího severokorejského diktátora Kim Čong-ila a která je od úterý k vidění v pražském sídle komunistů. Podle něj se jedná o sólovou akci prvního místopředsedy ÚV KSČM Petra Šimůnka a nikoli o akci, k níž by se hlásila celá strana.
11.02.2015 13:01 |

podobné články

Osobnosti: Kim Kim (1508 článků)

Nechci lidem lhát, řekl bavorský premiér. Distancoval se od slov Merkelové

 
Bavorský premiér Horst Seehofer se podle informací agentury DPA distancoval od slov německé kancléřky Angely Merkelové, že Německo situaci s uprchlíky zvládne. Ačkoli nechce vyvolávat rozbroje mezi sesterskými politickými stranami CDU a CSU, nemůže prý veřejnosti lhát. Zprávu převzala ČTK.
30.07.2016 14:30 |

podobné články

Osobnosti: Angela Merkelová (2475 článků)