Článek

Ústavní soudci by mohli pobírat doživotní rentu, kolem 35 tisíc

 
Nejen prezidenti, ale i ústavní soudci by mohli mít nárok na doživotní rentu. Tento zákon v úterý podepsali poslanci – vláda o něm bude jednat v létě. Soudci by podle něj mohli pobírat třetinu původního platu, což znamená přibližně 35 tisíc korun hrubého.
24.06.2014 21:30 |

podobné články

Podobné články

Kontroverzní prezident Wulff bude pobírat pohádkovou rentu. Německo se bouří

 
Bývalý německý prezident Christian Wulff, který z úřadu nedávno dobrovolně odešel po sérii osobních skandálů, bude do konce života pobírat roční rentu ve výši 199.000 eur (4,95 milionu korun). Dnes o tom informovala prezidentská kancelář. Wulff byl v nejvyšším úřadu v zemi necelých 20 měsíců, přičemž řádné funkční období německé hlavy státu je pět let.
01.03.2012 07:50 |

podobné články

Zdechovský: Požadavek Neumannové na rentu je nesmysl!

 
Tento týden jsme se z úst někdejší úspěšné olympioničky Kateřiny Neumannové dozvěděli, že by medailisté z olympiád měli pobírat k důchodu doživotní rentu 20 000 korun. Po pročtení diskusí asi nejsem jediný, koho tím Neumannová zvedla ze židle.
09.08.2014 10:20 |

podobné články

Osobnosti: Kateřina Neumannová (121 článků)

Konečně! Zákonodárci i ústavní soudci asi přijdou o doživotní imunitu

 
Do konce života již možná v budoucnu nebudou chráněni před trestním stíháním poslanci, senátoři ani ústavní soudci. Ústavní novelu, která ruší jejich doživotní imunitu, projednali poslanci ve středu ve druhém čtení a poslali ji do závěrečného.
01.02.2012 11:25 |

podobné články

Zákonodárci a ústavní soudci už nemají doživotní imunitu

 
Zákonodárci a ústavní soudci přišli o doživotní imunitu. V účinnost dnes vstoupila ústavní novela, která jim tuto výsadu zrušila.
01.06.2013 06:35 |

podobné články

Ital volal z mobilu čtyři hodiny denně. Za nádor v hlavě dostane rentu 13 tisíc

 
Souvislost mezi nezhoubným nádorem a častým používáním mobilního telefonu uznal soud v Itálii. A rozhodl, že muž, který se na něj kvůli svému problému obrátil, bude dostávat doživotní rentu 13 tisíc měsíčně. Oznámila to ve čtvrtek s odvoláním na právníky poškozeného agentura AFP.
20.04.2017 19:15 |

podobné články

Adam (ÚSVIT): Olympijští medailisté by mohli dostávat rentu

 
Olympijští medailisté by mohli dostávat rentu ve výši dvacet tisíc korun formou příspěvku k důchodu - počítá s tím nový zákon o podpoře sportu. I v tomto případě se jedná o na první pohled ušlechtilou myšlenku z pera pana ministra školství Marcela Chládka, která ovšem ve skutečnosti nemá žádný uchopitelný a logický základ.
10.08.2014 09:30 |

podobné články

Osobnosti: Marcel Chládek (609 článků)

Vláda nesouhlasí se zavedením renty pro bývalé ústavní soudce

 
Vláda se v pondělí nevyjádřila ani pro jeden z dvojice poslaneckých návrhů týkajících se Ústavního soudu. K ústavní novele poslanců TOP 09, kteří chtějí funkční období ústavních soudců prodloužit o dva roky na 12 let, se postavila neutrálně. Proti pak byl kabinet v případě novely skupiny poslanců, podle níž by měli bývalí ústavní soudci při splnění určitých podmínek nárok na rentu.
14.07.2014 18:35 |

podobné články

Odcházející šéf hasičů bude mít doživotní rentu 55 tisíc měsíčně

 
Doživotní výsluhový příspěvek ve výši 55 524 korun měsíčně a jednorázové odchodné přes 666 tisíc korun. S takovou odměnou opustí za týden státní službu generální ředitel Hasičského záchranného sboru (HSZ) Miroslav Štěpán.
23.11.2011 03:25 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Štěpán (109 článků)

Lidovec se pořádně naštval na lyžařku Neumannovou. A toto napsal

 
Lidovecký europoslanec Tomáš Zdechovský odmítl na svém profilu na ParlamentníchListech.cz nápad bývalé olympioničky Kateřiny Neumannové, že by medailisté z olympiád měli pobírat k důchodu doživotní rentu 20 000 korun. Raději by od ní slyšel, kdo a kdy splatí dluhy za bujaré večírky a nesmyslně předraženou reklamu šampionátu v Liberci.
09.08.2014 14:40 |

podobné články

Osobnosti: Kateřina Neumannová (121 článků)

Senátní ústavní komise podpořila zrušení doživotní imunity

 
Zrušení doživotní imunity zákonodárců a ústavních soudců podpořila také senátní ústavní komise. Její členové o tom dnes rozhodli přes námitky, že další dílčí ústavní novela neřeší například zánik mandátu pravomocně odsouzeného člena parlamentu za úmyslný trestný čin; obě úpravy Senát neúspěšně navrhoval ve své ústavní novele v roce 2001.
12.04.2012 14:00 |

podobné články

Olympijští medailisté si polepší. Nový zákon pro ně zavede zvláštní rentu

 
Olympijští medailisté by mohli dostávat rentu, jež by formou příspěvku k důchodu pomáhala úspěšným sportovcům z minulosti, kteří se v pokročilém věku mnohdy ocitají ve svízelné ekonomické situaci. Počítá se s ní v novém zákoně o podpoře sportu, jehož věcný návrh právě vzniká.
05.08.2014 20:15 |

podobné články

KONEČNĚ! Poslanci si po dvaceti letech zrušili doživotní imunitu

 
Do konce života již nebudou chráněni před trestním stíháním poslanci, senátoři ani ústavní soudci. Ústavní novelu, která ruší jejich doživotní imunitu, schválili poslanci napříč politickým spektrem ve středu ve třetím čtení 156 hlasy.
08.02.2012 13:05 |

podobné články

Zrušení doživotní imunity zákonodárců Senátem neprošlo. Klasnová je šokovaná

 
Ústavní novelu, podle níž by poslanci, senátoři a ústavní soudci měli imunitu jen po dobu svého mandátu, horní komora Parlamentu překvapivě dnes neschválila. K tomu, aby byla norma schválena, chyběly pouhé dva hlasy, neboť kvorum bylo 29. Pro zákon hlasovalo 27 senátorů, proti bylo 10 z celkového počtu 48 přítomných senátorů. Doživotní imunita tedy bude zachována. Předkladatelka normy Kateřina Klasnová (VV) médiím vzkázala, že je velmi překvapená, rozčilená, a šokovaná tím, že zákon v horní komoře neprošel. Prý ho předloží znovu.
26.04.2012 17:15 |

podobné články

Osobnosti: Kateřina Klasnová (516 článků)

Kubiceho exnáměstek měl dostávat rentu 65 tisíc, Pecina to zarazil

 
Ministr vnitra v demisi Martin Pecina odmítl podle zjištění Práva vyplácet velkorysou rentu bývalému resortnímu prvnímu náměstkovi Jaroslavu Hruškovi, kterou mu při odchodu z úřadu přiznal minulý ministr Jan Kubice.
18.09.2013 09:45 |

podobné články

Osobnosti: Martin Pecina (409 článků) , Jan Kubice (680 článků)

Justin Bieber každý měsíc vyplácí rentu vlastnímu neúspěšnému otci

 
Dvacetiletý zpěvák Justin Bieber je rozhodně šikovnější a úspěšnější než jeho otec Jeremy. Čtyřicetiletý muž si totiž nechává od syna vyplácet každý měsíc slušnou rentu, za niž si královsky užívá. Tvrdí to Jeremyho kamarád Cory Beriner, podle něhož dostává otec od slavného syna padesát tisíc dolarů měsíčně.
10.03.2014 11:55 |

podobné články

Osobnosti: Justin Bieber (1394 článků)

Ústavní soudci dostanou přidáno. Umožní to přílepek k zákonu

 
Ústavní soudci by už brzy mohli dostat výrazně přidáno. Jejich výdělek by se stanovil ze stejného základu jako u ostatních soudců, ne z nižšího jako u poslanců, členů vlády či prezidenta. Senát tento návrh ve čtvrtek nejspíš schválí. Podporuje ho ČSSD, proti není ani opoziční ODS. Novinářům to řekli zástupci jejich klubů. Růst platů upravuje tzv. přílepek k zákonu, tuto praxi ale Ústavní soud v minulosti odmítl.
23.07.2014 16:00 |

podobné články

Ochrnutá zdravotní sestra zažalovala nemocnici, ta jí přestala posílat rentu

 
Zdravotní sestra Andrea Hollerová (35), která po jednoduché operaci ve Všeobecné fakultní nemocnici (VFN) v Praze, kde sama dříve pracovala, skončila v invalidním důchodu, má další problém. Poté, co svého někdejšího zaměstnavatele zažalovala o odškodnění, jak už Právo v lednu informovalo, přestala od něj dostávat doposud přiznávanou rentu.
23.02.2012 04:55 |

podobné články

Osobnosti: Andrea Hollerová (1 článek)

Jiřího stála práce zdraví. Dřel v kamenolomu, teď mu bere rentu minimální mzda

 
V Česku roste počet lidí, kteří přicházejí o přiznanou rentu za nemoc či úraz z povolání. Vypočítává se totiž z minimální mzdy, která roste rychleji než v minulosti. Jenže legislativa na tuto skutečnost není připravena. V rozhovoru pro Blesk.cz na problém upozornila ombudsmanka Anna Šabatová, na kterou se lidé kvůli věci obrátili. Úřad Šabatové loni vyřídil celkem přes 8 200 stížností, nejčastěji šlo o stížnosti právě v oblasti sociálního zabezpečení.
11.05.2017 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Anna Šabatová (364 článků)

Ústavní soud znovu otevřel cestu k předčasným volbám

 
Středečním jednáním pléna Ústavního soudu se znovu otevřela možnost stihnout termín předčasných voleb ve dnech 9. a 10. října. Ústavní soudci po tlaku šokovaných politiků a veřejnosti urychlili projednávání a už za týden 10. září posoudí na prvním ústním veřejném slyšení, zda ústavní zákon o rozpuštění Sněmovny v souladu s ústavou. Do té doby soudci přerušili projednávání stížnosti poslance Miloše Melčáka proti předčasným volbám. Novinkám to sdělil mluvčí soudu Vlastimil Göttinger.
02.09.2009 10:50 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Melčák (56 článků)