Článek

Ústavní expert udeřil: Je Ústavní soud líný, nebo zbabělý? Dobře, že Rychetský nedostane medaili

 
Ústavní soud 9. února přijal rozhodnutí a prohlásil protiústavnost zavření obchodů. To znamená zrušení příslušného krizového opatření. Ovšem rozhodnutí Ústavní soud zveřejní až po dvou týdnech 22. února, kdy toto opatření platit nebude, protože je časově omezené do 14. února. Vláda je nahradí obsahově stejným, ale s jiným číslem jednacím. „Je Ústavní soud líný, či zbabělý?“ táže se advokát a člen hnutí Trikolóra Zdeněk Koudelka, který poukazuje na rozdílné počínání ústavních soudců v obdobných případech.
15.02.2021 22:25 |

podobné články

Podobné články

6 výhod, proč je dobré být líný: Život si tak užijete mnohem lépe!

 
Udělejte si prázdninovou pohodu. Vždyť ono být občas trochu líný, není zase tak špatné. Dá se říct, že být líný, je mnohdy až výhodné. Překvapuje vás to? Nedivte se, je to pravda! Podívejte se na šest výhod lenosti…
16.07.2013 05:15 |

podobné články

Ústavní soud nechce ovlivňovat politiku, tvrdí Rychetský. Na Hrad nepomýšlí

 
Ústavní soud (ÚS) se podle svého předsedy Pavla Rychetského nesnaží ovlivnit politickou situaci, ale chrání Ústavu a princip rovnosti ve volebních procesech. Rychetský to prohlásil v reakci na výroky premiéra Andreje Babiše (ANO). Ten uvedl, že ÚS ztratil zábrany a že Rychetský není nestranným soudcem.
03.02.2021 16:25 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (20891 článků) , Pavel Rychetský (137 článků)

Rychetský: ÚS není třetí komora, ale hlídač parlamentu

 
Předseda Ústavního soudu (ÚS) Pavel Rychetský se v neděli ohradil proti kritikům posledních rozhodnutí ústavních soudců, kteří zrušili škrty ve stavebních spoření schválené Sněmovnou. Rychetský kritiku a obviňování z politizace rozhodnutí označil za "nepochopení základního smyslu ÚS" a zdůraznil, že nejde o třetí komoru, ale hlídače parlamentu. Rychetský byl hostem Otázek Václava Moravce v České televizi.
01.05.2011 15:50 |

podobné články

Chci na své auto majáček, napsal šéf Ústavního soudu Pavel Rychetský

 
Předseda Ústavního soudu Pavel Rychetský chce mít podobně jako policisté, záchranáři, hasiči a někteří vysocí armádní a ústavní činitelé právo využívat modrý majáček. Prý jej rozčilovaly časové prostoje na opravované dálnici D1 spojující Prahu s Brnem, kde Ústavní soud sídlí. Informují o tom středeční Lidové noviny na titulní straně s tím, že mají k dispozici dokument, jímž Rychetský o právo používat modrý majáček požádal.
24.09.2014 08:25 |

podobné články

Koudelka (Trikolóra): Líný či zbabělý Ústavní soud?

 
Václav Moravec oznámil v Otázkách Václava Moravce (Česká televize 14. 2. 2021), že Ústavní soud 9. 2. 2021 přijal rozhodnutí a prohlásil protiústavnost zavření obchodů. To znamená zrušení příslušného krizového opatření.
15.02.2021 16:20 |

podobné články

Osobnosti: Václav Moravec (623 článků)

Rychetský je rád, že Ústavní soud nesídlí v Praze. Kvůli korupci

 
Předseda Ústavního soudu ČR Pavel Rychetský si pochvaluje, že Ústavní soud nesídlí v Praze, kvůli politické korupci. Ústavní soud se podle jeho názoru obměňuje k lepšímu, byť se někdy řeší otázky o "štěpení kozích chlupů".
01.02.2015 19:42 |

podobné články

Nejsme Agrofert. Rychetský chystá kroky vůči vládě, pokud jde o covid

 
Ústavní soud bude nejspíše opět škrtat. Dle slov předsedy ÚS Pavla Rychetského jsme svědky střetu dvou ústavně chráněných hodnot – ochrany veřejného zdraví a svobody jednotlivce. „Ústavní soud musí začít posuzovat střet těchto dvou úctyhodných ústavou chráněných zájmů,“ pověděl Rychetský. Konkrétní však nebyl. „Ústavní soud není součástí holdingu Agrofert,“ zareagoval na kritiku premiéra Andreje Babiše.
09.02.2021 14:30 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (20891 článků) , Pavel Rychetský (137 článků)

Rychetský: Ústavní soud zváží návrh zakázat zatím plnění smluv s církvemi

 
Ústavní soud (ÚS) zváží návrh, aby do svého rozhodnutí o zákonu o církevních restitucích zakázal plnit už podepsané smlouvy mezi vládou a církvemi, které se týkají peněžní části restitucí. V rozhovoru pro Českou televizi to v pondělí řekl předseda ÚS Pavel Rychetský. I tato alternativa je podle něj součástí návrhu, s nímž se na soud obrátili poslanci ČSSD, takže soud se s ní musí vypořádat.
25.02.2013 21:15 |

podobné články

Nemohli jsme postupovat jinak, vysvětloval Rychetský rozhodnutí soudu

 
Předseda Ústavního soudu ČR Pavel Rychetský promluvil k rozhodnutí soudců zrušit část volebního zákona. Ústavní soud podle Rychetského nemohl mlčet k tomu, že zákon, podle něhož měly proběhnout volby, je protiústavní. Kdyby k tomu Ústavní soud ČR mlčel, nemusel by k tomu mlčet Nejvyšší správní soud.
03.02.2021 12:00 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Rychetský (137 článků)

Posouzení amnestie se budeme věnovat prioritně, očekává Rychetský

 
Předseda Ústavního soudu (ÚS) Pavel Rychetský očekává, že posouzení ústavní stížnosti na amnestii bude jednou z priorit, kterým se plénum soudu bude zabývat. Rychetský to uvedl v nedělních Otázkách Václava Moravce. Připustil také, že by přijal nabídku vést ÚS do roku 2017.
27.01.2013 14:15 |

podobné články

Zeman, Klaus i Havel chtěli přikyvovače, míní Rychetský. Ovčáček by prý zasloužil padáka

 
O přikyvovačích na Hradě i obavách z „kohorty panošů“ promluvil šéf Ústavního soudu Pavel Rychetský. Zkritizoval také hradního mluvčího Jiřího Ovčáčka za jeho příspěvky na Twitteru. Úředník za hodnotící soudy na ústavní činitele by zasloužil vyhazov, míní Rychetský.
08.01.2018 11:20 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Rychetský (137 článků) , Jiří Havel (433 článků) , Jiří Zeman (1280 článků) , Jiří Havel (433 článků)

Vladimír Pelc: Rychetský-muzikant

 
V pondělí 8. 2. 2021 v pořadu „Dvacet minut Radiožurnálu“ hovořil předseda Ústavní soudu Pavel Rychetský. Redaktor Tomáš Pancíř byl solidně připraven. Pavel Rychetský vystupoval jako vždy. Dovolte mi stručně popsat, jaký dojem na mě povídání P. Rychetského udělalo.
10.02.2021 16:35 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Rychetský (137 článků)

Paroubková se unáhlila se stížností na karikaturu, řekl Ústavní soud

 
Ústavní soud (ÚS) odmítl pro předčasnost stížnost Petry Paroubkové ve sporu o omluvu za její karikaturu v časopisu Reflex. Paroubková stížnost podala příliš brzy - ještě předtím, než Nejvyšší soud rozhodl o souběžně podaném dovolání. "Ústavní stížnost byla podána předčasně, pročež ji Ústavní soud jako nepřípustnou odmítl," uvedl v usnesení soudce zpravodaj a předseda ÚS Pavel Rychetský.
29.12.2010 11:45 |

podobné články

Osobnosti: Petra Paroubková (534 článků)

ÚS měl přezkoumat abolici kvůli mezinárodním smlouvám, tvrdí Rychetský

 
Předseda Ústavního soudu (ÚS) Pavel Rychetský míní, že soud měl senátorský návrh na zrušení části amnestie projednat z hlediska ústavního závazku dodržovat mezinárodní smlouvy. Česko se v nich totiž zavázalo stíhat některé zločiny a zamezit legalizaci výnosů z trestné činnosti. Rychetský to uvedl v pátek ve svém zveřejněném stanovisku k usnesení ÚS o odmítnutí senátorského návrhu. Informuje ČTK.
08.03.2013 16:45 |

podobné články

Rychetský nebude řešit Okamurův spor o Pitomia. Kvůli možné podjatosti

 
Spor předsedy SPD Tomia Okamury o přezdídku Pitomio, kterou politik vede s vydavatelstvím Czech News Center, nebude z pozice soudce zpravodaje řešit předseda Ústavního soudu (ÚS) Pavel Rychetský. Soud jej vyloučil na základě námitky podjatosti. Rychetský v minulosti označil Okamurou prezentované názory za „xenofobní, rasistické, neonacistické”.
24.09.2018 12:50 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Rychetský (137 článků)

Ústavní soud rozhodl ve veřejném zájmu, tvrdí předseda Rychetský

 
Předseda Ústavního soudu Pavel Rychetský hájí tuto instituci v případu rozhodování o ústavnosti zákona o předčasných volbách. Podle něj se Ústavní soud v případu snaží rozhodnout mimořádně rychle. V Otázkách Václava Moravce na ČT dokonce uvedl, že může jít o rekord. Zohledňuje, že předčasné volby jsou ve veřejném zájmu.
06.09.2009 12:30 |

podobné články

Rychetský po schůzce u Zemana: Ústavní soud bude kompletní nejdříve v květnu

 
Ústavní soud by se plného personálního stavu mohl dočkat nejdříve v květnu. Po jednání s budoucím prezidentem Milošem Zemanem to ve čtvrtek uvedl předseda ÚS Pavel Rychetský. Ten si je vědom zákonných termínů, které má Senát na schválení případných návrhů prezidenta. I kdyby je předložil ihned po své inauguraci, má horní komora šedesátidenní lhůtu k projednání.
14.02.2013 17:35 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (24921 článků)

Ústavní soud slavil 100 let republiky, Rychetský varoval před xenofobií

 
Ústavní soud (ÚS) ve středu slavil. U příležitosti 100. výročí vzniku Československa a čtvrtstoletí svého fungování slavnostně otevřel zrekonstruovanou sněmovnu. Předseda ÚS Pavel Rychetský při té příležitosti varoval před etnickou sebezahleděností a xenofobií. Oslavy vyvrcholily videomappingem promítaným na plášť budovy.
24.10.2018 21:35 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Rychetský (137 článků)

Rychetský: Ústavní zvyklosti jsou jako Columbova manželka

 
Předseda Ústavní soudu Pavel Rychetský soudí, že ústavní zvyklosti jsou důležité pro mezery v Ústavě, které je třeba vyložit, ČR je však stále ještě hledá. Uvedl to v rozhovoru pro Právo. Podle něj nemůže žádná změna ústavy přinést politickou kulturu, pokud se o to nezasadí sami politici.
17.08.2013 12:30 |

podobné články