Článek

Ústecký kraj: Lednové pokuty za překročení nejvyšší dovolené rychlosti budou zrušeny

 
Informace pro řidiče pokutované v obci Srbice Městskou policií Dubí v období 1. – 28. ledna 2020.
12.02.2020 22:21 |

podobné články

Podobné články

Řidiči za jedno pivo a malé překročení rychlosti nepřijdou o body

 
Bodové tresty řidičů za malé překročení rychlosti i za malé množství alkoholu budou během léta zrušeny, pokuty za to ale zůstanou. Schválila to Sněmovna v rámci novely silničního zákona. Normu nyní dostane k podpisu prezident Václav Klaus.
03.05.2011 17:10 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9749 článků)

Malé překročení rychlosti bude bez bodu, schválili poslanci

 
Sněmovna schválila změny bodového trestání řidičů. Jednobodové tresty budou zrušeny, strhnout body nebude možné za malé překročení rychlosti. Zimní pneumatiky budou v podstatě povinné od listopadu do března, vyplývá z upravené senátní novely silničního zákona.
04.02.2011 12:10 |

podobné články

Starosta do Silvestra odpouští pokuty za překročení rychlosti

 
Motoristé z Padovy na severovýchodě Itálie nedaleko Benátek byli velmi mile překvapeni ve chvíli, kdy přišli řešit svou pokutu za překročení rychlosti. Byla jim totiž odpuštěna. Starosta města Massimo Bitonci se rozhodl, že bude pokuty až do Silvestra tohoto roku všem odpouštět.
02.01.2015 21:01 |

podobné články

Senátoři chtějí zrušit bodový trest za malé překročení rychlosti

 
Senátoři chystají změny v bodovém systému. Za vážné dopravní přečiny chtějí přísnější sankce, za drobné přestupky místo bodů jen pokuty. To by se mělo týkat například překročení povolené rychlosti v obci nejvýše o pět kilometrů v hodině, mimo obec o deset kilometrů za hodinu nebo povinnosti denního svícení a další jednobodové přestupky.
22.06.2010 16:45 |

podobné články

Dvakrát a dost. V plánu jsou vyšší tresty za porušení rychlosti

 
Současný bodový systém a výše pokut řidiče od dopravních přestupků příliš neodradí. Ministerstvo dopravy proto plánuje zavést další sankce a zvýšit pokuty. Za vysoké překročení rychlosti, tedy v obci o 40 km/h a mimo obec o 50 km/h, by podle ministra dopravy Dana Ťoka měla padnout pokuta až 25 tisíc korun. Zároveň by se hříšníkovi strhlo šest bodů - v případě druhého překročení by tak přišel na rok o řidičák. 
25.10.2015 13:16 |

podobné články

Alkohol za volantem: 0,3 promile bez bodu

 
Bodové tresty řidičů za malé překročení rychlosti i za malé množství alkoholu do 0,3 promile budou během léta zrušeny, pokuty za to ale zůstanou. Zimní pneumatiky budou muset být v podstatě povinné od listopadu do března. Schválila to dnes sněmovna v rámci novely silničního zákona. Normu nyní dostane k podpisu prezident Václav Klaus.
03.05.2011 16:45 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9749 článků)

Do 0,3 promile alkoholu v krvi vám body neodeberou, rozhodli poslanci

 
Bodové tresty řidičů za malé překročení rychlosti i za malé množství alkoholu budou během léta zrušeny, pokuty za to ale zůstanou. Zimní pneumatiky budou v podstatě povinné od listopadu do března.
03.05.2011 17:10 |

podobné články

Kraj mého srdce 2015 - polovina hlavních cen pro Jihomoravský kraj

 
Polovina z osmi hlavních cen každoročně vyhlašované ankety Kraj mého srdce za rok 2015 putovala do Jihomoravského kraje. Na letošním 25. veletrhu cestovního ruchu Holiday World v Praze ceny převzala ředitelka Centrály cestovního ruchu – Jižní Morava Zuzana Vojtová. Po jednom prvenství pak získal Jihočeský kraj, Liberecký kraj, Karlovarský kraj a Praha. Jihomoravský kraj získal ocenění ve všech kategoriích kromě kategorie Zimní dovolená. Anketu Kraj mého srdce vyhlašuje každoročně vydavatelství KAM po Česku a veletržní společnost Incheba Expo Praha. Pro svůj oblíbený turistický kraj letos v osmi kategoriích hlasovalo celkem 10 745 osob.
22.02.2016 16:55 |

podobné články

Výstraha od meteorologů: Česko čeká příval sněhu! Kdy mráz povolí?

 
Minulý týden zasypal sníh Moravu a Slezsko, po víkendu se situace týká celé země. S prvním adventním obdobím přišel sníh a v pondělí ráno se s ním potýkali všichni. Český hydrometeorologický ústav vydal varování před tvorbou sněhových jazyků. To se týká hlavně řidičů v těchto oblastech: Jihočeský kraj, Karlovarský kraj, Kraj Vysočina, Královéhradecký kraj, Liberecký kraj, Plzeňský kraj, Ústecký kraj.
04.12.2017 08:30 |

podobné články

Ústecký kraj podporuje svůj balíček legislativních změn peticí

 
Návrh legislativních změn v některých zákonech, takzvaný Ústecký balíček, zamítla v minulých dnech vláda. Ústecký kraj pracoval na návrzích dva roky a těžce nese, že vláda šmahem a podle kraje neopodstatněně návrhy smetla ze stolu. V reakci proto kraj připravil na podporu svého návrhu petici, kterou bude možné podepsat na úřadech měst v kraji po celý listopad.
31.10.2011 15:00 |

podobné články

Ústecký kraj: Dopravce TD Bus komplikuje jednání o autobusové dopravě

 
Společnost TD Bus (dříve BusLine) požaduje, aby jí Ústecký kraj do 30.8. 2018 nad rámec ceny sjednané v platných smlouvách zaplatil platby v řádu miliónů korun, a hrozí zastavením dopravy na začátku školního roku, pokud Ústecký kraj na ultimátum společnosti TD Bus nepřistoupí.
29.08.2018 11:10 |

podobné články

Ústecký balíček opět odložen, poslance prý nezajímají problémy obyčejných lidí

 
Poslanecká sněmovna v úterý opět nestačila projednat v prvním čtení Ústecký balíček, ač byl do úterního programu zařazen. Ústecký balíček je soubor legislativních změn řešících napjatou situaci v sociálně vyloučených lokalitách, jako je například Šluknovsko. Ústecký kraj považuje přístup poslanců vládních stran k projednání balíčku za nezodpovědný.
13.06.2012 11:25 |

podobné články

Koridor na Moravu ochromila porucha, dvě stovky vlaků zrušeny nebo zpožděny

 
Kvůli poruše vedení na koridoru mezi Prahou a Kolínem budou v pátek zrušeny či zpožděny dvě stovky spojů. Zrušeny budou především osobní vlaky, rychlíky do Prahy jezdí oklikou přes Lysou nad Labem a Nymburk, což znamená asi 20 minut zpoždění. Omezení potrvá do večera.
11.07.2014 09:10 |

podobné články

Za mírné překročení povolené rychlosti už nemají být body

 
Zatímco odborníci teprve budou zkoumat dopady průlomového rozsudku Nejvyššího správního soudu, který řekl, že mírné překročení rychlosti nemusí být vždy v rozporu se zákonem, a tudíž i potrestáno, ve Sněmovně už leží novela silničního zákona, která má přinést změnu v řešení takových přestupků.
11.02.2010 06:55 |

podobné články

Oblíbený soudce promíjí pokuty za rychlost

 
Německý soudce si vysloužil oblibu mezi řidiči poté, co 42 z nich osvobodil od pokuty za překročení nejvyšší povolené rychlosti, píše ve čtvrtek agentura AFP.
11.11.2010 22:50 |

podobné články

Ministerstvo dopravy: Zvýšení horní sazby pokut v blokovém řízení se netýká dopravních přestupků, pokuty se nezvyšují

 
Informace, které se objevily v některých médiích o navýšení blokových pokut za dopravní přestupky od 1. října, nejsou pravdivé. Novela zákona o přestupcích navyšuje horní hranici blokové pokuty u jiných než dopravních přestupků, například u přestupků proti občanskému soužití a veřejnému pořádku. Dopravní přestupky upravuje zvláštní zákon, konkrétně zákon o provozu na pozemních komunikacích a o změnách některých zákonů (zákon o silničním provozu). K žádným změnám v této legislativní normě nedošlo, výše pokut včetně blokových, zůstává stejná jako dosud. Nejvyšší bloková pokuta je tedy nadále 2500 Kč, například za překročení rychlosti o vice než 20 km/h v obci a další přestupky.
02.10.2015 14:56 |

podobné články

Za překročení rychlosti dostal bohatý Švýcar pětimiliónovou pokutu

 
Švýcarský soud potrestal milionáře za překročení povolené rychlosti rekordní pokutou 299 000 švýcarských franků, v přepočtu přes 5,3 miliónu korun. Při určení výše trestu vycházeli soudci kantonálního soudu v St. Gallenu z odhadovaného majetku hříšníka, který podle agentury SDA dosahuje více než 23 miliónů švýcarských franků (přes 400 milionů korun).
07.01.2010 19:30 |

podobné články

Senát navrhl zrušit bodový trest za malé překročení rychlosti

 
Senát navrhl zrušit bodový trest za malé překročení rychlosti, za naměření alkoholu do 0,3 promile nebo nezapnutí světel u vozidla. Zpřísnit chce naopak trest za nepřipoutání se bezpečnostními pásy a ohrožení jiných účastníků provozu.
24.06.2010 11:20 |

podobné články

Řidič dostal pokutu 1,5 miliónu za překročení rychlosti o 23 km/h

 
Finský podnikatel Reima Kuisla dostal za překročení rychlosti o 23 kilometrů za hodinu závratnou pokutu ve výši 54 tisíc eur, tedy zhruba 1,5 miliónu korun, uvedl v pondělí finský Iltalehti. V této severské zemi se totiž výše pokut určuje na základě příjmů.
04.03.2015 16:21 |

podobné články